30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát  (Přečteno 48964 krát)

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát
« Odpověď #30 kdy: 27 Února 2015, 10:45:36 »

na tohle jsem to zkoušel - měření jsem zpochybnil třemi nezávislými důkazy (výpočet rychlosti z videa z onboard kamery, fotografie informačního radaru 30m od místa měření, brzdná dráha při zastavení monocajtem). požadoval jsem konfrontaci s návodem, provedení vyšetřovacího pokusu a další věci. vše zamítnuto pro nadbytečnost, potvrzeno krajem...

ty svině se toho bojej jak čert kříže
Já bych to zkusil otočit právě na tom judikátu NSS, kde to považují nadbytečné, pokud to není kvalifikovaně zpochybněno. Je jasný, že se to bojí dát z ruky. Asi to bude pěkné čtení.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát
« Odpověď #31 kdy: 27 Února 2015, 11:26:42 »

V tu chvíli vytáhnou další věc a to sice privilegovanost důkazu. Nevěřím, že se povede někde vymámit návod v rámci řízení, spíš koumám, jak se k němu dostat jinak...
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát
« Odpověď #32 kdy: 27 Února 2015, 12:34:47 »

also, here it comes... nic jinýho jsem zatím nesehnal
« Poslední změna: 27 Února 2015, 12:38:03 od burtonbell »
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát
« Odpověď #33 kdy: 27 Února 2015, 12:54:25 »

V tu chvíli vytáhnou další věc a to sice privilegovanost důkazu. Nevěřím, že se povede někde vymámit návod v rámci řízení, spíš koumám, jak se k němu dostat jinak...
Co to znamená privilegovanost důkazu?
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát
« Odpověď #34 kdy: 27 Února 2015, 13:45:56 »

Ja jsem nasel jeste tuhle zajimavou treninkovou prirucku. Kazdopadne to je porad jen manual k samotnemu laseru, ne uz k dalsim vecem typu software v iPAQ, kamere..
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát
« Odpověď #35 kdy: 27 Února 2015, 14:47:36 »

V tu chvíli vytáhnou další věc a to sice privilegovanost důkazu. Nevěřím, že se povede někde vymámit návod v rámci řízení, spíš koumám, jak se k němu dostat jinak...
Co to znamená privilegovanost důkazu?

7 As 39/2007 - 66

" Z povahy věci je však zřejmé, že změření rychlosti (tedy zachycení průběhu skutkového
děje) k tomu příslušnými orgány, má privilegované postavení mezi důkazními prostředky,
ovšem za předpokladu získání a provedení tohoto důkazního prostředku v souladu s právními
předpisy."
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát
« Odpověď #36 kdy: 05 Března 2015, 12:59:59 »

Dneska mi přišlo psaní od Police, že moje stížnost byla předána na MVČR. Uvidíme, co dál. Budu informovat.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát
« Odpověď #37 kdy: 05 Března 2015, 23:07:25 »

Hypotéza :
Jestli on nebude zakopaný pes v tom, že to nemusí být nutně vybavené i kamerou. Pak to sice změří rychlost pohybujícího se cíle, dost možná, že při dodržení podmínek (např. nejméně 2.5s držet bod na jednom místě auta !) i dostatečně přesně, ale potom nelze ten údaj propojit s nějakou fotografií. Tipoval bych, že tam bude problém se zadokumentováním konkrétního pachatele, jenom nějaké číslo, třeba i na výpise není důkaz. A v případě zadokumentování nějakým videem se asi lze točit na tom udržení měřeného bodu.

Roční náklady na 15 kousku + školení mužstva jsou 1.400.000 Kč !! https://www.zakazky.mvcr.cz/contract_display_23707.html   

http://www.lasertech.com/Micro-Digi-Cam.aspx

slovenští soudruzi koupili kousek za hezkých 18.000 eur   www.crz.gov.sk/index.php?ID=603&doc=289057, ačkoli cena nejdražšího modelu v usa je okolo 3.500 usd. ( https://wwwnet1.state.nj.us/.../GetDocument.aspx?... ).
Řekl bych, že u nás to bude dost podobné. Hnus, hnus, hnus....

« Poslední změna: 05 Března 2015, 23:34:51 od kverulant »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát
« Odpověď #38 kdy: 06 Března 2015, 00:23:06 »

Navíc existuje judikát NSS, který už jednou žádost o tento návod shodil, např. zde: http://www.zakony.cz/judikatynss-2-As-39-2014-GNSS2014889/. V odůvodnění je jasně napsáno, že návod je potřeba přiložit až tehdy, bude-li kvalifikovaně, nebo jakkoli jinak zpochybněna správnost měření. Bude tedy zřejmě nutné v některém z probíhajících případů zdůvodnit pochyby o správnosti měření a požadovat přiložení návodu.
tady se to povedlo zpochybnit - nestačí konstatování správního orgánu, že není oprávněn kontrolovat práci policie

http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2013/0045_1As__13_20130920085137_prevedeno.pdf
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát
« Odpověď #39 kdy: 20 Března 2015, 14:02:39 »

Dneska mi přišlo psaní od Police, že moje stížnost byla předána na MVČR. Uvidíme, co dál. Budu informovat.
Tak stále se nic neděje Zdá se, že na mě MVČR z vysoka kašle. Dostali to na stůl 2.3. Jaká je lhůta na vyřízení stížnosti?
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát
« Odpověď #40 kdy: 28 Března 2015, 18:21:58 »

Dneska mi přišlo psaní od Police, že moje stížnost byla předána na MVČR. Uvidíme, co dál. Budu informovat.
Tak stále se nic neděje Zdá se, že na mě MVČR z vysoka kašle. Dostali to na stůl 2.3. Jaká je lhůta na vyřízení stížnosti?
Tak mi poslali, že moji stížnost fuckujou a že krajské ředitelství postupovalo správně, protože jsem to údajně poslal na špatnou e-mailovou adresu, přestože se jmenuje centrální podatelna. No nic, jdu to poslat znovu, tentokát datovkou jako právnická osoba.
Tady je to zamítnutí: http://www.uschovna.cz/zasilka/EHLJRZ32DPIXHGAT-94K/
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát
« Odpověď #41 kdy: 28 Března 2015, 21:53:31 »

Je to ono? Jednou jsem to chtěl ve správku a byl příjemně překvapen. Bohužel jsem si udělal jen pár fotek. Kdybych věděl, jaké s tím dělají obstrukce, nechal bych to ouřady okopírovat celé....
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát
« Odpověď #42 kdy: 28 Března 2015, 22:39:05 »

Jo, to je ono! Super Andy. Máš velkou pochvalu před nastoupenou jednotkou a rozvinutou zástavou.  ;D Ale stejně jsem jim dneska poslal žádost datovkou a rovnou je upozornil na to, že na autorský zákon nehraju (citoval jsem z autorského zákona, kde je manuál jasně vyjmut z ochrany).
IP zaznamenána

lopata

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát
« Odpověď #43 kdy: 26 Dubna 2015, 01:19:19 »

Pokročilo to nějak? Měsíc v tahu...
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát
« Odpověď #44 kdy: 26 Dubna 2015, 20:08:51 »

technicka otázka co kdyby Andy zavolal na úřad a nahledl do spisu a nechal to celé okopírovat??? Pokud to měl dříve ve spisu tak by to mělo jít ne???
IP zaznamenána