30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát  (Přečteno 48932 krát)

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát
« Odpověď #15 kdy: 26 Února 2015, 09:20:10 »

Klasika - o odmítnutí jsou povinni vydat rozhodnutí. Musel bych vidět i tu žádost, ale dá se s nimi vyběhnout velmi snadno  :)
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát
« Odpověď #16 kdy: 26 Února 2015, 10:12:29 »

Zformuloval jsem to takto. Dává to podle vás smysl?

Věc: Stížnost na postup při vyřizování žádosti o informace

Tímto v souladu s ust. § 16a odst. 1 písm. b) zák. č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím (dále jen „InfZ“), podávám
stížnost
na postup výše uvedeného orgánu při vyřizování žádosti o informace, neboť mi po uplynutí lhůty podle § 14 odst. 5 písm. d) InfZ nebyla poskytnuta informace a nebylo vydáno řádné rozhodnutí o odmítnutí žádosti a
navrhuji
aby povinný subjekt v rámci autoremedury v souladu s ust. § 16a odst. 5 InfZ do 7 dnů ode dne, kdy mu stížnost došla, požadovanou informaci poskytl, nebo aby nadřízený orgán v souladu s ust. § 16a odst. 6 písm. b) InfZ povinnému subjektu přikázal, aby ve stanovené lhůtě, která nesmí být delší než 15 dnů ode dne doručení rozhodnutí nadřízeného orgánu, žádost vyřídil.
Odůvodnění:
1.   Vzhledem k tomu, že žádost byla podána dne 5.2.2015 na zveřejněnou e-mailovou adresu centrální podatelny Výše uvedeného orgánu a žádost uvedená v příloze obsahovala všechny údaje o žadateli, byly splněny všechny podmínky odst. 2. a 3. §14 zák. č. 106/1999 Sb., měla tato žádost být vyřízena v režimu zák. 106/1999 Sb.
2.   Ve sdělení je dále uvedeno, že informace nebude poskytnuta z důvodu možného porušení autorského práva. Vzhledem k tomu, že návod k obsluze jakéhokoli zařízení nesplňuje podmínky §2 zák. 121/2000 Sb. pro definici autorského díla a navíc dle Certifikátu o schválení typu měřidla č. 0111-CS-C141-04 je použití měřidla MicroDigiCam LTI závazně podmíněno požadovaným Návodem k použití, lze tento návod považovat za dílo dle §3 zák. 121/2000 Sb., na které se autorský zákon nevztahuje.
3.   Výše popsaný postup povinného subjektu je nezákonný. Povinný subjekt je povinen v zákonné lhůtě buď informaci poskytnout, nebo vydat rozhodnutí o odmítnutí žádosti. Jiný postup InfZ nepřipouští, a to ani v případě, že podle názoru povinného subjektu žádost nespadá pod InfZ. K tomu viz např. rozsudek Nejvyššího správního soudu č.j. 9 Ans 7/2012 – 56 ze  dne 27.6.2012, v němž soud konstatoval, že „přesvědčení povinného subjektu o tom, že požadovaná informace nespadá pod režim zákona o svobodném přístupu k informacím, nezbavuje tento subjekt povinnosti vydat rozhodnutí o odmítnutí žádosti dle § 15 odst. 1 informačního zákona podané v režimu tohoto zákona. Závěr o tom, že se jedná o informaci, jejíž poskytování upravuje zvláštní zákon (§ 2 odst. 3 informačního zákona), v sobě již zahrnuje věcné posouzení žádosti, jež musí být možné přezkoumat v odvolacím, případně v navazujícím soudním řízení.“
4.   Podle ust. § 16a odst. 5 InfZ „povinný subjekt předloží stížnost spolu se spisovým materiálem nadřízenému orgánu do 7 dnů ode dne, kdy mu stížnost došla, pokud v této lhůtě stížnosti sám zcela nevyhoví tím, že poskytne požadovanou informaci nebo konečnou licenční nabídku, nebo vydá rozhodnutí o odmítnutí žádosti.“
5.   Z důvodů uvedených a odůvodněných výše proto navrhuji, aby bylo postupováno tak, jak je uvedeno výše.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát
« Odpověď #17 kdy: 26 Února 2015, 12:39:33 »

Navíc je nepřezkoumatelné to tvrzení, že nebyly splněny podmínky pro postup podle § 14 InfZ. Jaké podmínky, které, v čem to nesplnění spočívalo?  :)

Ale klidně to pošlete takto.
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát
« Odpověď #18 kdy: 26 Února 2015, 12:41:51 »

Navíc je nepřezkoumatelné to tvrzení, že nebyly splněny podmínky pro postup podle § 14 InfZ. Jaké podmínky, které, v čem to nesplnění spočívalo?  :)

Ale klidně to pošlete takto.

Díky. Já jel okolo k zubaři, tak jsem jim to tam hodil osobně :)
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát
« Odpověď #19 kdy: 26 Února 2015, 17:07:22 »

Navíc je nepřezkoumatelné to tvrzení, že nebyly splněny podmínky pro postup podle § 14 InfZ. Jaké podmínky, které, v čem to nesplnění spočívalo?  :)

Ale klidně to pošlete takto.
Až tady na fóru jsem si uvědomil, jak s námi veřejní orgáni vyjebávají. Zamítnout žádost s tím, že nesplňuje nezbytnosti, když je všechny beze zbytku obsahuje, a navíc se odvolávat na autorský zákon bez toho, aby se do něj byť jen mrkli je fakt ignorance. A nejhorší je, že neinformovaná veřejnost by jim to sežrala, sklapla patky a držela hubu. I já takový byl, ale už né, holenkové! Už opravdu néééé! Díky vám všem a hlavně jkraus222, že jste mi otevřeli oči. Tuhle konkrétní věc fakt nepustím. Ten návod mi dají, i kdyby to mělo jít k soudu.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát
« Odpověď #20 kdy: 26 Února 2015, 18:26:50 »

Kvůli nesplnění povinností plynoucích ze zákona č. 106 se již nejeden úřad ocitl v exekuci :-)
Nevidím důvod, proč by se v exekuci nemohlo ocitnout i samotné ministerstvo…
např.: http://www.blisty.cz/art/67094.html
a nebo zde: http://stary.otevrete.cz/novinky/dalsi-exekuce-za-neposkytnuti-informace-na-obzoru-211.html
a nebo třeba zde: http://paragraphos.pecina.cz/2011/04/hlavni-mesto-praha-je-v-exekuci-kvuli.html
a tak dále…  ;D
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát
« Odpověď #21 kdy: 26 Února 2015, 18:47:40 »

Kvůli nesplnění povinností plynoucích ze zákona č. 106 se již nejeden úřad ocitl v exekuci :-)
Nevidím důvod, proč by se v exekuci nemohlo ocitnout i samotné ministerstvo…
např.: http://www.blisty.cz/art/67094.html
a nebo zde: http://stary.otevrete.cz/novinky/dalsi-exekuce-za-neposkytnuti-informace-na-obzoru-211.html
a nebo třeba zde: http://paragraphos.pecina.cz/2011/04/hlavni-mesto-praha-je-v-exekuci-kvuli.html
a tak dále…  ;D
Já hlavně nerozumím tomu, proč se tak strašně brání ho vydat. Ten laser se používá už pěkných pár let a zatím nikde ten návod nikdo nevytasil. Jak informoval burtonbell, tak orgány zatím všechny žádosti shodily pro nadbytečnost, přitom v certifikátu je jasně napsáno, že je nevyhnutelné jeho dodržení. Mám podezření, že buď ten dokument návod ve skutečnosti neexistuje, anebo obsahuje něco, čeho se cajti bojí, že se dostane ven.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát
« Odpověď #22 kdy: 26 Února 2015, 18:58:13 »

no, něco na tom bude. Takže soud>exekuce>získání návodu i s omluvou!  ;)
Pěkně se jim to prodraží…
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát
« Odpověď #23 kdy: 26 Února 2015, 19:04:52 »

prodraží se to akorát nám, kteří tu svoloč živíme, to jen tak na okraj :)

oni se při zamítání návrhu provedení důkazu postupem a jeho konfrontací s opicajtama zaštiťují judikátem 1As 83/2013-60, ze kterého citují "pokud byla rychlost vozidla zaznamenána, metoda měření musela být v souladu s manuálem k obsluze"

a tuhle naprosto nelogickou vykonstruovanou sračku vyplodil NSS, tak co chcete po těch dementech na městě  :x
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát
« Odpověď #24 kdy: 26 Února 2015, 19:13:59 »

oni se při zamítání návrhu provedení důkazu postupem a jeho konfrontací s opicajtama zaštiťují judikátem 1As 83/2013-60, ze kterého citují "pokud byla rychlost vozidla zaznamenána, metoda měření musela být v souladu s manuálem k obsluze"

a tuhle naprosto nelogickou vykonstruovanou sračku vyplodil NSS, tak co chcete po těch dementech na městě  :x
Chtělo by to najít nějakého studenta fyziky, který by dokázal, že je možné zaznamenat na přístroji nějakou rychlost, kde by bylo zřejmý, že to neodpovídá realitě.
Tady píšou, že jsou dva způsoby, které mohou měření výrazně ovlivnit. První je i malý pohyb laseru při zmáčknutí spouště. Druhý je ještě zajímavější - když laser při prvním pulsu chytí odraz od zadní části auta a při druhém od přední, může rozdíl činit až 30 kmh. http://www.honestjohn.co.uk/faq/speeding-defences-3/
« Poslední změna: 26 Února 2015, 19:29:43 od Pavelpu »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát
« Odpověď #25 kdy: 26 Února 2015, 20:17:46 »

burtonbell: A když se proto úřadu neplůjde, tak na tom daňový poplatník analogicky vydělá? Co prosím?!
Pokud je na úřad vydaná exekuce, mají především zablokovaný účet. To je ten zajímavý bonus!
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát
« Odpověď #26 kdy: 26 Února 2015, 20:41:49 »

burtonbell: A když se proto úřadu neplůjde, tak na tom daňový poplatník analogicky vydělá? Co prosím?!
Pokud je na úřad vydaná exekuce, mají především zablokovaný účet. To je ten zajímavý bonus!

Nevkládejte mi do úst, co jsem neřekl, prosím ;) Dokazování nepravdivosti výroku analogií jeho negace je, ehm...  :)

Samozřejmě chápu velmi dobře, co je záměrem a mé tvrzení, že to zaplatíme my nikterak neimplikuje, že bych snad byl proti. Pouze jsem reagoval na "pěkně se jim to prodraží", protože "jim" se z principu nemůže prodražit nic  :(
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát
« Odpověď #27 kdy: 26 Února 2015, 20:48:42 »

pokud budou mít zablokovaný účet a projde to i médii, pak se jim to ve svém slova smyslu prodraží. A nemusí se jednat zrovna o peníze daňových poplatníků (ačkoliv ti se mohou chytnout za frňák, když si uvědomí, že i tuhle chátru úřednickou a darmožroutskou si platí)…
Ale mám pocit, že už tu začínáme spolu zbytečně slovíčkařit. Myslím si, že si rozumíme a zbytečně odvádíme od tématu. ;)
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát
« Odpověď #28 kdy: 26 Února 2015, 21:54:53 »

Hoši nehádejte se o kravinách. Tahle věc může mít velmi zajímavý vývoj. Našel jsem totiž toto: http://www.policie.cz/clanek/zadost-o-poskytnuti-informace-149943.aspx, kde stejně jako v mém případě argumentují autorským právem, což je zjevně pitchovina.
Navíc existuje judikát NSS, který už jednou žádost o tento návod shodil, např. zde: http://www.zakony.cz/judikatynss-2-As-39-2014-GNSS2014889/. V odůvodnění je jasně napsáno, že návod je potřeba přiložit až tehdy, bude-li kvalifikovaně, nebo jakkoli jinak zpochybněna správnost měření. Bude tedy zřejmě nutné v některém z probíhajících případů zdůvodnit pochyby o správnosti měření a požadovat přiložení návodu.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Rychloměr MicroDigiCam LTI - certifikát
« Odpověď #29 kdy: 27 Února 2015, 10:38:04 »

na tohle jsem to zkoušel - měření jsem zpochybnil třemi nezávislými důkazy (výpočet rychlosti z videa z onboard kamery, fotografie informačního radaru 30m od místa měření, brzdná dráha při zastavení monocajtem). požadoval jsem konfrontaci s návodem, provedení vyšetřovacího pokusu a další věci. vše zamítnuto pro nadbytečnost, potvrzeno krajem...

ty svině se toho bojej jak čert kříže
IP zaznamenána