30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vodáci a alkohol  (Přečteno 11439 krát)

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:Vodáci a alkohol
« Odpověď #30 kdy: 02 Srpna 2023, 15:31:09 »

Já zaznamenal v minulejch letech, že to kontrolovali, proběhly o tom nějaké články v médiích, jak fízlove kontrolujou vodáky. Zda je fízl tak dementní že řve na někoho ze břehu ať zastaví a jde si dejchnout nevím, zda je někdo ještě dementnější než fízl a skutečně by to udělal také nevím, každopádně spíše bych to viděl na nějaké postávání u břehů oblíbených zastávek a buzeraci nastoupivščích/vystoupivších.

Zde je ubrečenej článek, kde je zmíněno, že chlast na vodě je dle nějaké novely v podstatě bez omezení s vyjímkou "kormidelníka".
https://www.raft.cz/Clanek-Alkohol-na-vode-po-novele-zakona---posadka-bez-omezeni.aspx?ID_clanku=2458

Přísahám bohu, že v televizní reportáži bylo jasně vidět, jak probíhá zastavování plavidel na Jizeře na Malé Skále. Záběr byl od žluté plovárny na Jizeru plnou koupajících, různých nafukovacích opičáren, projíždějících nafukovacích člunů, raftů a loděk. Fízl ze břehu pořvával: hej vy tam pojeďte sem! Neskutečně mne to pobavilo. Evidentně nebylo zřejmé na koho ve vodě pořvávali. Následoval střih a pak záběr na ovečku, která poslušně funěla do drageru a krátký rozhovor na kameru, kde ovečka poslušně přitakala, že alkohol na vodu nepatří a je potřeba s opilci zatočit. Krásná reportáž na objednávku.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Vodáci a alkohol
« Odpověď #31 kdy: 02 Srpna 2023, 18:39:24 »

Počkat, tak teď jste mi nasadil brouka do hlavy, dosud jsem pod pojmem vodák měl zažitý takový ten mediální obraz, snad si rozumíme. Ale... jsem vodák i na paddle boardu? Nebo na nafukovacím lehátku, či dokonce labuti nebo krokodýlovi? Nebo stačí být vybaven nafukovacími rukávky?
IP zaznamenána

Viktor Š.

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Vodáci a alkohol
« Odpověď #32 kdy: 02 Srpna 2023, 20:46:58 »

... na paddle boardu? Nebo na nafukovacím lehátku, či dokonce labuti nebo krokodýlovi? Nebo stačí být vybaven nafukovacími rukávky?

To budou "ovladatelná plovoucí tělesa" a těch se, řekl bych, příslušné ustanovení zákona 114/1995 netýká.
IP zaznamenána