30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] (ne)rouška, správní řízení, Karlovarský kraj  (Přečteno 7333 krát)

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:(ne)rouška, správní řízení, Karlovarský kraj
« Odpověď #45 kdy: 02 Listopadu 2022, 11:12:31 »

Update. Ministerští úředníci už skoro rok hrají mrtvého brouka, takhle si jejich práci nepředstavuji, tak jsem jim připomněl jednu procesní a asi nejméně zajímavou větev. Výsledek jsem jiný nečekal, ale zaúřadovali si vskutku rozsáhle, proto zde sdílím jejich argumentaci. Nechám jim teď nějaký čas na to, aby uklidili lejstra, případně poslali spis zpátky, a pak se jim připomenu s nevyřízenou žádostí o přešetření způsobu vyřízení stížnosti a později se postupně dostaneme k věci, tedy odvolání proti usnesení a rozhodnutí SO1.

25. 11. 2021 jsem podal odvolání proti usnesení o podjatosti, viz výše
12. 10. 2022 jsem k ministrovi podal žádost o ochranu před nečinností ministerstva
2. 11. 2022 dorazilo rozhodnutí ministerstva
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:(ne)rouška, správní řízení, Karlovarský kraj
« Odpověď #46 kdy: 01 Prosince 2022, 13:35:26 »

V jiném vlákně jsem zjistil, že žiju léta v bludu a nerozumím restartu promlčecí lhůty. Tak se zde ještě pro jistotu zeptám obecně a šířeji. Předem díky za případné odpovědi.

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2016-250#p32

Když mám podáno odvolání proti rozhodnutí SO1 a SO2 nerozhodne o odvolání do 1 roku od vydání rozhodnutí SO1, tak je automaticky promlčeno? Nebo může SO2 po delší době rozhodnutí SO1 potvrdit?

Pokud je po roce nicnedělání SO2 opravdu promlčeno, pak si nejsem úplně jist výpočtem toho roku.
Začátek lhůty... vydáním rozhodnutí SO1 se myslí nějaký datum na "papíře", nebo dodání do datovky, nebo doručení do datovky?
Konec lhůty... tam je to doručení do datovky, že?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:(ne)rouška, správní řízení, Karlovarský kraj
« Odpověď #47 kdy: 01 Prosince 2022, 13:42:12 »

Když mám podáno odvolání proti rozhodnutí SO1 a SO2 nerozhodne o odvolání do 1 roku od vydání rozhodnutí SO1, tak je automaticky promlčeno? Nebo může SO2 po delší době rozhodnutí SO1 potvrdit?

Tak je promlčeno, pokud se jedná o méně závažný přestupek, kde je promlčecí doba 1/3 (typicky vše dle ZPPK), u závažnějších je 3/5.

Pokud ovšem SO2 stihne do roku od vydání rozhodnutí SO1 doručit rozhodnutí o zamítnutí odvolání, promlčeno není.

Vydáním rozhodnutí se myslí kdy bylo rozhodnutí vypraveno, typicky to sedí s datem "na papíře".
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:(ne)rouška, správní řízení, Karlovarský kraj
« Odpověď #48 kdy: 01 Prosince 2022, 13:48:59 »

Super, díky. Ten režim 1/3 roky jsem v dotazu použil vzhledem k zaměření fóra, u roušky mám 3/5 let, vím.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:(ne)rouška, správní řízení, Karlovarský kraj
« Odpověď #49 kdy: 02 Ledna 2023, 09:19:31 »

Jen minoritní procesní update, čistě na zabavení orgána, v prosinci po skoro roce po neuctivém připomenutí přišla odpověď na žádost o přešetření způsobu vyřízení stížnosti. Ve zkratce dle očekávání si mám trhnout nohou, vše v pořádku, dle správního řádu neměli žádnou lhůtu na vyřízení. Po odstávce DS bude postupně následovat připomenutí odvolání proti usnesení a rozhodnutí k těm už se nemají také cca rok.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:(ne)rouška, správní řízení, Karlovarský kraj
« Odpověď #50 kdy: 26 Ledna 2023, 08:41:00 »

Dal jsem si novoroční předsevzetí, že toto nenechám prohrát covidisty na promlčení, takže malý procesní update na zabavení orgána... Poslal jsem po 14 měsících ministrovi žádost o ochranu před nečinností ministerstva ve věci vyřízení odvolání proti usnesení/rozhodnutí. Co mě při letmém čtení zaujalo:

Výzvu k doplnění odvolání opravdu zaslalo ministerstvo, tedy odvolací orgán! Nabízí se poslat něco rozdílného hygieně i ministerstvu, ať si mají navzájem co předávat (a vyzývat je k tomu) a uvažovat, co je platné a včasné.

Usnesení o společném řízení- prý (§ 76 odst. 5 SprŘ) se odvolat nesmím, ale když to hygiena dovolila, tak proč v tom nepokračovat. Samozřejmě včetně zmínky o tom, že společné řízení zatím hygiena i ministerstvo ani v nejmenším (§ 140 SprŘ) nezvládají.

Odvolat se mohu jen proti své části společného rozhodnutí, přestože hygiena zprasila rozhodnutí i v tom, že mám zaplatit za přestupek manželky.

Hygiena stále žije v domnění, že ministerstvo řeší i odvolání manželky a přitom ministerstvo potvrzuje, že o odvolání manželky neví, protože jim ho hygiena nepředala. V tom je asi ještě chvíli necháme.

A na posledním obrázku pár informací o organizační struktuře, kdyby to bylo někomu k užitku.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:(ne)rouška, správní řízení, Karlovarský kraj
« Odpověď #51 kdy: 24 Března 2023, 17:56:19 »

5. 2. 2023 posláno "doplnění" odvolání jen k SO2, ale s asertivním návodem, že to mají poslat zpět k SO1 k zamyšlení se nad autoremedurou a splácáním nějakého vyjádření se k odvolání.

8. 3. 2023 k SO3 zaslána žádost o opatření proti nečinnosti SO2.

24. 3. 2023 tedy dnes slavíme dvouleté jubileum od spáchání.

??. 4. 2023 chtěl jsem se na nějakém loženém případu otrkat a vyzkoušet si nečinnostní žalobu, ale váhám, nemám spis pod kontrolou... Žaluju SO2? Co když SO2 bude tvrdit, že spis předal na SO1 a žaluju špatný subjekt a navíc lhůta nečinnosti se předáváním tam a zpátky restartuje? Nebo je to problém SO2, že cca 16 měsíců po odvolání nemám rozhodnutí, i když v poslední době nafixlujou nějakou aktivitu?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:(ne)rouška, správní řízení, Karlovarský kraj
« Odpověď #52 kdy: 24 Března 2023, 17:59:31 »

Pokud jste podal (včasné, platné a přípustné) odvolání proti rozhodnutí SO1 a nic se neděje, je nečinným SO2 a nečinnostní žalobu tak podáváte proti SO2.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:(ne)rouška, správní řízení, Karlovarský kraj
« Odpověď #53 kdy: 13 Května 2023, 12:38:56 »

Asi už možno označit jako WIN a přesunout do veřejné sekce. Pár minut před posláním nečinnostní žaloby dorazilo rozhodnutí z ministerstva.
a) Moje odvolání proti bodům, kde je potrestána manželka, je nepřípustné, přestože nezvládnutí copy-paste ouřadou mělo za následek, že já jsem manželčinu pokutu měl zaplatit.
b) Bod o společném řízení a podjatosti "se vypouští" (WTF?) z rozhodnutí, společné řízení prostě je, podjatost není, protože se podjatý (navíc po vydání rozhodnutí) usnesl, že podjatý není.
c) Manželky odvolání stále na ministerstvo nedorazilo, přestože ho hygiena prokazatelně více jak rok má. Ministerstvo ve společném rozhodnutí (které se manželce opět neobtěžuje doručovat) s vážnou tváří tvrdí, že já jsem zproštěn, kdežto manželčina pokuta nabyla právní moci.
d) A nakonec k věci, odvolačka si zanadávala, zbytek odvolání odignorovala a našla si tam bod, o který jsem ani nežádal, slyšíte dobře, oficiálně jsem to vyhrál na materiálním znaku přestupku...:

Ministerstvo je však přesvědčeno, že materiální stránka přestupku, tj. společenská škodlivost, v daném případě nebyla naplněna. Smyslem uvedeného mimořádného opatření byla ochrana obyvatel před šířením onemocnění COVID-19. Obviněný se pohyboval po uvedené ulici pouze s obviněnou,tj. se svou manželkou, kolem dalších fyzických osob ve vzdálenosti kratší než 2 metry pouze krátce prošel, což rozhodně nemohlo představovat kontakt, který by byl epidemiologicky relevantní, natož významný. Jak je výše uvedeno, k ohrožení společenského zájmu postačí i ohrožení potenciální, avšak v daném případě nedošlo ani k reálnému, ale ani k potenciálnímu ohrožení společenského zájmu, jímž byla ochrana veřejného zdraví před šířením onemocnění COVID-19.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:(ne)rouška, správní řízení, Karlovarský kraj
« Odpověď #54 kdy: 17 Června 2023, 16:36:23 »

Prosím o přesunutí do veřejné části fóra, sice zůstává dost příležitostí si s orgány ještě o procesních věcech dopisovat, ale po věcné stránce to definitivně vzdali a není důvod se skrývat.

Manželce (opět nezvládnutá práce s šablonou, překlep ve jménu, adresa a datum narození někoho jiného) přišlo psaní, SO1 přiznává, že vydal kdysi rozhodnutí o vině a trestu, odvolání ale zašantročil, k SO2 nepředal a asi nepředá, takže žádná autoremedura, žádné rozhodnutí odvolačky, žádné zrušení starého rozhodnutí. Místo toho SO1 vydal nové rozhodnutí, ve kterém... Řízení zastavuje, neboť spáchání skutku, o kterém se vede řízení, není přestupkem.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] (ne)rouška, správní řízení, Karlovarský kraj
« Odpověď #55 kdy: 23 Června 2023, 12:17:29 »

Děkuji za přesun na světlo. Abychom si byli jistí, že už jsme ze všecho opravdu venku, tak k

SO1 - poslána žádost o informace o řízení ve snaze pochopit rozpory mezi rozhodnutími SO1 a SO2, navíc stížnost na dosud nevyřízené odvolání manželky, a nakonec žádost o opravu zřejmých nesprávností v rozhodnutí.

SO2 - poslána žádost o informace o řízení ve snaze pochopit rozpory mezi rozhodnutími SO1 a SO2, navíc podnět k přezkumu.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] (ne)rouška, správní řízení, Karlovarský kraj
« Odpověď #56 kdy: 03 Července 2023, 17:33:39 »

Wow, smekám, JUDr. Ing. Jiří Hlaváček, vedoucí oddělení správního Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje, je ještě větší recesista než já. Po velmi ironickém a neuctivém podnětu z mé strany měl koule poslat mé drahé polovičce opravné rozhodnutí, kde opět v adrese i výroku podělal její jméno. Poslala žádost o opravu opravného rozhodnutí...
« Poslední změna: 03 Července 2023, 17:43:43 od ladin »
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] (ne)rouška, správní řízení, Karlovarský kraj
« Odpověď #57 kdy: 04 Srpna 2023, 09:41:36 »

Manželce prý bylo/bude vydáno druhé opravné rozhodnutí. EDIT: Oprava se na druhý pokus zdařila.

SO2 ministerstvo - vše v naprostém pořádku, stěžovat si nemám na co a všechny pokuty zrušeny, dokonce okomentovali i do té doby popíranou pokutu, kterou mi uložili za přečin manželky, samozřejmě ... z kontextu je však zcela zjevné, že jde o zřejmou nesprávnost (písařskou chybu) v rozhodnutí.

SO1 hygiena - vše v naprostém pořádku, stěžovat si nemám na co a všechny pokuty zrušeny, stížnost později samostatně.

Stížnost - je asi jasné, jak to psali a tvářili se u toho  ;D ;D ;D Efekt samozřejmě nula, ale aspoň mohu o důvodné stížnosti prohlásit... kdo z vás to má?

na základě Vaší stížnosti ze dne 23.06.2023 na JUDr. Ing. Jiřího Hlaváčka jsem prostudovala spis ..., který se týká společného řízení ve věci podezření ze spáchání přestupku vedeného vůči Vám a ..., a dospěla k závěru, že skutečně došlo k nesprávnému úřednímu postupu.

Zároveň došlo k chybám v rozhodnutí o zastavení řízení pod č.j. ..., kdy bylo nutné vydat 2 opravná rozhodnutí v předmětném řízení.

Za uvedená pochybení byla JUDr. Ing. Jiřímu Hlaváčkovi udělena ústní výtka podle § 88 odst. 3 zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě, ve znění pozdějších předpisů.

Vaši stížnost podle ustanovení § 175 zákona č. 500/2004 Sb., správního řádu, ve znění pozdějších předpisů, na výše uvedenou oprávněnou úřední osobu považuji za důvodnou.

Na základě uvedeného jsem přijala taková organizační opatření vůči oprávněné úřední osobě, aby se podobným pochybením předcházelo.

Zároveň mi dovolte, abych se Vám omluvila za průtahy v předmětném řízení.

S pozdravem ... ředitelka Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje
« Poslední změna: 14 Srpna 2023, 14:41:33 od ladin »
IP zaznamenána