30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Rozhodnutí - se uznává vinným  (Přečteno 8208 krát)

dejv

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
[?] Rozhodnutí - se uznává vinným
« kdy: 30 Května 2018, 17:38:51 »

Zdravím se polek, přišlo mi rozhodnutí - se uznává vinným ze spáchání přestupku § 125c odst. 1 písm. f) bod 1 naplnil porušením § 7 odst. 1 písm. c)  během jízdy telefonoval. A dále podle 16 odst. 2 § 17 odst. 1 nepředložil platnou zelenou kartu pojištění.

Přesně si to pamatuji, zastavuje nás opicajtka, vše OK, dal jsem doklady, při vracení dokladů, to už zde poučen jsem měl zapnuté nahrávání říká že jsem telefonoval, na to ji říkám že rozhodně ne. Ona nemá vůbec nic, že prý mě viděla. Vedle mě seděla manželka a říkám že je svědek že jsem netelefonoval. Odchází sepsat papíry s tím že to může trvat půl hodiny. Jdu za ní, s tím že manželka odjede s autem vyzvednout děti ze školky, protože už není čas a já zůstávám na místě. Souhlasí.  Opicajtka po 15min dává papíry, zase vše nahrávám - zvukový záznam na mobilu. S ničím nesouhlasím a nic nepodepisuju. Ona vrací doklady a odjíždí, já čekám na manželku až přijede i s dětmi zpět pro mě.

Jak dál postupovat ? Děkuji.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí - se uznává vinným
« Odpověď #1 kdy: 30 Května 2018, 17:41:38 »

Je to rozhodnutí ? To jste proignoroval celé řízení? Není to náhodou příkaz ?
IP zaznamenána

dejv

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí - se uznává vinným
« Odpověď #2 kdy: 30 Května 2018, 18:21:57 »

je to ROZHODNUTÍ. na konci je poučení : Možno podat odvolání ke Krajskému úřadu a to do 15dnů. Rozhodnutí je ze dne 10.5.2018 ale ve schránce přistálo 25.5.2018. (na modré obálce datum a podpis poštatčky).  Zásadně žádné doporučené pozdravy na poště nevyzvedávám (na tu pos..nou poštu nechodím) a jen otevírám obálky, které přistanou ve schránce. Klasicky chodí pravidelně výzva k uhrazení určené částky ale na to nereaguji, za poslední 2 roky jich je asi 30...  Ale toto rozhodnutí mě bohužel donutilo řešit. Před pár lety jsem zde úspěšně uhrál překročení rychlosti o více jak 30. A místní stará garda mě nezištně pomohla. Bohužel jsem nucen Vás znovu požádat o pomoc. Před pár lety jsem byl v Berouně osobně se starou gardou a ostatními na přednášce. Bylo fajn, klidně bych zase zašel na pokec. Ale nevím kdy a kde. Je mi jasné že to tady čtou i opičáci... email a i telefon na františka stále mám :-)  Děkuji pánové.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí - se uznává vinným
« Odpověď #3 kdy: 30 Května 2018, 18:24:01 »

Rozhodnutí anonymizujte a nahrajte sem.
IP zaznamenána

dejv

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí - se uznává vinným
« Odpověď #4 kdy: 31 Května 2018, 10:06:29 »

Zdravím, anonymizuji a nahravam sem.
« Poslední změna: 01 Června 2018, 07:53:54 od dejv »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí - se uznává vinným
« Odpověď #5 kdy: 31 Května 2018, 10:14:10 »

1.500 Kč  + 1.000 Kč  = 3.500,- Kč.

Asi má orgán nějak rozbitou kalkulačku.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí - se uznává vinným
« Odpověď #6 kdy: 31 Května 2018, 10:39:07 »

1.500 Kč  + 1.000 Kč  = 3.500,- Kč.

Asi má orgán nějak rozbitou kalkulačku.

Paráda, to už samo o sobě zaručuje vrácení odvolání pro nepřezkoumatelnost. Není zřejmé, jaká pokuta vlastně má být uložena.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí - se uznává vinným
« Odpověď #7 kdy: 31 Května 2018, 10:41:45 »

Takže hlavně včas sepsat odvolání, termín se bude blížit. A sehnat spis :)
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí - se uznává vinným
« Odpověď #8 kdy: 31 Května 2018, 10:43:03 »

Ale já jsem nepochopil na konci ten zákaz činnosti (následek copypastismu?).

To je opravdu na odvolání. Ale nejprve zjistit proč nebylo poprvé vhozeno? (zjistit co se stalo s předvoláním ze spisu)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí - se uznává vinným
« Odpověď #9 kdy: 31 Května 2018, 10:46:14 »

To bych si nechal až na druhé kolo. Protože pokud orgán projednal v nepřítomnosti na základě neplatného předvolání, tak máme základ pro odvolání v dalším kole.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí - se uznává vinným
« Odpověď #10 kdy: 31 Května 2018, 11:09:34 »

Zásadně žádné doporučené pozdravy na poště nevyzvedávám (na tu pos..nou poštu nechodím) a jen otevírám obálky, které přistanou ve schránce.
To není úplně moudré. Zjevně nejste v dané problematice začátečník, tak je zbytečné vás poučovat o tom, jak funguje fikce doručení, že následné vhazování do schránky je považováno za svého druhu dobrou vůli úřadu a pokud k němu nedojde, nelze se toho dovolat. Pro doručení je klíčová výzva a poučení zanechané ve schránce, to nelze ignorovat.

K věci. Na rozhodnutí vidím jednu klíčovou vadu a to, že o telefonování bylo rozhodnuto výhradně na základě oznámení fízlů (které má povahu úředního záznamu). Přestože judikatura k použitelnosti ÚZ jako důkazů prochází jistým vývojem, tohle je stále jednoznačně nepřípustné, SO nemůže o vině tímto přestupkem rozhodnout výhradně na základě jediného ÚZ, musí si tam fízla pozvat. Pak je tam řada formálních vad, např. již zmíněné nezvládnuté sčítání, absence odkazu na § 41 a § 88 PřesZ (ukládání trestu za souběh a společné řízení, podle § 68(2) SprŘ to má být ve výroku, úřad to nemá ani dokonce ani v odůvodnění, jen na jednom místě hmotněprávní část relevantní úpravy volně parafrázuje), dále SO nepochopil, co je objektem (chráněným zájmem) u přestupku spočívajícím v nepředložení ZK (bezpečnost provozu opravdu ne) a dalo by se pokračovat.

Odvolejte se - není naprosto co řešit, překvalifikace nehrozí a tedy už si nijak nemůžete situaci zhoršit, i kdyby mělo být odvolání zcela beznadějné (což zde rozhodně není, naopak), je povinnost jej podat už jen za účelem udržování nápadu KÚ SČK.

vvvvvv: Kde tam vidíte nezvládnutý copy&paste, resp. nějaké strašení zákazem?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí - se uznává vinným
« Odpověď #11 kdy: 31 Května 2018, 11:38:03 »

Kde tam vidíte nezvládnutý copy&paste, resp. nějaké strašení zákazem?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí - se uznává vinným
« Odpověď #12 kdy: 31 Května 2018, 11:57:52 »

"... kterého se dopustil ... když ... řídil motorové vozidlo ... přičemž během jízdy telefonoval." Telefonovat přeci zákon nezakazuje.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí - se uznává vinným
« Odpověď #13 kdy: 31 Května 2018, 12:29:28 »

Podejte odvolání a získejte spis.
Pokud máte nahrávku, ze které plynou vaše doklady jako vašimi slovy  - "vše OK",   a v úředním záznamu se najednou objeví chybějící zelená karta, bude zajímavá "cesta do duše fízlice" při jejím výslechu jako svědka. Odvolání by šlo poslat v kopii rovnou na KÚ, aby rovnou věděli, jaké pitomce na úřadě mají.
IP zaznamenána

dejv

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí - se uznává vinným
« Odpověď #14 kdy: 31 Května 2018, 22:58:32 »

Děkuji. Ano, snažím se v dané problematice orientovat, ale naposledy jsem konal a úspěšně v roce 2014, jsem laik ale snažím se. A až do ted jsem nemusel řešit. Ano, vím že není dobré nevyzvedávat doporučenky na poště. Ale souvisí to bohužel s politikou, která bohužel se týká každého z nás, at chceme či ne. Jak dopadla prezidenstská volba mě naprosto znechutila, znechutila čechy obecně, stydím se. Co si počnou děti našich dětí ? trošku jsem odbočil od problematiky... ale sračky musely ven...  Již delší dobu si hraji s myšlenkou přepsat motorové vozidlo na bezdomovce a s ním zástavní smlouvu, ale on je taky jen člověk, trochu se mi to ekluje... sám jsem si nadrobil, sám si tedy vyžeru "průser"... občas použiji rychlý průlet (večerní/noční) Blankou s vycvaklou přední RZ  (SPZ) :-) 

K věci, posílám formulář, podávám ODPOR proti rozhodnutí ? Kde neuvedu důvod, a tudíž mě vyzvou abych dolpnil důvod odporu a mezitím vklidu mám čas na pořízení kompletní kopie spisu, což provedu asi osobně, mám to kousek...

Děkuji.


IP zaznamenána