30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Uplatnění nákladů v rámci podání vysvětlení u PČR  (Přečteno 13848 krát)

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil

Dobrý den pánové,
Rád bych vás požádal o radu v komunikaci a uplatnění nákladů v rámci podání vysvětlení u PČR a předem se omlouvám za OT, protože nesouvisí s dopravní tematikou. /kdo chce background přeskočit, skočte prosím přímo na otázky, koukám, že jsem to nějak přestřelil s délkou/
Předem bych rád zdůraznil, že já i moje rodina, se snažíme být slušnými /dle ZOZ i spolehlivými/ lidmi a vedeme k tomu i naše děti a řekl bych, že se nám to v rámci možností také daří. Řádně platíme daně, své závazky, žádné problémy s policií, apod. Moje dcera má 16 let (nebo už 17?, šmarjá, toto letí), v současné době studující 3.ročník gymnázia s velmi dobrým průměrem. Z její vlastní iniciativy si o víkendech (a o jakýchkoli prázdninách a volnech) brigádně přivydělává v pizzerii. Jelikož zná velmi dobře hodnotu peněz (až se občas divím, jestli jí to za to stojí), snaží se svými penězi neplýtvat i přesto, že je to holka, takže žádné Ifounky, nesmyslné množství zbytečných botiček, šatiček...   
Dcerka si tedy kupuje většinu věcí sama z různých zdrojů, zpravidla po internetu - bazoš apod., věci, které nepoužívá, nebo už se jí nelíbí (holky) pošle po tomtéž kanále dál. Stalo se, že si někdy cca před rokem koupila na nějakém internetovém bazoši kabelku za cca 1000 Kč, a půl roce ji nabídla k prodeji, nafotila, nabídla. Ozvala se jí nějaká paní, dohodli se na ceně 1000Kč + poštovné 80Kč cca. Jde tedy o cca 1100Kč. Paní poslala peníze předem na účet a dcerka jí poslala kabelku. Po nějaké době se kupující ozvala, že kabelka přišla "špinavá" a že chce tedy vrátit peníze zpět. S tím dcera nesouhlasila, kupující jí pak začala nadávat do hajzlů a spratků a že uvidí s kým má tu čest. Zřejmě nato jí dcerka poslala do míst, kam slunce nesvítí. Poté jí prý byl zrušen, i přes většinu kladných ohlasů účet na onom portále.
Někdy před čtrnácti dny mi volá skryté číslo, jestli může mluvit s XY, na což jsem zeptal co po ní chce? Trval na svém, že ji chce k telefonu, tak jsem mu řekl ať se teda představí s kým mám tu čest. Představil se fízl, tak jsem mu řekl, že jsem zákonný zástupce, pokud něco chce řešit ať řeší se mnou, ne s ní. Tak jsem mu řekl, že zjistím, co se děje. Pobavil jsem se z dcerkou, která mi vysvětlila o co šlo. Chtěl jsem mu volat zpět, ať nás obešle tedy normálně a sdělí jestli je z něčeho podezřelá/obviněná a dá písemně o co go, ale červená kontrolka S POLICAJTY SE NEBAVíME zafungovala. V pondělí mi opět volá nasraně fízl, že jestli jsem teda její otec a jak si dovoluju mu nezavolat? Tak jsem se ho ptal jestli mi dal nějakou lhůtu a vůbec, kde vzal, že jsem otec, když jsem mu říkal, že jsem zákonný zástupce. Pak jsem ještě dodal, že takhle by mi mohl ze skrytého čísla zavolat někdo z Bangladéše a představit se jako zdejší fízl a že se mám dostavit tam. Pokud něco tedy po nás chce, ať to pošle oficiálně, písemně, s paragrafy ať na to můžem nějak reagovat. Na to mi nasraný řekl, že pokud to chci takhle, tak to může udělat v režimu XYZ, kde jako zákonný zástupce už nebudu moct být přítomen WTF?

Nicméně přišla výzva viz příloha a já se ptám :
- Mám jako zákoný zástupce nárok na náhradu výdajů?
- Píše se zde "Nárok nemá ten, kdo se dostavil jen ve vlastním zájmu nebo pro své protiprávní jednání" - jak tomu mám rozumět, já tam rozhodně nejdu ve svém vlastním zájmu, ani pro své protiprávní jednání.
- Jelikož já mám TP v místě svého zaměstnání = 200km od místa PČR a TP mé dcery, chci zároveň přijet autem, jelikož vlakem to nejde (abych byl v 8:00 v místě PČR, vlak jede 4:18 z nádraží, kam to mám zhruba půl hodiny cesty MHD od svého bydliště a v noci bych tam musel jet kolem 3 ráno). Je toto dost vážný důvod podle bodu IV. na straně 2 poučení? Počítá se do náhrady i čas strávený na cestě mimo pracovní dobu, nebo můžou klidně říct, no a?, tak vstaň ve 3 ráno a dojeď? Nebo mi proplatí čas od 3AM do času ukončení podání vysvětlení + cesta zpět do mého zaměstnání? To se jim, (mě jako daňovému poplatníkovi) ale, pěkně prodraží. Vždyť jen cesta bude dražší, než tento pseudoskutek
- Jakou formou žádat, ať můžu použít vozidlo? Telefonicky + nahrávat - bude to stačit? Nebo písemně? Nerad bych aby se cukali, nebo mě donutili jet vlakem /ono mi to autem bude trvat dvě hodiny, zatímco vlakem+MHD cca. 4 zpátky/
- Jak poznám z čeho je obviněná, podezřelá z toho cáru papíru? Co je to za pseudoskutek? Co hrozí? Přestupek?
- Kdy nárok uplatnit, nejlépe hned? Nebo do 7 dnů datovkou?
- K čemu je třetí strana, to vyplňuju já, nebo fízl ?
- Pak finálně dorazíme na fízlárnu, kde můžem oba říct, že se k tomu nebudem vyjadřovat, hrozí nám něco? Nebo je lépe jim to vysvětlit, tak jako zde vám?
- Můžu korigovat každou odpověď dcerky a konzultovat s ní, když se fízl zeptá? Např. k tomu se nebude vyjadřovat? Nebo "poradíme se, zda chceme odpovídat"
- Jak zařídit, aby si moje číslo nadobro smazali z té jejich databáze

Děkuji za odpovědi.

EDIT : přidávám externí linku pro stažení přílohy http://leteckaposta.cz/966650307
« Poslední změna: 12 Května 2018, 19:40:37 od papros »
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Uplatnění nákladů v rámci podání vysvětlení u PČR
« Odpověď #1 kdy: 12 Května 2018, 12:10:08 »

předvolána je dcera. Takže si zde pletu pojmy mladistvý/nezletilý a moje přítomnost zjevně není nutná, správně?
EDIT : Nyní vidím, že nick "april" je v kategorii "exot" (admini díky za ní).
Proto této odpovědi přikládám stejnou váhu, jako hovorům ze skrytých čísel z Ugandy.
« Poslední změna: 12 Května 2018, 12:14:46 od papros »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Uplatnění nákladů v rámci podání vysvětlení u PČR
« Odpověď #2 kdy: 12 Května 2018, 12:41:58 »

Z toto predvolani mi neni jasne, jaky je vztah rodice/potomka/cinu, ktery se objasnuje... proto se seznamte s obsahem celeho dokumentu, ne jen nize uevede citace.

Přítomnost rodičů u výslechu osoby mladší osmnácti let je tedy jen fakultativní a nemůže nahradit nezbytnost přibrání pedagoga nebo jiné osoby uvedené výše. Přítomnost rodiče či rodičů je vyloučena naopak v případě, že rodiče zároveň ve věci mají postavení svědka, jsou na věci zainteresováni jako poškození anebo dokonce by mohlo přicházet v úvahu jejich trestní stíhání. Totéž platí i v případě, pokud je možno učinit závěr, že osoba mladší než osmnácti let nebude v přítomnosti rodičů schopna nebo ochotna vypovídat pravdu.

http://www.nsz.cz/index.php/cs/ohroene-osoby-a-pokozeni/ochrana-deti
« Poslední změna: 12 Května 2018, 12:49:13 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Uplatnění nákladů v rámci podání vysvětlení u PČR
« Odpověď #3 kdy: 12 Května 2018, 13:04:24 »

Z toto predvolani mi neni jasne, jaky je vztah rodice/potomka/cinu, ktery se objasnuje... proto se seznamte s obsahem celeho dokumentu, ne jen nize uevede citace.
Děkuji fu, pardon, za mojí nechápavost, ale tohle je jediné, co mám v ruce. Mohu tedy zajít na polici a seznámit se s celým obsahem dokumentu, podobně jako nahlédnutí do spisu? Nevím, co jí kladou za vinu a na co to chtějí naroubouvat? Jakože paní si někde ušpinila kabelku a chce jí reklamovat zpátky? Takže podezření z podvodu? O trestném činu nemůže být řeč, vzhledem k 1000Kč hodnotě. Vztah je : dcera prodala, kupující koupila, pak pošpinila, chtěla reklamovat, dcera odmítla. Já zde nijak jinak nefiguruji než "jen otec"

Přítomnost rodičů u výslechu osoby mladší osmnácti let je tedy jen fakultativní a nemůže nahradit nezbytnost přibrání pedagoga nebo jiné osoby uvedené výše. Přítomnost rodiče či rodičů je vyloučena naopak v případě, že rodiče zároveň ve věci mají postavení svědka, jsou na věci zainteresováni jako poškození anebo dokonce by mohlo přicházet v úvahu jejich trestní stíhání. Totéž platí i v případě, pokud je možno učinit závěr, že osoba mladší než osmnácti let nebude v přítomnosti rodičů schopna nebo ochotna vypovídat pravdu.

http://www.nsz.cz/index.php/cs/ohroene-osoby-a-pokozeni/ochrana-deti

Tohle jsem četl, ale vůbec z toho nejsem moudrý, to jakože místo rodiče, který by výslech korigoval v zájmu svého dítěte a třeba poté vysvětlil svému potomku, jestli není lepší se na nějaké internetové bazoše vykašlat, jestli nám to stálo za ten čas apod...
Tak bude u výslechu nějaký státní parazit se sociálky, který řeší zřejmě diametrálně rozlišné případy, nemá žádný background o mojí rodině a já nemám žádnou záruku, že bude jednat v jejím zájmu? Tak to potěškoště Kocourkov. Hlavně tam se všude mluví o trestných činech, tohle je kabela, co nějaké kupující spadla do kadiboudy.

Vypadá to tedy tak, že si tento výlet zacáluju ze svého a vezmu si dovolenou "ve svém vlastním zájmu", protože pro orgány jsem tam "fakultativní".
Díky...
« Poslední změna: 12 Května 2018, 13:13:08 od papros »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Uplatnění nákladů v rámci podání vysvětlení u PČR
« Odpověď #4 kdy: 12 Května 2018, 13:31:33 »

Podivej te se, nejste z toho moudry ani vy, jak muze byt Vase dcera a uprimne nevim, oc tam jde a kam fizlove otoci.

Nejsem pravnik, ale uz jsem i od samotnych fizlu slysel ruzne story, by default neverim jim, neverim OSPODu a dalsi fasistickym organizacim, kteri dbaji o "vase" dobro.

Ze sve zkusnosti se drzim techto zasad:
- vse nahravam
- nenecham si diktovat a preformulovavat vety fizlem
- formuluji vety, jak ja chci a pokud tak nejssou uvedeny do protoku - pred podpisem to tam napisu a podepisu se, ze nesouhlasim
- na dalsi "presudo dotazy" neodpovidam jen opakuji predchozi vetu - je moznost se zamotat
- fotim si vypoved i bez souhlasu fizla
- neni na skodu si nevybavovat vse hned a jasne pokud to neni ve Vasem zajmu ci proste mlcet vice hledejte v heslech: doplnujici dotazy/nepravdy v nasledujicim materialu
http://www.policie.cz/clanek/zverejnene-informace-2017-podani-vysvetleni.aspx
- klidne ho muzete polaskovat s poucenim (a vlastne se seznamit s tim, co je vam predkladano), at  vam k pouceni dodaji zneni prisluslych zakonu
- nenechte se tlacit casem, kurva ma na to vyhrazeno 1-2h vy mate v prdeli stejne cely den, tak mu nabourejte program - vyvedte ho z jeho komfortni zony
- pozadejte i o preruseni (toaleta/wc/obcerstveni)
- mate pravo na porady se svym pravnim zastupcem bez pritomnosti fizla https://www.davidzahumensky.cz/2014/04/15/pravo-na-pravni-pomoc-advokata-pri-podani-vysvetleni/

Google funguje a je cas studovat, v budoucnu, jak kdyz najdete...

« Poslední změna: 12 Května 2018, 13:35:01 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Uplatnění nákladů v rámci podání vysvětlení u PČR
« Odpověď #5 kdy: 12 Května 2018, 13:38:22 »

FU > Uctivě děkuji za vyčerpávající odpověď pane FU.
« Poslední změna: 13 Května 2018, 09:33:36 od papros »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Uplatnění nákladů v rámci podání vysvětlení u PČR
« Odpověď #6 kdy: 12 Května 2018, 13:59:02 »

Domnívám se že paní na fízlech řekla že zaplatila za kabelku ale žádnou nedostala, má dcera podací lístek o zaslání kabelky?
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Uplatnění nákladů v rámci podání vysvětlení u PČR
« Odpověď #7 kdy: 12 Května 2018, 14:02:48 »

ano podací lístek má, dokonce prý jí tu kabelku, kupující, pak zkoušela poslat zpět na dobírku, což dcerka nepřevzala.
Můžu na tu fízlárnu neohlášeně naklusat, třeba zítra ráno a domáhat se nahlédnutí vo co go?
« Poslední změna: 12 Května 2018, 19:35:46 od papros »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Uplatnění nákladů v rámci podání vysvětlení u PČR
« Odpověď #8 kdy: 12 Května 2018, 14:08:09 »

Pokud máte podací lístek tak bych jednoduše napsal že odmítá vypovídat a dál to vůbec neřešil.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Uplatnění nákladů v rámci podání vysvětlení u PČR
« Odpověď #9 kdy: 12 Května 2018, 17:53:30 »

Pokud máte podací lístek tak bych jednoduše napsal že odmítá vypovídat a dál to vůbec neřešil.
Souhlasím :-)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Uplatnění nákladů v rámci podání vysvětlení u PČR
« Odpověď #10 kdy: 12 Května 2018, 19:35:15 »

Já bych si dovolil k věci pár (možná zbytečných) poznatků, či spíše malou rekapitulaci.
1) Na podacím lístku je uvedena váha, takže podle toho je zřejmé, že dcera poslala danou věc a na správné místo, zásilka byla řádně vyzvednuta.
2) Kabelka byla zcela v pořádku a jako důkaz mohou posloužit fotografie kabelky, tak jak byly dány na inzerci.
3) Paní se pokouší zjevně o podvod, kdy kabelku sama poškodila a nyní ji zkouší vrátit (jako důkaz může posloužit avízo k vyzvednutí zásilky, která nakonec nebyla vyzvednuta, ale může sloužit k dohledání dalších informací na poště), paní navíc neuplatnila námitky bezprostředně po převzetí věci, ale prokazatelně až po nějaké době užívání!
4) Paní záměrně poškozuje dobré jméno dcery, které byl díky ní následně (přes pozitivní reputaci) zcela zrušen účet na daném bazaru — zjevná pomluva!
5) A navíc křivě obviňuje dceru z podvodu.

Podstatné je (aniž byste se jakkoliv k tomu nutně hned na místě vyjadřoval), abyste zjistil stav věci. To znamená nahlédnul do spisu. Také by bylo dobré, aby dcera si mezitím zjistila, z jakého důvodu a kdy konkrétně byl zrušen její účet na internetovém bazaru. To by bylo dobré mít sebou.
Neznám podrobnosti (ty se koneckonců dozvíte až na místě) ale zatím to vypadá tak, že by bylo vhodné vznést na paní nějaké požadavky stran mimosoudního vyrovnání, jinak je možné, že ta paní bude nakonec čelit trestnímu stíhání… …ale to už asi předbíhám událostem. Když tak dejte vědět, co jste tam zjistil.
Kdybyste si tam nebyl jistý, můžete také odmítnout vypovídat, než se podrobně seznámíte se stavem věci (po nahlédnutí do spisu) a vyžádáte si temín k vyjádření (a nebo klidně můžete použít osvědčený výrok „v této chvíli nebudu vypovídat, protože potřebuji se poradit se svým právníkem, popřípadě si ho vzít s sebou).
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Uplatnění nákladů v rámci podání vysvětlení u PČR
« Odpověď #11 kdy: 12 Května 2018, 21:54:27 »

Tak logicky.....
Nevím, jak na vás reagovat. Tak aspoň takhle.
Logicky? Máte doma akvárko?
https://www.youtube.com/watch?v=JsPzMYre5oE
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Uplatnění nákladů v rámci podání vysvětlení u PČR
« Odpověď #12 kdy: 12 Května 2018, 22:15:41 »

ViktorN: Když odmítne vypovídat tak odmítne vypovídat, pokud se rozhodne vypovídat tak v polovině výslechu může změnit rozhodnutí (a dál nevypovídat) z důvodu nastanutí zákonné podmínky pro odepření výpovědi (plynoucí z otázek které nebyly předem avizovány), ale tady sbírá důkazy policie a né SO, takže bych řekl že bude nejlepší odepřít výpověď a následnou výpověď (vč. spisu) řešit až pokud se bude dít něco dál. Pokud najdou dost důkazů a bude se dít něco dál, měla by být možnost k vyjádření u SO / soudu.

Btw, tady se april asi výjimečně moc plést nebude (alter ego SYeti fakt fízl?).
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Uplatnění nákladů v rámci podání vysvětlení u PČR
« Odpověď #13 kdy: 12 Května 2018, 22:19:07 »

qoyi: přesně tak… (zřejmě včetně i toho „Btw“)
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Uplatnění nákladů v rámci podání vysvětlení u PČR
« Odpověď #14 kdy: 12 Května 2018, 22:42:45 »

Přesně tak, nemá smysl někam jezdit na 8:00 a kazit si den s debilem z obvodu. Normálně doporučenej dopis s odmítnutím výpovědi. S největší pravděpodobností to bude odloženo, případně to přehoděj na úřad jako přestupek, tam už bude jasný o co jde. Není ve vašem zájmu to řešit, nic špatnýho dcera neudělala a pokud jí budou chtít za něco uznat vinou tak ať se snažej a není důvod jim to zlehčovat.

Dle mého názoru si prostě vymyslela že zaplatila a nic nedostala (podvod), kdyby jim tam řekla že dostala poškozený zboží tak by jí poslali rovnou na soud aby si podala občanskoprávní žalobu.

Takže hlavně neztratit podací lístek a dceru poučit že kdyby se za dveřma objevili fízlové tak neotvírat a nebavit se.

Byl bych úplně v klidu, nemůžou nic. Ale přesně z tohoto důvodu věci přes inzerát raději předávám osobně. Taky už na mě pár lidí zkoušelo že chtěj danou věc vrátit protože blá blá blá a že mě daj k soudu, na to nemá smysl ani odpovídat.
IP zaznamenána