30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno  (Přečteno 20089 krát)

thesaro

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #15 kdy: 21 Května 2018, 10:34:47 »

Tak presne Vas pripad me docela zajima, jelikoz jsem nedavno na stejnem miste "nemel" na mnou vlastnenem vozidle za steracem listek brnenskeho mestapa.
IP zaznamenána

joss

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #16 kdy: 22 Května 2018, 07:23:02 »

Přidávám se k zájmu, protože ze stejného města mám čerstvě stejný pozdrav za stěračem za velmi podobnou situaci. Snad jen rozdíl ten, že městapák mi minule řekl, že na tomto konkrétním místě, za které teď mám lísteček, stát můžu. Sice musím přejet jeden obrubník, ale je pravda, že jsem stál na betonové desce, tedy rozhodně zpěvněný povrch.
Ad předešlé komenty - dělají to všechno jako zábor, na parkování si moc nehrají.
« Poslední změna: 22 Května 2018, 07:46:23 od joss »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #17 kdy: 22 Května 2018, 08:34:02 »

Ad předešlé komenty - dělají to všechno jako zábor, na parkování si moc nehrají.

Zábor není sprdelizovatelný a tak stačí odepřít podání vysvětlení.. ale lístek nafocený na začátku je parkování a ne zábor.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #18 kdy: 22 Května 2018, 10:33:51 »

joss: ad „že městapák mi minule řekl, že na tomto konkrétním místě, za které teď mám lísteček, stát můžu“.

LOL, chlape — Vy těm lhářům podvodnickým věříte?!

Byl jsem svědkem, jak zastavila paní s malým fiátkem a ptala se městapačky, která zrovna rozdávala kousek dál pokuty, jestli tady může stát, že kousek dál u nemocnice, kam musí jít, už vůbec není místo. Ona jí citlivě poradila, že když si dá obě kola na chodník, že tak malé auto určitě nikomu vadit nebude, že tam klidně může zaparkovat. Když jsem to slyšel, tak jsem šel za ní a když si vytahovala berli z kufru, tak jsem ji potichu říkal, ať radši přeparkuje, že městapákům se nedá věřit. Odsekla, ať si hledím svého, že ti měšťáci jsou hodní a užiteční lidé. Asi o 15 minut později jsem viděl z okna, jak ta samá vychechtaná městapačka navigovala odtahovku a malého fiatka vesele odtáhli…

Jinak těžko říci, tzv. SPRDEL je láká, protože je tam jistota vytěžení provozovatele. Na druhou stranu za prokázaný zábor by mohli vytřískat mnohonásobně víc. Takže těžko předpokládat, který chamtivý chtíč u SO zrovna převládne.  :P
IP zaznamenána

joss

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #19 kdy: 22 Května 2018, 11:34:20 »

To zase ne, ale minule lovili na stejném místě, jen tenkrát ne mě, tak jsem si říkal, že zkusím načerpat informace :-)
A teď to můžu použít u správka, sice je mi jasný, že to kvůli tomu neshodí ani omylem, ale zmínit to rozhodně nezapomenu. Ať vidí, jak nejednotně vystupují navenek, zkrátka jakej je to jeden velkej bordel.

Jinak příhoda s paní je smutná a bohužel uveřitelná...
IP zaznamenána

joss

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #20 kdy: 02 Července 2018, 16:44:30 »

Tak u mě už nastal progres - cca v půli května lísteček, po měsíci a půl dopis od MP: "výzva k podání vysvětlení" :-). Nebudu se tříštit na tom, že na tohle nemají právo, ale hlavní je, že to klasifikovali jako zábor (par. 5 odst. 1 písm. g, zákona 215/2016).

Mám dilema, jelikož je auto firemní, firma je sice se mnou solidární, ale taky ne neomezeně:

a) nechat vyhnít a počkat, až obešlou firmu datovkou a pak se naprášit, současně doufat, že to do té doby neušijí moc horké v jejich slavném turbo režimu

b) naprášit jim zrovna sebe a pak odmítnout podat vysvětlení, ať si pak klidně předávájí na magistrát?

Předem děkuju :-)
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #21 kdy: 03 Července 2018, 09:47:39 »

a) 1) dopis od MP ignorovat a čekat, až něco pošle správní orgán.
IP zaznamenána

joss

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #22 kdy: 03 Července 2018, 10:58:02 »

Ok, ale jak psal někde výše 2M, tak zábor není sprdelizovatelný, takže stačí odepřít podání vysvětlení. To ale zase nemůže udělat firma, proto zvažuju, že jim dá hned naše firma vědět, ať to řeší se mnou coby zaměstnancem - hlavně fyzickou osobou? Možná něco přehlížím, uvažuju takto správně?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #23 kdy: 03 Července 2018, 11:55:54 »

MP ignorovat, stejně nemá žádnou jinou pravomoc než dát řidiči blokovou pokutu (což nechcete), nebo věc předat úřadu (což taky nechcete, ale není jak tomu zabránit), nebo ne zcela podle zákona nechat vyhnít (což chcete, ale jakoukoliv aktivitou takovou alternativu spíše zmaříte).

Až přijde něco z úřadu, tak to řešte. Pokud si úřad nerozmyslí ten zábor a nepřehodnotí to na něco sprdelizovatelného, tak pravděpodobně bude též chtít po provozovateli vysvětlení a/nebo sdělení řidiče dle § 10(4) ZPPK - nejjednodušší je odepřít takové vysvětlení s odvoláním na příslušné právo (dle poučení, čl. 37 Listiny, § 137 SprŘ ...), je-li to pro provozovatele příliš hardcore, tak lze alternativně zaslat písemné vysvětlení obsahující informaci, kdo má/měl firemní auto svěřeno (může být i více osob, odpovídá-li to aspoň trochu realitě), začne-li úřad následně otravovat řidiče, ten řízení popře a ve zbytku se odvolá na právo nevypovídat.
IP zaznamenána

joss

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #24 kdy: 03 Července 2018, 13:44:15 »

Díky moc za info, nechám tedy vyhnít a uvidíme, zda/kdy něco přijde. :-)
IP zaznamenána

thesaro

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #25 kdy: 18 Července 2018, 07:54:13 »

Díky moc za info, nechám tedy vyhnít a uvidíme, zda/kdy něco přijde. :-)

Jsem na tom naprosto stejne, na MP zvysoka kaslu a pockam si s cim se vytasi ouradove z magistratu mesta Krna.
Mimochodem, vcera mi z vozidla na stejnem miste opet vitr odfoukl pozdrav od brnenskych mest-opic. Zda se, ze posledni sklizen byla slibna, tak to tam zacali sazet casteji.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #26 kdy: 18 Července 2018, 10:16:59 »

Mimochodem, vcera mi z vozidla na stejnem miste opet vitr odfoukl pozdrav od brnenskych mest-opic.

To má pak výhodu že se přestupky projednají ve společném řízení.. pro některé pyráty třebas v Praze není problém se dostat i na 10 a víc hnijících přestupků  :) ..a pak i když by se SO probudil a pyrát prohrál tak to pořád je levnější než platit odpustky.
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #27 kdy: 18 Července 2018, 11:36:12 »

takze kdyz budu kazdy den parkovat v zonach placeneho stani bez placeni, jsem vlastne v klidu :-)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #28 kdy: 18 Července 2018, 13:00:49 »

Stastlivec: Když vás nebudou odtahovat a nebo dávat botičky tak ano..

..třebas v Praze je i roční parkovací karta bez slevy dražší než pyrátit, ignorovat odpustky a pak ve společném řízení zaplatit.
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #29 kdy: 18 Července 2018, 13:02:27 »

to právě řeším, zony na P4..sice je tu i parkování za 10/hod max 60/denně, ale stejně to je dohromady víc než bych byl ochotný platit :) .. to musim nastudovat jak to přesně je s tím společným řízením
IP zaznamenána