30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno  (Přečteno 20226 krát)

novyBrnak

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
[?] Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« kdy: 25 Dubna 2018, 15:35:08 »

Dobrý den,

Obr.1
Za stěračem svého vozu jsem našel parkovací lístek s podezřením spáchání přestupku § 125c zákona č. 361/2000 Sb. (§,§ 4,5 zákona č. 251/2016Sb.)
S vozem jsem stál mimo vozovku na nezpevněné krajnici (hlíněný povrch). Stál jsem vedle ostatních vozidel tak stojících. Toto stání není nikde zakázáno dopravní značkou.

Obr. 2 a 3
Chvíli po první pokutě za parkování mi v při blokovém čištění ulic odtáhli vozidlo. Na odtahovém parkovišti jsem našel za oknem další bloček od MP. Rozhodl jsem se tedy navštívíit MP Brno na ul. Křenová, kde jsem zaplatil pokutu za odtah a bylo mi sděleno, že tam mám ještě jednu pokutu za parkování viz výše. Také mi bylo sděleno, že když už tam jsem, tak se k tomu musím taky vyjádřit. Na naléhání kdo tam parkoval jsem sdělil, že si vozidlo půjčuji a že nevím, kdo tam ten den zaparkoval, ale že do konce měsíce zjístím, kdo to byl a řidiče na Křenovou pošlu (nic lepšího jsem nevymyslel). A poté mi bylo sděleno, že když se řidič nedostaví do konce měsíce, tak to automaticky půjde na magistrát. Tohle jsem taky podepsal.

Rád bych se zeptal, zda je obrana proti parkování na místě, kde jsem neporušil silniční zákon, nikoho neohrozil, nikoho neblokoval a zda to mohu nechat postoupit na magistrát. Rád bych se zeptal zdejších zkušenějších, zda lze na výzvu, předvolání magistrátem reagovat jen a pouze písemně ve smyslu, že nechci ohrozit osobu blízkou a že odmítám dále vypovídat. Může být odpověď na předvolání magistrátu taková?

Dobrý den,
z důvodu, že x.x.2018 nebudu v Brně ani jeho okolí se nedostavím k ústnímu jednání ve věci údajného přestupku. Nevím, na základě jakých důkazů jste dospěli k tomu, že tento přestupek byl spáchán mou osobou. Z podkladů uvedených na MP Brno nijak nevyplývá, že jsem vozidlo odstavil já a tím se tak údajně dopustil přestupku podle § 125c zákona č. 361/2000 Sb. §,§ 4,5 zákona č. 251/2016 Sb. Dále již v této záležitosti odmítám vypovídat dle čl. 37 Listiny základních práv a svobod.
(zkopírováno a upraveno odsud https://www.30kmh.cz/index.php?topic=6189.0)

Předem velmi děkuji za Vaše rady.
Další postupy bych rád do vyřešení řešil neveřejně. Děkuji.

ps. Nedaří se mi přiložit obrázky z mého disku. Zkusil jsem to takhle, ale je to zřejmě jen na externí http odkaz...
img C:\dokumenty\Brno\1.jpg /img
img src="C:\dokumenty\Brno\3.jpg" /img
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #1 kdy: 25 Dubna 2018, 15:47:21 »

Pravidlo 1: s policajtem se nebavíme. Pokud naléhá, tak řekněte "nebudu se k tomu vyjadřovat". Nemáte povinnost na místě cokoliv sdělovat a pokud to uděláte, bude to jen použito proti Vám.

Pravidlo 2: nepodepisujeme nic, s čím nesouhlasíme.

Pravidlo 3: Když už něco podepíšeme, tak si buď vezmeme kopii, nebo si to nafotíme na mobil. Bez toho nevíme, co jste jim podepsal a bez toho nedokážeme poradit.

Obrázky nevidíme, poslal jste nám odkaz na obrázky na vašem disku ve Vašem počítači, kam nikdo z nás nevidí - je potřeba je nahrát nějak na internet, ideálně jako přílohu sem.

Nemá msysl jim psát – pokud jim nevyhovíte – což zjevně nemáte v úmyslu – pak to stejně dají na magistrát. Takže nemá smysl dělat nic a počkat, co přijde z magistrátu.

Zajistě si podklady na svoji obhajobu. Tedy ideálně si nafoťte místo, kde jste stál, tak, aby byla zřetelná dopravní situace kolem. Tedy jaké dopravní značky jsou v okolí, jak široká ja na daném místě silnice, abychom mohli posoudit, jaké ohrožení tam může vznikat.

Zdá se mi, že Vám uniká, že pro parkování může magistrát stíhat vás jako domnělého řidiče a pokud to popřete, tak to odloží a zahájí stejný přestupek s Vámi, jen s tím rozdílem, že tentokrát budete v roli provozovatele vozidla, který (za určitých okolností) za přestupky může také nést odpovědnost. Více vám nedokážeme říct bez nahlédnutí na fotky a do toho, co jste vlastně podepsal a atd.

z důvodu, že x.x.2018 nebudu v Brně ani jeho okolí se nedostavím k ústnímu jednání ve věci údajného přestupku.
Na tohle bacha - jako důvod uvádíte, že nebudete v Brně – tohle nejde použít, pokud jste předvolán, je vaše povinnost se dostavit na vlastní náklady a nikoho nezajímá, že máte práci a bydlíte 500 km daleko. Můžete se omluvit, nebo dostení odmítnout, ale tohle není šťastná formulace, kterou by mohl úřad využít ve váš neprospěch.

Jak píšu výše, zatím nemá smysl nic dělat a počkat. Mělo by smysl konat, pokud byste chtěl někoho udat.
« Poslední změna: 25 Dubna 2018, 15:54:46 od jakubb »
IP zaznamenána

novyBrnak

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #2 kdy: 25 Dubna 2018, 16:27:29 »

Stál jsem přesně v tomto místě jako Felicie Combi na těchto mapách:

https://www.google.cz/maps/@49.1871901,16.6093931,3a,75y,85.31h,71.38t/data=!3m6!1e1!3m4!1s9X594PQFe6pbNlA8bG1fuQ!2e0!7i13312!8i6656

Fotky dokumentů se pokusím nahrát dnes večer.

IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #3 kdy: 25 Dubna 2018, 16:44:43 »

Pak bude rozhodující, zda to úřad vyhodnotí jako parkování, nebo jako zábor.

Podle katastru je to součást komunikace.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #4 kdy: 25 Dubna 2018, 16:57:11 »

Podle pasportu komunikací je to chodník.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #5 kdy: 25 Dubna 2018, 17:58:48 »

No, já bych ale dodal, že podle platné normy ČSN 73 6110 musí být povrch chodníků rovný, pevný a upravený proti skluzu. Hodnota součinitele smykového tření musí být nejméně 0,6… …komunikace pro pěší musí být řešeny tak, aby byla důsledně dodržena vodicí linie pro zrakově postižené osoby…“
A to v tomto případě není ani náhodou.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #6 kdy: 25 Dubna 2018, 19:30:19 »

Takže argumentovat "někdy časem by tam mohl být chodník, ale v době parkování tam určitě nebyl"
IP zaznamenána

novyBrnak

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #7 kdy: 25 Dubna 2018, 20:57:11 »

V příloze jsou doplněny dokumenty k úvodu.

@opas - tímhle argumentovat při předvolání na magistrát?

Můžu se zeptat, jak bych měl tedy správně postupovat? Je větší pravděpodobnost toho, že jsem v právu?
1) proti rozhodnutí magistrátu podám odpor, který zdůvodním tím, co napsal ViktorN (děkuji) .. podle platné normy ČSN 73 6110 musí být povrch chodníků rovný, pevný a upravený proti skluzu.
2) Pravděpodobně přijde předvolání k podání vysvětlení na magistrátu. Tam stačí opět poukázat na platnou normu ČSN z odporu?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #8 kdy: 25 Dubna 2018, 21:02:59 »

Tak postavit to ve stylu "podle passportu to je chodník, ale reálně tam ještě není, protože...(odůvodnění)... V tuto chvíli to je zjevně nevyužitá plocha, která někdy v budoucnu bude patrně chodníkem."
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #9 kdy: 26 Dubna 2018, 10:29:07 »

novyBrnak: Jestli jste tu popsal celý průběh tak případ je pořád ještě na MP.. byla chyba tam chodit a něco jim vyprávět a zejména platit ten druhý přestupek..
když máte u stejného SO víc přestupků a aspoň o jeden chcete bojovat tak nemá smysl platit ty ostatní.. zejména když jsou stejně a nebo méně závažné než ten o který chcete bojovat.

Ale když už to tak dopadlo tak to co jste jim řekl asi problém není.

Jestli to ještě ani nedošlo na úřad tak rozhodnutí neřešte.. to je daleko.. další krok na který se připravit bude asi odpustková výzva.. výzva k uhrazení určené částky.
IP zaznamenána

novyBrnak

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #10 kdy: 26 Dubna 2018, 10:56:38 »

@2M - Ano, případ je stále na MP. Moc nerozumím tomu, proč jsem neměl platit druhou pokutu za odtah vozidla při blokovém čištění. Nebo lépe, nenapadlo mě, že i tomu se dá podle Vašeho tvrzení zřejmě vyhnout, pokud to tak bylo myšleno. Jinak mi uniká podstata věci.

Odpustková výzva.. výzva k uhrazení určené částky - tím je zřejmě myšlen pokyn k zaplacení částky vyměřené magistrátem, proti které by mělo stačit podat odpor. A to již zdůvodněný anebo nezdůvodněný - podle toho, co jsem se dočetl tady a na D-FENS, tak mi to připadá jako volba 50/50
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #11 kdy: 26 Dubna 2018, 11:24:08 »

@2M - Ano, případ je stále na MP. Moc nerozumím tomu, proč jsem neměl platit druhou pokutu za odtah vozidla při blokovém čištění. Nebo lépe, nenapadlo mě, že i tomu se dá podle Vašeho tvrzení zřejmě vyhnout, pokud to tak bylo myšleno. Jinak mi uniká podstata věci.

Když máte u stejného SO víc přestupků.. a staly se před zahájením řízení.. tak se projednají ve společném řízení.
Sice se ve společném řízení horní hranice pokuty zvyšuje o polovinu, ale když to je banální parkování tak většinou dostanete spodní hranici i ve společném řízení.

Za dvě banální parkování.. když nejste známý potížista a nebo na tom SO nemá zvláštní zájem tak většinou dá pokutu na spodní hranici 1500 a vyřeší to oba přestupky.

Když jeden zaplatíte na MP a druhý pošlete do správního tak asi dostanete zase pokutu na spodní hranici 1500, ale navíc jste už zaplatil ten druhý přestupek.


Odpustková výzva.. výzva k uhrazení určené částky - tím je zřejmě myšlen pokyn k zaplacení částky vyměřené magistrátem, proti které by mělo stačit podat odpor. A to již zdůvodněný anebo nezdůvodněný - podle toho, co jsem se dočetl tady a na D-FENS, tak mi to připadá jako volba 50/50

U různých SO se může jmenovat různě, ale většinou se ten dopis jmenuje Výzva provozovateli k uhrazení určené částky.
A nedává se proti němu odpor.
Víc informací je tady https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4187.0
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #12 kdy: 26 Dubna 2018, 12:27:57 »

novyBrnak: moment, možná došlo k mírnému nedorozumění!
Do odporu nic nepíšete. Do odporu napíšete jen: „Tímto proti příkazu podávám odpor.“ K tomu číslo spisu, datum a podpis. Toť vše. Informace o ČSN a o tom, že se nejednalo ve skutečnosti o chodník a pod. si ponechte až do odvolání. Pokud byste to uvedl do odporu, jen byste jim nabil munici, aby se s tím nějak vypořádali v rozhodnutí a pak by se Vám hůře argumentovalo v odvolání. A věřte — Brno je velmi kreativní! Stejně tak je možné, že to tu už někdo z magorsrátu čte!!!


pozn. pro kolegy moderátory: nenastal již čas vlákno přesunout do kuchyně?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #13 kdy: 26 Dubna 2018, 12:41:51 »

Počkal bych až se úřad ozve. Pokud to čtou, tak to taky můžou sami rovnou hodit ze skály.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #14 kdy: 26 Dubna 2018, 13:40:36 »

pozn. pro kolegy moderátory: nenastal již čas vlákno přesunout do kuchyně?

Zatím se tam nic neděje a je to před začátkem řízení.. pokročilejší bijec by lístek od MP zahodil a teď by čekal na dopis z úřadu..
IP zaznamenána