30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Parkování na chodníku x nouzové stání x krajní nouze  (Přečteno 20316 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku x nouzové stání x krajní nouze
« Odpověď #45 kdy: 19 Září 2018, 17:07:00 »

Máte to nahrané?
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku x nouzové stání x krajní nouze
« Odpověď #46 kdy: 19 Září 2018, 18:11:18 »

Jj...

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku x nouzové stání x krajní nouze
« Odpověď #47 kdy: 16 Listopadu 2018, 08:21:44 »

WIN!  8)
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku x nouzové stání x krajní nouze
« Odpověď #48 kdy: 16 Listopadu 2018, 09:17:48 »

Citace
Vzhledem k tomu, že jmenovaný popírá, že byl řidičem výše uvedeného vozidla, nelze mu toto jeho tvrzení jednoznačně vyvrátit.

Vy jste se jim k tomu, kdo byl nebo nebyl řidičem vozidla, jakkoli vyjadřoval? Nebo jste se k faktu řidiče vyjádřit odmítl a SO to kreativně vyložil?
« Poslední změna: 16 Listopadu 2018, 10:35:51 od solaris »
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku x nouzové stání x krajní nouze
« Odpověď #49 kdy: 16 Listopadu 2018, 10:26:35 »

Zajímavá otázka. Děkuji. Probíhalo to tak, že když jsem přišel na výslech svědka a svědek se nedostavil, orgán mě pozval do kanceláře a rovnou z partesu se mě zeptal..."vy tedy v tom vašem vyjádření udáváte, že jste neřídil to vozidlo"...? Na to jsem odpověděl, že nikoliv, že pouze tvrdím, že není prokázané, že jsem na chodník auto postavil já. Orgán mi na to řekl: "no jasně, ale já to musím nějak rozumně zapsat". Na to jsem se zeptal, jestli si mě pozvali k výslechu svědka nebo k výslechu mě, a pokud jsem u výslechu a máme se dál bavit, tak mě nepoučil. Na to mi bylo řečeno, že to poučení jsem dostal už minule a že to platí už napořád, a že mi tu otázku klade proto, aby se k něčemu dobral, protože když svědek nedorazil, orgán potřebuje udělat z toho všeho nějaký závěr. Na to jsem řekl, že pokud nebudu řádně u výpovědi, že se odmítám s ním o tom bavit jenom tak. Na to mi bylo řečeno, že klást otázky mi orgán v této situaci může. Zeptal jsem se tedy, v jakém postavení jsem, jestli jako svědek. Odpověď byla, ne, jako obviněný. Na to se mě ptal, jestli znám toho svědka a v jakém jsem k němu postavení. Tak jsem mu řekl, že v papírech vidím jakési jméno, které neznám, a protože svědka nevidím na vlastí oči, tak nemůžu odpovědět. Orgán to tedy akceptoval a poté řekl, že když svědek nepřišel, tak že neví, na základě čeho to má rozseknout, jestli to zastavit proto, že jsem to neřídil. Na to jsem odpověděl, že to má zastavit na základě toho, že obvinění se nezakládá na zjištění policistů. Na to mi orgán odpověděl, že se mě raději ptá už teď, protože kdyby potom svědek náhodou přišel, a řekl, že mě viděl přijet, tak je to prý svědecká výpověď a orgán by s tím musel zase jinak pracovat. Proto se mě prý ptá, jestli mě svědek viděl to tam zaparkovat. Na to jsem mu odpověděl, že to já nevím, jestli mě viděl, ať se zeptají svědka. Poté se mě ptal, jestli policisté přijeli, až když tam stálo to vozidlo. Tak jsem potvrdil, že přijeli až 15 minut poté, co tam vozidlo stálo. Orgán pak v papírech vyhledal, že je to i zapsané, že PaChové zahlédli už stojící vozidlo. Do protokolu pak orgán zapsal pouze to, že na otázku, zda-li znám uvedeného svědka, jsem odpověděl že nikoliv. Dále pak zapsal: Správní orgán po řádném poučení nepřistoupil k provedení výslechu obviněného ve smyslu § 82 odst. 1 zák. č. 250/2016 Sb. o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku x nouzové stání x krajní nouze
« Odpověď #50 kdy: 16 Listopadu 2018, 10:51:48 »

No mně tady štve, že to zastavili proto, že nedokázali prokázat kdo řídil, místo toho aby to shodili na tom, že vozidlo bylo nepojízdné.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku x nouzové stání x krajní nouze
« Odpověď #51 kdy: 16 Listopadu 2018, 13:20:59 »

No mně tady štve, že to zastavili proto, že nedokázali prokázat kdo řídil, místo toho aby to shodili na tom, že vozidlo bylo nepojízdné.

Vzdycky mate moznost podat odpor. I v situaci kdy rozhodnutim bylo prestupkove rizeni vedene vuci vam zastaveno. Muzete trvat na predvolani (nebo predvedeni!) svedka, muzete spravni organ donutit k vyhozeni penez za znaleckej posudek (jestli bylo vozidlo opravdu nepojizdne), atd. Mohl by ste se klidne vypracovat na level "toho kdo kockuje se spravnim organem"...
:-)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku x nouzové stání x krajní nouze
« Odpověď #52 kdy: 16 Listopadu 2018, 14:13:37 »

Podat odpor proti rozhodnutí není zrovna uznávaný procesní postup, spíše bych volil odvolání. Odvolat se pouze do zdůvodnění nelze, musí být do výroku a jako argumenty použít, co je ve zdůvodnění podle názoru účastníka vadné.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku x nouzové stání x krajní nouze
« Odpověď #53 kdy: 16 Listopadu 2018, 15:18:40 »

No já nemůžu pdat vůbec nic....nejsem účastíkem řízení....
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku x nouzové stání x krajní nouze
« Odpověď #54 kdy: 17 Listopadu 2018, 07:57:56 »

Citace
Vzhledem k tomu, že jmenovaný popírá, že byl řidičem výše uvedeného vozidla, nelze mu toto jeho tvrzení jednoznačně vyvrátit.

Vy jste se jim k tomu, kdo byl nebo nebyl řidičem vozidla, jakkoli vyjadřoval? Nebo jste se k faktu řidiče vyjádřit odmítl a SO to kreativně vyložil?


Vlastně máte pravdu, já jsem nikde nepopíral, že jsem byl řidičem uvedeného vozidla. Pouze jsem tvrdil, že mé obvinění se nezakládá na zjištění policie. Tady správní orgán vyloženě opírá své rozhodnutí o lež. Dá se mu to nějak osolit? Velice rád bych mu to za ten příkaz k zaplacení Kč 1500 dopřál.
IP zaznamenána