30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Náhrada škody za chybný úřední postup  (Přečteno 2105 krát)

džejtý

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Náhrada škody za chybný úřední postup
« kdy: 20 Dubna 2018, 11:42:08 »

Rád bych tento případ projednával neveřejně, pokud mohu poprosit.

Někteří asi budou vědět, čeho se to týká a jak jsem slíbil, tak jednám.
Poslal jsem našemu magistrátu uplatnění nároku na náhradu škody a přišla mi tato odpověď (viz. příloha).
Rád bych se zeptal, zda a případně jaká je možnost dalšího postupu a vlastně i jaká je, dle Vašeho názoru, šance na úspěch?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada škody za chybný úřední postup
« Odpověď #1 kdy: 20 Dubna 2018, 12:23:41 »

Šance na úspěch v rámci státní správy je prakticky nulová, musel byste k soudu, ale i tak to v konkrétním případě nemá velké naděje (jisté je jen to, že budete zkásnut o SOP, dle nedávné novely už nejsou návrhy dle OdpŠk osvobozeny).

Nicméně pokud jste svůj nárok uplatnil u města Liberec (resp. u tamního magistrátu), bylo to špatně. Projednávání přestupků je výkonem přenesené působnosti (viz § 103(1) PřesZ, shodně i PřesZ/1990) a za škodu způsobenou nesprávným postupem při výkonu přenesené působnosti odpovídá stát, nikoliv územní samosprávný celek (§ 3(1)(c) OdpŠk) no a pokud za škodu odpovídá stát, je třeba ji uplatnit u příslušného ústředního správního úřadu podle § 6 OdpŠk, což ve věci dopravního přestupku Ministerstvo dopravy. Je otázka, zda autor přiloženého dopisu z magistrátu je natolik nekompetentní, že to neví, nebo to naopak zamlčel zcela záměrně, aby poškozený následně u soudu vyhořel na tom, že řádně nárok neuplatnil - § 14(3) OdpŠk. Každopádně chcete-li zaměstnat úředníka, přepošlete to na MD, tato fáze je (zatím) stále zdarma.

K neveřejnému řešení nevidím žádný důvod.
IP zaznamenána