30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Ostrava, unicamSPEED, známá křižovatka 72kmh na 50  (Přečteno 13521 krát)

extrier

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil

Zdravím pánové,

tak jsem někdy v lednu projel známou křižovatku v Ostravě trochu rychleji (prý teda 72, po odečtu 69). Odezva byla docela rychlá. Přišla výzva - tu jsem ignoroval, jak jsem se tady dočetl. Teď v dubnu přišel příkaz, viz přilohy...

Zarazil mě teda 4. a 5. odstavec na třetím listu:  "...není rozhodující složka zavinění..., není třeba zkoumat přičíny,... naplnění materiální znak přestupku - tj. jeho nebezepčnost vuči společnosti..." 

Jsem v tomhle oboru začátečník, takže nevím, zda na tom lze později postavit nějakou argumetnaci.

Pokud jsem dobře pochopil z některých načtených případů zde, tak  další postup je podat odpor, a zajistit si spis, je tak?

Děkuji za každou radu,

s pozdravem F.
« Poslední změna: 19 Dubna 2018, 12:21:35 od Filip93 »
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Ostrava, unicamSPEED, známá křižovatka 72kmh na 50
« Odpověď #1 kdy: 19 Dubna 2018, 12:40:11 »

Zdravim, jen 2 poznamky, radit si netroufnu:
1.) UnicamSPEED jsou kamery: http://www.camea.cz/cz/doprava/dopravni-prestupky/mereni-okamzite-rychlosti/, tak me zarazi formulace `osvedceni z proskoleni straznika z ovladani`, kdyby mohl nekdo dat komentar ...
2.) to nezkoumani pochazi z https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#p125f, odst. 3, t.j, nebude se zkoumat zavineni z prestupku dle odstavce 1.), prokazat samotny prestupek (rychlost) urad musi
« Poslední změna: 19 Dubna 2018, 12:42:21 od Neridic »
IP zaznamenána

extrier

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:Ostrava, unicamSPEED, známá křižovatka 72kmh na 50
« Odpověď #2 kdy: 19 Dubna 2018, 12:54:38 »

Jo, vidíš, dobrá poznámka, na kterou jsem zapomněl. To proškolení strážníka mi tam taky nehraje - viz 2.list.

Ale jak říkám, nechám si raději poradit od zkušenějších
IP zaznamenána

extrier

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:Ostrava, unicamSPEED, známá křižovatka 72kmh na 50
« Odpověď #3 kdy: 24 Dubna 2018, 10:51:56 »

Tak příkládám spis..

popravdě nevím, čeho se chytit, ale možná zdejší zkušenější poradí :)

Součastí spisu byla i původní výzva a následný příkaz, to je myslím zbytečné skenovat

Budu vděčný za každou radu
« Poslední změna: 24 Dubna 2018, 15:54:34 od extrier »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

extrier

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:Ostrava, unicamSPEED, známá křižovatka 72kmh na 50
« Odpověď #5 kdy: 24 Dubna 2018, 12:00:33 »

Děkuju za postřeh, toho bych si nevšiml

A fakt, že vlastníkem je město Ostrava a nikoliv Policie?
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Ostrava, unicamSPEED, známá křižovatka 72kmh na 50
« Odpověď #6 kdy: 24 Dubna 2018, 15:34:19 »

Pozor na anonymizaci, je tam čárový kód s jednoznačnou identifikací spisu (včetně té zatené sady písmen pod tím).
IP zaznamenána

extrier

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:Ostrava, unicamSPEED, známá křižovatka 72kmh na 50
« Odpověď #7 kdy: 24 Dubna 2018, 15:55:23 »

Opraveno

Je tam ještě něco napadnutelné, krom toho, co uvedl Číkus?
« Poslední změna: 24 Dubna 2018, 15:57:13 od extrier »
IP zaznamenána

extrier

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:Ostrava, unicamSPEED, známá křižovatka 72kmh na 50
« Odpověď #8 kdy: 26 Dubna 2018, 11:52:07 »

V pondělí podán odpor, dneska už leží další dopis na poště.. To mají v Ostravě takovou nudu?  :D
IP zaznamenána

extrier

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:Ostrava, unicamSPEED, známá křižovatka 72kmh na 50
« Odpověď #9 kdy: 28 Dubna 2018, 14:41:39 »

Tak mi poslali tohle - nějaké vyrozumění o shromáždění důkazů, bla bla bla..., mám možnost zažádat o ústní jednání... S takovým dopisem jsem se tady na foru nesetkal - mohl by na to někdo kouknout? Mám nechat nařídit ústní jednání?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Ostrava, unicamSPEED, známá křižovatka 72kmh na 50
« Odpověď #10 kdy: 28 Dubna 2018, 22:32:34 »

Můžete jim odpovědět že jste dostal dopis kterému nerozumíte protože sám sobě protiřečí..
..provádění důkazů dělá SO právě proto aby získal podklady pro vydání rozhodnutí..
..a tak je nesmysl aby SO zároveň měl už všechny podklady pro vydání rozhodnutí a zároveň ještě plánoval provádět další dokazování..

můžete napsat že jste z toho pochopil že SO bude v květnu provádět důkazy a tak zjevně ještě nemá všechny podklady pro vydání rozhodnutí.. a ať pošle výzvu k seznámení s poklady až je skutečně bude mít.
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Ostrava, unicamSPEED, známá křižovatka 72kmh na 50
« Odpověď #11 kdy: 28 Dubna 2018, 23:08:06 »

Nemůže to osviceny SO zvladnout najednou? Provede dukazy, tim ma podklady. Daji si obed a vydaji rozhodnuti.
Edit: no, a když tam podezrely bude a oželí ten oběd, seznami se s podklady
« Poslední změna: 28 Dubna 2018, 23:15:06 od Neridic »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Ostrava, unicamSPEED, známá křižovatka 72kmh na 50
« Odpověď #12 kdy: 29 Dubna 2018, 15:27:06 »

2M, Neridic: Striktně podle správního řádu by měl opravdu SO poslat nejdřív pozvánku na ÚJ či provádění důkazů mimo ÚJ, až pak výzvu podle § 36. Orgán se snaží ušetřit dopis, Ostrava to dělá způsobem odpovídajícím odborné úrovni úředníka (při čtení, jak si SO vyhrazuje právo provést další důkazy, jsem spadnul ze židle), ale obávám se, že při vhodném uchopení lze takovou optimalizaci provést, aniž to bylo efektivně napadnutelné. Smyslem § 36(3) je znemožnit, aby SO opřel rozhodnutí o něco, k čemu neměl účastník možnost se vyjádřit.

Lze samozřejmě reagovat jak navrhuje 2M, když nic jiného, tak bude SO muset poslat minimálně jeden další dopis. Současně lze žádat i o nařízení ústního jednání (čemuž buď úřad vyhoví a třeba jen avizované dokazování mimo ÚJ transformuje na ÚJ, nebo to zamítne, v obou případech ale musí reagovat).
IP zaznamenána

extrier

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:Ostrava, unicamSPEED, známá křižovatka 72kmh na 50
« Odpověď #13 kdy: 29 Dubna 2018, 15:37:56 »

jj, nějak je zaměstnám každopádně :)

Jen by mě ještě zajimala jedna věc: pořád zmiňují paragraf 125f, což je podle všeho správní delikt... Zároveň ale mluví o přerstupku provozovatele... Je to totéž? Mám v tom trochu zmatek.. Zejména teda poslední líst, který jsem oskenoval..
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Ostrava, unicamSPEED, známá křižovatka 72kmh na 50
« Odpověď #14 kdy: 29 Dubna 2018, 20:15:13 »

Pokud k činu došlo po 1. 7. 2017, jde už plně o přestupek dle nového PřesZ. Pokud k němu došlo dřív, jde dle původní terminologie o správní delikt, ovšem pokud se o něm vede řízení podle nového PřesZ, platí přechodné ustanovení v § 112 odst. 1, že se na něj hledí jako na přestupek (za účelem aplikace relevantních právních norem, které už vycházejí z pojmu přestupek v novém smyslu).

Úřady se s tím perou různě. Častý případ projednání sprdele spáchaného před 1. 7. 2017 ale řízení zahájeného až po tomto datu (tedy procesně vedeného podle PřesZ/2016) jsem viděl řešený oběma způsoby - tj. že ve výroku i na dalších důležitých místech (vymezení předmětu řízení atp.) se objevuje jak „správní delikt“, tak „přestupek“. Správně je IMHO první přístup, právní posouzení skutku jako hmotněprávní otázka má vycházet z právní úpravy ke dni spáchání (včetně toho, jak zákon takový čin pojmenovává a jakou nálepku dostane pachatel), odkazované přechodné ustanovení původní sprdel nepřejmenovává, jen umožňuje, aby o něm podle nového zákona mohlo být vedeno řízení. Druhý přístup, i když se domnívám, že je blbě, představuje ale pouze formální vadu.
IP zaznamenána