30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí  (Přečteno 7559 krát)

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #30 kdy: 20 Června 2018, 07:29:47 »

Dorazilo rozhodnutí. Vinen. Má 26 stran :x

Přikládám pro pobavení.

Do odvolání půjde hlavně:
  • přitěžující odůvodnění, že v nděli odpoledne bývá na dané komunikaci větší provoz, což ničím není podloženo a tedy nepřezkoumatelné
  • Chybnou interpretaci digiálního podpisu na vytištěném dokumnetu, kdy se SO spokojil pouze s obsahem popisku na vizuálním otisku razítka
« Poslední změna: 01 Listopadu 2018, 08:27:02 od jakubb »
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #31 kdy: 16 Července 2018, 11:21:08 »

Dostala se ke mně neoficiální informace, že SO považuje podané odvolání za doručené po lhůtě na odvolání a Rozhodnutí považuje za pravomocné.

Jen si chci ověřit, že jsem nic nezvoral:
  • Rozhodnutí vystaveno 11. 6., vypraveno do DS téže dne.
  • Z DS vyzvednuto 20. 6. (tento údaj je i na doručence v DS), dle zdejší kalkulačky lhůta běžně do 5.7., ale díky svátku až 9. 7.
  • Blanketní odvolání podáno 9. 7.

Pokud jsou pověsti pravdné, tak další postup je tedy v klidu čekat na upomínky ze strany města a pak ... pak co?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #32 kdy: 16 Července 2018, 11:31:59 »

Pokud jsou pověsti pravdné, tak další postup je tedy v klidu čekat na upomínky ze strany města a pak ... pak co?

Jestli to je jak píšete a lhůta byla 15 dní tak si taky myslím že odeslání 9.7. je ještě ve lhůtě.

Ale ani když by odvolání bylo po lhůtě tak to SO nemůže úplně ignorovat.. SO1 to asi stejně má předat na SO2 a ten rozhodnout.. a i odvolání po lhůtě by měl podle obsahu posoudit aspoň jako žádost o přezkum.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #33 kdy: 16 Července 2018, 11:51:48 »

Teď čekáte na výzvu k doplnění odvolání, popř. můžete zvážit, zda odvolání po nějaké době nedoplníte sám. Pokud se nebude nic dít, bude to asi chtít začít studovat § 80 správního řádu a správní řád soudní.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #34 kdy: 16 Července 2018, 15:20:22 »

Teď čekáte na výzvu k doplnění odvolání, popř. můžete zvážit, zda odvolání po nějaké době nedoplníte sám.


Ano, výzvu očekávám. Poslal jsem tu nejminimalističtější verzi odvolání z tohoto vzoru. Vycházím z předpokladu, že Kraj prostě nemůže vydat rozhodnutí bez toho, aby mě požádali o doplnění, že?

Po jaké době by bylo strategicky vhodné doplnění dodat, pokud mě nevyzvou?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #35 kdy: 16 Července 2018, 17:34:21 »

Moje zkušenost s Plzní je že je docela rychlá.. do promlčení bude skoro rok a tak asi stačí si dát pár týdnů.. jak bude čas na sepsání odvolání.. a dál to neprotahovat.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #36 kdy: 01 Listopadu 2018, 07:37:11 »

LOST

A můžu si za to jen já sám. Někdy v době podávání odvolání mě chytil odbor k věcem úředním tak silný, kterému jsem nedokázal vzdorovat. Podal jsem blanketní odvolání, vyzvali mě k doplnění, ale to jsem ve lhůtě nepodal. Věc tak předali na kraj. Plzeňský kraj nemeškal, využil toho a během 1 dne od doručení (!!!) vydal zamítavé rozhodnutí. Uf!

Takže bacha na Plzeň, 2M měl pravdu.

Závěrem:
Upřímně lituju, že jsem takhle znehodnotil pomoc všech, kteří mi v tomto vlákně radili a tímto vám omlouvám. :-( Jsem rozhodnut pro další sběr zkušeností využít služeb nezaplatim.cz a mít tak krytá záda pro případy, že by mě zase uchvátil psychický blackout.

Pro mody:
Doplnil jsem anonymizaci u dřívějších postů - vlákno prosím přesuňte z této sekce do veřejné sekce ukončených případů.
« Poslední změna: 01 Listopadu 2018, 08:29:27 od jakubb »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #37 kdy: 01 Listopadu 2018, 11:41:58 »

SO2 vydal rozhodnutá hned druhý den? To by napovídalo o skutečnosti, že to dost odflákl. Vypořádal se SO2 s § 82 odst. 2 SprŘ a s § 89 odst. 2 SprŘ?

Nestálo by za to podat námět na přezkum a nebo lépe správní žalobu?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #38 kdy: 01 Listopadu 2018, 12:38:22 »

SO2 vydal rozhodnutá hned druhý den?

Dvě věci..
..nedoplněné blanketní odvolání a šance pro SO2 se toho snadno zbavit..
..obviněný už mohl stát na poště s doplněním a když by SO2 dostal důvody před vydáním rozhodnutí tak by se tím musel zabývat..

SO2 asi pochopil že může mít snadnou čárku když bude rychlý.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #39 kdy: 02 Listopadu 2018, 09:01:59 »

Rozhodnutí SO2 bylo doručeno 21.8.2018. To jsem, hádám, projel všehny lhůty na přezkum nebo na podání žaloby, že? Tuším, dva měsíce.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] Rychlost, sprdel - před vydáním rozhodnutí
« Odpověď #40 kdy: 02 Listopadu 2018, 10:04:00 »

Na podání žaloby jsou dva měsíce (to už je pozdě), na přezkum je teoreticky rok (prakticky spíše 10 měsíců), to by se ještě použít dalo.
IP zaznamenána