30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jak si v Oslavanech chtějí vylepšit rozpočet  (Přečteno 13368 krát)

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Jak si v Oslavanech chtějí vylepšit rozpočet
« kdy: 13 Dubna 2018, 12:25:06 »

I město Oslavany se rozhodlo, že si trochu vylepší rozpočet na úkor řidičů a MP Oslavany začala rozesílat svoji verzi "Výzvy".

Otázky pro začínající bijce:
- proč je vhodné tento přípis ignorovat, případně odmítnout vypovídat s odkazem na § 11 (4) z.č. 553/1991 Sb., nebo na čl. 37 LZSP?
- proč nelze ruční měření laserovým rychloměrem převést do Sprdele?
- proč je protokol o měření bez čísla měřícího zařízení úplně na hovno?
- proč je zasílání složenky na 500,- Kč snahou o bezdůvodné a neoprávněné obohacení?
« Poslední změna: 13 Dubna 2018, 13:00:46 od uziv »
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Jak si v Oslavanech chtějí vylepšit rozpočet
« Odpověď #1 kdy: 13 Dubna 2018, 12:39:30 »

Dle meho laickeho/zacatecnickeho nazoru jsou na prvni otazku mozne dve odpovedi, resp. dva duvody proc je mozne resp. nutne dokument ignorovat. Jeden je obsazen v otazce same a druhym je § 11(1)b) zmineneho zakona., Mam pravdu?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Jak si v Oslavanech chtějí vylepšit rozpočet
« Odpověď #2 kdy: 13 Dubna 2018, 13:01:49 »

Roztomilé dílko. Asi jako když si děti hrají na policajty a zloděje. Podání vysvětlení za pětikilo je inovativní postup, kolik tak účtujou za odvolání :-)
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Jak si v Oslavanech chtějí vylepšit rozpočet
« Odpověď #3 kdy: 13 Dubna 2018, 13:09:04 »

medved: Ano.

Jan Novák: Těžko říct. Nicméně k odvolání se nedostanou, protože nejsou správní orgán. Někde prostě viděli, jak si výzvami plní pokladnu, a řekli si, že to zkusí taky, ale tak nějak "po našem". Nepochybuji, že se najde dost hejlů, co jim zaplatí. Skoro bych řekl, že jde o zneužití pravomoci úřední osoby a pokus o podvod.
« Poslední změna: 13 Dubna 2018, 13:12:45 od uziv »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Jak si v Oslavanech chtějí vylepšit rozpočet
« Odpověď #4 kdy: 13 Dubna 2018, 13:32:01 »

Skoro bych řekl, že jde o zneužití pravomoci úřední osoby a pokus o podvod.
Jsem přesvědčen, že tato konkrétní policie dokáže i vydávat rozhodnutí a vyřizovat odvolání. Vždyť na tom nic není.

Lze se dopustit podvodu z nedbalosti? Respektive jde o podvod, když podvádějící neví, že někoho podvádí a nemá z podvodu žádný prospěch?

p.s. Pošlete jim tam trestní oznámení? Nebo v tom případu/případech nefigurujete ani jako zmocněnec?
« Poslední změna: 13 Dubna 2018, 13:40:05 od Jan Novák »
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Jak si v Oslavanech chtějí vylepšit rozpočet
« Odpověď #5 kdy: 13 Dubna 2018, 13:40:11 »

MP bude těžko prokazovat, že nezná zákony. Stejně tak, když někdo podvádí pro zaměstnavatele, tak to není podvod?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Jak si v Oslavanech chtějí vylepšit rozpočet
« Odpověď #6 kdy: 13 Dubna 2018, 13:48:54 »

MP bude těžko prokazovat, že nezná zákony. Stejně tak, když někdo podvádí pro zaměstnavatele, tak to není podvod?
Jde mi o to, že ta opice podle mě sama neví, že někoho podvádí :-) a je v zajetí omylu vlastního.

§ 209Podvod
(1) Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Jak si v Oslavanech chtějí vylepšit rozpočet
« Odpověď #7 kdy: 13 Dubna 2018, 14:14:34 »

Hmm, zajímavé ... měl jsem rozepsané 3 koncepty příspěvku, kde jsem vysvětloval, proč to TČ bohužel nejspíš není, ale pokaždé jsem narazil na něco, co do daného rámce nepasovalo, až jsem nakonec přesvědčil sám sebe, že tohle by TČ být mohl, konkrétně zneužití pravomoci úřední osoby podle § 329 odst. 1 písm. b), protože MP sice může prošetřovat přestupky a za určitých předpokladů je i příkazem na místě sama projednat, ale takto kreativně pojaté řízení o příkazu na místě (kde je souhlas se spácháním přestupku vyjádřen konkludentně zaplacením na nějaký účet) je mimo jakoukoliv pochybnost za hranicí této pravomoci.

Pokud jde o úmysl a další znaky, tak ani to není beznadějné. Městapo sice bude v řízení jistě předstírat mentální retardaci (podobně jako u souzení příslušníka Willa), ale že nejde o zákonný postup nemohl ten, kdo to má na svědomí, nevědět, a že to poškozuje adresáta je zřejmé, tedy při troše snahy by z toho schopný SZ úmysl udělat mohl.

Před nějakou zbrklou akcí by ale bylo fajn to zmapovat, např. alespoň v jednom případě tu složenku opravdu zaplatit a čekat, co se stane, zda se pak např. nepokusí Městapo dodatečně tu již provedenou úhradu spárovat s blokem atd. O zaplacené peníze netřeba mít strach, ty z nich půjdou vyrazit snadno.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Jak si v Oslavanech chtějí vylepšit rozpočet
« Odpověď #8 kdy: 13 Dubna 2018, 14:16:21 »

To je dílo zcela hodné obvyklé úrovně inteligence a vzdělání těchto opic.
Co má být výsledkem případného "souhlasu s přestupkem" - a) překročení rychlosti (tedy body + pokuta)  nebo b) odpovědnost provozovatele (tedy bez bodů a pokuta):
« Poslední změna: 13 Dubna 2018, 14:45:59 od gumidos »
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Jak si v Oslavanech chtějí vylepšit rozpočet
« Odpověď #9 kdy: 13 Dubna 2018, 14:23:28 »

hh: To jako abych z cvičných důvodů zaplatil tu složenku? To po mně nemůžete chtít, to bych se hanbou propadl!  :)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Jak si v Oslavanech chtějí vylepšit rozpočet
« Odpověď #10 kdy: 13 Dubna 2018, 14:32:21 »

Nemyslím si, že by se ta platba dala spárovat s pokutovým blokem, protože přestupce by musel ten blok podepsat.
No právě, ten celý postup je tak slabomyslný, že bych se vůbec nedivil, kdyby následně po zaplacení přišla další výzva k dostavení se za účelem podepsání bloku či něco podobného.

hh: To jako abych z cvičných důvodů zaplatil tu složenku? To po mně nemůžete chtít, to bych se hanbou propadl!  :)
Za krátkodobé úvěrování obce se asi není třeba hanbou propadat :)
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Jak si v Oslavanech chtějí vylepšit rozpočet
« Odpověď #11 kdy: 13 Dubna 2018, 14:49:47 »

hh: To jako abych z cvičných důvodů zaplatil tu složenku? To po mně nemůžete chtít, to bych se hanbou propadl!  :)
Za krátkodobé úvěrování obce se asi není třeba hanbou propadat :)

Ale já už mám napsaný přípis, kde je posílám do háje (tedy do správního řízení do Ivančic, kde jsou trochu chytřejší a možná to stopnou sami). Ještě si to rozmyslím. A byla by šance, že by to pak museli vracet všem?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Jak si v Oslavanech chtějí vylepšit rozpočet
« Odpověď #12 kdy: 13 Dubna 2018, 14:51:32 »

Dle webu www.mesta.cz - viz http://mesta.obce.cz/assets/File.ashx?id_org=11318&id_dokumenty=89607
je podepsaný Jan Gross sám velitel tohoto zájmového kroužku - městské policie.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Jak si v Oslavanech chtějí vylepšit rozpočet
« Odpověď #13 kdy: 13 Dubna 2018, 14:53:25 »

Ale já už mám napsaný přípis, kde je posílám do háje (tedy do správního řízení do Ivančic, kde jsou trochu chytřejší a možná to stopnou sami). Ještě si to rozmyslím. A byla by šance, že by to pak museli vracet všem?
Není to škoda poslat opici do háje, když se dá poslat do práce nebo do tepláků?
Případné trestní oznámení na opičárnu jako celek s přihlédnutím ke starostovi jako hlavě té hydry dává slušný potenciál na dog eat dog fight. Hospodářská kriminálka JMK vs pistolníci z Oslavan.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Jak si v Oslavanech chtějí vylepšit rozpočet
« Odpověď #14 kdy: 13 Dubna 2018, 15:25:12 »

Ale já už mám napsaný přípis, kde je posílám do háje (tedy do správního řízení do Ivančic, kde jsou trochu chytřejší a možná to stopnou sami). Ještě si to rozmyslím. A byla by šance, že by to pak museli vracet všem?
No jelikož dopis vystavený MP s textací „souhlasíte-li s přestupkem, lze zaplatit udělenou pokutu složenkou“ evidentně nepředstavuje právní důvod k tomu obci cokoliv platit, tak se nepochybně vrácení (vydání bezdůvodného obohacení) domůže kdokoliv, kdo o to aktivně bude usilovat. A jakmile bude evidentní, že šlo o úlet a minimálně o vadný úřední postup, tak lze i očekávat, že bude obec např. KÚ donucena to vracet aniž by čekala, kdo se ozve.

I z hlediska sprostého pyráta či provozovatele je to vcelku fajn pozice, stačí zaplatit ten pseudoodpustek, počkat rok na promlčení a pak je vyrazit zpět. I když tady konkrétně by šlo postupovat i standardně, protože řidiče neznají a sprdelizovatelné to není.

Ten nápad s placením ale nesledoval taktiku nechat ten nechutný zločin nepotrestaný, ale dozvědět se, zda to bude mít nějakou dohru, nebo inkasováním pětikila to pro MP skončí. Také se tím ten TČ dostane do pokročilejšího stádia (vznikne škoda, pro § 329 to sice není nutné, ten je dokonán už tím vadným výkonem pravomoci se specifickým úmyslem způsobit škodu, ale kdyby se to přecijen kvalifikovalo jako podvod, což také není úplně mimo, tak zaplacení deseti pětistovek představuje hranici mezi pokusem a dokonaným TČ), ale především bude mít ten, kdo to zaplatil, procesní postavení poškozeného a tím o dost lepší přístup k případnému řízení.

Ono to tedy sice nejspíš na něčem vyšumí, ale ze všech nápadů na vendetu prostřednictvím TO, které proletěly fórem, má tenhle zatím asi nejlepší šance, za tu dočasnou investici to IMHO stojí.
« Poslední změna: 13 Dubna 2018, 15:34:30 od hh »
IP zaznamenána