30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jak si v Oslavanech chtějí vylepšit rozpočet  (Přečteno 13362 krát)

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Jak si v Oslavanech chtějí vylepšit rozpočet
« Odpověď #15 kdy: 13 Dubna 2018, 15:41:18 »

No, já jsem to sem dal hlavně proto, že mám pocit, že si to teď o Oslavanech nově pořídili (nebo to dostali za lacino z Rosic, tam už na ruční měření kašlou, neb mají své jisté, postavili novou opičárnu a můžou kroutit palcema). A místní, které nachytali, z toho budou vyděšení a možná se dostanou na tenhle web. Tak aby se jim po zadání "Oslavany"  něco zobrazilo. Nepočítal jsem s tím, že bych se pouštěl do boje přímo s MP Oslavany. Ale už jsem tu složenku vyhrabal z koše :)
« Poslední změna: 13 Dubna 2018, 15:43:28 od uziv »
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Jak si v Oslavanech chtějí vylepšit rozpočet
« Odpověď #16 kdy: 13 Dubna 2018, 15:54:32 »

Tak že by se 10 lidí z fóra domluvilo, jelo se projet trochu rychleji do Oslavan a pak zaplatilo celkem 10  složenek, aby to dalo na 5000 Kč?

To je ruční zařízení, to bychom se museli s panem Grossem domluvit, kde bude stát a mačkat to  :) :) :)
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Jak si v Oslavanech chtějí vylepšit rozpočet
« Odpověď #17 kdy: 13 Dubna 2018, 17:33:13 »

Aha, já myslel že automatizovaný systém,  když už posílají také tu výzvu k zaplacení určené částky.
:)

Nedůvodně u nich předpokládáte jistou inteligenci. Ale když hned vyrazíte, možná je ještě stihnete, zrovna tam stojí.  :)

Cestou domů jsem provedl ohlodání na místě a mohl jsem se s nimi přímo seznámit, neb byli opět v akci. Situace je maličko jiná, než jsem myslel, místní už vědí, že tam stojí, takže odchytnou jen neznalé. Měřící stanoviště mají za křižovatkou, měří přes křižovatku na příjezdu, což je naprosto přehledný rovný úsek asi 100m za cedulí Začátek obce, kde po jedné straně stojí asi dva domy (jak jinak). Výchytné stanoviště je ještě dál za křižovatkou. Většina jede rovně, takže dotyčného pyráta mohou odchytit. Ale ti, co zahnou na křižovatce, jim uniknou, takže se je snaží dostihnou výše popsaným způsobem. Tak jsem se s nimi na památku navzájem vyfotil (jsou tam dva, jeden by na to nestačil).
« Poslední změna: 13 Dubna 2018, 17:36:24 od uziv »
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Jak si v Oslavanech chtějí vylepšit rozpočet
« Odpověď #18 kdy: 13 Dubna 2018, 23:07:23 »

Oniměří z neoznačeného vozu stojícího na zeleni a přes sklo?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Jak si v Oslavanech chtějí vylepšit rozpočet
« Odpověď #19 kdy: 14 Dubna 2018, 08:44:21 »

Ano, může vadit, protože dochází vždy k určitému lomu paprsku na rozhraní vzduch-sklo-vzduch (přičemž u auta ještě navíc sklo může být sendvičem z lepených vrstev). Rovněž může dojít v určité míře i k falešným odrazům. Více např. http://www.gymhol.cz/projekt/fyzika/02_odraz_a_lom/02_odraz.htm
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Jak si v Oslavanech chtějí vylepšit rozpočet
« Odpověď #21 kdy: 14 Dubna 2018, 12:43:15 »

A už někdo má něco novějšího, než je rozsudek NSS ze dne 30. 04. 2014, č. j. 7 As 129/2013 ?

Jak  už  správně  uvedl  krajský  soud, a v podstatě (obdobně) i krajský úřad, skutečnost, že ruční kalibrovaný rychloměr, který nebyl součástí vozidla, byl strážníky použit v prostorách soukromého vozidla jednoho z nich, nemohla mít na správnost výsledku měření žádný vliv. Tato skutečnost tak byla ve vztahu k výsledku měření zcela irelevantní. Proto nebyl důvod, aby se jí správní orgány věcně zabývaly. Nejvyšší správní soud se zcela ztotožňuje s krajským soudem, že stěžovatelkou tvrzené spáchání přestupku strážníky nemůže být řešeno v přestupkovém řízení vedeném se stěžovatelkou. Svým tvrzením o nezákonnosti měření rychlosti jízdy nemůže stěžovatelka v žádném případě zpochybnit výsledky naměřené rychlosti jí řízeného vozidla.
« Poslední změna: 14 Dubna 2018, 12:44:47 od uziv »
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Jak si v Oslavanech chtějí vylepšit rozpočet
« Odpověď #22 kdy: 14 Dubna 2018, 16:47:58 »

Čert vem, z jakého auta měří. Důležité je, že měří přes sklo a to je zásadní. Laserový paprsek se může vlivem lomu přes to sklo vychýlit a to prakticky libovolně. Co se týče čilního skla, je až udivující, že i obyčejným okem lze odhalit , jak je v některých místech křivé a jak láme světlo, To se nebavím o špinavém skle setřeným stěrači.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Jak si v Oslavanech chtějí vylepšit rozpočet
« Odpověď #23 kdy: 15 Dubna 2018, 09:15:06 »

Na 140 m to musí mít na stativu, jinak by nezaměřil ani vrata od stodoly. Takže pokud je auto ve stejném směru, jako komunikace, na které měří, tak musí měřit přes sklo. To není, jako když si mě na obrázku fotí mobilem.  :) Druhá věc je, že všichni výrobci měření přes sklo připouští, takže nestačí tvrdit, že může dojít k ovlivnění, ale musí se doložit konkrétní problém. No a pak je tu obvyklé tvrzení, že kdyby to nebylo OK, tak by to se to nevyfotilo.

Mimochodem, umíte někdo přesně identifikovat použité zařízení? S laserem mám málo zkušeností.
« Poslední změna: 15 Dubna 2018, 09:18:24 od uziv »
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Jak si v Oslavanech chtějí vylepšit rozpočet
« Odpověď #24 kdy: 23 Dubna 2018, 14:12:15 »

A už někdo má něco novějšího, než je rozsudek NSS ze dne 30. 04. 2014, č. j. 7 As 129/2013 ?

Jak  už  správně  uvedl  krajský  soud, a v podstatě (obdobně) i krajský úřad, skutečnost, že ruční kalibrovaný rychloměr, který nebyl součástí vozidla, byl strážníky použit v prostorách soukromého vozidla jednoho z nich, nemohla mít na správnost výsledku měření žádný vliv. Tato skutečnost tak byla ve vztahu k výsledku měření zcela irelevantní. Proto nebyl důvod, aby se jí správní orgány věcně zabývaly. Nejvyšší správní soud se zcela ztotožňuje s krajským soudem, že stěžovatelkou tvrzené spáchání přestupku strážníky nemůže být řešeno v přestupkovém řízení vedeném se stěžovatelkou. Svým tvrzením o nezákonnosti měření rychlosti jízdy nemůže stěžovatelka v žádném případě zpochybnit výsledky naměřené rychlosti jí řízeného vozidla.


Tohle nějak nechápu. Oni můžou získávat důkazy nelegálně a soud jim dá ještě za pravdu?
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Jak si v Oslavanech chtějí vylepšit rozpočet
« Odpověď #25 kdy: 23 Dubna 2018, 17:50:44 »

Princip Městské policie spočívá v tom, aby byla vidět a aby byla identifikovatelná. Jestli se zedník schovává v autobusové zastávce nebo v soukromém autě, to je jedno. Mimochodem, když bude na židli sedět v trenkách, byť policejních se šachovnicí na prdeli, taky to taky bude OK?
IP zaznamenána