30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] parkování s parkovacím kotoučem  (Přečteno 42554 krát)

trouba

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #45 kdy: 15 Července 2015, 17:03:02 »

A jejda, já jsem žil v domnění, že rozhodnutí se stává pravomocným 30 dnů po doručení. Takže jsem své slavné vítězství slavil trošku předčasně, odborně by se asi řeklo praecox... No ale teď už to tam snad opravdu je, protože prekluze nastane za 7 dní a doručit mi to nemůžou, protože nejsem doma.

Stejně z toho mám smíšený pocit. Bral bych, kdyby uznali nenaplnění materiálního znaku, ale oni to vrátili magistrátu jen proto, že se blbka uklepla a do výrokové části napsala nesprávné datum. Na druhou stranu mě to pobavilo, protože jsem soudružku při ústním projednání tak rozohnil, že se na mě při odchodu velice významně podívala a temným hlasem prohlásila něco v tom smyslu, jak mi to zavaří.
« Poslední změna: 15 Července 2015, 17:24:15 od trouba »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #46 kdy: 15 Července 2015, 17:09:43 »

........ protože prekluze nastane za 7 dní a doručit mi to nemůžou, protože nejsem doma.
Pokud Vás tam už týden neshání.  :) . Psal jste, že to tu blbka čte, tak to jste měl kalhoty stažené měsíc cesty od brodu.
Ale odvolat se můžete znovu na cokoli jiného, takže win a šampáňo.
IP zaznamenána

trouba

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #47 kdy: 15 Července 2015, 17:23:22 »

Kdepak, doma jsem byl naposled včera a kde nic tu nic. Takže já se teď vlastně ukrývám před spravedlností.
Jaká blbka, který sprosťák řekl nebo napsal blbka? Já??? Já jsem chtěl napsat Helenka...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #48 kdy: 15 Července 2015, 17:45:57 »

Kdepak, doma jsem byl naposled včera a kde nic tu nic. Takže já se teď vlastně ukrývám před spravedlností.
Jaká blbka, který sprosťák řekl nebo napsal blbka? Já??? Já jsem chtěl napsat Helenka...
To se dá snadno zjistit, když dáte "blbka" do vyhledávače.  :)
IP zaznamenána

trouba

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #49 kdy: 16 Července 2015, 09:17:41 »

A já se ptám, kdo způsobil, že takový slušný trouba začal používat takové výrazy???
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #50 kdy: 16 Července 2015, 21:53:38 »

Když i trouba ví, co je praecox, tak zřejmě není retardata. A potom patrně i označení "blba" bude blízko skutečné objektivní pravdě. Takže to tak nějak in natura vyplynulo.  :)
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #51 kdy: 18 Července 2015, 04:59:53 »

Stejně z toho mám smíšený pocit. Bral bych, kdyby uznali nenaplnění materiálního znaku, ale oni to vrátili magistrátu jen proto, že se blbka uklepla a do výrokové části napsala nesprávné datum. Na druhou stranu mě to pobavilo, protože jsem soudružku při ústním projednání tak rozohnil, že se na mě při odchodu velice významně podívala a temným hlasem prohlásila něco v tom smyslu, jak mi to zavaří.

Tomu se nedivte. Odvolací orgán se obecně nepouští do nějakého velkého posuzování. Není v jeho zájmu šířit povědomí o materiálním aspektu. Takže je potřeba v odvolání uvést vždy více důvodů, na kterých by měl shodit rozhodnutí SO prvního stupně (obec), ideální jsou pak procesní vady. Kraj si většinou vybere tu nejjednodušší procesní vadu, na té to vrátí obci a zbytkem se vůbec nezabývá.

Aneb úředník málokdy dělá víc, než se po něm chce.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #52 kdy: 18 Července 2015, 10:03:36 »

Mě z toho vyplývá, že když se potom nižší úřad vypořádá s uznaným odvolacím důvodem a vyšší úřad se zároveň nevypořádá s těmi dalšími, tak je lze znovu použít. To zatím obvykle nenastávalo vzhledem k prekluzi, ale teď u novějších přestupků by se to mohlo stát hezkou kratochvílí. 
IP zaznamenána

trouba

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #53 kdy: 20 Července 2015, 15:17:24 »

V mém případě je prekluze jen rok (spáchal jsem v červenci 2014). Ale když si toho magoš nevšimne a pošle mi znova rozhodnutí, ve kterém jen opraví překlep, nestálo by za to místo žádosti o zastavení řízení se ještě jednou odvolat? Jen pro tu kratochvíli?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #54 kdy: 20 Července 2015, 18:35:32 »

Já bych určitě neodolal pokušení, co na moje geniální námitky vymyslí. Ale jak se tak pořád při jízdě kochám, tak nějak přestupky asi nepáchám anebo jsem v Praze na whitelistu a spočítají mi to až najednou. 
IP zaznamenána

trouba

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #55 kdy: 14 Srpna 2015, 15:14:55 »

Dnes mi bylo doručeno sdělení, že uplynula roční prekluzivní lhůta, proto orgán řízení zastavil. Sdělení bylo vytvořeno 7 kalendářních dní po prekluzi, takže na to mají asi systém. A máme po kratochvíli :-(

Ale vždyť jim nadřízený správní orgán nařídil rozhodnutí opravit, a oni místo toho se na to ...  :'(

Ještě k těm parkovacím kotoučům. Viděl jsem ve městě auta, co měla na palubce papírek, na kterém byl napsaný datum a čas. Vzhledem k tomu, že vzhled parkovacího kotouče není nikde předepsaný, tak to musí opičkám stačit.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #56 kdy: 14 Srpna 2015, 15:18:46 »

Zajímalo by mě, zda je nějak postižitelné použití parkovacího kotouče se samočinným posuvem :)

např. http://skladovani.levneonline.eu/parkovaci-hodiny-elektricke-c9/parkovaci-hodiny-s-hodinovym-strojkem-i18/
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #57 kdy: 14 Srpna 2015, 15:59:04 »

nakreslené by asi projít měly. Podle mne jak kde -- viz :http://vary.idnes.cz/ridic-u-sebe-nemel-parkovaci-hodiny-tak-si-je-nakreslil-propiskou-phy-/vary-zpravy.aspx?c=A150617_102226_vary-zpravy_ba

Řeší tam i ty posuvné :).
IP zaznamenána

trouba

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #58 kdy: 14 Srpna 2015, 17:25:57 »

Parkovací kotouč se samočinným posuvem postižitelný je, protože opičky chodí do lukrativních zón pravidelně a je nenulová pravděpodobnost, že si všimnou, že je na hodinách u stejného auta pořád celkem aktuální čas. 

Já bych se jim s ručičkovýma hodinama nemaloval, já bych jim namaloval digitální hodiny, multifunkční, i s datumem.

Nechce se mi vozit v autě další zbytečnost, úplně stačí, že vozím razítko, na kterém se dá nastavit datum, abych udržoval lékárničku pořád čerstvou a v souladu s platnou legislativou. (dělám si srandu, to razítko nevozím)

Existuje prý rozsudek, kde paní jako parkovací kotouč použila kuchyňskou minutku a měla smůlu. Na kuchyňské minutce nejde vyznačit čas zaparkování, takže formální znak naplněn byl. Akorát by mě zajímalo, jak se vypořádal soud s naplněním materiálního aspektu za předpokladu, že na minutce ještě neuběhla povolená doba parkování. Jestli to vůbec bylo u soudu, protože zdroj, od kterého tuto informaci mám, je krajně nedůvěryhodný, lže jako když tiskne a o jeho charakteru si nelze dělat iluze.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #59 kdy: 14 Srpna 2015, 17:41:34 »

Na papír se dá normálně napsat "příjezd 17:52" a hotovo. Hodiny nemám a nikdo s tím nikdy problém neměl.
IP zaznamenána