30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: [?] parkování s parkovacím kotoučem  (Přečteno 42560 krát)

LubosPubos

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
[?] parkování s parkovacím kotoučem
« kdy: 01 Července 2014, 13:48:28 »

Tento mor jménem IP13b se nám rozrostl po městě. Hodiny samozřejmě nemam a mít nebudu. Nebudu se sám udávat. Takže přítelkyně našla výzvu, kde popis jednání bylo "parkování bez parkovacího kotouče." Žádný ustanovení o kotouči jsem nikde nenašel, protože neexistuje. Bohužel šla na fízlárnu, kde jí řekli, že jí nemusej nic dokazovat. Neměla hodiny a je fuk, jestli tam stála hodinu nebo deset minut. Schovali to za paragraf 125c/k. Dle mého názoru to není pravda a v následném spr. řízení by  k dokazování muselo dojít. Mam pravdu ?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #1 kdy: 01 Července 2014, 15:01:45 »

Tak parkoviště s parkovacím kotoučem, respektive dopravní značení IP 13b označuje parkoviště, na kterém řidič musí při začátku stání umístit kotouč viditelně ve vozidle a nastavit na něm dobu začátku stání, kterou nesmí až do odjezdu měnit.

Kvlaifikují to jako přestupek podle 125c odst. 1 písm. k) z.č. 361, protože jde o porušení § 4 písm. c), kdy je každý povinen řídit se dopravními značkami.

Po formální stránce to vykazuje znaky přestupku, ale materiální stránka půjde celkem obstojně napadat, zejména pokud jde o dobu stání.
Většina těchto parkovišť má omezenou dobu stání, např. 2 hodiny, pokud mi tam strážník dá parkovačku v povolené době, tak ostatním nebráním užívat to parkoviště, protože tam stát můžu a parkovací koutouč zapadl za přístrojovou desku, to se stane a kde je naplnění materiálního znaku?

Další věcí je zkontrolovat fotodokumentaci, většina těch opicajtů neumí fotit a vyblejsknou auto tak, že není vidět celý prostor palubovky nebo jen auto z povzdálí bez detailu a tutově nebudou mít důkaz o tom, že tam ty hodiny nebyly. S dobrou fotkou jsem se ještě nesetkal.

Na lístky za stěračem nikdy nereagujeme!
IP zaznamenána

trouba

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #2 kdy: 19 Ledna 2015, 11:05:31 »

Zdravím,
mám v podstatě stejný problém, dopravní značka IP13b, přestupek dle 125c odst. 1 písm. k) z.č. 361, protože jde o porušení § 4 písm. c)

Jsem trouba a měl jsem naivní představu, že když podám slušně vysvětlení, k formální stránce přestupku se přiznám, vysvětlím nenaplnění materiální stránky přestupku, že to orgán vyřeší domluvou.

Přišel mi příkaz k zaplacení, takže podám odpor.

Mají překlep v identifikaci značky, místo IP13b mají IP12b, dá se to použít?

Má cenu se snažit doplnit původní výpoveď v tom smyslu, že bych i tu formální stránku dodatečně napadal?

Nebo pracovat jen s materiální stránkou? Povolená doba stání je v mém případě 2 hod., já jsem tam nestál ani 1 hod., což se dá krásně dokázat (např. podávání vysvětlení jsem ukončil ještě před vypršením té dvouhodinové lhůty).

Srandovní je, že jsem tam jel se ženou a miminem k doktorovi. Tu zónu s omezeným parkováním tam zavedli asi měsíc před mým přestupkem, aby tam lidi, co tam jezdí k doktorovi, neměli problém zaparkovat.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #3 kdy: 19 Ledna 2015, 11:31:57 »

Přišel mi příkaz k zaplacení, takže podám odpor.

Správně.


Mají překlep v identifikaci značky, místo IP13b mají IP12b, dá se to použít?

Nic moc tím získat asi nepůjde (hlavně když značka IP12b ani není), ale dá se tím natáhnout třeba odvolání a budou se tím muset zabývat. Aspoň se zabaví.

Má cenu se snažit doplnit původní výpoveď v tom smyslu, že bych i tu formální stránku dodatečně napadal?

Určitě.

Nebo pracovat jen s materiální stránkou? Povolená doba stání je v mém případě 2 hod., já jsem tam nestál ani 1 hod., což se dá krásně dokázat (např. podávání vysvětlení jsem ukončil ještě před vypršením té dvouhodinové lhůty).

Srandovní je, že jsem tam jel se ženou a miminem k doktorovi. Tu zónu s omezeným parkováním tam zavedli asi měsíc před mým přestupkem, aby tam lidi, co tam jezdí k doktorovi, neměli problém zaparkovat.

To všechno tam taky použít.
Jestli jste tam ještě nezmínil přímo termín "materiální stránka(-znak-aspekt)" tak ani dál ten pojem nezmiňujte. Když budete šermovat materiálním aspektem tak je riziko že to nějak okecají. Daleko lepší je rozhodnutí kde materiální aspekt nebudou řešit vůbec a bude tam hromada polehčujících okolností ze kterých vyplyne že nikdo nebyl nijak poškozen ani ohrožen.
IP zaznamenána

trouba

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #4 kdy: 19 Ledna 2015, 12:37:43 »

To je fofr. Děkuju.

Jak už naznačuje můj nick, jsem trouba, takže materiální aspekt padl už při podání vysvětlení. V příkazu ho zdůvodňují krásně: "Materiální stránka přestupku byla naplněna, neboť jmenovaný jednal v rozporu s obecným zájmem společnosti na bezpečnosti silničního provozu a na dodržování dopravních předpisů."

Jsem trouba, ale na mě to působí jako Hlava XXII. Formální stránka byla naplněna a protože je v obecném zájmu formální stránku nenaplňovat, je takové jednání v rozporu s obecným zájmem, čímž je naplněna materiální stránka.

V jakém okamžiku se dá zkusit využít jejich překlep s I12b? Při podání odporu? Původně jsem zamýšlel jen napsat, že podávám odpor proti příkazu č.j. xxx a to je všechno, nechtěl jsem to zdůvodňovat.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #5 kdy: 19 Ledna 2015, 12:42:48 »

Troubo, odpor se vůbec neodůvodňuje, je to naprosto k ničemu, jen je upozorníte na svoji strategii.
IP zaznamenána

trouba

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #6 kdy: 19 Ledna 2015, 12:47:57 »

Daleko lepší je rozhodnutí kde materiální aspekt nebudou řešit vůbec a bude tam hromada polehčujících okolností ze kterých vyplyne že nikdo nebyl nijak poškozen ani ohrožen.
Z tohoto pohledu je asi dobře, že seznam polehčujících okolností jim v příkazu zabral celkem dlouhý devítiřádkový odstavec - jmenovaný nikoho bezprostředně neohrozil, jednání nemělo za následek dopravná nehodu, újmu na zdraví, majetku, dosavadní přestupková bezúhonnost...

Troubo, odpor se vůbec neodůvodňuje, je to naprosto k ničemu, jen je upozorníte na svoji strategii.
Jasně, díky. Akorát Vás teda musím upozornit, že můj nick je trouba s malým t, takhle to vypadá, jako byste mi nadával. I když je to první slovo ve větě a hlavně mi to patří :-D
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #7 kdy: 19 Ledna 2015, 14:17:14 »

No, „padnutí materiálního aspektu přestupku“ nebylo vůbec zdůvodněno. Materiální stránka přestupku nebyla naplněna samotným jednáním, nýbrž pouze formální. Takže si soudruzi na úřadě přímo ukázkově spletli pojmy s dojmy.
Proto tedy platí — materiální aspekt přestupku schovat jako munici na odvolání… :-)
IP zaznamenána

trouba

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #8 kdy: 19 Ledna 2015, 15:59:48 »

Tím, že materiální aspekt padl už při podání vysvětlení nemyslel trouba to, že by byl orgánem při té příležitosti materiální aspekt vyvrácen, ale že byl troubou materiální aspekt (zbytečně, předčasně) zmíněn. Troubovi šlo o to zapůsobit na orgán, aby celou věc vyřešil domluvou. Taková blbost...

Nerozumím tomu odvolání. Teď jen podám odpor proti příkazu. Pak někdy si mě pozvou ke správnímu řízení. Myslíte až odvolání proti pro mě nedobrému výsledku správního řízení?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #9 kdy: 19 Ledna 2015, 17:03:46 »

Nerozumím tomu odvolání. Teď jen podám odpor proti příkazu. Pak někdy si mě pozvou ke správnímu řízení. Myslíte až odvolání proti pro mě nedobrému výsledku správního řízení?

Přesně tak.
Jak jste už zjistil tak na rozumné posouzení ze strany úřadů se nevyplatí spoléhat.
Někdy rozumní jsou, ale jindy jedou na pokutičku i za cenu absurdních argumentů nebo i lží.
Proto některé argumenty se vyplatí neříkat přímo a nechávat je do odvolání.
To je i materiální aspekt. Když tím začnete šermovat a úřad jede na pokutičku tak si dá pozor a nějak to odůvodní (projde mu i "materiální aspekt byl protože byl").
Když vynecháte termín "materiální aspekt" a jen argumentujete polehčujícími okolnostmi tak může vyjít rozhodnutí "vlastně nic neudělal, ale stejně vinen".. To se dobře rozstřelí v odvolání a navíc se to pak těžko bude úřadu okecávat když už to napsal do prvního rozhodnutí.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #10 kdy: 19 Ledna 2015, 17:07:24 »

Tím, že materiální aspekt padl už při podání vysvětlení nemyslel trouba…

žádný materiální aspekt nepadnul, neměl kam!!!

Tím, že se nějaká věc stala, byl maximálně naplněn formální znak přestupku. A tím, že byl naplněn formální znak přestupku, nelze zdůvodnit, že tím byl naplněn i materiální aspekt!
Čtete to tu vůbec?!
IP zaznamenána

trouba

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #11 kdy: 19 Ledna 2015, 17:49:54 »

Proto některé argumenty se vyplatí neříkat přímo a nechávat je do odvolání.
To je i materiální aspekt. Když tím začnete šermovat a úřad jede na pokutičku tak si dá pozor a nějak to odůvodní (projde mu i "materiální aspekt byl protože byl").
Já už jsem bohužel šermoval materiálním aspektem při podání vysvětlení.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #12 kdy: 19 Ledna 2015, 17:59:34 »

hrách na stěnu házeti…   ???
IP zaznamenána

trouba

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #13 kdy: 19 Ledna 2015, 18:05:52 »


žádný materiální aspekt nepadnul, neměl kam!!!

Tím, že se nějaká věc stala, byl maximálně naplněn formální znak přestupku. A tím, že byl naplněn formální znak přestupku, nelze zdůvodnit, že tím byl naplněn i materiální aspekt!
Čtete to tu vůbec?!
Já s Vámi souhlasím a doufám, že nakonec slavně zvítězím právě díky (ne)prokázání materiálního znaku. Že jsem napsal někdy dřív, že materiální aspekt padnul, jsem myslel jen a jen to, že už při podání vysvětlení jsem před orgánem "šermoval" tím, že dle mého názoru nedošlo k naplnění materiálního znaku přestupku.
Myslím, že já jsem Vás pochopil, ale Vy mě ne.
hrách na stěnu házeti…   ???
No jestli to myslíte tak, že jsem se napřed dopustil toho parkování a až potom jsem našel toto diskuzní fórum, tak máte pravdu. Kdybych tenkrát (v červenci 2014) věděl to, co vím teď (leden 2015), tak bych tenkrát (červenec 2014) postupoval jinak. Například bych sám aktivně na základě lístečku za stěračem nejel hned přes půl města podávat vysvětlení.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #14 kdy: 19 Ledna 2015, 18:43:31 »

nene, tak jsem to nemyslel. Myslel jsem to tak, že už několikrát jsem Vám tu psal, že právě zdůvodnění mater. aspektu ten úřad naprosto zvoral. Což hraje ve Váš prospěch, i když jste udělal chybu a zmiňoval se o něm před úřadem.
No a Vy tu stále opakujete, jak je všechno prohrané.
Není!
Takže až Vám od úřadu něco přijde, vyzvedněte poslední den, zanonymizujte to a pak to tu vyvěste. Myslím si, že tu je nemálo odborníků, co jsou schopni Vás z toho vysekat.
Ale pozor! I já jsem si původně naivně myslel, že jim stačí prostě v odvolání krajskému úřadu napsat: „nebyl prokázán materiální apsekt“. Oni odpoví že „byl“ a hotovo. Kdepak, ono se jim to musí napsat zmrdiúřední mluvou. To znamená odkazy na paragrafy, vyjádření NS a tak dále. Tak aby i ten nejnatvrdlejší úřada pochopil, že tahá za kratší konec provázku…
Takže boj teprve začíná…  ;)
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5