30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: England  (Přečteno 7121 krát)

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:England
« Odpověď #15 kdy: 14 Března 2018, 09:10:04 »

Už nemusíte.. můžete jezdit na normální platební kartu.. tarif je stejný jako oyster a nemusíte si nic vyřizovat a předem platit..

To je pravda, já to tak vlastně dělal. Jediný rozdíl co mě napadá - při platbě kartou nejde potom žádat o vrácení jízdného, když metro nejelo, nebo jelo pozdě. Když u Oysteru provede registraci, tak to jde a podnik to běžně dělá. Zbytek předplacených peněz jde potom vybrat cash.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:England
« Odpověď #16 kdy: 16 Března 2018, 17:13:30 »

když jsem před pár lety byl v Londýně, tak sem si zřizoval taky oystera.. trvalo to asi 10-15min, všechno bez problémů, né jako opencard, za kterou se ještě platí... a jak bylo zmíněno, peníze pak vrátí, pokud se neprojezdí včetně poplatku za kartu, který tam tušim taky byl.. je to asi nejpohodlnější způsob.. platit kartou mi příjde drahý:)) mam blbou banku na tohle
IP zaznamenána
In dubio pro reo

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:England
« Odpověď #17 kdy: 16 Března 2018, 17:21:53 »

OT
Citace
mam blbou banku na tohle
Mé zkušenosti jsou takové, že pro platbu kartou v zahraničí z CZK účtu je nejméně nevýhodná EQUA bank, čímž tomuto ústavu nehodlám dělat jakoukoli reklamu.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:England
« Odpověď #18 kdy: 16 Března 2018, 18:20:21 »

trvalo to asi 10-15min

Pořád o 10-15min víc než nic neřešit  ;D ;D

Mé zkušenosti jsou takové, že pro platbu kartou v zahraničí z CZK účtu je nejméně nevýhodná EQUA bank, čímž tomuto ústavu nehodlám dělat jakoukoli reklamu.

Když banka nemá poplatek za platbu kartou.. a skoro žádná nemá.. tak je rozdíl jen jaký dají kurz ne??
..a metro v Londýně stojí asi 2 libry a tam na tom asi nezáleží  :)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:England
« Odpověď #19 kdy: 16 Března 2018, 18:57:56 »

Citace
tak je rozdíl jen jaký dají kurz ne
Přesně tak, mnou výše zmíněný ústav ze všech, které jsem prozkoumal ať již přímo bojem či průzkumem hlubin jejich webu a v případě neúspěchu přímým dotazem, dává kurz, nejbližší středu kurzu, který vyhlašuje ČNB. V případě nějakého zanebatelného množství (např. dvě jízdy denně krtkem v Londýně při krátkodobém pobytu) to výraznou roli nehraje, při platbě za hotely a podobně již ano.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:England
« Odpověď #20 kdy: 18 Března 2018, 11:19:52 »

Já platil loni s Kellnerovo AirBank a na nějaký dramatický rozdíl v kurzu jsem si nemohl stěžovat, navíc si moc nedovedu představit, že bych měl všude lovit ty jejich mince..
IP zaznamenána