30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: England  (Přečteno 7119 krát)

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
England
« kdy: 13 Března 2018, 07:01:10 »

Zdravím,
letos se znovu chystáme s přítulkyní do Anglie, tentokráte autem a proto bych se chtěl s dostatečným předstihem informovat o "situaci".
V první řadě jestli to někdo zkoušel a jak se mu jezdilo po obrácené straně vozovky. A dále jak je to tam s přestupky, respektive s policisty. Platí stejná pravidla jako v ČR (s policajtem se nebavíme, ...)? A případně pokud někdo zná nějaké tipy, co určitě nedělat, abychom neskončili v base, bylo by to moc fajn (hromovou hool jsem se dočetl, že budu muset nechat doma :( )
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:England
« Odpověď #1 kdy: 13 Března 2018, 07:20:05 »

Zdravím,
letos se znovu chystáme s přítulkyní do Anglie, tentokráte autem a proto bych se chtěl s dostatečným předstihem informovat o "situaci".
V první řadě jestli to někdo zkoušel a jak se mu jezdilo po obrácené straně vozovky. A dále jak je to tam s přestupky, respektive s policisty. Platí stejná pravidla jako v ČR (s policajtem se nebavíme, ...)? A případně pokud někdo zná nějaké tipy, co určitě nedělat, abychom neskončili v base, bylo by to moc fajn (hromovou hool jsem se dočetl, že budu muset nechat doma :( )
Zdravím, ja jezdil tak nějak bez kontaktu s policií, ale na ježdění vlevo se zvykne rychle. Jen si nastudujte kruhové objezdy (mě vadí kdyz jsou 2 různé výjezdy na tu samou silnici, jen sever a jih - než mi to dojde, jedu špatně + většinu velkých kruhaku nelze jako u nás objet), pozor na ježdění vpravo když je situace vyhrocená. Automatická reakce "uhnu / řadím se vpravo" nemusí být nejlepší.
Jo, bez spolujezdce se špatně evropským autem predjizdi.
Tak nějak mi pripadlo, ze když je někde snížená rychlost, má to větší smysl nez tady.
A ještě světla - naše potkavacky se dívají na špatnou stranu. Buď seridit, když to jde, (xenony???) nebo se prodavaji Eurolites - nálepky na světla. Doporučuji koupit tady, ja je ve Skotsku 2017 zaboha nesehnal.

Sent from my ASUS_X00ID using Tapatalk

IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:England
« Odpověď #2 kdy: 13 Března 2018, 08:19:10 »

Moje zkusenost je si auto pujcit, na delsi dobu koupit a pak prodat.Jednou jsem tam byl autem s rizenim na spatne strane (vtip Jeremy Clarksona) a docela jsem se s tim pral. Po druhe jsem si auto musel pujcit tam a od te doby to nedelam jinak. Clovek si na to zvykne behem par minut. Pokud ma nekdo problem radit levou rukou, lze to resit automatem - to je jeste o dalsi level lepsi :-).
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:England
« Odpověď #3 kdy: 13 Března 2018, 08:42:56 »

Zvyknout si na LHT není problém, ale chce to respekt a pořád na to aktivně myslet, většina nehod, jejichž příčinou je omyl RHT/LHT nevznikne tak, že by nebohý hostující řidič zmatkoval, ale že se po týdnu ježdění cítí jako mistr světa (resp. jako by se v LHT zemi narodil) a pak suverénně a zcela bez váhání udělá nějakou kravinu typu průjezdu kruháčem proti srsti, koukání na druhou stranu při dávání přednosti atp. Jo a stejným způsobem je třeba se nějaký čas hlídat i po návratu :)

Potvrzuji, že s RHD autem je to o dost příjemnější, manuální řazení vlevo není problém (dokonce je to pro praváka pohodlnější, že při řazení může volant držet pravou).

Fízly radši nepotkat a když už se to stane, tak na ně nemachrovat. Rozdíl proti CZ je v tom, že jednotlivý policajt je sice o dost profesionálnější a kultivovanější, šance potkat vyloženě tupé hovado je o několik řádů nižší, ale systém jako takový je ryzí fašismus a nechcete s ním mít konfilkt. Ohledně nevypovídání to také není žádná sláva, UK verze Mirandy zní: You do not have to say anything. But it may harm your defence if you do not mention when questioned something which you later rely on in court. Také jde o zemi, ve které si půjdete sednout, když nedáte policii heslo ke svým šifrovaným datům: http://www.bbc.com/news/uk-england-11479831
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:England
« Odpověď #4 kdy: 13 Března 2018, 12:49:52 »

Děkuji za odpovědi, když jsem tam byl loni, tak jsem si na to, že auta jezdí vlevo zvyknul docela rychle, tak doufám, že máte pravdu. Chceme tam jet autem, protože nás cesta vyjde asi na čtvrtinu proti letenkám.
Na bavení se s policií dám tedy pozor a budu doufat, že žádnou nepotkám (loni jsem viděl za celý měsíc asi 2x projíždět někde auto a to jsem celé dny trávil venku).
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:England
« Odpověď #5 kdy: 13 Března 2018, 13:45:02 »

Nízkonákladový letenky sou za pusu, ne? Jinak trochu žasnu, že do toho svinstva ještě někdo chce dobrovolně jet. Snad ještě někam do menších měst a na venkov, větší města už jsou odepsaný.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:England
« Odpověď #6 kdy: 13 Března 2018, 15:22:42 »

Chceme tam jet autem, protože nás cesta vyjde asi na čtvrtinu proti letenkám.
Cože?? :o :o
Když budou aspoň 3 lidi s kuframa tak bych věřil že to jde autem levněji než letenky.. ale za čtvrtinu??
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:England
« Odpověď #7 kdy: 13 Března 2018, 15:23:50 »

Postrádám zde poměrně důležitou informaci - blinkry na kruhových objezdech v UK jsou jinak. Při příjezdu ke kruhovému objezdu indikujete, kterým směrem se chystáte vyjet a poté znovu indikujete při výjezdu, najděte si to na youtube. Vysvětlené je to i tady: http://www.highwaycodeuk.co.uk/roundabouts.html

Komunikace s policistou - neexistuje zákon, který by vás povinoval k nošení jakéhokoliv dokladu totožnosti jako občana UK. Pro cizince může být situace jiná. https://www.gov.uk/police-powers-to-stop-and-search-your-rights

Podle toho kam jedete se chováte různě. V Londýně po setmění moc nevycházejte, přítelkyně by určitě neměla nikde chodit sama. Manchester - záleží. Na autobusáku v centru se vůbec nezdržujte, tam jsou jen tři druhy lidí - dealeři drog, jejich zákazníci a policajti v civilu co dělají, že je hledají. Každé úterý a čtvrtek tam probíhá v 6 hodin veřejná muslimská modlitba a to tam vůbec nechoďte.

Žil jsem v Londýně rok, několik napadení, noste u sebe alespoň nůž. Je to nelegální - správně byste u sebe neměl mít ani prsten s ostruhou. V praxi je každý hlouček pákistánců a muslimů ozbrojen minimálně pistolemi. V horších čtvrtích jsou oblíbené Glocky a Turci vám je prodají v podstatě over the counter za zhruba dvojnásobek legální ceny. Jedno z napadení proběhlo tak, že jsem jel z Manchesteru do Londýna vlakem, vylezl jsem z vlaku a hned za nádražím mi začal nějaký Simír kopat do zavazadla se slovy že mě a moji rodinu najde a povraždí. Píšu vám to proto, abyste věděl, že situace může eskalovat velmi rychle. Kolemjdoucí vám nepomohou, nepomůže vám ani kolemjdoucí, kterého jste se sám zastal. Proto si vybírejte jen takové souboje, které můžete vyhrát. Není ostuda utéct. Myslete na to, že oni utrácejí dávky za drogy a posilovny, mají dobrou výstroj a patrně už i praxi v boji na blízko, teď se tam vrací hodně bojovníků islámského státu. Pokud slyšíte střelbu, nemusí to nutně znamenat vraždění, oni často zkouší ty svoje zbraně. Vyjdou ven, vystřílí zásobník do popelnice a jdou zase zpátky.

Skotsko je krásné. Jsou to většinou komouši a jsou hodně hákliví na to, když si z nich děláte srandu že nad sebou mají tři různé parlamenty. Skotsko je ale relativně bezpečné. Obecně mimo velká města je bezpečnost v pohodě a je to lepší čím dál jste od nejbližší výdejny dávek.

Rychlost - moc nečekejte. Zastavení hlídkou s radarem jsem nezažil. Občas můžete vidět podivně oblečenou osobu s radarem v ruce. Je to iniciativa PSVB, která reálně má radary a může dávat podněty k šetření. Moc se to ale nechytlo, protože sousedé takovím lidem občas rozbili držku. Špatné parkování počítejte s pokutou do 2 minut - nezaměstnané zaměstnává magistrát, dá jim PDA do ruky a chodí celý den okolo jednoho, max dvou bloků. Není to policista, i když má na zádech napsáno officer, je to zaměstnanec magistrátu.

Policejní auta vypadají všude jinak a také se jmenují jinak. Každý kraj má svoji policii, Londýn má dvě. Centrum londýna je technický jiný stát a má proto vlastní policii než zbytek londýna okolo.

Úplně nejbezpečnější by bylo kdybyste tam nejel, ale vaše okolnosti neznám.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:England
« Odpověď #8 kdy: 13 Března 2018, 15:29:06 »

Chceme tam jet autem, protože nás cesta vyjde asi na čtvrtinu proti letenkám.
Cože?? :o :o
Když budou aspoň 3 lidi s kuframa tak bych věřil že to jde autem levněji než letenky.. ale za čtvrtinu??

Možné to je. Mezi ČR a UK jezdí nějakej stěhovák co i vozí lidi Tranzitem. Je hrozně šikovnej a stěhoval mi všecko z UK zpátky do ČR za cenu 1 GBP/kg. A doprava je nějak za 600 Kč nebo co když s ním jedete, je to fakt pro lidi co šetří na dopravě. Já bych do toho nešel, zvlášť kvůli Calais, nestojí to za to. Letenka s WizzAir stojí třeba 1500 Kč, osobně doporučuju Jet2, mají mnohem hezčí letadla. K těm nákladům je pak potřeba připočítat dopravu z letiště, protože ty letiště jsou od Londýna docela daleko. Takže to máte pak třeba ještě 500 za jízdenky z letiště a pak další peníze za MHD po Londýně. Metro je kapitola sama pro sebe, předplaťte si oyster kartu.

To řízení autem do UK bych neodsuzoval, já létám jenom proto že tam mám auto a tchán mě vyzvedne na letišti ale jinak bych asi taky jezdil. Teď z odstupem a po zabydlení se zpátky v ČR mi dochází jak hrozně je jejich MHD nebezpečná. Auto je auto.
« Poslední změna: 13 Března 2018, 15:38:38 od mcsoap »
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:England
« Odpověď #9 kdy: 13 Března 2018, 15:51:41 »

IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:England
« Odpověď #10 kdy: 13 Března 2018, 16:39:34 »

Citace
Úplně nejbezpečnější by bylo kdybyste tam nejel, ale vaše okolnosti neznám.

V roce 1966 byl můj otec v Anglii. V rámci tehdejšího oteplení vztahů se západem v odborářské delegaci, jak jinak. Přivezl nám trička s logem MS ve fotbale, která se konalo za tři měsíce. Něco takového tady neměl nikdo! A mám po něm spoustu fotek. Na momentkách z Londýna a Cardifu je vidět absolutní pohoda. Vždycky jsem si chtěl do Londýna zajet. Dřív jsem neměl možnost nebo čas. Teď mám čas i možnost. Už nepojedu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:England
« Odpověď #11 kdy: 13 Března 2018, 18:27:41 »

mcsoap:
Když nemáte velký kufr tak můžete do Anglie mít za 1500 dohromady letenky tam a zpátky.. a když chcete mít tam auto tak si ho můžete půjčit hned na letišti..
..a i když platíte bus z letiště tak autem zase platíte převoz přes kanál..

a letadlo letí asi 2 hodiny.. auto je aspoň den tam a den zpátky..

Metro je kapitola sama pro sebe, předplaťte si oyster kartu.

Už nemusíte.. můžete jezdit na normální platební kartu.. tarif je stejný jako oyster a nemusíte si nic vyřizovat a předem platit..
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:England
« Odpověď #12 kdy: 13 Března 2018, 21:14:40 »

.
 Vždycky jsem si chtěl do Londýna zajet. Dřív jsem neměl možnost nebo čas. Teď mám čas i možnost. Už nepojedu.
taky mi pár lidí vyprávělo o muzeích, archivech
jsem na tom stejně jako vy...
závidím spolužákům, co v 90 vyrazili stopem do Paříže
já se jí před 3roky vyhýbal jak čert kříži
nyní to určitě bude ještě lepší
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:England
« Odpověď #13 kdy: 13 Března 2018, 21:26:01 »

Díky za info, o pokutách za parkování vím, ty chlapíky jsem tam potkával denně. Co se týče bezpečnosti atd. tak věřím, že třeba Londýn může být dnes poněkud riskantní (zejména v noci), sám jsem se tam potkal s určitým typem napadení (seděl jsem v parku u Buckingham palace s nataženýma nohama a šel kolem chlap a prostě do mě kopnul, WTF) nicméně jedeme do ozkoušeného městečka, kde v noci na ulici není ani noha (vlastně je to spíš jen taková turisticky populární vesnice). Z mého předchozího pobytu jsem věděl jen o tom, že chodci mají přednost pouze na přechodech se žlutou koulí, za poznámku o směrovkách děkuji.

Co se týče výpočtu ceny, tohle téma není úplně můj cíl, ale vím, že kdejaký vyhledávač vám vyplivne zpáteční letenku za 2.000,- Kč, ale pak se dostanu na stránku s bookováním a po přidání zavazadla a sedadla vyletí cena o další 2.000,- Kč a jsem na 4.000,- Kč, což cesta autem stojí stejně. Když přičtu přítelkyni, tak letenky vyjdou na 8.000,- Kč a další pár, tak je to celkem 16.000,- Kč. A další peníze pak stojí doprava do Prahy a z letiště do místa ubytování (NationalExpress je extra specialita, protože se cena dramaticky mění v závislosti na tom jak moc v předstihu se rezervují lístky).
Autem sfoukneme cestu bez přestávky na spaní a za čtvrtinovou cenu, protože dálnice jsou celou cestu (snad kromě Francie a těch 50 km mi vyšlo na 0 €) zdarma, trajekt 50 € jedna cesta. A za tip na trajekt do Newcastle děkuji, ale jelikož jedeme na jih Anglie, tak jej využít nemůžeme.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 359
    • Zobrazit profil
Re:England
« Odpověď #14 kdy: 14 Března 2018, 00:23:30 »

Byl jsem tam autem třikrát, vše v 97/98. Samotné ježdění vlevo je celkem OK, při řízení se tomu stejně věnujete. Problém jsem měl s orientací, okruh kolem Londýna má asi 200km, sjet blbě ze sjezdu je časově náročné. Vzdálenosti obecně delší, chce to dobrou mapu (nebyly navigace), já měl takovou, kde nebyly malé ulice a neustále jsem odbočoval blbě. Pak jsem nějak vypozoroval, že v mapě jsou jen nějaké druhy větších křižovatek a přestal se hrotit z toho, že mezi odbočkami je třeba 5 nebo 10 km, začal jsem se trefovat napoprvé. Chyby ale byly také, jak jsem dorazil do cílové ulice, při hledání čísla popisného jsem jel v klídku v protisměru. Jak přepnete na něco jiného, do řízení se vloží instinkty. V centru zácpy i ve 3 v noci. Tenkrát, jako mladé ucho, jsem bezpečnost moc neřešil, jednou jsem spal i na ubytovně, kde to byl samý černoch. Dneska bych to nedal. A ač bych sám chtěl do Londýna na výlet a vzít tam děti, odvahu k tomu nenacházím. Když vidím, co se děje třeba v Paříži.....
IP zaznamenána