30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Polská buzerace hasičákem?  (Přečteno 14221 krát)

džejtý

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Polská buzerace hasičákem?
« kdy: 23 Února 2018, 11:13:24 »

Mám toto info z druhé ruky a prodávám, jak jsem koupil:
Klient veteriny, kde pracuje přítelka, tvrdil, že polský poliši teď hodně těží na absenci hasícího přístroje (jako součásti pov. výbavy) v zahraničně registrovaných autech. Prej se nezajímaj o nic, jen přímo o ten hasičák. Že by se přiučili o buzeraci a plnění quót u naší VB?
Ptal jsem se přátelky, kdo to byl a jediný, co jsem se dozvěděl, že je snad vždycky u toho, když se ten přestupek řeší. Ale jestli na místě, nebo na ve SŘ - netuším. Takže jestli je to nějakej agent DAS?
Bydlíme v polským příhraničí, přes Polsko projíždím relativně často, ale za ty roky jsem tam potkal polský poliše snad 2x, z toho mě jednou zastavili kousek za CZ/Pohlreich přechodem, kde polákovi nezůčastněně asistoval i českej Maňas. Polák pouze vyhrožoval vysokýma pokutama za "nedostatečný" vzorek pneumatik, ale to bylo vše. Do tý doby jsem si myslel, že poláci nemaj policajta.
Na googlu mi článek z 2012 tvrdí, že hasičák být nemusí, ale novější články tvrdí, že hasičák při cestě do Polska jako, že jo.
Poštěstilo se vám někomu být konfrontován polským hasičákem, či by o tom věděl více?
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Polská buzerace hasičákem?
« Odpověď #1 kdy: 23 Února 2018, 11:22:32 »

Vídeňská úmluva, jejíž signatáři jsou i ČR a Polsko, stanoví, že při cestě do zahraničí stačí, pokud má vozidlo povinnou výbavu vyžadovanou ve své zemi. Ale třeba Francie to obchází tak, že každý řidič je povinen mít u sebe alkoholtester (tedy není součástí povinné výbavy vozidla, pouze řidič má povinnost mít jej u sebe).
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Polská buzerace hasičákem?
« Odpověď #2 kdy: 23 Února 2018, 11:23:17 »

K povinné výbavě v Polsku se na stránkách BESIP píše toto:
Citace
Výstražný trojúhelník je povinný. Pokud je taženo nepojízdné vozidlo, musí být trojúhelník umístěn na levé zadní straně vozidla. Svícení je povinné i ve dne. Minimální hloubka dezénu pneumatik je 1,6 mm. Lékárnička je doporučena; hasicí přístroj je povinný pro vozy registrované v Polsku.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Polská buzerace hasičákem?
« Odpověď #3 kdy: 23 Února 2018, 11:52:30 »

Kdoví jestli nejedou taktiku místních zedníků, že to prostě zkusí a když někdo neznalý zaplatí, tak maj čárku a jsou spokojení.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Polská buzerace hasičákem?
« Odpověď #4 kdy: 24 Února 2018, 13:15:20 »

 Ano jednou mě s odtahovkou prudili pšondi na hranicích kvůli hasičáku, že není  min. 2kg, pak se jím nezdálo umístění  a typ zadního majáku. Nechápali proč mám zápůjční smlouvu na auto na jízdu pro soukromé (neživnostenské)účely, když vozidlo bylo psané na fyzickou osobu. Proč jsem měl založený tachografický kotouč, když bych mohl jet v režimu out. Neveděli, co s tim, tak vypsali mandat karny na 200 zlotych a sebrali aspoň malej techničák a otočili  nás zpět. To jsem trochu jako nepochopil. Chtěli abychom si sehnali nějaký homologační papír od toho majáku a majitel vozidla ho měl jet předložit někam do Polska fízlárnu, tam zaplatit těch 200 zt, a že mu vrátí malý techničák. 
 Cca za dvě hoďky jsme měli vystavenej novej malej techničák a hurá do Polska na druhý pokus  :)
Je to už rok a půl, malej techničák je kdesi v šupleti, pokuta nezaplacená a nic se neděje.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Polská buzerace hasičákem?
« Odpověď #5 kdy: 26 Února 2018, 12:05:45 »

Zasadní problém fízlů v polsku je ten, že znalosti jejich angličtiny jsou naprosto minimální.
IP zaznamenána

džejtý

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Polská buzerace hasičákem?
« Odpověď #6 kdy: 09 Března 2018, 22:31:00 »

Toď otázka, jestli je to problém, nebo výhoda, že neuměj anglicky.
Takže pokud zase náhodou po letech bude u krajnice v Polsku postávat nějakej Colombo, zastaví mě a bude žvanit něco o gaśnica, asi nejlepší bude říct: Sorry officer I really don't understand what you're talking about. Pokud mi svůj požadavek zopakuje anglicky, řekl bych: And what about Vienna convention?
Případně to celé říct česky a pak, po vzoru jednání s českým tupcem, se s ním nadále nebavit. Jen ale pokud mají právo na základě banality, vykonstruované banality, či případně jen tak z rozmaru (stejně, jako ty naše ho*ada) právo sebrat techničák, nebo řidičák, tak potom co? Volat místní stopadesátosmičku nebo GIBS?
IP zaznamenána

Qíteček

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Polská buzerace hasičákem?
« Odpověď #7 kdy: 18 Dubna 2018, 09:58:06 »

Známýho otec tam kdysi za "hasnicu" platil, na místě a necukal se....
IP zaznamenána