30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Botička a poškozené auto..  (Přečteno 15763 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Botička a poškozené auto..
« Odpověď #15 kdy: 26 Března 2018, 12:41:03 »

Prostě před započetím jízdy musíte vozidlo zkontrolovat. Je dobré to vědět a v případě nějaké technické závady se nenechat uvařit na tom že jste vozidlo před jízdou nezkontroloval. Např. si pamatuju jednu kontrolu, kde (P)irátovi nesvítilo jedno brzdové světlo a zastavil ho (O)rgán:
O: Pane řidiči nesvítí Vám pravé brzdové světlo..
P: Děkuji za upozornění - jdu to opravit
O: Takže dostanu pokutu 100Kč
P: Proč ?
O: Evidentně jste před jízdou nezkontroloval vozidlo
P: Vozidlo jsem před jízdou zkontroloval a obě brzdová světla svítila
O: To není možné nemáte spolujezdce - nevěřím že jste brzdová světla kontroloval
P: Velmi jdenoduše - parkuji vozidlo zadní stranou u zdi a před jízdou nejprve zapnu klíček a šlápnu na brzdu - zda světla svítí vidím v zrcátkách na zdi. Stejným způsobem zkontroluji i zadní koncová světla a mlhovku.
O: Hmm, no tak po výměně žárovky pokračujte v jízdě.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 273
    • Zobrazit profil
Re:Botička a poškozené auto..
« Odpověď #16 kdy: 26 Března 2018, 13:05:36 »

Já už kontroloval zadní brzdová světla sám tak, že jsem mezi konstrukci sedačky a brzdový pedál "vpáčil" laťku potřebné délky.
A jsem připraven i orgánu sdělit, že si jsem spousty věcí schopen dělat sám byť se orgánu může jevit, že je k tomu zapotřebí více (orgánů)..
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Botička a poškozené auto..
« Odpověď #17 kdy: 26 Března 2018, 14:14:01 »

Tak dokonce jsem přesvědčen, že orgánovi nejste povinen vůbec nic vysvětlovat, je na něm případné podezření z přestupku zadokumentovat a posléze předat SO který bude muset dokázat, že jste vozidlo nezkontroloval.
Nicméně znám fůru vovcí, co se začala hádat, že nic takového nemusí protože to je nemožné a pod. Ti se tím samozřejmě sami usvědčili a pokutu obvykle i zaplatili.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Botička a poškozené auto..
« Odpověď #18 kdy: 26 Března 2018, 16:19:47 »

Osoba, která mi pomohla ověřit stav vozidla nemusí být nutně spolujezdec.

https://youtu.be/n3dXWFyGVZg
IP zaznamenána