30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva - Zábor veřejného prostranství §5 odst. 1 písm. g zák. 251/2016  (Přečteno 4176 krát)

Konceptor

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil

Prosím o radu,
za stěračem mi přistála výzva od Městské policie pro podezření ze spáchání přestupku: zábor veřejného prostranství podle §5 odst. 1 písm. g zák. 251/2016 Sb. (Snad jsem to číslo zákonu rozluštil správně, je to škrabopis.)
Co jsem hledal, tak to není přestupek podle silničního zákona, takže to nemůže pokračovat do SPRDELe na provozovatele. A lze v tomto případě nevypovídat. Bohužel auto je firemní.

A teď dotazy:
Nevypovídat je podle §11 odst. 4 zák. 553/1991 Sb. (Zákon o obecní policii) ?
Je lepší reagovat na výzvu a osobně jim sdělit že nevypovídám nebo nechat to dojít až na firmu? Kdo by pak za firmu musel jednat s MP?
Můžou po firmě chtít určit řidiče (např. podle knihy jízd)? Je vůbec kniha jízd relevantní?

Děkuji za rady
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil

Odpověď na všechny otázky lze studiem fóra najít, takže jen stručně.

S MP se nebavíme. Tečka. Nemá to vůbec žádný smysl, leda by někdo chtěl tu pokutu zaplatit. Lístek za stěračem ignorovat.

Sprdelizovatelné to není, zatloukání je validní taktika, není-li tu jiný důkaz o řidiči (kamera, svědek).

Pokud jde o další vývoj, buď se nestane nic, nebo přijde nějaká výzva provozovateli (buď od MP, nebo až od úřadu). Je-li provozovatel ochoten s vámi spolupracovat a nechat si doporučit postup, lze to pohřbít už v této fázi. Pokud ne a automaticky vychází úřadům vstříc, moc to nevadí, ať vás klidně (na základě knihy jízd či obdobné evidence) napráší a vy to pak jen popřete, bude-li s vámi zahájeno řízení.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

A tady chodit tam nejen "nemá smysl", ale je to přímo nežádoucí..
protože by mohli zkoušet že když máte lísteček tak jste i pachatel přestupku.. a v nejhorším případě se tam ještě k spáchání přímo a nebo nepřímo přiznáte..
IP zaznamenána

Enene

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil

Je to malá firma s pár autama, nebo korporát?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil

V Praze jsem dostal lísteček za tohle samé, odignorováno. Je to už pět mesíců a je klid zatím.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil

Já jsem v Praze odignoroval lísteček, za cca měsíc přišel nějaký dopis, který mi asi měli hodit do schránky, nicméně jsem nikdy nic nedostal... Už je to asi taky tak 4 měsíce. Takže kein štres.
IP zaznamenána