30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Doba oznámení přestupku  (Přečteno 17103 krát)

Marxx

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Doba oznámení přestupku
« Odpověď #15 kdy: 02 Února 2018, 21:37:17 »

Asi se zeptám blbě. V čem to má smysl, když například oni odpoví v tom smyslu, že se odpor zamítá a platí původní rozhodnutí. Tedy co se dá odporem získat? Jinak díky za ochotu a snahu pomoci.
IP zaznamenána

Marxx

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Doba oznámení přestupku
« Odpověď #16 kdy: 02 Února 2018, 22:00:50 »

JJ, chápu. Ale mám nějakou šanci to zvrátit, když fakta jsou jasná? Nebo to nějak protahovat do června. V červnu to budou dva roky, tak potom by to bylo myslím promlčené.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Doba oznámení přestupku
« Odpověď #17 kdy: 02 Února 2018, 22:06:06 »

Začněte tím že sem naskenujete to co vám přišlo.
IP zaznamenána

Marxx

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Doba oznámení přestupku
« Odpověď #18 kdy: 02 Února 2018, 22:35:53 »

Dobře, děkuji. Zítra se do toho pustím.
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Doba oznámení přestupku
« Odpověď #19 kdy: 02 Února 2018, 22:59:33 »

Začněte tím že sem naskenujete to co vám přišlo.
Pro pořádek ... Anonymizujte!

Sent from my ASUS_X00ID using Tapatalk

IP zaznamenána

Marxx

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Doba oznámení přestupku
« Odpověď #20 kdy: 03 Února 2018, 12:04:48 »

Tohle je ten příkaz co mi poslali. Plus k tomu dvě fotky a vážní lístek.
IP zaznamenána

Marxx

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Doba oznámení přestupku
« Odpověď #21 kdy: 03 Února 2018, 12:11:24 »

Další...
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Doba oznámení přestupku
« Odpověď #22 kdy: 03 Února 2018, 12:38:46 »

Ještě jste nenaskenoval tu poslední stranu s poučením.

Podle § 30 odst. 1 písm. a) zák. o odpovědnosti za přestupky a
řízení o nich promlčecí doba činí 1 rok. Podle § 31 zák. o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich
promlčecí doba počíná běžet dnem následujícím po dni spáchání přestupku. Běh této lhůty se však podle
ust. § 32 odst. 2 zák. o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich přerušuje oznámením o zahájení řízení o
přestupku, vydáním rozhodnutí, jímž je obviněný uznán vinným nebo vydáním rozhodnutí o schválení
dohody o narovnání, přičemž přerušením promlčecí doby počíná promlčecí doba nová.

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2016-250#f5848985

Pokud jste tedy od spáchání přestupku nedostal žádný jiný dokument, nic jste neřešil, nic jste neprojednával, nepodepsal a přišel vám až nyní tento příkaz tak je přestupek promlčen.

Pošlete tedy co nejdříve odpor, není potřeba čekat a nic protahovat, nic neodůvodňujte, ať si klidně zahájí řízení, aspoň s tím budou mít víc práce.

Dále bych i sepsal stížnost na zřízence za špatný úřední postup, když on přidělává práci vám není důvod mu taky nepřidělat práci, přestupek je promlčen tak nevím proč to na vás zkouší aby jste zaplatil.

A dále bych zavolal zaměstnavateli zda se neposral a proč má zapotřebí ze sebe dělat bonzáka.

Vaše neprůstřelná obrana bude spočívat v tom že přestupek je promlčen a vy se nepřiznáte že jste řídil vozidlo.

Tudíž snadný WIN.

Vše řešte písemně, nikam nechoďte, nic neřešte po telefonu.

EDIT: 3 letá promlčecí lhůta by byla v případě že jde o přestupek, za který zákon stanoví sazbu pokuty, jejíž horní hranice je alespoň 100000 Kč. Což se domnívám že není tento případ, zde je horní hranice 30 000 kč pokud jsem to správně pochopil.

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1997-13?text=%C2%A7%2042a(4)e#f1733042

Provozovateli (zaměstnavateli) jako právnické osobě nebo podnikající fyzické osobě za tento přestupek (jako provozovatel vozidla přikáže, dovolí, svěří nebo umožní řízení vozidla, jehož hmotnost převyšuje hodnoty stanovené podle zvláštního právního předpisu10) hrozí pokuta až 500 000 kč, tak by mě zajímalo kolik dostal on.

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1997-13?text=%C2%A7%2042a(4)e#f1733110
« Poslední změna: 03 Února 2018, 12:55:46 od t4455 »
IP zaznamenána

Marxx

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Doba oznámení přestupku
« Odpověď #23 kdy: 03 Února 2018, 13:06:41 »

Děkuji za rychlou odpověď. Firma dostala 6000 kč.
IP zaznamenána

Marxx

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Doba oznámení přestupku
« Odpověď #24 kdy: 03 Února 2018, 13:08:26 »

Stále mi ta poslední strana nejde nahrát. Pořád to píše "Vaše příloha nemůže být nahrána, neboť selhala bezpečnostní kontrola. Prosím obraťte se na administrátora fóra."
IP zaznamenána

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:Doba oznámení přestupku
« Odpověď #25 kdy: 06 Února 2018, 08:06:24 »

Sčítá se počet a velikost příloh v příspěvku a v tématu. Někde překračujete hranici. Nastaveno je to poměrně velkoryse.
Snižte velikost přidávaných obrázků.
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

Marxx

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Doba oznámení přestupku
« Odpověď #26 kdy: 16 Února 2018, 14:45:12 »

Zdravím komunitu.
Tak jsem podal odpor a dnes přišlo oznámení o pokračování řízení.
Máte nějakou radu jak pokračovat?
Předem děkuji.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Doba oznámení přestupku
« Odpověď #27 kdy: 16 Února 2018, 15:12:06 »

Nepochybně byste mně zajistit celý spis. Správní orgán sděluje, že vás ani nepotřebuje k ústnímu jednání a stačí mu nějaké papírový práskací dopis od zaměstnavatele, protože už jste rovnou vyzván k seznámení s podklady.
Spis je nutný - kompletní.
IP zaznamenána

Marxx

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Doba oznámení přestupku
« Odpověď #28 kdy: 16 Února 2018, 15:22:15 »

Musím se pro spis dostavit osobně, nebo jde o něj zažádat a nechat si ho poslat? Mám to na ten úřad přes 200 km. Tak se mi tam jezdit moc nechce.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Doba oznámení přestupku
« Odpověď #29 kdy: 16 Února 2018, 15:34:14 »

Vaše neprůstřelná obrana bude spočívat v tom že přestupek je promlčen a vy se nepřiznáte že jste řídil vozidlo.
[...]
EDIT: 3 letá promlčecí lhůta by byla v případě že jde o přestupek, za který zákon stanoví sazbu pokuty, jejíž horní hranice je alespoň 100000 Kč. Což se domnívám že není tento případ, zde je horní hranice 30 000 kč pokud jsem to správně pochopil.
Příště to chce číst pořádně. Sazba za tento hrozný zločin je i pro řidiče lidových půl mega, těch 30 kCZK je omezení jen pro příkazní řízení. Jízda s přetíženým autem je asi dle názoru zákonodárce typově horším deliktem než mnoho trestných činů, protože ty se často promlčí dříve a nehrozí za ně půl míče pro nepodnikající FO ani teoreticky :( Dobrá zpráva je, že díky § 90(3) PřesZ už vyšší pokutu, než byla v příkazu, uložit nelze, takže podání odporu je relativně bez rizika (jde jen o 1000 Kč za náklady).

Nečetl jsem celé odůvodnění příkazu, ale cesta ven by mohla vést přes popření řízení (jestli to bylo jen na základě bonzu a ne ve spojení s kvalitní fotkou) a/nebo přes nezavinění, ať už postavené nějak obecně, či opřené o speciální exkulpační klauzuli v § 43(5) PozKom.
IP zaznamenána