30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Vada v doručování? (celníci)  (Přečteno 16210 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Vada v doručování? (celníci)
« Odpověď #30 kdy: 25 Ledna 2018, 00:13:48 »

Špatně jste to pochopil, ten můj demonstrativní seznam byl čistě pro představu, jaké důvody např. můžou vést k vyhovění žádosti podle § 41, nebylo to myšleno jako návod, co máte na SO zkusit. Jak plyne z vlákna, ve skutečnosti vám nic ve včasném provedení úkonu nebránilo, takže chcete-li jít touto cestou, budete si muset něco vymyslet, a protože se ty důvody zároveň i prokazují, budete i nějaké důkazy muset cinknout. A nečekejte prosím (alespoň ne ode mne), že vám v tom budu aktivně asistovat - maximálně můžu napsat svůj názor na průchodnost konkrétní argumentace, jako např. u toho náhle porouchaného auta.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vada v doručování? (celníci)
« Odpověď #31 kdy: 25 Ledna 2018, 11:06:15 »

Napadlo mě ještě ustanovení zmocněnce, kterej to měl za mě poslat společně i s tím zmocněním, na což měl dost času. Pak jsem ale na poslední chvíli zjistil, že byl mimo (nemocnej, vykašlal se na to) a nepodal, tak jsem urychleně jednal co nejdřív to šlo, bohužel už po termínu.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Vada v doručování? (celníci)
« Odpověď #32 kdy: 25 Ledna 2018, 12:19:37 »

Tudy bohužel cesta taky nevede, lemplovství zmocněnce se bude přičítat (ve smyslu zavinění) zmocniteli. Muselo by u zmocněnce jít o stejný důvod, pro který by žádat o prominutí mohl sám účastník, a zároveň by o tom účastník buď nevěděl, nebo by už objektivně nemohl úkon učinit (sám či prostřednictvím nového zmocněnce).
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vada v doručování? (celníci)
« Odpověď #33 kdy: 25 Ledna 2018, 12:32:06 »

Asi nic udržitelnýho nevymyslim, ovšem stále má IMHO smysl aspoň něco poslat, pže podle odst. 3 můžu požádat o odklad - a čistě formálně jazykově mi nevyplývá, že by uznání odkladu bylo závislé na prominutí zmeškání úkonu - páč pak se na ten úkon přihlíží a uznání odkladu není třeba, např. u toho odvolání je odkladný účinek automatický.

Však pokud si věří, MD to v přezkumu podrží. Ale do té doby budu mít love u sebe :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Vada v doručování? (celníci)
« Odpověď #34 kdy: 25 Ledna 2018, 12:54:20 »

Tak jistě, jako krmení úředního šimla to můžete podat kdykoliv. Ohledně přiznání odkladného účinku máte pravdu, že to není automaticky spojeno s výsledkem rozhodnutí o žádosti samé, ale v tomto případě už jde o správní uvážení, takže si (při dodržení jisté formy) může SO dělat víceméně co chce.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vada v doručování? (celníci)
« Odpověď #35 kdy: 25 Ledna 2018, 13:18:15 »

No podat kdykoli asi ne - pokud odvolání bylo opožděně podáno 10., tak to bude bráno jako den, kdy pominula překážka. Od toho mám 15 dní na požádání o prominutí, což je dneska, při podání e-mailem dneska do půlnoci tak potvrzení poštou zítra.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Vada v doručování? (celníci)
« Odpověď #36 kdy: 25 Ledna 2018, 13:38:32 »

Pokud ani nečekáte, že by to podání mohlo být úspěšné, a jde opravdu jen o krmení pro šimla, tak opravdu kdykoliv :)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vada v doručování? (celníci)
« Odpověď #37 kdy: 25 Ledna 2018, 14:59:58 »

Tak hodilo by se aspoň to odložení, ale to by asi musel ten vůl mít extra dobrou náladu.

Docela vsázím spíš na zrušení přezkoumáním, páč rozhodování v podjatosti je myslim minimálně formálně dost závažná vada…kterou sice hned napraví, ale pořád by to mělo miniserstvo napřed zrušit a až pak by měl magorsrát vydat nové. I když s těmi nedávnými judikáty v této věci člověk nikdy neví, formální vady jsou vlastně podle toho v pořádku, však to se někdy od cesty opraví a jedeme dál. Hlavně vybírat, to je důležitý.

Je to MHMP, jestli jsem to ještě nezmínil. Na druhé straně to na MD někdo může vzít do ruky taky až za rok, známe zhruba jejich lhůty, proto i to odložení vykonatelnosti.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vada v doručování? (celníci)
« Odpověď #38 kdy: 25 Ledna 2018, 22:27:02 »

Huh, já vlastně nevim, jak sem to počítal, pže v odvolání přímo zmiňuju doručení 22. Že bych bral počátek lhůty až od 27. jako první pracovní den? I pokud by to ale bylo bráno jako doručeno 22., tak poslední den na podání je 8. 1. Ne 9. 1., jak píše orgán! No, zkusím to tam zaonačit a uvidíme, co se stane :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vada v doručování? (celníci)
« Odpověď #39 kdy: 26 Ledna 2018, 20:24:40 »

Tak jsem stihl vyběhnout ty schody na kopec a vyjet nahoru tak minutu před půl třetí. A byl samozřejmě poslán v prdel, že už tam nikdo není, nádhera. Spousta žvástů vo objednávání a podobný kecy, jak musim a nesmim…právnička mi tam žvanila…no asi je budu muset s judikátama seznámit. Samozřejmě, já musim na zavolání úřednické pakáže přiběhnout jak pejsek, to má všechno přednost, to si klidně ze svých 12-14 hodinových směn vyříznu půl dne a pudu jim na kobereček, zatímco ta hovada tam nevydrží ani svou vlastní směšnou „pracovní“ dobu! Co to jako je, 5,5 hodin denně a ani to tam nejsou?

Mimochodem - bylo mi i stošestkou zodpovězeno, resp. sem byl jen odkopnut na web - na otvíračku bez předchozího objednání 9-14:30. Normální člověk by si myslel, že to teda počítá s nějakou rezervou dyž tam příde někdo z ulice bude chtít něco dlouhýho a že tam třeba jako seděj do tří, žejo? No ale kdeže, ty líný hovada - třicet lidí na patře co tam nejsou ani celejch těch 5,5 hodiny - už minutu před koncem pracovní doby jsou skoro všichni v prdeli! No to si šlápli do hovna, na todle tóčo se těšim…stížnost, stošestkový dotazy, do odvolačky to šoupnu, asi napíšu i krndě, ať mi vysvětlí, jak tam makaj!

Eště i papír mi odmítli dát - no vo to líp. V pondělí v 9:00 sem tam znova a sem na to zvědavej.
« Poslední změna: 26 Ledna 2018, 20:28:19 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vada v doručování? (celníci)
« Odpověď #40 kdy: 04 Února 2018, 09:07:14 »

Tak sem dostal nakopírováný+nějaký videa. Samozřejmě v jakýmsi exotickým formátu, co nic nepřehraje - provedu asi zatím popíchnutí magorsrátu uplatněním opatření proti nečinnosti k podjatosti, plus to doplním o to, jak mě poslali v pátek do řiti a v úterý mi sice nakopírovaný papíry a digitální věci dali, ale tak, že to nepřehraju, takže si ze mě buď střílí, nebo je to záměrný znemožňování seznámit se s tím.

Když už nic jinýho, tak je v tom vymáchám tak, že i kdybych těch pár tisíc uhradit musel, přijdou je na dvojnásobek. Spis má už nyní přes 70 stran a to se teprve rozjíždím :D
« Poslední změna: 04 Února 2018, 10:17:15 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Vada v doručování? (celníci)
« Odpověď #41 kdy: 04 Února 2018, 10:13:08 »

Na tom že to nepřehrajete je asi neuvaříte.. to je váš problém.. oni to asi mají ve spisu tak jak to dostali.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vada v doručování? (celníci)
« Odpověď #42 kdy: 04 Února 2018, 10:22:00 »

Důkazy musí být přezkoumatelný, pokud to mají v obskurním formátu, kterej znemožňuje, aby si je prohlídl kdokoli jinej, než voni, tak je to asi přezkoumatelný dost špatně - takovej „důkaz“ přece jako by neexistoval. Oni tam můžou mít naprosto cokoli, já nemám možnost se tím seznámit - na ty dva metry nějaká černobílá mazanice, na které sem ani nepoznal, jestli to je vůbec moje auto, to je výsměch a ne důkaz. Navíc měly být videja dvě a teď to druhý nějak nevidim, nevim, kde to je. To je prostě tragikomedie.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Vada v doručování? (celníci)
« Odpověď #43 kdy: 04 Února 2018, 10:51:49 »

Jde to zkusit. My jsme také dostali záznam v nějakém nepoužitelném formátu, ale úřednice nám během ústního jednání slíbila, že zašle video v nějakém formátu pro bělochy.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vada v doručování? (celníci)
« Odpověď #44 kdy: 05 Února 2018, 09:22:04 »

Zpátky k celníkům - odeslána schránou plná moc od sebe sobě, datovaná i oskenovaná 1. 11. 2017, uvidíme, co bude dál ;D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky