30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Vada v doručování? (celníci)  (Přečteno 16219 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Vada v doručování? (celníci)
« Odpověď #15 kdy: 24 Ledna 2018, 10:17:53 »

Na tom, že pošta vydá všechny momentálně tam čekající zásilky osobě, která se dostavila, nevidím nic, proti čemu by se dalo úspěšně protestovat. Musel byste z něčeho (zákona, poštovních podmínek ke konkrétní službě) dovodit, že přestože jste se dostavil v den D, byl jste ztotožněn a byl učiněn pokus vám zásilku předat, máte právo ji (zatím) odepřít a využít celou úložní lhůtu. To se vám ale nepovede, kdyby došlo na lámání chleba, tak bude s přihlédnutím ke smyslu právní úpravy vcelku jednoznačně shledáno, že § 24(3) SprŘ se vztahuje nejen na prvotní pokus o doručování, ale i na vyzvedávání na poště (čemuž ostatně nasvědčuje i část věty za středníkem, kdyby se to mělo týkat výhradně prvního pokusu, byla by redundantní).

Je jasné, že když oddalujete termín doručení, nehodí se vám to do krámu, ale nemá smysl se zrovna v tomto zlobit na ČP. Je to stejné jako u DS, kde se přihlášením oprávněné osoby též doručí vše, co tam čeká. U pošty na rozdíl od DS se to ale dá obejít tím, že si tam zavoláte a tu konkrétní zásilku si necháte připravit k vyzvednutí na jiné pobočce.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Vada v doručování? (celníci)
« Odpověď #16 kdy: 24 Ledna 2018, 12:37:18 »

Na tom, že pošta vydá všechny momentálně tam čekající zásilky osobě, která se dostavila, nevidím nic, proti čemu by se dalo úspěšně protestovat. Musel byste z něčeho (zákona, poštovních podmínek ke konkrétní službě) dovodit, že přestože jste se dostavil v den D, byl jste ztotožněn a byl učiněn pokus vám zásilku předat, máte právo ji (zatím) odepřít a využít celou úložní lhůtu. To se vám ale nepovede, kdyby došlo na lámání chleba, tak bude s přihlédnutím ke smyslu právní úpravy vcelku jednoznačně shledáno, že § 24(3) SprŘ se vztahuje nejen na prvotní pokus o doručování, ale i na vyzvedávání na poště (čemuž ostatně nasvědčuje i část věty za středníkem, kdyby se to mělo týkat výhradně prvního pokusu, byla by redundantní).
Systémové řešení to má - systém pošty eviduje veškeré uložené zásilky, takže na poště není třeba předávat nějaké oznámení o uložení zásilky, ale stačí sdělit totožnost. V podstatě nelze nic pokazit, když si pro poštu přijdeme třeba každý pátek. Chceme-li ale aplikovat time-management, pak musíme použít hubu a sdělit pošťačce, že chceme právě a jenom tuto zásilku a nejlépe i předat konkrétní výzvu. Jinak totiž odklikne tisk předávacího lístku a budou tam všechny právě na poště uložené zásilky. Takto ale zadá tisk předávacího lístku pouze pro konkrétní zásilku. Je jí to v podstatě fuk a nemá chuť ani důvod se v tom pitvat. Pokud se nám podaří jí nasrat, pak tam ale pokaždé odklikne všechny zásilky - takže trocha slušnosti neuškodí, nejlépe pak sem tam zakoupit nějaký stírací los:-).
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Vada v doručování? (celníci)
« Odpověď #17 kdy: 24 Ledna 2018, 12:53:23 »

To právě moc systémové není, protože to závisí na libovůli paní za přepážkou. Já jsem tedy nikdy cíleně selektivní vyzvednutí jen některé zásilky nezkoušel, ale běžně se mi stává, že i když tam přijdu s konkrétním oznámením o uložení (tedy není potřeba tisknout nový lístek pro potvrzení převzetí), tak si pošťačka ještě než to začne hledat fyzicky, najde zásilku v počítači, kde to má řazené podle jména, takže hned vidí, leží-li tam toho víc. A nepamatuju si, že by se mě někdy ptala, zda ty ostatní chci taky (což nevylučuje, že to nejde ukecat).

Naopak doslání na jinou poštu má minimálně tu výhodu, že jednak nebude po telefonu problém legitimně vysvětlit, proč si přeposíláte jen tu jednu věc, ale i kdyby se teoreticky našla nějaká aktivistka, která by neměla co na práci, dohledala by všechno, ověřila u toho, že to lze doslat, a pak nabídla jen všechno nebo nic, tak to na rozdíl od osobní návštěvy nezpůsobí doručení (a po výměně směn to lze zkusit znovu).
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Vada v doručování? (celníci)
« Odpověď #18 kdy: 24 Ledna 2018, 14:39:32 »

A nepamatuju si, že by se mě někdy ptala, zda ty ostatní chci taky (což nevylučuje, že to nejde ukecat).
Tak to se mi prave bezne stava, kdy v dobre mi najde dalsi X veci... ale to bude od posty a od cloveka... po telefonu(snad i internetu) lze selektivne vybrat libovolnou zasilku
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Vada v doručování? (celníci)
« Odpověď #19 kdy: 24 Ledna 2018, 14:57:11 »

Neobratná formulace -- když tam vidí víc dopisů, tak je samozřejmě přinese všechny a ani se neptá, zda je chci (nikoliv neptá+nepřinese, ale neptá+přinese). Předchozí post byl myšlen tak, že by jí do toho zákazník musel aktivně vstoupit, a s krajně nejistým výsledkem (uplácení koupí losu mi přijde nedůstojné pro obě strany).
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Vada v doručování? (celníci)
« Odpověď #20 kdy: 24 Ledna 2018, 14:57:59 »

Doslání je O.K. pokud se smíříme s nutností návštěvy jiné pošty. Drobná námitka - pošta tiskne nový přebírací lístek vždy - je tam systémově tisknuto datum a čas právě toho okamžiku převzetí, tedy při dodejce "od orgána" podepisujeme dvakrát. Standardní "nabídka" je "vše" a všechny zásilky s potvrzením převzetí jsou pak vytištěny na tom jednom lístku. Pokud ale identifikujeme pouze jednu - obvykle to není problém, pouze to musí zakliknout prostě jinak. Setkal jsem se s problémem pouze jednou, ale spíše byly její ruce rychlejší než moje pusa. Chvílí jsme se na sebe mračili a teď už to žádný problém není.
Libovůle paní za přepážkou je možná, ale proč by to dělala?  - budeme na sebe 10 minut držkovat, ztratíme čas a nemáme na to zájem ani jeden. Mnohem horší problém je listonoš - tedy ten standardní roznašeč pošty. Moje zkušenost je taková, že v cca 60% případů se jaksi ztrácí "poučení"  - prostě ho listonoš zřejmě hodí do kanálu. Je to neskutečný bordel pošty. Takže najdu oznámení o uložení zásilky (sem tam dokonce pouze "opakovanou výzvu"), ze kterého ovšem nevyčtu téměř nic. Jakmile se nebavíme o záležitosti "maximálně 1 za deset let" - pak to ošéfovat pouze pro něco vidím jako heroický výkon.

edit:  zcela polopaticky funguje: "mám jich víc a vezmu si jenom tuhle".
« Poslední změna: 24 Ledna 2018, 14:59:41 od gumidos »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vada v doručování? (celníci)
« Odpověď #21 kdy: 24 Ledna 2018, 15:46:12 »

Systémové řešení to má - systém pošty eviduje veškeré uložené zásilky, takže na poště není třeba předávat nějaké oznámení o uložení zásilky, ale stačí sdělit totožnost. V podstatě nelze nic pokazit, když si pro poštu přijdeme třeba každý pátek. Chceme-li ale aplikovat time-management, pak musíme použít hubu a sdělit pošťačce, že chceme právě a jenom tuto zásilku a nejlépe i předat konkrétní výzvu. Jinak totiž odklikne tisk předávacího lístku a budou tam všechny právě na poště uložené zásilky. Takto ale zadá tisk předávacího lístku pouze pro konkrétní zásilku. Je jí to v podstatě fuk a nemá chuť ani důvod se v tom pitvat.
No právě - takhle to na mojí místní poště dělají běžně a jsem zvyklej. Na místě TP jsou očividně přehnaně aktivní a navalili mi všechno. Jinak by bylo i fikcí doručeno 27., já bych to vyzved v kaslíku a vymalováno :D

Jinak tedy ještě tu, ať neotvírám nové vlákno: navrácení v předchozí stav vyžaduje nezaviněný důvod. Je nějaké větší úskalí v tvrzení, že jsem zůstal zaseknutý v odpoledních hodinách mimo civilizaci, páč se mi to vozbilo a opravit se nám to podařilo až po několika hodinách, kdy už mezitím všude na počtě zavřeli, a než jsem se dostal k počítači, tak už nebyla možnost to ani podat e-mailem (s využitím potvrzení podání druhý den poštou), s tím, že uvedu i přímo nacionále spolujezdce, který toto může potvrdit (v praxi zasláním prohlášení s úředně ověřeným podpisem, ať se nemusí tahat na ouřad)?

To mi přijde jako dostatečně nezaviněný důvod, se kterým nešlo nic rozumně dělat, ne? Ostatně s ohledem na to, co mi ta popelnice poslední dny vyvádí (asi problém v kabeláži ŘJ, nebo tom jejich samodomo bypassu imobilizéru předchozím majitelem; a dneska se mi povedlo navíc i zabouchnout klíče když byly zámky jen polootevřený a klíč zůstal v zapalování), tak si stačí nějakou skutečnou příhodu vybrat, stačí jen změnit místo a čas :D

Další věc je, že na ouřadě nemají ani vyřešenou podjatost, vedoucí poslal jen nějakej canc ve stylu „sdělení“, což sice není tak silný, ale pořád je minimálně OÚO a i von sám v podjatosti, když to nerozhodli formálně správně, a já se ani nemám k čemu odvolat, když nevydal usnesení, ale totok; takže to by mohla být munice ke zrušení autoremedurou, nebo pak ke zrušení přezkoumáním, ne? ÚJ se nekonalo (resp. nemělo konat) pže sem jim dal podjatost dopoledne na podatelnu, což mám potvrzeno, výzva k seznámení se spisem taky nedorazila, tak sem byl krácen na právech i tady…do spisu se pudu podívat někdy v pátek odpoledne před zavíračkou, esli mi ho nevydají, tak bude ta podjatost zřejmá a krácení na mých právech hrubý, protože ani nebudu mít k čemu se moc vyjadřovat - doteď sem spis neviděl.

Počítám správně že když je pět pracovních dní od doručení výzvy, kterou sem převzal přesně v pondělí 18:00, tak poslední termín je následující pondělí?
« Poslední změna: 24 Ledna 2018, 15:56:47 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Vada v doručování? (celníci)
« Odpověď #22 kdy: 24 Ledna 2018, 16:07:12 »

Obávám se, že na technickou závadu vlastního vozu (případně mnou vypůjčeného) to uhrát nepůjde.

Ten důvod musí IMHO být "vyšší moc", kterou jste ovlivnit nemohl - vlak pod lavinou, 59 nehod na D1, letiště nepřijímalo...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Vada v doručování? (celníci)
« Odpověď #23 kdy: 24 Ledna 2018, 16:22:30 »

Drobná námitka - pošta tiskne nový přebírací lístek vždy - je tam systémově tisknuto datum a čas právě toho okamžiku převzetí, tedy při dodejce "od orgána" podepisujeme dvakrát.
Dodejku, která se vrací odesílateli (ať už orgánovi či jakémukoliv jinému) samozřejmě podepisujete zvlášť. Ale papír pro potřeby pošty se tisknout nemusí - když tam adresát přinese oznámení ze schránky, tak se pro tento účel použije toto (přepážková bába vám ho šoupne k podpisu a datum/čas, si tam případně doplní). Tam, kam chodím, to takto funguje zcela rutinně (máš oznámení - nic se netiskne, nemáš nebo si ho chceš nechat - vytiskne se na jehličkové tiskárně nový lístek). Řekl bych, že je to univerzální postup pošty, teď zrovna v jednom zdejším případě rozhoduje KS v Brně, případ závisí na tom, kdy byla zásilka převzata, no a účastník samozřejmě nic v ruce neměl. Výpis ze sledování soudu nestačil, tak si vyžádal potvrzení od pošty, a dostal právě oznámenku ze schránky, adresátem na poště odevzdanou a podepsanou.

Standardní "nabídka" je "vše" a všechny zásilky s potvrzením převzetí jsou pak vytištěny na tom jednom lístku. Pokud ale identifikujeme pouze jednu - obvykle to není problém, pouze to musí zakliknout prostě jinak. Setkal jsem se s problémem pouze jednou, ale spíše byly její ruce rychlejší než moje pusa. Chvílí jsme se na sebe mračili a teď už to žádný problém není. Libovůle paní za přepážkou je možná, ale proč by to dělala?
Já to tedy nezkoušel, ale dovedu si představit jak reakci, že obrátí oči v sloup, vydá mi tu jednu a znovu nakliká co potřebuje, tak nepřátelskou reakci typu, že tu jednu vydá a na ty ostatní poznamená odepření převzetí a vrátí je odesílateli (případně poznamená odepření na dodejku a obálku předá k vhození). Proč by to dělala - protože může? Protože má (může mít) nějaký interní pokyn?

edit:  zcela polopaticky funguje: "mám jich víc a vezmu si jenom tuhle".
No tak jestli (a dokud) vám to takto funguje, je to fajn. Jen tam pořád je riziko, že až na tu bábu přijde nějaká kontrola, tak se třeba zjistí, že to tak dělat nemá, a ona v nějakém pudu sebezáchovy klidně poznamená odepření dodatečně.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vada v doručování? (celníci)
« Odpověď #24 kdy: 24 Ledna 2018, 16:41:08 »

Já to tedy nezkoušel, ale dovedu si představit jak reakci, že obrátí oči v sloup, vydá mi tu jednu a znovu nakliká co potřebuje, tak nepřátelskou reakci typu, že tu jednu vydá a na ty ostatní poznamená odepření převzetí a vrátí je odesílateli (případně poznamená odepření na dodejku a obálku předá k vhození). Proč by to dělala - protože může? Protože má (může mít) nějaký interní pokyn?
Mě to takhle dělá na jedné poště nezavísle několik lidí, takže o pokynu to asi nebude. Jim je to jedno co tam kde leží, mají toho tisíce denně.

Akorát to chce říct hned (někdy se ptají, někdy ne), jakmile začnou vyjíždět všechno, tak už se jim nechce, že už to mají vytištěný a tak.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Vada v doručování? (celníci)
« Odpověď #25 kdy: 24 Ledna 2018, 18:04:31 »

Dodejku, která se vrací odesílateli (ať už orgánovi či jakémukoliv jinému) samozřejmě podepisujete zvlášť. Ale papír pro potřeby pošty se tisknout nemusí - když tam adresát přinese oznámení ze schránky, tak se pro tento účel použije toto (přepážková bába vám ho šoupne k podpisu a datum/čas, si tam případně doplní). Tam, kam chodím, to takto funguje zcela rutinně (máš oznámení - nic se netiskne, nemáš nebo si ho chceš nechat - vytiskne se na jehličkové tiskárně nový lístek). Řekl bych, že je to univerzální postup pošty, teď zrovna v jednom zdejším případě rozhoduje KS v Brně, případ závisí na tom, kdy byla zásilka převzata, no a účastník samozřejmě nic v ruce neměl. Výpis ze sledování soudu nestačil, tak si vyžádal potvrzení od pošty, a dostal právě oznámenku ze schránky, adresátem na poště odevzdanou a podepsanou.
Tak na to koukám jako blázen  - slyším to prvně. Univerzální to určitě není - mě to tisknou vždycky, případné oznámení ode mně pak hází do koše. Prostě si v rámci systému tvoří svoje vlastní systémy....Poštovní podmínky se vztahují k zásilce v jednotném čísle a neobsahují postup při vydání vícero zásilek, případně vícero zásilek v různém režimu (vyjma hromadných podání a dodání u firem).
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Vada v doručování? (celníci)
« Odpověď #26 kdy: 24 Ledna 2018, 18:24:21 »

Jinak tedy ještě tu, ať neotvírám nové vlákno: navrácení v předchozí stav vyžaduje nezaviněný důvod. Je nějaké větší úskalí v tvrzení, že jsem zůstal zaseknutý v odpoledních hodinách mimo civilizaci, páč se mi to vozbilo a opravit se nám to podařilo až po několika hodinách, kdy už mezitím všude na počtě zavřeli, a než jsem se dostal k počítači, tak už nebyla možnost to ani podat e-mailem (s využitím potvrzení podání druhý den poštou), s tím, že uvedu i přímo nacionále spolujezdce, který toto může potvrdit (v praxi zasláním prohlášení s úředně ověřeným podpisem, ať se nemusí tahat na ouřad)?
Budeme-li se držet dikce zákona, tak musí jít o závažný důvod, k němu musí být absence zavinění a důkazní břemeno nese žadatel. Dobrý je, že to není správní uvážení (není tam např. SO může prominout), takže jde primárně o výklad neurčitého pojmu závažný a o ono zavinění.

V konkrétním případě, pokud jezdíte křápem, víte o tom, že to je křáp a nechá vás někde každou chvíli, a necháváte si provedení úkonu na poslední chvíli i když jste s tím křápem mimo civilizaci, tak v žádném případě nejde o absenci zavinění, ve vztahu k tomu důvodu jde o evidentní nedbalost, a řekl bych, že dokonce vědomou (věděl jste, že vás ten křáp může v divočině nechat, ale bez přiměřeného důvodu jste spoléhal, že se to nestane) - i když jestli nedbalost byla vědomá či nevědomá zde nehraje roli.

Jak se posuzuje závažnost důvodu nevím, ani nevím, zda jsou na to nějaké jednotné noty (koho to zajímá, má možnost to nastudovat z komentářů a inspirovat se rozsudky). Ale obávám se, že v případě, že jste to mohl pohodlně podat dřív, a ten závažný (i když třeba nezaviněný) důvod přišel až v podvečer posledního dne lhůty, bude se primárně hledat způsob, jak to zamítnout. Tedy tu historku bych stavěl nějak jinak.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vada v doručování? (celníci)
« Odpověď #27 kdy: 24 Ledna 2018, 20:20:01 »

Žádný auto mě v reálu ještě nikde nenechalo, v nejhorším případě bylo jednou zdržení asi půl dne (a mimochodem sem doteď spolehlivě nezjistil, čím to bylo - od té doby to jezdí naprosto normálně; diagnostika nějakou chvíli po hlásila něco s lambdou, chyby po čase zmizely zcela - podezření mám na nějakou zkurvenou várku paliva). Nakonec to dycky odjelo po vlastních.

Sice nevidím na odeslání poslední den lhůty nic špatnýho, zákon říká do 15 dnů, nebo 14 nebo 13, ale OK, orgán něco v tom smyslu asi mlít bude. Co jiného co mi může zabránit v odeslání počtou?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Vada v doručování? (celníci)
« Odpověď #28 kdy: 24 Ledna 2018, 20:45:16 »

Žádný auto mě v reálu ještě nikde nenechalo, v nejhorším případě bylo jednou zdržení asi půl dne [...]
Vycházel jsem z tohoto:

Ostatně s ohledem na to, co mi ta popelnice poslední dny vyvádí (asi problém v kabeláži ŘJ, nebo tom jejich samodomo bypassu imobilizéru předchozím majitelem; a dneska se mi povedlo navíc i zabouchnout klíče když byly zámky jen polootevřený a klíč zůstal v zapalování), tak si stačí nějakou skutečnou příhodu vybrat, stačí jen změnit místo a čas :D

Sice nevidím na odeslání poslední den lhůty nic špatnýho, zákon říká do 15 dnů, nebo 14 nebo 13, ale OK, orgán něco v tom smyslu asi mlít bude.
Špatnýho na tom není nic, ale pokud to bez vážného důvodu necháte úplně na poslední chvíli a vyšší mocí je pak učinění úkonu zmařeno, nemůžete spoléhat na beneficium § 41. Ta nezaviněná nemožnost se vztahuje na provedení úkonu jako takového, nikoliv na možnost jeho učinění v libovolném okamžiku lhůty. Když např. budu mět podat kontrolní hlášení k DPH, začnu s tím ve 23.30 a zjistím, že nejde internet, tak jsem to minimálně nedbalostně zavinil. Kde přesně je hranice nejde exaktně říct.

Co jiného co mi může zabránit v odeslání počtou?
Zapojte fantazii. Z toho, co si z hlavy vybavuji jako uznané, kromě různých pobytů mimo ČR, v nemocnici, nedoručením úkonu, na který se mělo reagovat, tak prošlo např. to, že se elektronické podání vrátilo (nedoručilo) kvůli nějakému opatření u providera. Tj. účastník se legitimně domníval, že to odeslal (šlo to na správnou adresu, mělo všechny náležitosti), bezprostředně se mu nic nevrátilo ani neukázala žádná chyba, ale ani do sféry adresáta už to nedošlo (tím by to bylo doručeno). Hned jak to zjistil, podal to znovu s žádostí podle § 41, pak se k tomu dokládalo nějaké vyjádření toho poskytovatele a nakonec to úřad s mírným brbláním vzal. Nakolik je to opakovatelné, nevím, ale chtěl jste příklad.


IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vada v doručování? (celníci)
« Odpověď #29 kdy: 24 Ledna 2018, 21:02:34 »

Na špitál ani nic podobnýho lékařskýho nemám žádný potvrzení. S providerem asi nic nevymyslim, Seznam je sice bordel na kolečkách, ale co s tím zpětně. Ostatně ani to odvolání nebylo psáno formou doplnění podání.

U zahraniční cesty by mi neřekli, že sem to měl poslat ze zahraničí? Navíc jediný způsob, jak nějakou takovou cestu prokázat, by byl opět svědectvím další osoby…

ADD// ještě mimochodem, kvůli podmínkám počty a jasné identifikaci v objektech kde mám prostory sem uved adresu ve tvaru

Obchodní_název - Jméno Příjmení

přičemž Obchodní_název není žádný registrovaný subjekt, právnická osoba, nic. Přesto mi to poslali dvakrát na jméno i na tuto adresu a je tam odstavec o doplnění případné PM. To mi ale asi nijak nepomůže, jelikož žádnej takovej subjekt není, je to jen odlišnej formát adresy, tak ani není co zplnomocnit i kdyby to mohlo pomoct.
« Poslední změna: 24 Ledna 2018, 21:18:58 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky