30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 8

Autor Téma: Těžíte Bitcoiny?  (Přečteno 32996 krát)

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #15 kdy: 17 Ledna 2018, 12:15:42 »

BTC teda teď slušně slítlo dolů. Ale z dlouhodobýho hlediska si myslím, že eventuální investice je návratná.

- ano, těžím
- nespekuluji
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #16 kdy: 17 Ledna 2018, 20:40:33 »

Já tohle téma zakládal, protože jsem chtěl si vylepšit grafiku a je problém je sehnat. Tak jsem pátral a pátral. Je to jasný, když se na Bazoši začínají objevovat rovnou "minerské sety", kde jsou ty naše grafiky.

Karty jsou nedostupné, ale v době založení vlákna byl kurz Bitcoinu 13.500 USD, nyní dnes je už 10.2xx USD a stále to padá !!!
Takže těžení už tak asi výhodné nebude. Ten kdo skoupil na podzim, tak ještě teď určitě platí nákupku....

A Aukro brzy zaplaví hromada vytěžených grafik...
IP zaznamenána

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #17 kdy: 18 Ledna 2018, 08:43:20 »

Nemyslím si, že by aukro začaly zaplavovat GK. Ti co to skupují, tak dle mého názoru těží ETH. A vzhledem k tomu, že k navýšení DAGfile ze 4 GB na 8 GB by mělo dojít až někdy v příštím roce, tak se ten výprodej GK bude konat později.

Těžba BTC je imho v tuto chvíli už jen pro velké hráče.

Fakt, že cena padá není nic neobvyklého. Již se to stalo a kdo kdy do BTC investoval a neprovozoval gambling na burzách, neprodělal.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #18 kdy: 19 Ledna 2018, 08:28:54 »

Já tohle téma zakládal, protože jsem chtěl si vylepšit grafiku a je problém je sehnat. Tak jsem pátral a pátral. Je to jasný, když se na Bazoši začínají objevovat rovnou "minerské sety", kde jsou ty naše grafiky.

Karty jsou nedostupné, ale v době založení vlákna byl kurz Bitcoinu 13.500 USD, nyní dnes je už 10.2xx USD a stále to padá !!!
Takže těžení už tak asi výhodné nebude. Ten kdo skoupil na podzim, tak ještě teď určitě platí nákupku....

A Aukro brzy zaplaví hromada vytěžených grafik...
Co furt žvaníte vo grafikách a bitkojnu?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #19 kdy: 19 Ledna 2018, 09:00:08 »

Již se to stalo a kdo kdy do BTC investoval a neprovozoval gambling na burzách, neprodělal.
Což už se ovšem nemusí nikdy opakovat, očekávat obdobný průběh je riziko. Pokud tomu někdo věří, nemám s tím nejmenší problém, ale celkem mě iritují tvrzení ve smyslu "já tomu věřim tak to tak prostě bude ať se děje co se děje".
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #20 kdy: 19 Ledna 2018, 20:30:23 »

Já tohle téma zakládal, protože jsem chtěl si vylepšit grafiku a je problém je sehnat. Tak jsem pátral a pátral. Je to jasný, když se na Bazoši začínají objevovat rovnou "minerské sety", kde jsou ty naše grafiky.

Karty jsou nedostupné, ale v době založení vlákna byl kurz Bitcoinu 13.500 USD, nyní dnes je už 10.2xx USD a stále to padá !!!
Takže těžení už tak asi výhodné nebude. Ten kdo skoupil na podzim, tak ještě teď určitě platí nákupku....

A Aukro brzy zaplaví hromada vytěžených grafik...
Co furt žvaníte vo grafikách a bitkojnu?

Už jsem to psal...
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #21 kdy: 19 Ledna 2018, 20:39:39 »

Co mi to tam šušňáte do citace?  :o
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #23 kdy: 23 Ledna 2018, 04:18:52 »

V čem spočívají nevýhody "vytěžených grafik"? Ona asi i NVidia tomuhle trhu moc času nedává, že se mu odmítá přizpůsobit.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #24 kdy: 23 Ledna 2018, 09:29:21 »

@qoyi: GK jsou těžbou tepelně namáhány, někteří mineři je záměrně přetaktovávají - dochází tedy k tepelnému opotřebení a tím pádem ke všemu co s tím souvisí (zkrácením životnosti počínaje).  Případně se jich miner zbavuje z důvodu, že už výpočetním výkonem zastarávají a proto se je snaží prodat, aby se mu část pořizovacích nákladů vrátila.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #25 kdy: 23 Ledna 2018, 19:53:18 »

Nebo taky naopak je to lepší, protože karta jede ve stálé zátěži při stálé teplotě, na rozdíl od běžnýho využití, kdy je to jak na hompačce, včetně z toho plynoucí teplotní roztažnosti, což ty sračkový ROHS pájky a bondovací látky vyloženě milují, že.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #26 kdy: 23 Ledna 2018, 22:13:32 »

V čem spočívají nevýhody "vytěžených grafik"? Ona asi i NVidia tomuhle trhu moc času nedává, že se mu odmítá přizpůsobit.

Tyhle grafické karty nejsou určené pro provoz 24/7, takže životnost vytěžované grafiky je tím pádem rapidně snížena. Je tu tedy i vyšší riziko reklamací, takže na tom prodělává výrobce (o tom se ale běžně nepíše...). A nejvíc na tom vydělává prodejce, takže obchod. Napálí tam šílenou marži...
IP zaznamenána

Sk1X1

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #27 kdy: 24 Ledna 2018, 10:17:15 »

Nebo taky naopak je to lepší, protože karta jede ve stálé zátěži při stálé teplotě, na rozdíl od běžnýho využití, kdy je to jak na hompačce, včetně z toho plynoucí teplotní roztažnosti, což ty sračkový ROHS pájky a bondovací látky vyloženě milují, že.

To je sice pravda, ale to platí pouze pokud ta karta běží při nějaký normální teplotě. Pokud běží v bedně na hranici možností, tak bych tu kartu fakt nechtěl.

Známej těžil ETH a dokonce ty karty podtaktovával, takže běželi na nějaký lepší teplotě
IP zaznamenána

Vojtas

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #28 kdy: 24 Ledna 2018, 10:19:55 »

Jo BTC na grafice jsem tezil naposledy pred 4 lety. :)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #29 kdy: 24 Ledna 2018, 10:55:47 »

Nebo taky naopak je to lepší, protože karta jede ve stálé zátěži při stálé teplotě, na rozdíl od běžnýho využití, kdy je to jak na hompačce, včetně z toho plynoucí teplotní roztažnosti, což ty sračkový ROHS pájky a bondovací látky vyloženě milují, že.

To je sice pravda, ale to platí pouze pokud ta karta běží při nějaký normální teplotě. Pokud běží v bedně na hranici možností, tak bych tu kartu fakt nechtěl.

Známej těžil ETH a dokonce ty karty podtaktovával, takže běželi na nějaký lepší teplotě
Rozdíl od hráče co na tom jede 8 hodin denně v nějakým papundeklovým šmejdu, kde jedinej ventilátor je ve zdroji, je přesně kde? Aha, takže vlastně ve výsledku víte stejně hovno, co s tím kdo dělá. Mezi mými zákazníky je i skupina, co má obrovskej miner u elektrárny, samozřejmě v tomto množství s vodním chlazením. Takže vytvářet tyhle kategorický hodnocení je poněkud hloupé.

Kupte prostě to, k čemu bude papír se zárukou (obvykle se na tom celý 3 roky netěží, nevyplatí se to, pokrok jde dál) a tak máte jedinou šanci s tím něco dělat.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky
Stran: 1 [2] 3 4 ... 8