30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 8

Autor Téma: Těžíte Bitcoiny?  (Přečteno 32933 krát)

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Těžíte Bitcoiny?
« kdy: 15 Ledna 2018, 08:21:48 »

Vzhledem k tomu, že chci na jaře upgradovat své herní PC, narážím na problém s grafickými kartami, které jsou beznadějně vyprodané i v těch malých obchodech. Takřka všechny. Důvod je jasný - někdo si koupil třeba 3-15 ks karet, zapojil do sestavy, stáhl program a začal těžit výpočetním výkonem a odměnou je Bitcoin, který následně za nějaký poplatek prodáte a máte reální peníze.

Na Bazoši se začínají prodávat už kompletní mining sestavy, kde borci píšou, že to vydělává "až 30k měsíčně", a mají to teprve chvíli, tak si říkám, proč to někdo tak masivně prodává?
Jen pro představu, sestavy se pohybují cca od 70 tisíc až po 400 tisíc. A tam jsou ty grafické karty  :)

Berete to jako pozitivum a těžíte nebo to vnímáte jako něco špatného? Vaše názory? Vyplatí se to?
IP zaznamenána

Sk1X1

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #1 kdy: 15 Ledna 2018, 08:35:43 »

Známej začal těžit někdy na podzim a zatím si to teda chválí. Náklady na stroj se mu měli vrátit zpátky při kurzu 500$ za jednotku za cca 5 měsíců. Teď má kurz skoro 1300$ za jednotku. Původně těžil ETH a teď přešel na něco jinýho. Co vím tak posledně říkal, že teď vytěží cca 15k za měsíc (myslím, že to je za jednu sestavu, tzn +- 6 karet). Nutno podotknout, že prvotní náklady byly něco kolem 150k, pokud si to dobře vybavuju a už toho dal další peníze.

Takže pravděpodobně vyplatí, ale jen pokud tomu věříš a budeš kupovat stroj jen na to.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #2 kdy: 15 Ledna 2018, 08:53:01 »

Na Bazoši se začínají prodávat už kompletní mining sestavy, kde borci píšou, že to vydělává "až 30k měsíčně", a mají to teprve chvíli, tak si říkám, proč to někdo tak masivně prodává?
Zjednodušeně - na zlaté horečce taky nejvíc vydělali prodejci lopat.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #3 kdy: 15 Ledna 2018, 09:24:40 »

Za mě je to píčovina. Důvodů je několik:

V číně mají na těžení levný HW i elektriku, tomu tady nemůžeme reálně konkurovat.
Samotné zabezpečení kryptoměn vnímám jako problém. Mají jen 160bit adresu, časem může být být výhodné generovat miliardy klíčů a když se někomu trefíš do adresy, tak si prostě vezmeš co tam je. Nechtěl bych mít prachy v něčem, co si čas od času někdo vezme.
Další problém je blockchain, který časem naroste nade všechny meze.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #4 kdy: 15 Ledna 2018, 09:33:46 »

Bitcoin? Fakt? A kolik to natěží, 5 halířů měsíčně? ;D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #5 kdy: 15 Ledna 2018, 10:42:28 »

Bitcoin? Fakt? A kolik to natěží, 5 halířů měsíčně? ;D

Nekteri i 7, ale znam par lidi v CR kteri jedou altcoiny a jsou spokojeni, sice propali na elektrine kybl penez, ale vsadili na spravny altcoin, takze i vydelavaji. Ale je to vse hype, pokud do par let prijdou kvantove pocitace ktere za neco stoji, tak cele krypto odvetvi pujde do sracek ...
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #6 kdy: 15 Ledna 2018, 10:46:07 »

Kvantový počítače jsou jako fúze. A docházející ropa.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #7 kdy: 15 Ledna 2018, 11:25:56 »

... sice propali na elektrine kybl penez,...
Pokud jsou chytří, tak využijí odpadní teplo a je to. Já jsem byl kvůli vývoji nucen domů pořídit poměrně výkonný server a tak jsem investoval do pasivního tichého chlazení a přestěhoval ho z dílny do ložnice a vypnul jsem topení. Akorát na léto ho zase vracím do dílny. Ušetřilo to docela dost peněz.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #8 kdy: 15 Ledna 2018, 11:37:27 »

Jop, taky budu muset v rámci stěhování přesunout i pár minerů. Když je takovýdle počasí, tak je tam zima jak v Rusku a je fakt, že esli se elektrika propálí v přímotopu, nebo v grafikách který navíc i něco natěžej, tak…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #9 kdy: 17 Ledna 2018, 01:02:54 »

Na tohle jsem viděl zpracovanej projekt v nějaké severské zemi. Nabídka pro lidi byla taková, že si dají do baráku místo přímotopů severy, které vypadaly jako přímotopy, ale kromě káblu na elektřinu měli i datovej kabel (podmínka dobré konektivity). Byla to nějaká win-win situace, kdy lidé ušetří a firma zase nemusí dělat data centrum.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #10 kdy: 17 Ledna 2018, 01:15:32 »

To by mě pak zajímalo jak to ty datacentra maj vyřešeny s hlučností, pokud vezmu v potaz že nemaj SSD ale HDD.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #11 kdy: 17 Ledna 2018, 03:58:57 »

To by mě pak zajímalo jak to ty datacentra maj vyřešeny s hlučností, pokud vezmu v potaz že nemaj SSD ale HDD.

Tak datacentrum (doslovně vzato) asi ne. Ale pokud se budeme držet původního tématu, tak těžící konzole zpravdila nepotřebují disky, systém načtou z ROM (nebo jiného typu paměti), data pro těžení získazí ze sítě, kam rovněž odevzdají výsledek. Pro svoji práci nepotřebují držet celý blockchain, takže se vejdou do RAMky.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #12 kdy: 17 Ledna 2018, 09:05:20 »

Minery jo, navíc se dají použít SSD disky, které jsou taky tiché, chlazení se dá vyřešit vodníkem s motorkem v jiný místnosti. Řeším teď problém spíš s NASem, kde se musí točit x ks HDD a celkem mě to chroupání štve, a když to přesunu někomu do sklepa s 1Gbit připojením a veřejnou IP (tu možnost mám), tak stejně přijdu o vnitřní síť a část výhod NAS serveru, proto mě zaujaly ty datacentra. Ale to jsem odbočil.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #13 kdy: 17 Ledna 2018, 11:01:02 »

To by mě pak zajímalo jak to ty datacentra maj vyřešeny s hlučností, pokud vezmu v potaz že nemaj SSD ale HDD.
To si už nepamatuju, je to už pár let, co jsem to viděl. To mi proběhla taková asociace s tím, mě někdo uvažuje o serveru jako o topení. Jenom k tomu nápadu přidám, že v našich končinách Vás sice v zimě server zahřeje, ale co léto? To zase propálíte elektřinu na klimatizaci.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #14 kdy: 17 Ledna 2018, 11:40:50 »

V létě bude v té dílně.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky
Stran: [1] 2 3 ... 8