30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkování - problém s "výzvou"  (Přečteno 21919 krát)

Cosmesitosmesi

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
[?] Parkování - problém s "výzvou"
« kdy: 31 Května 2014, 21:09:25 »

Ahoj všichni,

 někdy v půlce dubna jsem dostal pokutu za parkování s autem, které není napsané na mě (je na člena rodina), a přestože jsem si načetl hodně článků a možných řešení, nakonec to skončilo tím, že majitel auta to 500,- ovcoidně uhradil. Bylo to tím, že s tím nechtěl mít oplétačky a na druhou stranu já neměl pocit, že jsem dostatečně připravený na psaní odvolání atd.

Háček je v tom, že platba byla odeslána sice někdy ke konci lhůty, ale rozhodně včas (i s rezervou na připočtení na účet cizí banky). Platba se teď vrátila a místo toho přišla Výzva druhá, která se nazývá už jenom Výzva a už nevypadá jako příkaz k úhradě. Nikde jsem tady tenhle dokument ještě neviděl, tak vám ho příkládám, kdybyste se na to chtěl někdo povídat. Jediná sviňárna na tom je, že odpovědní lhůta je 5 dní, pak asi automaticky SPRDEL. Takže žádná sláva.

O co se mi jedná je to, jestli z té situace pro nás teď neplyne nějaká výhoda, která by se dala využít.

A druhá věc, která mě napadla už dříve a tak využiju tento příspěvek abych se zeptal - co kdyby provozovatel vozidla nechal podepsat řidiči dokument, kde by podpisem stvrdí, že neporuší předpisy zejména pak nezaparkuje na nepovoleném místě s něčím jako v případě, že tuto smlouvu (dohodu) poruší, dělá tak vědomě za účelem poškodit Provozovatele vozidla a není v silách provozovatele vozidla, aby mu v tom zabránil. Rozumím, že ten zákon je vadnej a nepočítá s jinou variantou, než že provozovatel vozidla prostě MUSÍ zajistit dodržování předpisů, ale zajímá mě, jestli by se nějakou podobnou cestou nedalo vidat.

Díky za odpovědi.

//EDIT: Z nějakého důvodu jsem to poslal do špatného tématu, už jsem nahlásil moderátorům a poprosil o přesunutí. Pardon
« Poslední změna: 31 Května 2014, 21:30:39 od Cosmesitosmesi »
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - problém s "výzvou"
« Odpověď #1 kdy: 01 Června 2014, 19:02:46 »

nejsnažší bude když provozovatel někoho udá - vás nebo kohokoliv jinýho a tim to pro něj končí úřad pak zahájí řízení s udanou osobou ...
IP zaznamenána

Cosmesitosmesi

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - problém s "výzvou"
« Odpověď #2 kdy: 01 Června 2014, 19:08:02 »

No tím ale nic moc nezískám, snad kromě vyšší pokuty možná. :D Přemýšlím o tom, že bych nahlásil nějakéh přítele v zahraničí a počkal, jestli se jim to bude chtít řešit.
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - problém s "výzvou"
« Odpověď #3 kdy: 01 Června 2014, 21:14:06 »

japonce  ;)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - problém s "výzvou"
« Odpověď #4 kdy: 03 Června 2014, 13:39:41 »

A druhá věc, která mě napadla už dříve a tak využiju tento příspěvek abych se zeptal - co kdyby provozovatel vozidla nechal podepsat řidiči dokument, kde by podpisem stvrdí, že neporuší předpisy zejména pak nezaparkuje na nepovoleném místě s něčím jako v případě, že tuto smlouvu (dohodu) poruší, dělá tak vědomě za účelem poškodit Provozovatele vozidla a není v silách provozovatele vozidla, aby mu v tom zabránil. Rozumím, že ten zákon je vadnej a nepočítá s jinou variantou, než že provozovatel vozidla prostě MUSÍ zajistit dodržování předpisů, ale zajímá mě, jestli by se nějakou podobnou cestou nedalo vidat.
To jsem tu už párkrát psal.
Ve fázi SPRDEL bych zkusil argument: Jako provozovatel jsem udělal maximum, aby mým vozidlem nebyly páchané přestupky. Řídím jen já a prověřené osoby, se kterými jsem nejdřív jel jako spolujezdec a zkontroloval jejich způsob jízdy. Klíče od vozu jsou v době mé nepřítomnosti přiměřeně zabezpečené. Neměl jsem důvod předpokládat, že by v danou dobu mým vozidlem mohl být spáchán přestupek.
Úřade, prokaž zavinění.

Taková argumentace dotažená k ÚS by mohla zničit celý SPRDEL, takže dost možná to rovnou nechají plavat.
IP zaznamenána

Cosmesitosmesi

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - problém s "výzvou"
« Odpověď #5 kdy: 03 Června 2014, 20:20:02 »

Tak jak jsem předpokládal, platba pokuty byla na účet Magistrátu připsána o jeden den po zákonné lhůtě (asi kvůli víkendu), tak pro to byly peníze vráceny a případ se Magistrát snaží skrze tu výzvu shodit do Sprdele.

Kromě samotného principu mi vadí, že normální platba do cizí banky trvá 2 dny, na účet magistrátu 4 dny. Dá se to nějak napadnout?

Případně mám v záloze poloznámého Švéda, který má zatím strach se k tomu uvolit, ale jeví se mi to jako nejlepší možnost.

Třetí možnost je uváděný argument a řidičem (mnou) podepsaný dokument, kde potvrzuji, že budu řídit podle předpisů a že vlastník vozidla udělal vše, co bylo v jeho reálných silách a možnostech a vozidla mi propůjčil k užívání pouze za podmínky, že se budu chovat v každém okamžiku podle dohody, jinak jsem povinnen auto bezprostředně odstavit na nejbližším legálním místě.

Blbý je, že mám čas do zítra, nejvíc se mi líbí varianta 3.

Znalejších lidí bych se však chtěl zeptat, jestli může být zásadní fakt, že jsme pokutu jednou uhradili, čímž jsme přestupek defacto akceptovali, ale nyní bojujeme proti danému rozhodnutí.

Děkuji moc.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Parkování - problém s "výzvou"
« Odpověď #6 kdy: 04 Června 2014, 00:57:18 »

Manželka strašpytel zaplatila také o den později, platba se vrátila, nikam se nic nepsalo a je ticho po pěšine. Je to už od září, ale v Praze.
Udal bych bez milosti toho Švéda a můžete to okořenit přechodným ubytováním u Vás doma (varianta Helmut/concorde).
IP zaznamenána