30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] rozhodnuí obsahuje chybné poučení.  (Přečteno 14498 krát)

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:rozhodnuí obsahuje chybné poučení.
« Odpověď #15 kdy: 19 Června 2014, 15:23:17 »

U toho opravného usnesení se můžete odvolat jen proti tomu jak tu opravu provedli, nebo že ji vůbec provedli. (Proti zdůvodnění proč ji provedli se odvolat nemůžete). To bude těžké odůvodnit, když si jinde na to sám stěžujete.

Tohle jsem nikde nenašel, je tam obecně uvedeno lze podat odvolání, takže v odvolání podle mě můžu uvést co chci.

Podle mě odvolání proti opravnému usnesení podat sice můžete, ale šance na úspěch není.

To víme předem, že šance na úspěch není, účel odvolání proti usnesení není uspět, ale přidělat práci, tak aby se tím vůbec, kvůli svému rozsahu, nezabývali.

Tady je důležité, že odvolání proti původnímu rozhodnutí není postaveno jen na chybném poučení, ale dalších věcech vyplývajících z celého sprdele. Nikdo se nebude chtít babrat v 10ti stránkovém odvolání kvůli sprdeli.

Pokud správní orgán nevydá opravné usnesení, protože si toho třeba nevšimne a pošle spis k přezkumu, tak odvolací orgán rozhodnutí zruší, protože, kromě chybného poučení bude napadáno dalších xx věcí a opravou poučení orgán rozhodnutí nezhojí. Odvolací orgán se musí zabývat všemi námitkami a nezbylo by mu jinak, než to vrátit k novému projednání.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:rozhodnuí obsahuje chybné poučení.
« Odpověď #16 kdy: 19 Června 2014, 21:11:15 »

U toho opravného usnesení se můžete odvolat jen proti tomu jak tu opravu provedli, nebo že ji vůbec provedli. (Proti zdůvodnění proč ji provedli se odvolat nemůžete). To bude těžké odůvodnit, když si jinde na to sám stěžujete.

Tohle jsem nikde nenašel, je tam obecně uvedeno lze podat odvolání, takže v odvolání podle mě můžu uvést co chci.

A u odvolání se píše (§82): "Odvoláním lze napadnout výrokovou část rozhodnutí, jednotlivý výrok nebo jeho vedlejší ustanovení. Odvolání jen proti odůvodnění rozhodnutí je nepřípustné."
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:rozhodnuí obsahuje chybné poučení.
« Odpověď #17 kdy: 19 Června 2014, 21:34:28 »

Jo, tohle znám :)
IP zaznamenána