30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Branišovice nalíčí past na piráty silnic...  (Přečteno 20511 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Branišovice nalíčí past na piráty silnic...
« Odpověď #15 kdy: 12 Ledna 2018, 14:38:18 »

Pro začátek by stačil nevinný protest, každý řidič by při průjezdu přes tento nesmysl troubil a vyhodil z auta pár odpadků
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Branišovice nalíčí past na piráty silnic...
« Odpověď #16 kdy: 12 Ledna 2018, 14:40:16 »

A nebudou jim to řidiči objíždět protisměrem?
Nebudou vzhledem k frekvenci provozu.

Podle statistik tam odklízejí mrtvé buldozerem. Za deset let nula mrtvých a na každé křižovatce po třech nehodách se zraněním osob. Já bych tu komunikaci rovnou zavřel.
http://maps.jdvm.cz/cdv2/apps/nehodyvmape/Search.aspx
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:Branišovice nalíčí past na piráty silnic...
« Odpověď #17 kdy: 12 Ledna 2018, 20:31:59 »

Já si myslím, že Branišovice maji na víc! Proč být takoví připosraní přizdisráči, když se nabízí daleko účinnější zařízení. Soudruzi v Sovětském Svazu tento problém vyřešili na železničních přejezdech. Tak proč by branišovičtí nemohli být první v republice (nejspíš i na světě)! Soudruzi, nebojte, ukažte těm vrahům maminek s kočárky zač je toho loket!!  :P
https://www.youtube.com/watch?v=ZtQNuSOgoec
https://www.youtube.com/watch?v=sM2axdKgiuc
https://www.youtube.com/watch?v=9tqpISARzsE
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 420
    • Zobrazit profil
Re:Branišovice nalíčí past na piráty silnic...
« Odpověď #18 kdy: 12 Ledna 2018, 20:38:15 »

(třeba cyklista, co mu to spustil kolemjedoucí pilot)

To neni blbej nápad.  ;D

IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Branišovice nalíčí past na piráty silnic...
« Odpověď #19 kdy: 13 Ledna 2018, 14:16:26 »

Pro začátek by stačil nevinný protest, každý řidič by při průjezdu přes tento nesmysl troubil a vyhodil z auta pár odpadků
Ta vesnice je celá mimo tu silnici, při troše snahy by autobus zajížděl do vsi a tenhle hlavní tah by si ohradilili náspem a o silnici by nikdo ani netušil. Já v tom vidím pilotní projekt výrobce těch retardérů. Když se to ujme, tak za dotace to bude mít každá druhá díra na Moravě. V tomto kraji je podle mě nějaký nedostatek jódu ve vodě a projevuje se to na obyvatelstvu, zastupitele nevyjímaje. Rosice, Židlochovice, Ivančice....
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Branišovice nalíčí past na piráty silnic...
« Odpověď #20 kdy: 13 Ledna 2018, 18:37:22 »

Pro začátek by stačil nevinný protest, každý řidič by při průjezdu přes tento nesmysl troubil a vyhodil z auta pár odpadků
Ta vesnice je celá mimo tu silnici, při troše snahy by autobus zajížděl do vsi a tenhle hlavní tah by si ohradilili náspem a o silnici by nikdo ani netušil. Já v tom vidím pilotní projekt výrobce těch retardérů. Když se to ujme, tak za dotace to bude mít každá druhá díra na Moravě. V tomto kraji je podle mě nějaký nedostatek jódu ve vodě a projevuje se to na obyvatelstvu, zastupitele nevyjímaje. Rosice, Židlochovice, Ivančice....

Ono by stačilo vybudovat třeba točnu a nebo řešit zastávky v obci, to ovšem ale ne. Kdyby se tam vybudoval radar, tak by se toho hned Pohořelice ujaly. A je to stále velmi oblíbené měřící místo znojemské policie především směrem od Brna, kde je prvně sedmdesátka na dlouhé rovině a teprve před křižovatkou začíná padesátka.

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Branišovice nalíčí past na piráty silnic...
« Odpověď #22 kdy: 15 Ledna 2018, 16:54:36 »

To se stejně nerozšíří protože na tom nevyberou pokutičky..

ale stačí na to nalepit klínek a fungovalo by to obráceně.. zpomalovací práh jen pro pomalé  ;D
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Branišovice nalíčí past na piráty silnic...
« Odpověď #23 kdy: 15 Ledna 2018, 17:52:53 »

To se stejně nerozšíří protože na tom nevyberou pokutičky..
Máte malou fantazii.
Kamera s radarem, která na základě rychlosti sepne relé... to může zároveň sepnout i cokoli jiného.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Branišovice nalíčí past na piráty silnic...
« Odpověď #24 kdy: 15 Ledna 2018, 21:15:25 »

Když tam bude ta díra tak bude míň lidí překračovat rychlost..
a když by chtěli něco bez díry co jen změří a vyfotí tak stačí si vybrat řešení na trhu.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Branišovice nalíčí past na piráty silnic...
« Odpověď #25 kdy: 15 Ledna 2018, 21:25:25 »

Citace
Když tam bude ta díra tak bude míň lidí překračovat rychlost..
Záleží na nátuře pyráta a autu, někdy je lepší nerovnost přeletět vyšší rychlostí.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Branišovice nalíčí past na piráty silnic...
« Odpověď #26 kdy: 15 Ledna 2018, 23:29:58 »

Podle mě se jedná o toto místo https://mapy.cz/s/2k8fC na hlavním tahu ze Znojma na Brno to rozhodně instalovat nebudou.

Co mě uklidňuje na silnicích I., II. a III. tříd jsem ještě neviděl retarder. Vždy to bylo jen na nějaké místní komunikaci, která je v majetku obce.
« Poslední změna: 16 Ledna 2018, 11:47:00 od smg465 »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Branišovice nalíčí past na piráty silnic...
« Odpověď #27 kdy: 16 Ledna 2018, 09:49:20 »

enzym: Ale je jich málo.. přes zpomalovací prahy taky většina řidičů jezdí pomalu.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Branišovice nalíčí past na piráty silnic...
« Odpověď #28 kdy: 17 Ledna 2018, 17:14:39 »

https://www.novinky.cz/auto/460763-v-cesku-bude-prvni-zpomalovaci-prah-ktery-tresta-rychle-jedouci-ridice.html

Druhou variantou byl klasický stacionární radar. Jenže Branišovice nejsou obcí s rozšířenou působností a úřad, který by za ně přestupky zpracovával, by musel přijmout lidi navíc – a za zpracování si údajně řekl o příliš vysokou částku.

Radar by byl nevýhodný  :D

Actibump v počtu dvou kusů stojí dva milióny korun. Údržba je podle výrobce nenákladná. Pro srovnání – nejlevnější příčný práh lze na českém trhu pořídit za zhruba půl miliónu.


To je vtip?
« Poslední změna: 17 Ledna 2018, 17:18:52 od t4455 »
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Branišovice nalíčí past na piráty silnic...
« Odpověď #29 kdy: 17 Ledna 2018, 20:36:28 »

Taky jsem to četl a Novinky samozřejmě nezklamaly. Raději ani nečtu tu diskuzi....

No pokud by chtěla obec řešit přestupky, určitě to udělá s nějakou přilehlejší a nejbližší budou Pohořelice, které mají už v tom praxi. Něco na způsob spolupráce Židlochovice-Rajhrad.

IP zaznamenána