30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5]

Autor Téma: Branišovice nalíčí past na piráty silnic...  (Přečteno 20509 krát)

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:Branišovice nalíčí past na piráty silnic...
« Odpověď #60 kdy: 09 Února 2018, 19:17:30 »

Je príma, že jim přes web můžete poslat zprávu. Já osobně jsem pochválil pana starostu i se zastupitelstvem  ;)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Branišovice nalíčí past na piráty silnic...
« Odpověď #61 kdy: 11 Února 2018, 00:00:10 »

Jsou to ale jedničky, co? :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

šusplech

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Branišovice nalíčí past na piráty silnic...
« Odpověď #63 kdy: 15 Srpna 2019, 09:30:48 »

Masakrózní článek

Každé ráno stojí od benzinky až na konec Branišovic kolona aut, jež se připojuje na I/53. Navíc si většina řidičů, kteří projíždějí směrem na Moravský Krumlov či Pohořelice, s povolenou padesátkou hlavu neláme.
Kolona, co valí hustě naskládaná za sebou padesátkou je dost nebezpečná pro přecházející chodce.

Naopak ministerstvo dopravy ve svém stanovisku práh jako pevnou překážku bere a píše, že „každý občan může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.“
Tak určitě. Samospráva v přeneseném výkonu státní správy je takový typický občan...

Obec totiž získala dotaci od Místní akční skupiny Podbrněnsko, která přerozděluje evropské peníze, takže by z třímilionových nákladů na „mizející“ práh zaplatila nanejvýš 200 tisíc korun. Jenže policie Branišovicím doporučila úsekové měření, jehož pořízení, a to už bez dotace, vyjde na dva miliony.
Tak se pozná dobrý hospodář. Za dvě mega je to drahý, ale když to zaplatí někdo jinej, tak je to za tři levnější.

Nemáme strážníky ani odbor dopravy, takže bychom zařízení museli převést do vlastnictví nebo pronájmu Pohořelicím, aby se postaraly o vybírání pokut,“ vysvětluje Sovka.
A to by způsobilo, že by tam ty auta pořád jezdily rychle, kdežto kdybysme to vybírali sami, tak by to fungovalo.

Zmr. Sovka už to od návrhu dotáhl z místostarosty až na starostu. Zjevně ten smrad vychází od něj a ne od bývalé starostky. Jaképak asi má tento mladý zmrdeček vztahy s panem Čadou, který chce tato třímegová dotovaná zařízení v ČR dodávat. Pan Čada asi zapomněl na to nejdůležitější - namazat poslance a policii a až potom začít s nějakou obcí.

V obci tak dál doufají, že úřady přesvědčí. Zatím se alespoň podařilo protáhnout možnost čerpání dotace do konce letošního roku.
Mohli jsme za tři mega opravit silnici nebo chodníky, ale my jsme řekli ne, naše prdel chce být jako ve Švédsku.
« Poslední změna: 15 Srpna 2019, 09:35:32 od Jan Novák »
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Branišovice nalíčí past na piráty silnic...
« Odpověď #64 kdy: 15 Srpna 2019, 09:48:13 »

Je to marny, je to marny. Stat dlouhe desetileti neni schopen postavit dalnici na Viden. Takze tady chce obec zamerne poskozovat lidem majetek. U Novomlynskych nadrzi zas maji most v havarijnim stavu. Misto aby ho opravili (nebo vic tlacili konecne na postaveni te dalnice), tak na nej postavili jiny most s vmax 20 km/h. A protoze proste nikdo dvackou nejede, dali tam usekove mereni... Jizni Morava je proste krasny kraj pro ridice...
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Branišovice nalíčí past na piráty silnic...
« Odpověď #65 kdy: 15 Srpna 2019, 10:06:13 »

Takze tady chce obec zamerne poskozovat lidem majetek.
Já v tom vidím jednoznačně dotační šméčko toho dovozce a občany obce v roli užitečných idiotů nebo nevědomých vohnoutů. Když někdo dováží nebo je připraven dovážet zařízení, které tady nelze instalovat, musí to nějak protlačit a někde postavit to první, pak to může vypučet jako houby po dešti. Jste malá díra bez městapa a nemáte na radar? Tak řidiče vosolte aspoň propadlem. Za  dvěstě kolíků je vaše a dál můžete poslouchat bušení pneumatik a cítit šimrání v podbřišku, jak těm pirátům ničíte auta. A dovozce si mezitím vyprojektuje svou novou jachtu a zajistil se na stáří.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Branišovice nalíčí past na piráty silnic...
« Odpověď #66 kdy: 15 Srpna 2019, 11:56:01 »

Mně osobně na tom nejvíc sere "98%!!!!!!! řidičů nerespektuje předpisy" -> tak pokud je to pravda, tak tam ROZHODNĚ nemůže být řeč o nějakým materiálu, protože to by už dávno byl hotovej armagedon. .... ale proč já se vůbec vzrušuju...
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:Branišovice nalíčí past na piráty silnic...
« Odpověď #67 kdy: 15 Srpna 2019, 13:23:32 »

V Londýně jsem viděl výsuvné tyče, co zajely před autobusem a vyjely asi třicet čísel za ním. To by se mohlo dát třeba na dálnici - kdo nedodržuje osmdesátku, ten se pěkně namotá na patník. Případně by mohli spolu s radarem někde hlídat i policejní snajpři. Když represi, tak jako řemen!

Já zas viděl forky jak na tom visí někdo kdo jel za tím busem
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5]