30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Převod vozidla v registru  (Přečteno 5640 krát)

SYeti

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Převod vozidla v registru
« kdy: 30 Prosince 2017, 22:12:45 »

Autocenzura.
« Poslední změna: 06 Března 2018, 18:00:32 od hh »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Převod vozidla v registru
« Odpověď #1 kdy: 31 Prosince 2017, 02:37:33 »

Podle aktuálního znění § 8 zákona 56/2001 Sb. se v případě převodu nabytí vlastnického práva nedokládá, alespoň to tedy není vyjmenováno jako náležitost žádosti, stejně tak se nezkoumá, co je právním důvodem převodu (těch může být mnoho, vedle prodeje např. darování, výkon zástavního práva, zajišťovací převod práva, prodej závodu ...). Logika za tím je taková, že registr slouží primárně jako evidence pro identifikaci nositelů veřejnoprávních povinností k vozidlu, nemá ale žádný vztah k vlastnickému právu (nejde o veřejný seznam), takže pro tyto účely stačí vycházet z toho, že žádost společně podává původní a nový (evidenční) vlastník. Ze stejného důvodu se ani nijak nepřezkoumává, zda původní evidenční vlastník skutečně je vlastníkem.

Ve vašem případě tedy stačí podat žádost za vás a v zastoupení za příbuznou (a neplyne-li z rozsahu zástupčího oprávnění vymezeného v plné moci něco jiného, lze samozřejmě použít původní PM) plus doložit ostatní náležitosti (obě části TP, EVK, zelenou kartu). Nelze ale vyloučit, že úředník bude kupní smlouvu či jiný titul vyžadovat (důvodů už jsem slyšel desítky, např. aby mohli posoudit dodržení lhůty 10 pracovních dnů), v takovém případě doporučuji prohlásit, že máte ústní kupní smlouvu a pokud s tím má úředník nějaký problém, ať laskavě postupuje podle správního řádu, tedy přijme žádost a následně ten domnělý problém řeší zákonným způsobem v rámci řízení o ní.

Problémem je, že příbuzná bydlí daleko a nechce se mi tam jet kvůli jednomu podpisu na fiktivní kupní smlouvě, takže bych si musel tu fiktivní kupní smlouvu zfalšovat sám.
A slyšel jste už o vymoženosti zvané pošta?
« Poslední změna: 31 Prosince 2017, 02:41:33 od hh »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Převod vozidla v registru
« Odpověď #2 kdy: 02 Ledna 2018, 10:28:47 »

Nelze ale vyloučit, že úředník bude kupní smlouvu či jiný titul vyžadovat (důvodů už jsem slyšel desítky, např. aby mohli posoudit dodržení lhůty 10 pracovních dnů), v takovém případě doporučuji prohlásit, že máte ústní kupní smlouvu a pokud s tím má úředník nějaký problém, ať laskavě postupuje podle správního řádu, tedy přijme žádost a následně ten domnělý problém řeší zákonným způsobem v rámci řízení o ní.
Osvícený úředník, chápající rozdíl mezi převodem a přechodem práva vlastnického  je výrazně vzácným jevem, takže z mého okolí i za mě samotného - vždycky chtějí "doklad". Asi jim získání lejstra působí nějaký úřední orgasmus.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Převod vozidla v registru
« Odpověď #3 kdy: 03 Ledna 2018, 08:29:18 »

... chtela urednice videt take smlouvu a fakturu od dealera, ale jenom proto, ze ji zajimala cena, protoze koupila stejne auto, vratila mi to a nekopirovala....

Tak to bych si na tu kurvu podal stížnost pro zneužití pravomoci.........nojo SYeti - fízl fízla nepodrazí....
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Převod vozidla v registru
« Odpověď #4 kdy: 03 Ledna 2018, 09:29:53 »

Diky za rady, zitra to asi zkusim, kdyztak se vymluvim na ustni smlouvu, v nejhorsim mam pripravenu fiktivni smlouvu s falesnym podpisem. Jinak pri predchozim prihlaseni na pribuznou chtela urednice videt take smlouvu a fakturu od dealera, ale jenom proto, ze ji zajimala cena, protoze koupila stejne auto, vratila mi to a nekopirovala. Co se tyce te posty, je to take problem, pribuzna je dost zdravotne omezena a to nejen fyzicky, ale trochu i psychicky, ne vzdy s ni je rozumna rec, bez osobniho kontaktu a vysvetlovani dalsich pribuznych by mi nemusela s podpisem vyhovet. Ale ona za to nemuze, na kazdem se asi musi podepsat amputace koncetiny nejen z hlediska fyzickeho, ale i z toho psychickeho. Stat se to me, tak se z toho nejspis zblaznim.
První rovinu vaší situace - tedy převod vozidla již máte dostatečně popsánu  v reakcích.
Druhou rovinu, kterou zřejmě neřešíte, je vlastnictví vozidla - které, pokud jsem dobře četl, patří vaší příbuzné, která byla kupcem. Samotný zápis v registru váš vlastnický vztah nevyřeší. A pokud popisujete že by vám s podpisem pouhého přepisu vozidla nemusela vyhovět, pak byste asi vlastnictví vozidla vyřešit skutečně měl, aby původní sleva 20% poněkud nezhořkla.
A myslím si, že předkládání nějaké fiktivní smlouvy s falešným podpisem by nebylo úplně rozumné. 
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Převod vozidla v registru
« Odpověď #5 kdy: 03 Ledna 2018, 10:25:24 »

Ale to je prece blbost, jakou pravomoc mela jako zneuzit? Vzdyt chtela jen ukazat smlouvu a nepodminovala to tim, jestli vozidlo prihlasi nebo neprihlasi, kdyz ji smlouvu neukazu. Je snad zvedavost trestna? Neni.
Vaše reakce stran názoru ostatních přispěvatelů na jakýkoliv nestandardní požadavek jakéhokoliv orgána jsou poměrně hysterické, když to porovnám s vaším naprosto sebevědomým prohlášením o předložení falešné kupní smlouvy.
Pokud vám požadavek na předložení kupní smlouvy v rámci probíhajícího správního řízení, kterým převod vozidla je, odůvodněný soukromým zájmem úřednice zjevně strkat nos do záležitosti, které se toho řízení vůbec netýkají, nepřijde zvláštní, pak skutečně patříte do jiné "krevní skupiny".
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Převod vozidla v registru
« Odpověď #6 kdy: 03 Ledna 2018, 15:56:13 »

Ale tady má SYeti asi pravdu.. jestli úřednice jasně řekla že chce fakturu vidět jen pro sebe a ne kvůli řízení a ani ukázáním faktury nepodmínila výsledek řízení tak nic nezneužila..

sice eticky to asi správně není.. protože to může vyvolat dojem že to výsledek řízení ovlivní.. ale munici na stížnost tam nevidím.. zejména když SYeti s ukázáním neměl problém.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Převod vozidla v registru
« Odpověď #7 kdy: 11 Ledna 2018, 23:46:40 »

Omyl, vlastníkem vozidla jsem byl já, bylo zakoupeno za mé peníze, převod peněz proběhl z mého bankovního účtu, kupní smlouva a zápis v registru byl pouze formálně veden na příbuznou, od příbuzné mám generální plnou moc, můžu za ní uzavírat smlouvy a jednat s úřady. Tak jak jsem na ní mohl vozidlo formálně zakoupit, tak jsem ho za ní mohl formálně i prodat třeba i sobě. Vlastnictví vozidla jsem měl vyřešené hned od počátku tou generální plnou mocí.
Asi s jedinou věcí bych souhlasil - že zápis v registru vozidel, který není veřejným registrem, by šlo nazvat formálním z hlediska skutečného vlastnictví vozidla.
Kdyby jakýkoliv další příbuzný té vaší příbuzné například tvrdil, že úhradou kupní ceny vozidla za zmíněnou příbuznou jste pouze splácel svůj dluh vůči ní z dřívější doby, japa byste si s tím poradil? A depa jste vyčetl, že vlastníkem věci je nikoliv kupující (uvedený v nějaké kupní smlouvě jako "kupující"), ale ten, z jehož účtu odešly peníze....? A kde jste vlastně nabyl jistoty, že ten, z jehož účtu odešly peníze je vůbec jejich vlastníkem?
« Poslední změna: 12 Ledna 2018, 09:02:21 od gumidos »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Převod vozidla v registru
« Odpověď #8 kdy: 15 Ledna 2018, 10:44:05 »

Předložil jste tvrzení "vlastníkem vozidla jsem byl já, bylo zakoupeno za mé peníze, převod peněz proběhl z mého bankovního účtu" které v kombinaci a  "kupní smlouva a zápis v registru byl pouze formálně veden na příbuznou"  je prostě blbost.
Ale máte pravdu - je to bezpředmětné řešit. Takže moje polemika tímto skončila.
IP zaznamenána