30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Překročení rychlosti o 50 km / h mimo obec, polehčující okolnosti?  (Přečteno 10301 krát)

jackob

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil

Dobrý den,

dneska jsem dostal skvělý Vánoční dárek, kdy mě stojící policejní hlídka naměřila překročení rychlosti o 50 km / hod. mimo obec, následně se za mnou rozjela a posléze i zastavila. Podepsal jsem jim protokol bez vyjádření, ŘP mě nechali a jel jsem domů.

Po novém roce se rozběhně správní řízení, takže zkusím postupovat dle návodů zde, od zkušenějších. Nicméně co by mě zajímalo a nikde jsem zde nenašel, hraje nějakou roli fakt, že doposud nemám trestní bod?

Díky za informace a hezký štědrý den.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50 km / h mimo obec, polehčující okolnosti?
« Odpověď #1 kdy: 24 Prosince 2017, 13:07:47 »

Nehraje to žádnou roli. O kolik přesně (po odečtení) bylo to překročení?
« Poslední změna: 24 Prosince 2017, 13:09:59 od t4455 »
IP zaznamenána

jackob

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50 km / h mimo obec, polehčující okolnosti?
« Odpověď #2 kdy: 24 Prosince 2017, 13:12:03 »

O 71.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50 km / h mimo obec, polehčující okolnosti?
« Odpověď #3 kdy: 24 Prosince 2017, 13:22:35 »

Kde že to měří mimo obec na Štědrý den?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50 km / h mimo obec, polehčující okolnosti?
« Odpověď #4 kdy: 24 Prosince 2017, 14:09:29 »

Vy jste jel 161?? mimo obec a stojící hlídka se stihla rozjet a dojet vás? To byla docela akce.....
Odpověď na váš dotaz - http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1f-2.html, vaše dosavadní bezúhonnost způsobí zřejmě trest při spodní hranici.
Pořád čekám až fízl příjemně překvapí - dneska tedy také ne.....
IP zaznamenána

jackob

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50 km / h mimo obec, polehčující okolnosti?
« Odpověď #5 kdy: 24 Prosince 2017, 14:27:00 »

Jak jsem je viděl, tak jsem samozřejmě začal brzdit, notabene jsem jel tak rychle jenom protože jsem předjížděl, takže nebylo těžké mě dojet, ale stejně mě zastavili asi až po 5 minutách jízdy.

Počítám, že ten zákaz činnosti (řízení) je prostě automatický, tzn. dolní hranice znamená těch 6 měsíců, správně?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50 km / h mimo obec, polehčující okolnosti?
« Odpověď #6 kdy: 24 Prosince 2017, 14:34:55 »

Ano ale neházejte flintu do žita, na to je času dost, za těch pět minut vás určitě ztratili z dohledu a vy jste se mohl za jízdy vyměnit s jiným řidičem.

Důležitý je získat fotky a případný video jak vás dojeli.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50 km / h mimo obec, polehčující okolnosti?
« Odpověď #7 kdy: 24 Prosince 2017, 15:07:55 »

Jak jsem je viděl, tak jsem samozřejmě začal brzdit, notabene jsem jel tak rychle jenom protože jsem předjížděl, takže nebylo těžké mě dojet, ale stejně mě zastavili asi až po 5 minutách jízdy.
Počítám, že ten zákaz činnosti (řízení) je prostě automatický, tzn. dolní hranice znamená těch 6 měsíců, správně?
Jak sám tušíte, vaše situace se zhoršit v podstatě moc nemůže - pokud není něco, co jste zamlčel (chlast, obdobný přestupek v posledních 12 měsících, předjíždění v zákazu apod...), ale může se zlepšit. Tak až obdržíte milostný dopis orgánův - přečtěte doporučené postupy, získejte spis a naskenujte. A pokud dopis nepřijde - tak máte potvrzené, že Ježíšek existuje.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50 km / h mimo obec, polehčující okolnosti?
« Odpověď #8 kdy: 24 Prosince 2017, 15:15:17 »

Jakmile Vám dorazí nějaký dopis z ouřadu, vyzvedněte ho až poslední den a pak co nejrychleji zajistěte spis.
Mezi tím si tady pečlivě prostudujte především jak probíhá SŘ, prostudujte tzv. Antlovu metodu, v té souvislosti zvažte případné založení datové schránky pro zmatení SO. Projděte si informace o vznesení podjatosti. Pokud máte ve voze kameru stahněte si záznam - jde o postavení vozu policie při měření, případně způsob zastavení. Pokud jste rychlost překročil při předjíždění - nemohlo to být tím že řidič předjížděného vozidla náhle zrychlil a překročením rychlosti jste odvrátil nebezpečí nehody ? Nespoléhojte se na jednu jedinou věc, snažte se připravite se napadnout rozhodnuí o vině na více místech.
IP zaznamenána

jackob

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50 km / h mimo obec, polehčující okolnosti?
« Odpověď #9 kdy: 24 Prosince 2017, 16:12:07 »

Ještě jednou děkuji za rady, jakmile obdržím dopis, budu pokračovat dle rozepsaných postupů a vložím sem aktuální info o průběhu.

Datovou schránku již pár let mám, takže počítám, že úředník mě bude informovat právě touto cestou.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50 km / h mimo obec, polehčující okolnosti?
« Odpověď #10 kdy: 24 Prosince 2017, 16:15:56 »

Datovou schránku již pár let mám, takže počítám, že úředník mě bude informovat právě touto cestou.

Pokud vás ale bude obesílat klasickou poštou tak to hlavně nepřebírejte, nesmíte ale říct pošťačce že to nechcete, prostě dělejte že nejste doma a na případnou výzvu ohledně vyzvednutí na poště nereagujte.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50 km / h mimo obec, polehčující okolnosti?
« Odpověď #11 kdy: 24 Prosince 2017, 22:44:49 »

Nehraje to žádnou roli. O kolik přesně (po odečtení) bylo to překročení?

To není úplně pravda.. body a dřívější přestupky můžou hrát roli při určení výše sankce..
orgán má rozmezí.. u překročení o víc než 50 mimo obec to je pokuta 5-10 tisíc a zákaz řízení na 6-12 měsíců..
řidič který nemá body a poslední rok neudělal žádný přestupek tak má dobrou šanci na spodní hranici.. recidivista s přestupky moc ne..
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50 km / h mimo obec, polehčující okolnosti?
« Odpověď #12 kdy: 24 Prosince 2017, 23:19:04 »

SO sleduje nejen poslední rok ale v odůvodnění uvádí kolik má řidič celkem přestupků v evidenční kartě. Ale i u vyššího počtu uděluje sankci většinou u spodní hranice.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50 km / h mimo obec, polehčující okolnosti?
« Odpověď #13 kdy: 25 Prosince 2017, 13:50:51 »

Podle nového přestupkového zákona existuje možnost snížení výměry pokuty - viz https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2016-250/zneni-20170701#p44

Toto se však pravděpodobně netýká zákazu činnosti.

Bohužel jsem ještě nenarazil na případ, kde by toto bylo správním orgánem využito.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 50 km / h mimo obec, polehčující okolnosti?
« Odpověď #14 kdy: 25 Prosince 2017, 20:39:01 »

SO sleduje nejen poslední rok ale v odůvodnění uvádí kolik má řidič celkem přestupků v evidenční kartě. Ale i u vyššího počtu uděluje sankci většinou u spodní hranice.

Podle judikatury se i na přestupky analogicky vztahuje zahlazení odsouzení..
když pyrát rok po uložení pokuty vede řádný život tak se na něj hledí jako by nebyl trestaný.. rozsudek 60 A 1/2013 - 49.. můžeme děkovat expertovi z Liberce který proti pyrátovi použil nejen asi 8 let starý přestupek, ale dokonce nepravomocné rozhodnutí zrušené v přezkumu.

Ale když se pyrátovi povede řetěz přestupků a nikde není mezi pokutou a dalším přestupkem víc než rok tak SO může přihlížet ke všem.
IP zaznamenána