30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Další legrace  (Přečteno 82975 krát)

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Další legrace
« kdy: 26 Května 2014, 12:57:21 »

Tak jsem konečně chytil Passata (jehož osazenstvo se samozřejmě domnívalo, že to bylo naopak)... Zatím mám ze záznamu přepsanou pouze první část.

< Dobrý den pane řidiči, Vaše doklady prosím

[podávám ŘP, OTP a zelenou kartu]

< Rozumíte česky

[přikyvuji]

< Prosím?

> Rozumím česky

< Rozumíte česky, já jen [nesrozumitelné]

< Tak, dejte mi ještě pas, nebo občanku

> Proč?

< Prosím?

> Proč? Nemám

< ještě jednou prosím

> Nemám s sebou

< ani pas u sebe nemáte?

> Nemám povinnost nic takového s sebou vozit

< Pane řidiči podle přestupkového zákona jste povinnen předložit občanský průkaz

> Podle jakého zákona?

[nesrozumitelné]

> Podle jakého zákona?

< Podle přestupkového zákona

> Aha...

< [nesrozumitelné]

> A nemám náhodou povinnost prokázat svoji totožnost?

< Máte

> Takže ne předložit občanský průkaz

< Máte holandský řidičák a máte české vozidlo, jste český občan, takže potřebuju váš doklad český, ne holandský

> Tak si to prověřte, je tam datum narození, místo narození, můžete cokoli...

< Vidím že nechcete too ehm.... nakloněný k jednání. Nicméně, je tady šedesátka a jel jste 88, víte o tom?

[pokrčení rameny]

< Zeptám se alespoň... Vystupte si z vozidla

[Vystupuji, policajt zírá na nálepku na registrační značce, kde symbol EU překrývá český zemský znak a erb našeho panovnického domu]

< Prosím vás z jakého důvodu máte tu nálepku na té espézetce?

> Proč? To není přece nic proti ničemu...

< Prosím?

> Že to není nic...

< Jak to že ne, je to české vozidlo, v Čechách zaregistrované. Pokud vím, tak na espézetce má být pouze [nesrozumitelné], víte to?

> No a ...

< Technická kontrola, emise... a má [nesrozumitelné] jak to vyrábí výrobce

> A.. a...

< Ale ne toto

> Proč?

< Proč?

> To není žádný přestupek

< Jak to, že to není přestupek?

> Podle čeho by to měl být přestupek?

< No nic...

> V zákoně je jasně zapsáno, že tabulka značky se nesmí modifikovat způsobem, který omezuje její čitelnost.

< Jasný

> Pokud víte, tak dodneška jsou v provozu...

< Ale v blízkosti a na espézetce nemá být nic...

> Podívejte se dodneška...

< Dává to tam výrobce?

> Ale tam není nic řečeno ...

< Dává to tam výrobce nebo ne?

> V zákoně nic takového řečeno není. Tato značka není modifikována žádným způsobem, který by odporoval zákonu.

< Víte co, já nebudu tady plácat nějakým zákonem. [nesrozumitelné] blokové pokuty tisíc korun. Máte u sebe?

> Nemám u sebe a nejsem ochoten zaplatit, já trvám na ...

< Tak sepíšeme oznámení?

> Samozřejmě.

< Ale jelikož jste cizinec, tak [nesrozumitelné] kauci, takže dál pokračovat nebudete.

> Nemůžete napsat kauci

< [nesrozumitelné] vám řeknu

> Nemůžete

< Nechte mě domluvit prosím, ano?

> Můžete zavolat někoho z inspekce, kdo má alespoň trochu lepší právní povědomí?!

< Jak právní povědomí?

> Vy mi nemůžete napařit kauci protože...

< Jste cizinec?

> protože...

< Tak mi ukažte doklady, že jste český státní občan

> Čím se řídí ukládání kauce?

< [Nesrozumitelné]

> No čím se řídí

< Já vám to dám klidně přečíst

> Výborně, tak si to ale nejdřív přečtěte sám, protože kauci můžete uložit v rozmezí od pěti tisíc korun do výše sankce. Pakliže tady za to hrozí menší sankce...

< Od pěti tisíc do deseti tisíc

> No a pakliže tady za to hrozí menší sankce než pět tisíc korun, na čemž se snad shodneme, tak samozřejmě mi nemůžete udělit sankci [přeřeknutí samozřejmě má být kauci]. Já vás ujišťuju, že nemám v úmyslu jakkoli sabotovat jakákoli správní řízení... Já se jich dokonce docela rád účastním.

< Tak ještě jednou, já jsem vám uložil blokovou pokutu tisíc korun za překročení rychlosti

> Já s ní nesouhlasím a trvám na projednání

< [nesrozumitelná] šedesátka a vy jste jel 88, souhlasí to? Jestli chcete, ukážeme vám fotku

> Mně žádné fotky nezajímají, sepište to do správního řízení, pakliže si myslíte, že došlo k nějakému jednání...

< Samozřejmě, protiprávní jednání že jste překročil rychlost, paragraf 4, odstavec c zákona 125c...

> Výborně

< Jo?

> Znáte...

< Nechte mě prosím domluvit, jo?

< z roku 2000, jo? [chybí mu „ve znění pozdějších předpisů“ a plete si čísla zákonů a paragrafů] Pokud nejste nakloněn jednání, sepíšeme s vámi oznámení a jsem povinnen vám říct, že ve správním řízení vám ehm, správní orgán [nesrozumitelné] z Prahy

[na autě je pražská značka]

 > Nejsem z Prahy, jsem z XXXXX, ale to je jedno, já sem zajedu, já sem jezdím často.

< No, no, vidíte to. Takže vám může správní orgán co se týče poplatku správního řízení tisíc korun navíc

> Vím, vím o tom

< Jo, takže sepíšeme oznámení, super děkuju

[čekání, pak jdu k autu a klepu na okénko. Policista ho spouští]

> Jo, předpokládám, že budete chtít moji adresu a na tom dokladě není

< No už jsme si ji zjistili

> Jak jste si ji zjistili?

< Přes [nesrozumitelné] lustrace

> Ale já nemám adresu v Čechách. Jestli to budete doručovat tam, tak potom to absolutně není ...

< Vydržte

[z RDST někdo udává moji poslední adresu v Čechách]

> Ale tam nebydlím, to je poslední záznam než jsem se odstěhoval do zahraničí. Já vám chci dát svoji aktuální adresu, protože já pak nechci sabotovat to řízení na doručování.

[diktuje skupiny mého ŘP do zápisu]

< Pane Jxxxxt, pokud u nás nemáte trvalé adresu

> Vokativ od mého jména je „Jxxxxe“ když na to přijde

< Tady máte napsáno „Jxxxxt“

> Jistě, ale Vy jste použil vokativu a vokativ je „Jxxxxte“

< Takže jestli tedy máte u nás trvalé bydliště a máte vlastně tedy zřejmě tedy asi pas, ne český tedy asi nebo máte i občanku, takže se tedy budeme bavit tedy o té kauci jo? Ale chvilku vydržte...

> Nebudeme se bavit o kauci. V tom případě já se budu bavit s inspekcí protože vy kauci...

< [nesrozumitelné]

> Tady nejsou naplněné podmínky

< [Nesrozumitelné]

> Tady nejsou naplněny podmínky pro tu kauci, můžu vám ukázat doklady že se běžně účastním správních řízení....

[zavírání okénka]

 Ufff

IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Další legrace
« Odpověď #1 kdy: 26 Května 2014, 13:26:44 »

Krásný, člověk se fakt pobaví nad erudovanými znalostmi zakročujících opicajtů :)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Další legrace
« Odpověď #2 kdy: 26 Května 2014, 14:40:07 »

Já mám ten symbol EU na RZ přelepený červeným křížkem http://eshop.svobodni.cz/prelepka-eu-hvezdicek-na-spz-rz-p22

Fízl měl pravdu, že "v zákoně je jasně zapsáno, že tabulka značky se nesmí modifikovat způsobem, který omezuje její čitelnost", ale zároveň se nemůžu dočkat, až mi někdy nějaký fízl - potažmo úřad - bude vysvětlovat, jak ta přelepka omezuje čitelnost RZ (jako že nejdou přečíst ty hvězdičky?  ;D ).
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Další legrace
« Odpověď #3 kdy: 26 Května 2014, 20:56:04 »

Že se značka nesmí modifikovat způsobem, který omezuje její čitelnost jsem říkal já. A trval jsem na tom, že moje značka takto modifikována není. Fízl si mlel svoji, že tam nesmí být nic, co tam nedal výrobce (asi měl na mysli výrobce tabulky).
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Další legrace
« Odpověď #4 kdy: 26 Května 2014, 21:13:46 »

Bude i další část záznamu?
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Další legrace
« Odpověď #5 kdy: 27 Května 2014, 01:17:14 »

Bude. Není sice zase tak zábavná, ale zato tam policajt např. bezelstně přiznal, že od cizinců vybírají kauce i u přestupků, za které hrozí menší postih než 5 tisíc...
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Další legrace
« Odpověď #6 kdy: 27 Května 2014, 11:24:57 »

těžká diskuze, ale zjevně vás to baví, to je fajn  ;)

já bych to teda bral jako nutné zlo v rámci ochrany svých práv, ale osobně mě jakýkoliv kontakt s blbci unavuje a nevyhledávám ho

každpádně debilní hvězdičky na SPZ mám modifikované též křížkem z eshopu, a taky mě na to každou chvíli někdo upozorňuje - teda jako známí, kamarádi, servisáci a pod. Zajímavé je, že PČR and MP to evidentně žíly netrhá.

Prý je SPZ v podobném statutu jako úřední listina, a každá její modifikace znamená sankce.

Každopádně co jsem si kvůli tomu študoval zákon, tak tam stojí jen, že nesmí být modifikovaná a nečitelná. Je čitelná? JE. Je modifikována co se týče kombinace čísel+písmen? NE. Takže jestli jsou tam hvězdičky nebo znak ze Star Treku je asi to nejmenší a uhrát to ve správním bude pro ně dost těžké.
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Další legrace
« Odpověď #7 kdy: 27 Května 2014, 11:29:55 »

Oni to ani hrát nebudou - sepsali jen tu rychlost. A ještě k tomu docela blbě.

S těmi nálepkami bývaly trochu problémy před 3 roky, když jsme je udělali poprvé. Od té doby ta auta běžně procházejí TK i běžnými silničními kontrolami.
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Další legrace
« Odpověď #8 kdy: 27 Května 2014, 12:44:35 »

asi si ty nálepky taky seženu at je sranda  :D
IP zaznamenána

iFos

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Další legrace
« Odpověď #9 kdy: 27 Května 2014, 13:01:29 »

Já je vozím už cca 2 roky (asi budu muset dát nové, docela vybledly) a nikdo nikdy je neřešil, ani na technické.
PS: Vozím ty euroškrtací, ne ty od JJe
IP zaznamenána

badliner

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Další legrace
« Odpověď #10 kdy: 27 Května 2014, 18:33:16 »

Má někdo zkušenost jak se na tuto úpravu RZ dívají německý policajtí?
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Další legrace
« Odpověď #11 kdy: 27 Května 2014, 19:25:19 »

Nechápavě. Za dobu, co to na značce mám, mě kvůli tomu zastavili jednou a to ze zvědavosti. Pro úplnost dodávám, že problémy nejsou ani ve Francii, Belgii, Anglii, Dánsku a Švédsku. V Rakousku na to fízl koukal trochu divně, ale Habsburgergesetz je pár let zrušený, takže to taky bylo v pohodě.
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Další legrace
« Odpověď #12 kdy: 27 Května 2014, 19:26:39 »

Já je vozím už cca 2 roky (asi budu muset dát nové, docela vybledly) a nikdo nikdy je neřešil, ani na technické.
PS: Vozím ty euroškrtací, ne ty od JJe
Vidiš vidíš, kdybys vozil nálepku ode mne, tak bys nic měnit nemusel, protože na ty mi dodavatel dává záruku 5 let a i ty nejstarší vypadají dosud výborně.
IP zaznamenána

iFos

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Další legrace
« Odpověď #13 kdy: 27 Května 2014, 19:43:45 »

JJ, já nechci být příliš rýpavý, ale kdysi dávno jsi mi je slíbil poslat, protože jsem se (bohužel jako obvykle, z důvodů které u mne víš) nemohl dostavit na některou z akcí, kde byly k dispozici ;-)
Teď už máme doma dvě auta (i když J. ten řidičák furt bohužel nemá, protože si na ni komisař asi zasedl nebo co (jak jinak si vysvětlit např. při třetím pokusu větu od komisaře "Vy řídíte dobře a bude z Vás dobrá řidička, ale ..." a když si chtěla zaplatit další jízdy, tak jak majitel autoškoly, tak dokonce i komisař prohlásili, že je to zbytečné, že to umí ... ale to je teď asi fuk)), bohužel J. má obavy si tam dát, byť jen i ten škrtanec. A to Tě osobně zná a dodnes vzpomíná na ten Tvůj průjezd tunelem s kamerama v Liberci a záznamy Tvých hovorů s úřady také slyšela a velice dobře se u nich bavila :-D
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Další legrace
« Odpověď #14 kdy: 03 Června 2014, 14:40:53 »

Tak tady máme pokračování přepisu:

P2> máte chvilku?

< ano, přeně do příjezdu další hlídky, která snad alespoň trochu ví, o co jde.

P2> Kolega zjišťuje vaši občanku, nemůže ji dohledat, Vám skončila nějak 2006 poslední...

< Já jsem občanku vracel, když jsem se odstěhoval do Holandska

[Dechová kontrola Drägerem]

[pííísk]

P2> Dobrý, je to v pořádku, jo...

< Nebudete mít nic proti tomu, když si zapíšu Vaše číslo?

P2> Ne, nebudee, tady mám dvojku na začátku...

P1> V čem je jako problém pane

< Nic, jen abych potom věděl, kdo tady byl potom...

P1> A v čem je jako problém nevim, s tou rychlostí jste nesouhlasil jako nebo já nevím s čím

< Já.. K té rychlosti se tady nebudeme bavit. Ať to vyřeší úřad ve správním řízení s dovolením.

P1> Já jsem nevěděl v čem je problém jako

< Ale kolega s tím má problém, ale on nějak...

P1> On si nějak jako lustruje tu vaši adresu...

< Ne, o tu adresu nejde, tady jde o to, že on mě chtěl udělit kauci za podmínek, které... Nejsou splněny zákonné podmínky. Vždyť jako při vší úctě prostě o těch zákonech nic neví.

P1> Vy jste vlastně porušil, jste jel 88 jsem koukal. Minus 3 85 jste jel o 25 víc, to je vlastně ta sazba těch do 30, to jsou vlastně dva body a tisíc korun pokutu jsme dali...

< Máte pravdu, že za takovéhle...

[nesrozumitelné]

< Pak se shodneme snad že pakliže kauce se ukládá od pěti tisíc, tak zde nejsou

P1> on vás [nesrozumitelné] jako cizince myslel, že jako viděl tu...

< Ale ani jako cizinec, se tam přece u cizinců vůbec ne... Tam jde o to, že výška kauce je stanovena od pěti tisíc někam, že jo?

< No a pakliže minimální, ehm, maximální sankce je menší než těch pět tisíc, tak tam je jakýsi otevřený interval, ve kterém ta kauce nepadá v úvahu. Já nemám jako to v úmyslu sabotovat žádné to řízení.

P1> No že kolega se nějak divil a u nás je praxí takovou používat tu kauci na cizince. Na pravý cizince se používá kauce 5000

< No ale to taky nemůžete použít pokud nejsou splněné tyhle podmínky. Jestli ji takhle používáte a tady se mi k tomu přiznáváte ta jako hm... [smích] To fakt dáváte cizincům kauci pakliže je tam menší sankce než těch pět tisíc? Vždyť to přece nemůžete.

P1> No můžem

< Vždyť je to nezákonné

[Policista zalézá, s kolegou vyplňují formulář a píšou do něj moji starou českou adresu]

< Já vám strašně rád dám adresu, na kterou je mi možno doručovat bez větších problémů. Jak říkám, tam není žádný zájem na sabotáži.

P2> Tak tu doručovací adresu a bude to všechno asi

< Tak jo, tak mi dejte tužku. Předpokládám, že holandsky asi moc neumíte

[podávají mi papír papír rubem nahoru]

< Já bych to s dovolením napsal tam na tu první stránku tam někde, jo? Adresa pro doručování, je tady přímo na to políčko.

< Ach jo

[píšu]

< Tak já si to s dovolením ofotím aby pak

P2> Tam kdyžtak napište vyjádření tam dole

< Já se vám k tomu vyjadřovat nebudu, nemám důvod a snad se shodnem, že ani povinnost.

 [pořizuji kopii a vracím papír policistům]

P1> Chvilinku ještě vydržte jo?

[čekám ca 2 minuty]

P2> Tady máte doklady

< No moment, ještě počkáme... Tak především - §109

P2> co? Povídejte

< Potvrzení o provedených úkonech. §109 zákona

P2> Jaký chcete potvrzení?

< §109 zákona...

P2> Oznámení?

< §109 zákona o policii české republiky. Vy nemáte tušení co tam je.

P2> Vím, vím...

< Tak mi to řekněte

P2> Povídejte, co potřebujete

< Potřebuju potvrzení podle §109

P2> Já vám žádný potvrzení dát nemůžu, tam mám oznámení...

< Proč nemůžete, v zákoně máte jasně napsáno, že mi ho bezprostředně musíte vystavit

< Víte co, sedněte si do té hezké klimatisace, já si napíšu Vaše číslo

P2> Si to klidně vyfoťe...

< A počkáme na vaše kolegy z vnitřní kontroly, jo?

P2> Jaký kolegy z kontroly?

< No ty, co sem jedou

P2> Já nevím, kdo sem jede pane

< Tak se poptejte na lince 158

< Neodjíždějte

P2> Nashledanou

[nastupuje a odjíždějí]



IP zaznamenána