30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Nedodržení 3+3m  (Přečteno 9017 krát)

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení 3+3m
« Odpověď #15 kdy: 23 Srpna 2018, 11:15:41 »

Citace
Mám to vždy anonymizovat a vložit sem nebo bude jednodušší to přesunout do kuchyně?
I V kuchyni je nutné anonymizovat, není to protiatomový bunkr, spíše závěs. Po dokončení případu jde vlákno do ukončených, takže určitě anonymizujte. Zda přesunout do kuchyně či ponechat si rozhodněte sám.

Citace
Fascinuje mě ta drzost KS..
KS to zatím na stole neměl, prošlo to krajským SO2, který posvětí všechny kraviny SO1.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení 3+3m
« Odpověď #16 kdy: 23 Srpna 2018, 11:27:43 »

Asi jste se spletl, ipkisi. Ve Vámi odkazovaném judikátu 4As6/2013-28 (http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2013/0006_4As__130_20130506135448_prevedeno.pdf) není bohužel přítomna věta „S ohledem na výše uvedené dospěl odvolací orgán k závěru, že v daném případě nelze hovořit o tom, že byly ze strany správního orgánu I. stupně před zahájením řízení o správních deliktech učiněny nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupků…“
Podívejte se na to prosím ještě jednou a když tak uveďte správně číslo judikátu, který může být užitečný.
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení 3+3m
« Odpověď #17 kdy: 23 Srpna 2018, 12:18:17 »

Ne, to jsme se asi jen nepochopili. Třemi tečkami jsem vynechal citaci z daného judikátu (stejný jako popisuje enzym výše ve vláknu). Následný text je už od odvolacího orgánu (KÚ Pardubice). Chtěl jsem jen aby se vědělo, že v Pce tohle neprojde už krajem, kdyby byl někdo v podobné situaci...
Pro pobavení nad demencí zde dám část z rozhodnutí SO1, které jim kraj právě zrušil:

Správní orgán uvádí, že při odeslání výzvy a při odeslání příkazu došlo k
přehlédnutí existence datové schránky a písemnosti tak byly odeslány na doručovací adresu účastníka dle
registru obyvatel. Správní orgán uvádí, že písemnosti považuje za doručené s ohledem na to, že na ně bylo
reagováno a adresát si poštu přebírá (pozn.:převzal jsem si jen příkaz, výzvu ne), viz reakce v žádosti o poskytnutí informace, kde účastník
žádá o zaslání spisu do datové schránky s tím, že si písemnosti na poště přebírá (pozn.: napsal jsem tam, že mě bolí nohy a nechce se mi na poštu :-)). Námitka k zasílání
písemností nebyla uplatněna ani u odporu proti příkazu, kdy tento příkaz si
převzal účastník osobně dne xxxxx. Následně jsou písemnosti již zasílány účastníku do
datové schránky.
« Poslední změna: 23 Srpna 2018, 12:26:18 od ipkis »
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení 3+3m
« Odpověď #18 kdy: 23 Srpna 2018, 13:05:01 »

Tak tady takovej první nástřel. Je to můj první výtvor, tak šetřit kritikou prosím  :D

EDIT: možná by stal za to i přesun do ty kuchyně, nevíme kdo to tu vše čte.  8)
« Poslední změna: 23 Srpna 2018, 13:12:40 od mrkef »
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení 3+3m
« Odpověď #19 kdy: 01 Října 2018, 21:10:47 »

Zdravím, jelikož se blíží lhůta, budu muset žalobu brzy podat. Můžu to nechat v aktuální podobě nebo tam vidíte něco ke zlepšení?  :)
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení 3+3m
« Odpověď #20 kdy: 01 Ledna 2019, 18:07:02 »

Jen se zeptám, má soud nějakou lhůtu? O poplatek si řekli až po měsíci, další 2 měsíce zatím klid. Takže předpokládám že to bude asi na dlouho..
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení 3+3m
« Odpověď #21 kdy: 01 Ledna 2019, 20:43:22 »

Záleží na soudu. Subjektivně za nejpomalejší považuji KS v Brně - tam správní žaloba běžně leží nejméně dva roky, ostatní soudy rozhodují většinou za rok čí o něco dříve.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení 3+3m
« Odpověď #22 kdy: 01 Ledna 2019, 22:37:14 »

Tak jelikož to leží v Brně, tak si teda pěkně počkám  ;D
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení 3+3m
« Odpověď #23 kdy: 08 Února 2019, 21:57:52 »

Tak soud se pohnul, došla výzva abych se vyjádřil k vyjádření KÚ, vyčíslil náklady a dal souhlas že nebude nařízeno jednání. Docela mě zarazilo že občan má vždy lhůty docela krátký a úřad dostal dopis na začátku prosince a vyjádření poslal až na konci ledna. Ale můj dotaz. Můžu si k těm nákladům vyčíslit i nějaký čas strávený nad tou žalobou nebo si můžu nárokovat jen ten soudní poplatek 3k?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení 3+3m
« Odpověď #24 kdy: 08 Února 2019, 23:01:01 »

Mohl byste si nárokovat právní úkony, pokud byste měl advokáta. Váš čas nemá pro systém naprosto žádnou finančně vyjádřitelnou hodnotu. Tzn. náklady řízení se rovnají výši nákladů na uhrazení soudního polpatku.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení 3+3m
« Odpověď #25 kdy: 13 Února 2019, 22:33:33 »

Docela mě zarazilo že občan má vždy lhůty docela krátký a úřad dostal dopis na začátku prosince a vyjádření poslal až na konci ledna.
Procesní lhůty by měl dávat soud účastníkům stejné resp. srovnatelné, jinak to zavání nerovným přístupem. Nemám statistiku, ale co si tak vybavuji, nejčastěji na prvotní vyjádření dostává úřad měsíc, zřejmě i s přihlédnutím k tomu, že kromě vyjádření musí dodat spis, přičemž účastníkem bývá SO2, který v době soudního řízení už zpravidla nemá prvostupňový spis a musí ho nejdřív od SO1 vyžádat. Jiná věc je, že vzhledem k délce bufferu u správních soudů se neprioritní věci stejně nedostanou k rozhodnutí dřív než za rok, tak si s dodržováním soudcovských lhůt nikdo hlavu příliš neláme, v tomto směru rovnost funguje - hřeší na to jak orgány, tak žalobci, soud se nedodržením takových lhůt nezabývá (max. když jedna strana potrefeně kejhá, pustí soud jedovatou slinu, ale nepamatuji že by to kdy vedlo k závažnějšímu následku či dokonce ztrátě sporu).

Ale můj dotaz. Můžu si k těm nákladům vyčíslit i nějaký čas strávený nad tou žalobou nebo si můžu nárokovat jen ten soudní poplatek 3k?
Teoreticky můžete. Náklady jsou taxativně vyjmenované v § 57 SŘS a má-li je protistrana nahradit, je k tomu v § 60 přihozeno, že musely být vynaloženy důvodně. Nebývá problém uznat hotové výdaje (typu pošta, papír, tisk, kopírování, cestovné atp.), ale cesta z Aše do Ostravy taxíkem za účelem nahlížení a pořízení kopií k tomu účelu pronajatým Nikonem D4 by asi neprošla. Na rozdíl od civilu je opravdu vše nutné do haléře doložit, nelze využít paušalizaci dle § 151(3) OSŘ (sice se OSŘ použije subsidiárně, ale jelikož úprava nákladů a hrazení je v SŘS upravena samostatně, nemá zjevné mezery a tato novinka tam paralelně zavedena nebyla, nelze se toho dovolat - nepočítám-li, že to občas omylem projde, např. pokud to vyřizuje VSÚ/asistent, který kromě správy dělá i civil a že má správa jinou úpravu mu nedocvakne). Strávený čas účastníka v seznamu nákladů není, muselo by se to schovat pod ušlý zisk a opět to doložit (tedy vzít si v práci neplacené volno, odmítnout jako živnostník/podnikatel zakázku ...) ale to by kromě nějakých zcela atypických případů nejspíš vždy narazilo na onu důvodnost.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení 3+3m
« Odpověď #26 kdy: 10 Února 2020, 17:16:22 »

Tak dnes dorazil rozsudek. Soud rozhodnutí zrušil a vrátil k dalšímu řízení. Takže očekávám zastavení. Díky moc všem za rady. Kdyby byl zájem, tal rozsudek dodám.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení 3+3m
« Odpověď #27 kdy: 10 Února 2020, 21:17:03 »

Zájem o rozsudek alespoň z mé strany je. Díky.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení 3+3m
« Odpověď #28 kdy: 11 Února 2020, 07:20:16 »

Rozsudek přikládám. Pěkně jim to tam omlátili o hlavu  :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení 3+3m
« Odpověď #29 kdy: 11 Února 2020, 11:52:16 »

Pokud by to chtěli zkusit znova, musí doručit sprdelní výzvu. A na tu by stačilo udat sebe a klidně se přiznat. Přestupek řidiče je promlčen a navíc řidiče nelze trestat, když byl (byť protiprávně) zahájen sprdel.

Gratulace!

Můžeme přesunout do vyřešených jako WIN?
IP zaznamenána