30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Prodané auto a rychlost  (Přečteno 12545 krát)

miluna

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
[WIN] Prodané auto a rychlost
« kdy: 11 Prosince 2017, 13:14:00 »

V srpnu tohoto roku jsem prodával auto. Přijel z Phy komediant a auto i s inzerovanou chybou koupil. Protože sobota a úřady, sliboval horydoly hnedvpondělípane,tojejasnýjsmepřecelidinebudemesidělatnějakézlejátovšechnovyřídímnebojte. Odjel s autem a se všemi doklady. Ověřil jsem v pondělí plnou moc a poslal na jeho adresu. Po cca měsíci jsem se chystal zrušit pojistku a ejhle, nelze, auto není přepsané. Pár telefonů zvedl, hnedzítraještějsemtonestihlomlouvámse a pak už zvedal jen telefony volané z jiných čísel, tominebudetevěřitpanealemanželkajeteďprávěteďnamagistrátětopřepsat. Ok vyřešíme na úřadě u nás, přepis bez součinnosti. Není to tak jednoduché, ještě to trvalo dva měsíce. Včera jsem dostal z Phy výzvu na uhrazení za rychlost v Libocké (je tam úsekovka).
Co teď? - Poslat všechny doklady co mám s tím, že auto v té době nebylo mým majetkem ale komedianta?
Nechat rozeběhnout státní aparát a řešit to až ve chvíli, kdy s tím budou mít víc práce? (Ta ofocená výzva už jim nestojí ani za podpis)
Rád přisypu trošku písku ale nejsem z Phy a každé cestování tam a zpět mne stojí celý den.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Prodané auto a rychlost
« Odpověď #1 kdy: 11 Prosince 2017, 13:29:15 »

No především byste měl podat tu žádost o přepis vlastníka a provozovatele (pokud jste to ještě neudělal), i kdyby měla být neúspěšná např. pro absenci některých vyžadovaných podkladů (např. evidenční kontrola). Odpustek z Prahy by asi stačilo ignorovat, ale v daném případě mi přijde vhodné na to reagovat (sdělením, že auto je prodané, kdo a kdy ho koupil atp.) - jednak to možná nového majitele bude motivovat k přepisu, když ho začne nahánět i úřad, jednak to vám může pomoct při budoucí obraně proti sprdeli.
IP zaznamenána

miluna

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Prodané auto a rychlost
« Odpověď #2 kdy: 11 Prosince 2017, 15:03:13 »

Auto už přepsané je (ve 12tém měsíci) zahájení řízení přepisu bez součinnosti jsem podával 2.10. (orazítkované podání) a přestupek se stal v listopadu. Takže snad v klidu.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Prodané auto a rychlost
« Odpověď #3 kdy: 11 Prosince 2017, 15:35:36 »

Pokud se přestupek stal až poté, co byla podána žádost, jste v pohodě. Řidič nejste a před sprdelem vás chrání § 125f(6)(b) ZPPK. I tak ale neuškodí to v reakci na odpustek úřadu sdělit (klidně jen, že nejste provozovatel, kdy byla podána žádost o přepis, kdo je novým provozovatelem a ať je případné porušení pravidel řešeno s ním - k osobě řidiče netřeba se jakkoliv vyjadřovat).
IP zaznamenána

miluna

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Prodané auto a rychlost
« Odpověď #4 kdy: 11 Prosince 2017, 19:03:39 »

jj já vím, že jsem mimo dostřel ale rád bych je chvilku zaměstnal, nechal rozžhavit a pak zalil, chladnou sprchou ale nemám moc představu, jak to v tomto případě elegantně udělat
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Prodané auto a rychlost
« Odpověď #5 kdy: 12 Prosince 2017, 12:32:53 »

Tak to můžete ignorovat a nechat zahájit řízení.. i v řízení můžete navrhovat různé důkazy.. a pak si uvědomíte že to bylo v době kdy už auto bylo prodané.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Prodané auto a rychlost
« Odpověď #6 kdy: 12 Prosince 2017, 12:54:46 »

... rád bych je chvilku zaměstnal ... ale nemám moc představu ...
Je to odpustek z Prahy, tak by se dost možná nestalo vůbec nic, pokud byste to zcela ignoroval. Jinak ale moc nedoporučuji machrovat, nemáte-li křídla (google: vrána machrování). Pokud MHMP pošlete nějakou nestandardní informaci, tj. nikoliv udání řidiče, ale cosi o převedeném autě, pořád je slušná šance, že to opice na druhé straně napoprvé nepochopí a nějakou tu legraci, o kterou vám patrně jde, si užijete.
IP zaznamenána

AnderN

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Prodané auto a rychlost
« Odpověď #7 kdy: 01 Března 2018, 11:24:33 »

Pokud se přestupek stal až poté, co byla podána žádost, jste v pohodě. Řidič nejste a před sprdelem vás chrání § 125f(6)(b) ZPPK. I tak ale neuškodí to v reakci na odpustek úřadu sdělit (klidně jen, že nejste provozovatel, kdy byla podána žádost o přepis, kdo je novým provozovatelem a ať je případné porušení pravidel řešeno s ním - k osobě řidiče netřeba se jakkoliv vyjadřovat).
Zdravím, co dělat v případě, že žádost byla podána až poté, co se stal přestupek? Díky tomu jsme se vůbec dozvěděli, že kupující nedostál svému závazku, který má zanesený v kupní smlouvě, totiž že auto přepíše. Pojišťovna pojistku po prodeji zrušila bez problémů.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Prodané auto a rychlost
« Odpověď #8 kdy: 01 Března 2018, 14:29:13 »

Uvedl bych jako ridice i vlastnika toho kupujiciho, pokud lze podle fotky poznat.
Lze pochopit, že fízl by to takto udělal.
Člověk, který prodal automobil někomu jinému, si ponechá svoje dojmy pro sebe a sdělí relevantní skutečnosti - tedy, že dne X prodal vozidllo panu Y.
Víte totiž úplné prd, zda-li vozidlo mezitím nezměnilo majitele.... o fotce pak v příspěvku nepadlo ani slovo...
« Poslední změna: 01 Března 2018, 14:32:17 od gumidos »
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Prodané auto a rychlost
« Odpověď #9 kdy: 01 Března 2018, 16:00:19 »

Pokud se autor vlákna dostane k fotce a je možné kupujícího identifikovat, tak bych to z procesní opatrnosti udělal stejně.
Pokud má kupující jednovaječné dvojče, tak to holt neklapne, ale nic se neděje. Nakrmení šimla vidím dostatečné a neměl bych s tím problém.


TJ:
vozidlo jsem prodal XY
vozidlo v předmětnou dobu řídil XY
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Prodané auto a rychlost
« Odpověď #10 kdy: 01 Března 2018, 17:14:12 »

Já bych určitě neuváděl kdo řídil..
když to je sprdelizovatelný přestupek a udaný řidič se nepřizná tak máte na krku SprDel..

a udání řidiče podráží nohy argumentu že jste už nebyl provozovatel.. když jste měl přehled kdo a kdy auto řídí tak jste asi nějaký vliv na provoz auta měl..

Napsal bych jim jednoduše.. auto jsem prodal a v té době jsem už nebyl provozovatel.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Prodané auto a rychlost
« Odpověď #11 kdy: 01 Března 2018, 18:06:09 »

Práskal bych jenom že má kupní smlouvu, ne jako řidiče, ať má stejnou možnost (Helmut). Pokutu za něj platit nebudu, ale to neznamená, že budu spolupracovat s úředním parazitem na úrovni fízla.
IP zaznamenána

AnderN

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Prodané auto a rychlost
« Odpověď #12 kdy: 02 Března 2018, 11:09:07 »

Kupní smlouvu jsem samozřejmě doložil hned, jak přišla výzva k zaplacení stanovené částky. Bohužel nový vlastník dle kupní smlouvy je osoba bez ŘP, což sdělila úřadu a ten už se dál neobtěžoval a teď po půl roce mi to vrátil jako SPRDEL (dorazil příkaz, proti kterému musím podat odpor). Řídil s největší pravděpodobností manžel, ale to nemohu dokázat.

Ještě upřesním, že jde o parkování, tedy malinko jiný přestupek, takže fotodokumentace sice je, ale pouze blbě zaparkovaného auta.

Taky bych si nafackoval, že jsem se o ten přepis nepostaral sám :-( no pozdě bycha honit, teď to musím dořešit.
IP zaznamenána

AnderN

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Prodané auto a rychlost
« Odpověď #13 kdy: 02 Března 2018, 11:19:02 »

Tedy celá anabáze v kostce od začátku po současnost:

- SO zaslal výzvu k zaplacení stanovené částky
- já jsem doložil kupní smlouvou, že už mi auto nepatřilo
- SO kontaktoval nového vlastníka, ten uvedl, že nemá ŘP, tedy neřídil
- SO vydal příkaz k zaplacení pokuty, protože SPRDEL

Asi budu muset podat odpor a ve SŘ navrhnout svědky, kteří potvrdí, že auto bylo prodané, že si ho fyzicky odvezli atd. Na to lidi mám, byla doma žena, viděl je z okna tchán apod. Nějaký lepší nápad?

Pozn.: auto není přepsané dodnes, už to bude rok! Nového majitele jsem telefonicky několikrát urgoval. Zvažuji zaslání předžalobní výzvy a následně podání žaloby pro nedodržení smlouvy na nového majitele. Sice od půlky minulého roku můžu teoreticky provést přepis i bez součinnosti kupujícího, ale k tomu potřebuju doklady k autu, evidenčku atd. a kde bych to vzal, že?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Prodané auto a rychlost
« Odpověď #14 kdy: 02 Března 2018, 11:45:19 »

I tak má smysl alespoň žádost na registr vozidel podat. Ten by měl minimálně kupujícího předvolat a i kdyby to nemělo vést k přepisu, tak vás to jednak chrání před budoucími sprdely a před pokutou za nepřepsání vozidla a jednak vše, co se v takto vyvolaném řízení stane, můžete použít v případném civilním sporu o plnění povinností z kupní smlouvy.

Jiná cesta k výmazu z registru vede přes ochranu osobních údajů, můžete podle ZOOÚ (či od května dle GDPR) namítat, že v této evidenci jsou vaše údaje nesprávně, protože vlastníkem ani provozovatelem vozidla nejste. Detaily jsou zde k dohledání.
IP zaznamenána