30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nebezpečné předjíždění  (Přečteno 4524 krát)

jurassic

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Nebezpečné předjíždění
« kdy: 30 Listopadu 2017, 15:49:09 »

Předjizdel jsem v místě, kde není na silnici zadné znacení, ani znacka ani cára, na silnici v tech místech je zuzení( betonova vpust, ohranicená dvema zabradlickama) kde jsem se mel stretnout zadní cástí auta s bokem osobaku. O stretu jsem nevedel (vezl jsem v aute spoustu prepravek se zeleninou a ty rachtaj neskutecne porád a k tomu sem mel pusteny radio), ridic me pak zastavil a rikal, že jsme se srazili a musíme pockat na policajty. Jelikoz jsem pospíchal, nechal jsem mu na sebe telefoní císlo a císlo obcanky. Zduraznuju, ze nechtel vyplnit protokol o dopravni nehode, trval na policajtech. Ze prej u nich ve firme to chodi jinak... Udelal si naky fotky a ja odjel s tím, ze pospíchám do trhu, coz byla pravda. Bylo to ve 4 rano a byla naprosta tma.
Po asi 20 minutach mi volala policajtka, ze se musim vratit a tak sem to otocil a prijel na místo, kde uz byli dopravaci. Ridic toho auta akorat odjizdel. Policajt mi rekl, ze jsem prave prisel o papiry atd. Po testech a mem vysvetlení viz vyse mi je vratil a ted mi prisel prikaz na zakaz rizení na 6 mesicu a 7000kc pokuta. V dobe udajneho spachani prestupku sem mel nula bodů

prijde mi to naprosto postaveny na hlavu, protoze na mem aute nevznikla vubec zadna skoda, kdyz jsem se vratil do firmy tak mi sef neveril, ze sem boural, protoze proste na aute nic nebylo( policie pritom odhadla skodu na mem aute na 10t)

Jsem obvinenej z nebezpecnyho predjizdeni a ujetí od nehody...

Jak s tím nalozit pri odporu, co myslite? diky za nazory...
« Poslední změna: 30 Listopadu 2017, 15:57:34 od jurassic »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Nebezpečné předjíždění
« Odpověď #1 kdy: 30 Listopadu 2017, 15:56:02 »

Jako vzdy kristalove kule zrovna nefunguji.
Je treba zjistit, co presne na Vas maji - tedy zajiste kopii spisu.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

jurassic

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Nebezpečné předjíždění
« Odpověď #2 kdy: 30 Listopadu 2017, 15:58:37 »

kopii spisu uz mam, maji na me fotky jednoho auta, co ma 2 cerny carky nad zadnim blatnikem (moje auto, carky jsem odstranil hadrem s normalne dostupnym cisticim pripravkem a bez jakehokoliv poskozeni) a fotky jeho auta, kde ma chycenej blatnik, zrcatko a dvere( blatnik trochu macklej, jinak zbytek odrenej) a jeho verzi, ze sem ho predjizdel ve vesnici, kde jel 50kmh a v miste zuzeni jsem ho nabral. Je k tomu planek, kde se silnice zuzila o 1,2m z 5,9m. To je vse...
Kdyby ke kolizi doslo na tom zuzeni, tak jsem se dopatral, ze pri doteku obou aut bylo po kazde strane obou aut misto 45cm, coz mi prijde docela dost...
« Poslední změna: 30 Listopadu 2017, 16:17:30 od jurassic »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:Nebezpečné předjíždění
« Odpověď #3 kdy: 30 Listopadu 2017, 16:57:16 »

No jestli chcete nějak pomoci, tak naskenujte/ofoťte kompletně spis, anonymizujte ho a nahrajte ho sem. JInak Vám nikdo nemůže reálně pomoci.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Nebezpečné předjíždění
« Odpověď #4 kdy: 30 Listopadu 2017, 18:12:15 »

Určitě podejte odpor proti příkazu ze dne tolik a tolik. A mně by taky ten spis zajímal.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nebezpečné předjíždění
« Odpověď #5 kdy: 01 Prosince 2017, 10:14:07 »

Proti příkazu podejte odpor
více informací.. https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4187.msg42666#msg42666

Další postup podle toho co mají a jak přesně zní obvinění.
IP zaznamenána

jurassic

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Nebezpečné předjíždění
« Odpověď #6 kdy: 06 Prosince 2017, 15:21:14 »

Díky za rady...vazim si toho
Tak jsem podal odpor. Spis zverejnim, musim to nafotit...
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Nebezpečné předjíždění
« Odpověď #7 kdy: 06 Prosince 2017, 16:06:48 »

Už to bylo řešeno mnohokrát - zákaz předjíždění plyne i z obecné úpravy - § 17 (5) zákona 361/2000 - tedy žádné značení, značka ani čára není potřeba. Přestupek je pak dle § 125c (f7) s pokutou dle (5d)  a zákazem dle (6b) na 6 a 12 měsíců. Takže si velmi dobře přečtěte, co jste sdělil orgánovi a rozmyslete co budete sdělovat při správním řízení, kde asi bude vhodné trvat na ústním jednání.
Pokud není nutné volat policii - je ale třeba dle § 47 (3g) sepsat záznam o nehodě. Ten nemáte - což je problém. 
Fízl nemůže svědčit o nehodě, protože tam nebyl, úřední záznam nelze použít jako důkaz, ale fízl bude svědčit o tom, co jste mu sdělil.
Mám pocit, že budete muset vytvořit zcela novou verzi události,  a to za přímé asistence právníka. Možná jste sdělil pravdu - neslyšel jste žádný náraz, žádné cuknutí, nemáte poškozené vozidlo, je to pouze tvrzení druhého řidiče a k žádné nehodě nedošlo. Když to vyhrajete, vznikne určitý morální problém - vaše vítězství = nemožnost plnění z povinného ručení vašeho auta.......(asi úlně finist jasný sokol v tomhle případě nejste, že jo?)
« Poslední změna: 06 Prosince 2017, 16:14:37 od gumidos »
IP zaznamenána