30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Přišel jsem o panictví - Ostrava  (Přečteno 5514 krát)

IDAQ

  • Příspěvků: 24
  • I Don't Answer Questions
    • Zobrazit profil
Přišel jsem o panictví - Ostrava
« kdy: 09 Října 2017, 16:51:20 »

Ahoj, jelikož jsem řidičem a provozovatelem vozidla relativně krátkou dobu, neměl jsem zatím tu čest s přestupkovým řízením. Ta velká chvíle však konečně  nastala a protože se jedná o mou první zkušenost, rád bych poprosil ty zkušenější o dohled a konzultaci s mým postupem.

Údajně se někdo dopustil přestupku 125c odst. 1. písm. k). Ve vozidle nebyl umístěn parkovací kotouč v době nejméně od 8:45 do 9:00 (bylo to nějaké úterý v létě), na parkovišti s parkovacím kotoučem (Max doba parkování 2 hod, prac. dny 7-20 hod.).

Dnes, poslední možný den, byl vyzvednut doporučený dopis z úřadu, jenž obsahoval výzvu k uhrazení určené částky.

Rád bych ignoroval, ale mám obavy ze SPRDELE - jak je na tom Ostrava se stíháním řešení přestupků, případně, uchylují se zde často k turbo modelu?

Nebo bude lepší výzvu neignorovat a vydat se cestou (fiktivního, reálný není k dispozici) cizince. Zde bych se rád ujistil o správném postupu - nabonzuju pana Helmuta, narozeným někdy, trvalým bydlištěm Helmutov, současně s jeho plnou mocí pro mě a s kontaktní adresou na mé jméno?

Díky.




IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Přišel jsem o panictví - Ostrava
« Odpověď #1 kdy: 09 Října 2017, 16:55:22 »

- podejte odpor (není nutné specifikovat jeho důvod - zkuste to tu prohledat)
- zajistěte si spis, důležité jsou hlavně fotografie vozidla
- kotouč jste ve vozidle určitě měl, jen bohužel nebyl na místě kde ho ozbrojená pěst dělnické třídy očekávala - takže ho bohužel nemá na bonz fotografiích -> in dubio pro reo
- Helmuta do toho určitě zamotat můžete, aspoň to budete řešit jako přestupek (moudřejší mě opraví, ještě jsem uplně dostatečně nenasál změny k 1.7.2017)
« Poslední změna: 09 Října 2017, 16:58:40 od tarmara »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Přišel jsem o panictví - Ostrava
« Odpověď #2 kdy: 09 Října 2017, 17:41:34 »

Odpor proti výzvě určitě nepodávejte, odpor se podává proti příkazu.

Helmut je možný, ale ne vč. zastupování, zastoupit lze až ve správním řízení a to v tuto chvíli ještě neběží.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Přišel jsem o panictví - Ostrava
« Odpověď #3 kdy: 09 Října 2017, 17:48:51 »

Údajně se někdo dopustil přestupku 125c odst. 1. písm. k). Ve vozidle nebyl umístěn parkovací kotouč v době nejméně od 8:45 do 9:00 (bylo to nějaké úterý v létě), na parkovišti s parkovacím kotoučem (Max doba parkování 2 hod, prac. dny 7-20 hod.).
V tom případě se nabízí argumentace materiálním aspektem, protože i kdyby kotouč v autě nebyl, tak cílem není, aby v zaparkovaných autech byla vystavená pěkná kolečka, ale aby se dalo kontrolovat dodržování toho časového omezení. No a pokud vám dovedou prokázat jen to, že tam ten kotouč nebyl mezi 8.45 s 9.00 (následně jste ihned odjel), tak jste ty 2 hodiny od 7.00 dodržel.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Přišel jsem o panictví - Ostrava
« Odpověď #4 kdy: 10 Října 2017, 14:37:14 »

Ostrava jede turbo. Stejný případ, argumentoval jsem tím, že tam kotouč byl (byl na zadních sedadlech, bohužel zedník udělal dvě fotky na kterých nebyl samozřejmě). Kraj to podržel s tím, že se to obvykle dává za přední sklo a celkově s kecy ohledně toho, jak je to pro zedníka namáhavá práce a že když to nevidí na první pohled tak je to špatně. Momentálně to leží u soudu, už skoro rok.
IP zaznamenána

IDAQ

  • Příspěvků: 24
  • I Don't Answer Questions
    • Zobrazit profil
Re:Přišel jsem o panictví - Ostrava
« Odpověď #5 kdy: 12 Října 2017, 18:35:47 »

Díky všem za příspěvky. Abych to tedy shrnul, Helmut mi tvrdí, že tam kotouč byl na přední sedačce nebo nalepený na bočním okně, už neví přesně. Seznámil jsem se spisem a fotky v tomto ohledu nejsou průkazné, asi by to chtělo od zedníků něco průkaznějšího a více fotek. Helmut mi taky mi potvrdil, že v 9:00 určitě odjel, tedy o přestupek se vlastně vůbec nemůže jednat.

Helmut se k tomu nicméně chce postavit jako chlap a úřadu se prý přizná, že ten den řídil a auto zaparkoval na ono místo on. Bohužel brzy musí odjet a tak současně s přiznáním prý pošle plnou moc psanou na mě pro všechny záležitosti spojené s číslem jednacím, tedy i ve správním řízení, pokud bude zahájeno, ho budu schopen zastupovat, je tak?

Já se ho následně pokusím obhájit, aby ušetřil nějaké to euro, na nějakou dobu zaměstnám úřad a získám skill.

Je vše v pořádku?





IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Přišel jsem o panictví - Ostrava
« Odpověď #6 kdy: 12 Října 2017, 19:45:19 »

Za mě jo, jen se vyvarujte neurčitých formulací "nevím přesně"
IP zaznamenána

IDAQ

  • Příspěvků: 24
  • I Don't Answer Questions
    • Zobrazit profil
Re:Přišel jsem o panictví - Ostrava
« Odpověď #7 kdy: 11 Ledna 2018, 16:37:19 »

update: Helmuta jsem označil, ten se přiznal, že řídil a auto zaparkoval. Helmut je nyní předvolán na ústní jednání. Informovali mě, jakožto zmocněnce, pro Helmuta schránka zřízena nebyla.

Rád bych se s Vámi poradil jak dál? Vysvětlit, že Helmut je velký turista a v ČR už se nenachází nebo ignorovat?

Podotýkám, že Helmut je fiktivní, účast na ÚJ není možná.
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:Přišel jsem o panictví - Ostrava
« Odpověď #8 kdy: 11 Ledna 2018, 22:08:05 »

Je to marný, je to marný, je to marný. Pořád ty samý otázky. Proč si tady nepřečtete, jak správně postupovat?

Pokud bude s. Helmut nebo jeho zmocněnec ÚJ ignorovat, jste ve Sprdeli. Chcete-li budovat skills, začnete omluvenkou, na dalším ÚJ podjatostí, pak podle rady hh výše. Na ÚJ sprostý podezřelý, za chvíli odsouzený, ani jeho zmocněnec s plnou mocí na jedno jednání nic nevysvětluje. Než bude zrušen trik s dokazováním, musí dokazovat úřad. Zmocněnec má námitky k důkazům, ale ne moc detailní, aby podrobnosti zbyly do odvolání. 
IP zaznamenána