30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky, služební automobil  (Přečteno 55257 krát)

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil

Situaci jsem ignoroval a byl jsem informován, že nám došlo další psaní viz příloha.

Na firmě zítra ohlásím, ať nahlásí moje údaje a budu to řešit dál. Předpokládám, že tady teď ani jinou možnost nemám.

IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami

Pokud by to šlo, ať aspoň firma reaguje co nejpozději.
Jakmile Vám od MHMP dorazí papír, dejte vědět. Jelikož je do toho namočená firma, formuloval bych nějaké opatrné přiznání ve smyslu "domnívám se, že jsem dne X vozidlo Y řídil". Následně by patrně rozhodli příkazem, takže proti tomu odpor atd. - je zbytečné v tuto chvíli rozvíjet teorie nějak moc dopředu.
IP zaznamenána

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil

Tak v pondělí je poslední termín, kdy to musím vyzvednout. Jakmile to budu mít, tak to sem zase hodím a budu vděčný za každou radu  :)
IP zaznamenána

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil

Byl jsem na poště a vyzvedl jsem si doporučenou zásilku. Když jsem ji otevřel, tak jsem se pobavil.

Obsahuje jiné datum, jinou SPZ a jinou rychlost. Ve třetím odstavci píšou, že provozovatel sdělil, že mám vozidlo k užívání. Ve čtvrtém chtějí, abych řekl, kdo řídil.

Evidentně to je nějaká zprasenina. Já měl dostat půlku tohoto dopisu a druhou půlku měl dostat provozovatel uvedené SPZ.

Jak na tohle nejlépe zareagovat?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami

Toto je přesně ta správná chvíle, kdy tam švihnout mrtvolu nebo Ukrajince  :)

Na ty stupidity bych je v žádném případě neupozorňoval, na to bude dost času v případném odvolání, kdyby k němu vůbec došlo.
IP zaznamenána

VK II

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil

Zdravím zdejší přispěvatele a čtenáře.
Tak bych rád shrnul a snad již i uzavřel můj případ, který jsem nastínil, a pak i řešil s moderátorem na zdejších stránkách (viz.str.6 - Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)) a mám k němu již docela slušný spisový materiál...
Snad by se to mohlo i někomu hodit a myslím, že je i slušnost dát vědět, jak to dopadlo a poděkovat za rady, které zde čerpám.
V červenci 2013 dostalo moje auto botičku v zóně s dopravním omezením-značka IP25a.
Odmítl jsem zaplatit, a po nějaké době došlo od našeho magistrátu předvolání k podání vysvětlení.Na prvém jsem se omluvil, na druhé již dostavil, nahlásil pachatele přestupku(jméno,adresa)a odkráčel domů.Chtěli po mě ještě datum narození, což jsem jim nesdělil a jen řekl,že ho nevím, ale zkusím zjistit, a více to neřešil.
Po 14 dnech přišlo oznámení o zahájení sprdel, a jako důvod uvedli, že jsem jim nesdělil právě datum narození a tím oni nemohli přesně identifikovat osobu páchající přestupek.Ani se nenamáhali něco zjišťovat nebo někoho obesílat.
Pochopitelně jsme se k tomu vyjádřil a upozornil je na to, že jejich argumentace §18 odst.2,spr.řádu, se vztahuje pouze na sepisování protokolu a nikoliv na mnou uvedenou osobu, a chybějící údaj o datu narození neznemožňuje identifikaci.Navíc jsem se ještě dohodl na právním zastupování, a vše i s plnou mocí odeslal na úřad.
Následovalo několik dopisů tam i zpět, kdy mi bylo např.doručeno vyrozumění o prohlášení lhůty(chybělo IČO zmocněnce) a v lednu 2014 přišlo rozhodnutí - dostal jsem 1500+1000Kč, a vypořádali se s našimi námitkami po svém.Uvedený paragraf prý lze obecně uplatnit vlastně na jakoukoliv osobu.A přidali i vyjádření na ostatní naše námitky.No, hezkých 6 stran čtení.
Pochopitelně jsem se odvolal ke krajskému úřadu, trochu přitvrdil a argumentoval hlavně tím, že si oni sami nemohou zobecňovat a rozšiřovat právní předpisy a zákony a chovat se podle toho.
Za 14 dnů mi přišel dopis, opět o lhůtě, neboť jsem do odvolání nenapsal svoji adresu, což jsem tedy dalším dopisem učinil.Za dalších 14 dnů dorazil dopis, jak to tedy vlastně je s mým právním zastoupením, a ať případně doplním originál plné moci...což jsem opět udělal.To byl konec března.A od té doby nic.Až nyní, tedy po 3 měsících, dorazilo rozhodnutí kraje, že ruší předchozí rozhodnutí města a vrací vše zpět k novému projednání.Ale jako důvod uvádějí,že mi měl městský úřad zaslat výzvu k uhrazení určené částky před zahájením sprdele, když nezjistili pachatele přestupku.Zhodnotili to jako vadu řízení a k mé argumentaci se vůbec nevyjádřili(jinak je to opět hezké 6-ti stránkové počtení).
Mezitím ale před týdnem uplynul rok od přestupku.
Tak teď už jen čekám, jak to náš městský úřad uzavře.Ale už tu mám něco podobného, a to údajné parkování na stezce pro chodce a cyklisty....
IP zaznamenána

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil

Zítra je 14tý den od vyzvednutí dopisu a do 15 dnů mám odpovědět. Pátral jsem na foru a upravil pár vzorů, které jsem tu našel (díky R3sidento a concorde). Ještě pravděpodobně zítra odešlu tohle:

Citace
Číslo jednací: xxx ze dne: 30.6.2014

 V Brně dne 28.7.2014

VĚC: Vyjádření k výzvě

Dobrý den,
Obdržel jsem od Vás „Výzvu“. V dopise žádáte, abych sdělil skutečnosti potřebné k určení totožnosti řidiče, který řidil vozidlo v době zjištění přestupku.

Tímto reaguji na výzvu č. j. : xxx

Uvedeného dne jsem v době spáchání zmiňovaného přestupku vůz Škoda s RZ: 0B0 1234 neřídil, tento přestupek jsem nespáchal. Vozidlo v dané době řídil: 黒山 丈夫 s trvalým bydlištěm: xxx a narozen 00.00.0000. Pokud mu budete psát, prosím použijte dialekt Kansai-ben, pokud byste použili jiný, nerozuměl by Vám a nevěděl, co po něm chcete.

黒山 丈夫 byl mnou poučen, aby zajistil, že při užití výše uvedeného vozidla na pozemních komunikacích budou dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená zákonem č. 361/2000 Sb.

Uvedením identity řidiče jsem splnil svou zákonnou povinnost viz § 10, odst. 4 zákona č. 361/2000 Sb. a sdělil skutečnosti potřebné k určení totožnosti řidiče vozidla podezřelého z porušení ustanovení zákona č. 361/2000 Sb.

Tímto beru věc ze své strany za vyřízenou.

S pozdravem

Jen se chci zeptat, jestli musím uvést jeho jméno v latince nebo můžu poslat ty klikyháky? A odeslat jako doporučený dopis na adresu odesílatele?
« Poslední změna: 28 Července 2014, 18:47:15 od Ridder »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil

Jen se chci zeptat, jestli musím uvést jeho jméno v latince nebo můžu poslat ty klikyháky? A odeslat jako doporučený dopis na adresu odesílatele?

Jméno můžeme napsat jak chcem, v tom je ten vtip.
Ať si správní orgán poradí. Pokud bychom překládali bude z toho nesmysl.
Japonec se jmenuje tak, jak je uvedeno, měl v to ve svém ŘP.
S úřady se má komunikovat v češtině, ale japonské jméno jen tak nepočeštíme :)
Možná pošlou výzvu k odstranění vad, jako že budou chtít jméno v latince, ale to jim slušně odmítneme.
Tím vším získáváme čas k možné prekluzi.

Odpověď na výzvu zaslat doporučeně tomu, kdo posílal tu výzvu.
IP zaznamenána

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil

Děkuji za info. O dalším průběhu budu informovat  :)
IP zaznamenána

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil

Další průběh nenastal. Případ prekluduje každou chvíli, takže už by se nic nestihlo.

Děkuji všem
IP zaznamenána