30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Výzva k podání vysvětlení I., rychlost v obci, služební automobil  (Přečteno 11960 krát)

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil

Zdravím,

nedávno k nám na firmu došla Výzva k podání vysvětlení I. a provozovatel ji předal mně, jelikož mám auto k užívání. Chci se zeptat, jak nejlépe postupovat. Kvůli přehlednosti zakládám nové téma.

Po přečtení tohoto článku jsem narazil na tohle:

Citace
Postavení policie městské dále komplikuje fakt, že podle zákona nemá právo předvolávat občana na určené místo a v určenou dobu k podání vysvětlení, ale pouze k sepsání zápisu o podání vysvětlení. Pokud obdržíte výzvu, musí na ní být tato formulace. Pokud je tam jiná formulace, pokouší se MP uskutečnit něco, na co nemá podle zákona právo.
V níže přiloženém obrázku je tohle porušeno

Takže mám udělat následující kroky?
Citace
Konkrétní formulace věty, kterou můžete obšťastnit městskou policii, bude pak znít: "V této věci nebudu podávat vysvětlení." Daleko praktičtější se však jeví výzvu MP prostě ignorovat. Pokud se na výzvu bez řádné omluvy nedostavíte, můžete být toliko předveden. Nicméně nevím o případu, že by MP někoho za účelem podání vysvětlení předvedla, a i kdyby se to stalo, tak i poté můžete odepřít podat vysvětlení.
1) ignorovat

Citace
a) udat takovou osobu, jejíž totožnost úřadu k ničemu není (nelze zjistit, zda existuje, nelze ji kontaktovat, vypadá to věrohodně)
2) pokud něco, tak zkusit firmě říct, ať pošle TUVALU

Citace
b) účelově udat existující osobu, která je se záměrem seznámena a ví, jak se chovat. Tato pak předvolána a úřadu sdělí, že vozidlo toho dne od PO převzala, ale později jej zapůjčila jiné fyzické osobě, k jejíž identitě nebude vypovídat. V tom případě už nelze aplikovat ustanovení o správním deliktu právnické osoby, protože PO svým povinnostem dostála.
3) nevypovídat k identitě

Chtěl bych tím naši firmu zatěžovat co nejméně  :) Chtěl bych poprosit o Váš názor, jak postupovat?

Předem moc děkuji.

IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva k podání vysvětlení I., rychlost v obci, služební automobil
« Odpověď #1 kdy: 23 Dubna 2014, 10:40:00 »

Na měšťáky vůbec nereagujte a ignorujte to. Buď se pak už nestane nic, nebo to předají k řešení na úřad. Teprve se úřadem je třeba začít komunikovat  ;)
IP zaznamenána

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení I., rychlost v obci, služební automobil
« Odpověď #2 kdy: 23 Dubna 2014, 14:46:35 »

Děkuji za radu  :) Ještě se chci zeptat, jestli firmě nehrozí nějaká pokuta za to, že nenahlásí řidiče? Na firmě mi to předali a předpokládají, že si to nějakým způsobem vyřídím a já se to chystám ignorovat.

Rozumím tomu tedy dobře, že se už nestane nic nebo případně to předají úřadu, který zkontaktuje naší firmu a od té se budou domáhat viníka? Přemýšlím, jestli nebude lepší můj postup na firmě oznámit, ať nejsou v šoku, že jim přijde něco z úřadu  :)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva k podání vysvětlení I., rychlost v obci, služební automobil
« Odpověď #3 kdy: 23 Dubna 2014, 17:16:54 »

Firmu - ani nikoho jiného - měšťáci za nepodání vysvětlení pokutovat nemůžou, ale pokud to předají na úřad, tak se to zase vrátí zpátky na firmu. Je tedy třeba zajistit s ní alespoň základní součinnost  :)
IP zaznamenána

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení I., rychlost v obci, služební automobil
« Odpověď #4 kdy: 24 Dubna 2014, 08:13:02 »

Děkuji  :) kdyby nastaly problémy, tak se ozvu. To neznamená, že sem přestanu chodit, protože tohle forum se mi začíná líbit čím dál více  :)
IP zaznamenána

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení I., rychlost v obci, služební automobil
« Odpověď #5 kdy: 23 Dubna 2015, 00:09:13 »

Ignorováno od začátku do konce, uplynul rok. Tady tenhle případ pro mě byl zajímavý v tom, že se odehrál v noci v Brně a ujížděl jsem MP, která se za mnou ihned po změření vydala, ale naštěstí mě nedohnala. V té době jsem se kvůli bodům (vše za rychlost) musel hodně snažit, protože jsem měl na mále. Kdyby mě tenkrát chytli na místě, tak podepíšu a zaplatím, jelikož jsem ještě neměl ani tušení o jiném řešení. Díky tomuhle případu jsem objevil tohle báječné forum a super komunitu :-) Děkuji
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení I., rychlost v obci, služební automobil
« Odpověď #6 kdy: 23 Dubna 2015, 18:12:45 »

... a ujížděl jsem MP, která se za mnou ihned po změření vydala, ale naštěstí mě nedohnala.

Se mi taky jednou povedlo. Akorát neměřili, já jel na 50ce (omezení, nikoliv obec) asi 160, předjíždění odbočovacím pruhem a v protisměru auta (co dělaly místo ještě před zahájením předjíždějícího manévru. Mno po 11ti km natrefili na zavřenou závoru. xD

Každopádně gratuluji k úspěšnému vyřešení.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.