30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] výzva k úhradě manipulačního poplatku  (Přečteno 9680 krát)

coupe20vt

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
[WIN] výzva k úhradě manipulačního poplatku
« kdy: 20 Listopadu 2017, 18:24:16 »

Zdravím. Do dnešního dne jsem byl pouze pasivní člen zdejší komunity. Ale dnes to přišlo - modrá obálka ;D.
Jedna se o toto: Před 3 lety přesněji 2.9.2014 "někdo" zaparkoval bratrovo auto a městapo ho obulo. Já ráno když jsem s autem odjížděl jsem zavolal MP, ti botu zuli, následně si něco sepsali, jelikož jsem s pokutou nesouhlasil. Do dnešního dne ani mě, ani bratrovi z komise nic k projednání přestupku nepřišlo, takže přestupek je podle mého názoru promlčený. Nicméně mi dnes přišla výzva k zaplacení 200,- nejsem viník, majitel a mám platit TPZOV? Co jsem se zde dočetl, tak to nesouvisí ani s pokutou. Ja si botu neobjednal, tak proč ji mam platit?
« Poslední změna: 20 Listopadu 2017, 18:32:19 od coupe20vt »
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:výzva k úhradě manipulačního poplatku
« Odpověď #1 kdy: 20 Listopadu 2017, 21:12:55 »

Pro úplné pochopení situace nám sem prosím nahrajte anonymizovaou kopii listiny, uvidíme, co se dá dělat.
IP zaznamenána

coupe20vt

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:výzva k úhradě manipulačního poplatku
« Odpověď #2 kdy: 20 Listopadu 2017, 21:51:27 »

Zde je nafocena výzva.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:výzva k úhradě manipulačního poplatku
« Odpověď #3 kdy: 20 Listopadu 2017, 22:18:06 »

Nemělo by tam být nějaké poučení? Například co se stane když nezaplatí? Nebo nějaká možnost podat odvolání?
IP zaznamenána

coupe20vt

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:výzva k úhradě manipulačního poplatku
« Odpověď #4 kdy: 21 Listopadu 2017, 17:55:12 »

Me by hlavně zajímalo na základě čeho po me chtějí platit, když jsem se ničeho nedopustil. Přestupek po mem nesouhlasu a naslednem promlčení neexistuje...
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:výzva k úhradě manipulačního poplatku
« Odpověď #5 kdy: 21 Listopadu 2017, 18:02:00 »

Domnívám se že se zde uplatňuje promlčení správního poplatku kde je lhůta snad až 10 let ale nejsem si jistý.
IP zaznamenána

coupe20vt

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:výzva k úhradě manipulačního poplatku
« Odpověď #6 kdy: 21 Listopadu 2017, 18:37:12 »

Dobře, to může být ale pořád to neřeší to, že jsem za žádný přestupek nebyl potrestán. Takže na základě čeho usuzují, že nasazení TPZOV bylo oprávněné?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:výzva k úhradě manipulačního poplatku
« Odpověď #7 kdy: 21 Listopadu 2017, 18:55:03 »

Nasazení boty s přestupkem "špatného parkování"  teď nesouvisí, jsou to dvě odlišné věci a ve finále je vůbec nezajímá kdo tam zaparkoval, zajímá je pouze kdy zaplatíte

http://www.c-budejovice.cz/attachment.ashx?id=31753
Přečtěte si Čl. 2 (4)

Já jsem takovej "problémovej" občan že bych dal radši 1500kč právníkovi za jeho posouzení než těmhle vyděračům dávat dvě kila. Pokud bych to musel zaplatit tak bych jim posílal tři koruny měsíčně, za nějakých pět a půl let by to bylo uhrazeno, když oni nespěchaj tak proč by jste měl vy.
IP zaznamenána

coupe20vt

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:výzva k úhradě manipulačního poplatku
« Odpověď #8 kdy: 21 Listopadu 2017, 19:09:36 »

Vy se mi líbíte... Taky z principu nezaplatim. Zkusím sepsat odpověď, ze TPZOV bylo nasazeno v rozporu s tím jejich slintem konkrétně článek 2 odstavec 2. Jelikož jsem nikdy neobdrzel vyrozumění, ze jsem se něčeho dopustil. Nehledě na to ze už jen s principu jsem nebyl provozovatel v době spáchání údajného přestupku a vlastník také nejsem...
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:výzva k úhradě manipulačního poplatku
« Odpověď #9 kdy: 21 Listopadu 2017, 19:18:07 »

To ovšem mění situaci pokud jste nebyl provozovatelem, ještě tedy pro upřesnění...vy jste něco těm imbecilům podepisoval když sundavali ten plechovej krám z auta? Nebo jste jen předložil občanku?

Pokud jste nic nepodepisoval tak konejte jak sám říkáte, dále si vyžádejte důkazy o nasazení botičky.

V kostce, vy jste tam neparkoval, vaše auto to nebylo, pouze jste si od provozovatele půjčil vozidlo a když jste chtěl odjet tak jste zavolal retardům aby si to přijeli sundat, nic jste nepodepsal, s ničím jste nesouhlasil, pouze jste na požádání imbecila předložil občanku, proč jí po vás chtěl dodnes nevíte.
IP zaznamenána

coupe20vt

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:výzva k úhradě manipulačního poplatku
« Odpověď #10 kdy: 21 Listopadu 2017, 19:31:24 »

To si prave nepamatuji. V te dobe jsem byl ještě naivní, a možná jsem jim podepsal odvolání do správního řízení... Ale nejsem si jisty...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:výzva k úhradě manipulačního poplatku
« Odpověď #11 kdy: 22 Listopadu 2017, 09:42:45 »

Nasazení boty s přestupkem "špatného parkování"  teď nesouvisí, jsou to dvě odlišné věci a ve finále je vůbec nezajímá kdo tam zaparkoval, zajímá je pouze kdy zaplatíte
http://www.c-budejovice.cz/attachment.ashx?id=31753
Přečtěte si Čl. 2 (4)

Souvisí : přečtěte si čl. 2 (2)
IP zaznamenána

coupe20vt

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:výzva k úhradě manipulačního poplatku
« Odpověď #12 kdy: 23 Listopadu 2017, 16:51:43 »

Tak dnes jsem sesmolil jen tak laxní odpověď... Tak uvídíme co ta k...a odepíše :-D
IP zaznamenána

coupe20vt

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:výzva k úhradě manipulačního poplatku
« Odpověď #13 kdy: 16 Ledna 2018, 14:42:01 »

ahoj přátelé ve zbrani. Přišla mi odpověď z magistrátu, a vzdát se nechtějí... ani jsem to nečekal. Nicméně je špatné, že pravděpodobně si MP nahrávala rozhovor, kde jsem uvedl, že jsem auto na místě nechal já. Otázka je, zda je toto tvrzení použitelné, když nedošlo k řešení přestupku. Níže posílám scan mé odpovědi na první výzvu a dále odpověď z magistrátu, která mi přišla. Vzdát a zaplatit 200,- nechci, cožpak kradu??? Poradíte někdo jakou formou se bránit dál, každopádně pokud to uhájím, jsem rozhodnutý po magistrátu požadovat náklady spojené se zasíláním doporučených dopisů z mé strany na ně...

předem díky za každou radu.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:výzva k úhradě manipulačního poplatku
« Odpověď #14 kdy: 16 Ledna 2018, 15:13:56 »

A kde je ten úřední záznam?  Máte ho?
Pokud si opice proceduru nahrála - pak si nepochybně nahrála i příslušné poučení vaší osoby před podáním vysvětlení, aby to bylo cajk. Jinak spíše buďte strohý - "nic jsem nespáchal, ani jsem nebyl provozovatelem, z čeho usuzujete, že mám platit?"
IP zaznamenána