30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: PČR Havířov  (Přečteno 36382 krát)

qqvvmm

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
PČR Havířov
« kdy: 04 Listopadu 2017, 10:13:18 »

Tak jsem byl opět po delší době stavěn policii a tentokrát v rodném Havířově a byl to zažítek. Musím říct, že dostatek kvalitních lidí není nikde a není tomu ani jinak u PČR. Buzerační kontrola, kdy tři chlapci neměli nic jiného na práci a rozhodli se "pomáhat a chránit" ale tak trochu po svém. Po obvyklém "Dobrý den, rutinní silniční kontrola dokladů. Předložte všechny potřebné doklady k řízení vozidla" jsem odevzdal malý techničák, řidičák a zelenou kartu. Na to následovalo: A ještě občanku!!! Na to jsem mu kontroval, že mu dle silničního zákona stačí řidičák.

Přešlap č. 1, kdy mi odvětil: Nestačí, dle zákona mám nárok i na ní. Usmál jsem se, řekl jsem, že dle silničního určitě nemá, ale když po ní tak touží, tak mu ji dám. Odpověď: Není pravda, dle zákona na ní právo mám. Následovala oblíbená věta: Alkohol před jízdou byl? Opět jsem se usmál a jenom odvětil, že dle interního metodického pokynu PČR, se na to ptát nesmí ale že ne, alkohol nebyl. Na to jsem si vyslechl, že jsem arogantní a že se nemám ničemu smát. Výsledek zkoušky mi ani neukázali ale jeden z nich mlčky podotkl, že jako smůla, nic. :-D To jsem se zase začal smát ale tím jsem si podepsal ortel s tím, že mě proklepnou od shora dolů. Následovala otázka, kam pospícham, že za mnou jeli s majáky 120 km/h a nemohli mě dohnat. Asi jsem opravdu arogatní ale opět jsem se začal smát, jelikož jsem jel ve městě a jel jsem opravdu 50 km/h!!! (Znáte to, byl večer a celkově ten provoz vždy vypadá, že je rychlejší než normálně). Kluci asi zaspali na startu a potom točili auto co to dalo. Když jsem zastavoval, tak jsem myslel, že to neubrzdí a budu ho mít v kufru.

Přešlap č. 2, PČR změnila důvod zastavení a najednou si nárokovala další věci. Měl jsem otevřít kufru a podrobit ho kontrole. Na mou výzvu, že nejsou splněny zákonné podmínky, mi bylo odpovězeno, že byly, protože dle zákona můžou!!! Ano, můžete ale musí být splněné zákonné podmínky!!! Srát na ně kámo, já jsem policajt a prostě dělej co Ti říkám. Já můžu, co chci!!! Nesouhlasil jsem ale druhý vybalil, že chce vidět povinnou výbavu. No co už, mám ji v kufru, tak vám to chlapci ukážu při jednom. Opět jsem se smál, ale už ne z pobavení, ale z té demence. Výbava OK ale ať mu podám tu lékarničku. Tak jsem ji vzal, otočil jsem se k němu a podal mu ji.

Přešlap č. 3: Dostal jsem napomenutí, že ještě jeden prudký pohyb a bude na mě muset použít donucovací prostředky!!! To už jsem se jako nesmál, ale tupě na něho koukal, jestli to myslí vážně. Na mou otázku: To myslíte vážně? Jsem dostal odpověď: ANO!!! Následovalo předávaní lékarničky z ruky do ruky s tím, že je asi prošla. Na to jsem mu kontroval, že nemůže být prošla, když auto je staré 3/4 roku a lékarnička je pořízena s vozidlem. Třetí chlapec prohlásil, že je to jenom datum výroby. Lékarnička vrácená a dostal jsem kázaní, že jsem arogantní a že když se na něco ptá, tak já odpovídám a arogantně se nesměji a že jako nakonec ať jedu. Na to jsem mu odvětil, že mě při provádění úkonu ani jednou dle zákona NEPOUČIL o mých právech, například nevypovídat a dopustil porušení zákona. Že se směji tomu, že sami porušují zákon ale mě buzeruji kvůli vykonstruovaných obvinění. Než jsem to dopověděl, tak už kluci seděli v autě a ani jsem si nestihl říct o "potvrzení o provedeném úkonu". Opět se mi potvrdilo, že v PČR jsou hošánci, co si chcou pohladit ego a mají ve svých rukou mocenský nástroj.  Nehážu všechny od policie do jednoho pytle, musím říct, že nějaké naše setkání byla v pohodě a dle předpisů ale vždy mě nasere tenhle typ kovbojů, co si leští ego na tom, že prostě můžou a ještě se dopouští protiprávního jednání. Jenom mě sere, že jsem chtěl zapnout na začátku kontroly nahrávání na mobilu, ale měl jsem plnou paměť a telefon rezignoval. To by byla stížnost jak vyšitá.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:PČR Havířov
« Odpověď #1 kdy: 04 Listopadu 2017, 11:02:53 »

... vítejte na 30kmph, kde přispěvatelé mají stejné nebo obdobné zážitky. Jinde by vám to nevěřili a navíc byste byl za arogantního idiota.  :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:PČR Havířov
« Odpověď #2 kdy: 04 Listopadu 2017, 11:21:08 »

Tohle bych označil jako nevýhodu mladších řidičů. Mladý policajt si na nich zkouší ego.

Mně stačí se s nimi nebavit. To že je mladý policajt staršímu řidiči u prdele je sice asi stresuje ale je to takový normální. Pak si to holt žehlí na těch mladších řidičích.

Působení času se v některých ohledech nahradit nedá :-)
IP zaznamenána

qqvvmm

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:PČR Havířov
« Odpověď #3 kdy: 04 Listopadu 2017, 11:41:14 »

No hlavní kápo byl tak možná o tři rok starší, než já. Druhý asi stejně starý a třetí byl mlaďoch podle mě v zaučení. Ten stál úplně stranou.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:PČR Havířov
« Odpověď #4 kdy: 04 Listopadu 2017, 13:01:11 »

Přistoupil jste na jejich hru a bavil jste se s nimi o něčem co nemá smysl.
IP zaznamenána

qqvvmm

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:PČR Havířov
« Odpověď #5 kdy: 04 Listopadu 2017, 15:50:41 »

Máte pravdu, většinou se snažím praktikovat, že se s nima nebavím nad nutnou mez. A to jsem jim na plno otázek neodpověděl a nijak nereagoval. Ten den jsem zrovna neměl dobrý a už jejich egoistický nástup způsobil, že jsem si neodpustil na začátku dvě poznámky k jejich "výkonu". Nicméně minimálně musíte kontrovat vždy na reakci, že chcou po Vás OP. Odpověď "nedám", prostě nestačí a jsou schopní Vás kvůli tomu i předvést na stanici. Upřímně nevím, zda trvat na tom, že jim OP nedám, když ji mám stejně u sebe. Akorát tím spustím celý proces typu, že jsem "pirát silnic" a následuje kompletní kontrola. Sere mě to akorát z hlediska toho, že to neví a buzeruji. I tak to ale nic nemění na věci, že jejich přešlapy byly tristní a ten konec bych si stejně neodpustil. Hra nebo nehra, oni jsou nakonec z obou stran Ti, kdo porušil nějaký zákon.   
« Poslední změna: 04 Listopadu 2017, 15:52:44 od qqvvmm »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:PČR Havířov
« Odpověď #6 kdy: 04 Listopadu 2017, 18:15:18 »

Upřímně nevím, zda trvat na tom, že jim OP nedám, když ji mám stejně u sebe.
Bezne jim ho nedavam i kdyz ho mam u sebe, pak nasleduje obvykle procedura identifikace na obvodnim oddeleni - coz obvykle zamestnate 3x a  vice idiotu, kteri se pak nemohou venovat necemu jinemu.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:PČR Havířov
« Odpověď #7 kdy: 04 Listopadu 2017, 21:17:51 »

Gratulace, dobrý přístup.  ;)
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:PČR Havířov
« Odpověď #8 kdy: 06 Listopadu 2017, 00:19:36 »

Nespada tohle bohuzel pod takove to: "Pokud vyzva neni zjevne excesivni, je povinnosti obcana se ji podrobit a pripadne teprve nasledne si na ni muze stezovat"?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:PČR Havířov
« Odpověď #9 kdy: 06 Listopadu 2017, 11:40:42 »

Upřímně nevím, zda trvat na tom, že jim OP nedám, když ji mám stejně u sebe.
Bezne jim ho nedavam i kdyz ho mam u sebe, pak nasleduje obvykle procedura identifikace na obvodnim oddeleni - coz obvykle zamestnate 3x a  vice idiotu, kteri se pak nemohou venovat necemu jinemu.

Prokázáním totožnosti se rozumí prokázání jména, popřípadě jmen, příjmení, data narození a v případě potřeby také adresy místa trvalého pobytu, adresy místa pobytu nebo adresy bydliště v zahraničí, rodného čísla a státní příslušnosti. Rozsah a způsob zjišťování osobních údajů musí být přiměřené účelu zjišťování totožnosti.

Chtějí ho skoro vždycky, ale nikdy na něm nebazírovali. Koneckonců od toho mají v autě internety a všecky ty fízlí databáze.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:PČR Havířov
« Odpověď #10 kdy: 06 Listopadu 2017, 17:00:28 »

Po obvyklém "Dobrý den, rutinní silniční kontrola dokladů. Předložte všechny potřebné doklady k řízení vozidla" jsem odevzdal malý techničák, řidičák a zelenou kartu. Na to následovalo: A ještě občanku!!! Na to jsem mu kontroval, že mu dle silničního zákona stačí řidičák.
Ustanovení § 6(7) zákona 361/2000
(7) Řidič motorového vozidla musí mít při řízení u sebe
a) řidičský průkaz,
b) osvědčení o registraci vozidla podle zvláštního právního předpisu2),
c) průkaz profesní způsobilosti řidiče nebo obdobný doklad vydaný jiným členským státem nebo Švýcarskou konfederací, vztahuje-li se na něj § 3 odst. 4; to neplatí, má-li záznam o profesní způsobilosti v řidičském průkazu,
d) doklad o zdravotní způsobilosti, pokud jde o řidiče podle § 87 odst. 3.
Takže OP mezi "povinnými doklady" není. Odpověď fízlovi - nemám. Kufr otevřu, protože to mohou požadovat. Zásadně nic do ruky nepodávám - tady to leží, můžete nahlédnout, ale na nic nesahejte. Rezervu jako povinnou výbavu taky podávat nemusím. Zatím nikdy fizl neřekl ani popel. Diskusí s fízlem jste a) ničeho nedosáhl, protože fízl... b) přesvědčil se o uvažování fízla a c) přesvědčil se o pravidlu nutnosti zcela minimální  komunikace, nejlépe jednoslovné. Nic nenasere fízla více, než když ho máte u prdele - ale vy jste byl nasrán, takže jste je potěšil.
IP zaznamenána

qqvvmm

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:PČR Havířov
« Odpověď #11 kdy: 07 Listopadu 2017, 09:02:29 »

A teď mi řekněte, zda mám pravdu. Pokud mě zastaví s tím, že se jedná o "rutinní silniční kontrolu dokladů" a potom mi řekne, že chce vidět kufru s tím, že např. pátrají po předmětech pocházejících z trestné činnosti či s nimi souvisejících. Tedy udal podmínku k tomu, že mu musím ukázat kufr. Jenže podle mě se už jedná o změnu důvodu zastavení a tím pádem porušuji zákon o policii, konkrétně § 11, odstavec c. Aby mohl prohledat kufru, tak by mi měl tento zákonný důvod oznámit již na začátku "kontroly" a ne v jejím průběhu jako projev buzerace. Mám pravdu nebo ne? Když chce vidět kufr a není schopen ani udat důvod, tak je to jasné ale zajímá mě právě tato situace. Díky.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:PČR Havířov
« Odpověď #12 kdy: 07 Listopadu 2017, 09:49:19 »

Pokud mě zastaví s tím, že se jedná o "rutinní silniční kontrolu dokladů" a potom mi řekne, že chce vidět kufru s tím, že např. pátrají po předmětech pocházejících z trestné činnosti či s nimi souvisejících.
Zákon o policii
§ 42
Zastavení a prohlídka dopravního prostředku
(1) Policista je oprávněn zastavit dopravní prostředek a provést jeho prohlídku,
a) pronásleduje-li pachatele úmyslného trestného činu, nebo
b) pátrá-li po pachateli úmyslného trestného činu nebo po věcech z takového trestného činu pocházejících anebo s takovým trestným činem souvisejících,
má-li důvodné podezření, že se v dopravním prostředku takový pachatel nebo věci nachází.
...
(3) Policista je oprávněn zastavit dopravní prostředek a provést jeho prohlídku, pátrá-li po
a) osobách hledaných, pohřešovaných nebo protiprávně se zdržujících na území České republiky,
b) zbraních, střelivu, výbušninách, omamných a psychotropních látkách a jedech, nebo
c) věcech pocházejících z trestné činnosti anebo souvisejících s trestnou činností,
má-li důvodné podezření, že se v dopravním prostředku taková osoba nebo věc nachází.
...
(6) Policista je oprávněn za účelem provedení prohlídky dopravní prostředek otevřít nebo jiným způsobem si do něj zjednat přístup, v případě nutnosti i za použití síly.

Vycházejte z toho, že fízl si nevyloží zákon jako zmocnění k provedení dejme tomu logického úkonu - tedy např. hledání drog, či zbraní či uprchlého zločince. Fízl si zásadně vykládá zákon tak, že aniž by něco z výše uvedeného opravdu hledal, má zmocnění vás prudit. A nepochybně mozkovým myšlením vymyslí, že při kontrole dokladů jste mu najednou začal připomínat zločince obchodujícího  s trávou a následně provedl prohlídku....
Zkuste spíše z jeho show udělat svojí show a projevit až neuvěřitelnou pomalost a nepochopení jím požadovaných úkonů.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:PČR Havířov
« Odpověď #13 kdy: 07 Listopadu 2017, 15:49:12 »

Kdyz policajt zacne prudit, obvykle pomaha vyndat mobil a vsechno natacet. Taky nahlas zopakovat svoje namitky (s tim ze si na nej budete pozdeji stezovat), aby ste je mel na zaznamu.

Jednou mi policajt vyhrozoval ze kdyz neprestanu natacet, mobil mi sebere. Kdyz sem mu rekl ze muj mobil odesila video po mobilni siti rovnou do cloudu, tudiz videozaznam budu mit i kdyby mi smartfoun rozmlatil (vcetne jeho vyhrozovani ze to udela), velice rychle vymekl. Doporucuju na to nakou vhodnou apku, ktera to dela (treba "mobile witness")...
IP zaznamenána

qqvvmm

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:PČR Havířov
« Odpověď #14 kdy: 07 Listopadu 2017, 18:28:09 »

Nahrávat jsem chtěl ale jak jsem se již zmínil v úvodu vlákna, tak jsem měl plnou paměť a telefon rezignoval.  :(
IP zaznamenána