30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: PČR Havířov  (Přečteno 36380 krát)

qqvvmm

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:PČR Havířov
« Odpověď #30 kdy: 09 Listopadu 2017, 10:55:27 »

Bohužel všechny přestavby postrádají automatické výškové nastavení, a to je hlavní důvod, proč "vypalují" oči a oslňuji. Taky jsem proti těmto přestavbám, jelikož když míjím někoho s touhle prasárnou, tak vlastně 5 s ani nevím, kudy jedu. Mám auto s originálníma xenonama a musím říct, že když jedu proti autu, co je má také z výroby, tak mě vůbec neoslní. Výjimku tvoří nějaké SUVečka. Moje první auto byla Octavia I, ještě s těmi žebrovanými světly a tam se mi osvědčil OSRAM Night breaker. Zainvestujte do těchto žárovek, a ne do HID sady.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:PČR Havířov
« Odpověď #31 kdy: 09 Listopadu 2017, 10:56:56 »

Starý auta svítěj tak blbě, že je v noci skoro nebezpečný jezdit
Blbost x))
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:PČR Havířov
« Odpověď #32 kdy: 09 Listopadu 2017, 11:07:23 »

Problém je v tom, že ty tzv. Nightbreakery fungfují skvěle tak 3–4 měsíce, pak je z nich zase bludička a rychle odchází do křemíkového nebe. Vtip je v tom, že aby žárovka dosáhla při stejném příkonu vyšší svítivosti, výrobce zkrátí její vlákno, které pak svítí intenzivněji. Ovšem s tím souvisí další sekundární efekt. Vlákno dosahuje tak vyšší teploty a proto zrychluje své odpařování. Odpařené vlákno se napařuje na vnitřní povrch skla žárovky a tím zmenšuje propustnost skla. Navíc vlákno díky odpařování wolframu se ztenčuje a efekt vyšší svítivostí tím pádem odeznívá. Slabší vlákno je navíc náchylnější na otřesy a dříve praská.
Navíc je zde ještě další efekt — a to vyšší produkce UV části světla, která má pak lehce negativní vliv na plasty reflektoru, o vyšší teplotě samotné žárovky ani nemluvě.

Ano, logickou náhradou se zdají býti LEDky. Ovšem pokud pominu absenci homologace reflektorů pro tento typ žárovek (a tedy bohužel úspěšnou záminku k buzeraci ze strany PaCHů a úřadů), tak hlavním problémem jest následující: nevyhovující spektrum světla. Zatímco u halogenek (popřípadě xenonů) je spektrum světla plné a spojité, LED světlo má charakteristiku spíše čárovou, to znamená zpravidla 3–5 maximální peaky, nějaké ty sekundární „zázněje“ a to je vše. To znamená ve svém důsledku sice intenzivní, zato však „jalové světlo“ a nižší citlivost řidičova oka na některé barvy, nižší pozorovací kontrast a pod. Další nevýhodou může být chlazení — v případě nekvalitně odvedeného zbytkového tepla z LED čipů rychle klesá světelný výkon (trvale).
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:PČR Havířov
« Odpověď #33 kdy: 09 Listopadu 2017, 11:10:30 »

Blbost x))
Zas další věštec co to ví líp než já kterej s tím jezdím :D

ViktorN: nic takovýho jsem s NB nepozoroval, odešly pak rázově když umřel regulátor na alternátoru…no, to byla taky příhoda…horší je, že jsou docela teplý, já teda vidím líp se studenejma, ostatně, denní světlo taky není žlutý. Henty Philips extreme mají ještě větší svítivost, ale ta teplota je otřesná.
« Poslední změna: 09 Listopadu 2017, 11:13:06 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:PČR Havířov
« Odpověď #34 kdy: 09 Listopadu 2017, 11:19:09 »

Behemot: hm, u mě odcházely tak do půl roku. A po 2–3 měsících to už byly bludičky. Konec konců — přímo výrobce udává „testovanou“ životnost (to znamená bez otřesů z našïch tankodromů) 150–300 hodin.

PS: no, rozptýlené denní světlo má v našich končinách průměrnou chromatickou teplotu okolo 5200 K. Ráno a večer pak mezi 3200–4800 K. Samotný východ/západ slunce až 2800 K…
« Poslední změna: 09 Listopadu 2017, 11:26:27 od ViktorN »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:PČR Havířov
« Odpověď #35 kdy: 09 Listopadu 2017, 11:22:32 »

No já s nima taky svítim jen po tmě, že, vypalovat to tam ve dne je krapet zbytečný. Mám obrysovky předrátovaný na denní svícení, opicajti s tím snad nikdy nijak vážně neprudili, jen na východní Ukrajině (Vysočina a dál) na mě všichni blikaj jak kokoti, nechápu…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:PČR Havířov
« Odpověď #36 kdy: 09 Listopadu 2017, 15:27:19 »

Je pravda, ze starsi auta svitej hure, ja sem zvykly na nove bixenony a nedavno jsem jel se starou a3.. sviti podstatne hure nez kdyz sem s ni jel treba pred rokem, ale tim ze tam date vykonne zarovly mebo jiny zdroj svetla nic nevyresite. Je potreba si uvedomit, proc to spatne sviti a divid je treba jiz vypalena parabola zrala na renovaci, nebo jiz od vyroby spatna geometrie svetla a nejhorsi je kombinace obojiho.. lepsi zarovky pak budou spis jen placebo nebo velmi docasny efekt..  zacnete novou parabolou/celym original svetlem, nebo si kupte lepsi auto a neoslnujte ostatni nehomologovanyma svetlama z ciny, ktere kdyz budou hodne spatne vyrobene, muzou zapricinit az dokonce pozar auta..pak si budete muset koupit stejne jiny a pritom stacilo investovat do spravne soucastky :)))
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:PČR Havířov
« Odpověď #37 kdy: 09 Listopadu 2017, 16:30:41 »

Nový světlo je stejně na hovno, jako starý, lepší se nedělaly ani když to bylo podporovaný, natož dneska, když automobilka neexistuje. No a ty LED reflektory mají parabolu svou vlastní, vkládá se to jako vložka místo původní patice a žárovky, zbytek světla je naprosto inertní. Ostatně tak jako jsou mnohý ty moderní světla v novějších autech taky jen optickej balast na úzkej zdroj světla uvnitř nich.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:PČR Havířov
« Odpověď #38 kdy: 09 Listopadu 2017, 17:50:22 »

S novými světly z výroby nemám problém, snad jen někde na horizontu je to nepříjemný. Problém mám s mentálama co si sami vyměňujou žárovku takovým způsobem že ji nasaděj špatně a je z toho trvalý dálkový světlo, mistři jsou na to dodávkáři. Celodenní svícení bych zrušil. I v tunelech jezdím na denní svícení. No a retardi se zaplýma předníma mlhovkama a parkovačkama to už je diagnoza.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:PČR Havířov
« Odpověď #39 kdy: 09 Listopadu 2017, 17:57:02 »

U dodávek to asi bude hlavně tím, že jako všude jinde se tam po 10+ letech vyserou táhla/motorky na výškově stavění (a nikdo randál, co si za to řekne servis, za takovou pitomost neřeší) a na rozdíl od osobáků se tam ovšem zatížení náprav klidně změní několikrát denně o hodně moc.

Ideální to nebude nikdy, rozdíl mezi posezem v mé popelnici a pak sedanem, kde si přijdu jak když lehám do hrobu, je klidně půl-třičtvrtě výškovýho metru. Některý roadstery seděj eště víc na zemi. Dodáfka to voslní dycky, protože prostě tam člověk sedí někde hluboko pod úrovní těch světel na dodáfce (neřku-li náklaďáku), že.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:PČR Havířov
« Odpověď #40 kdy: 09 Listopadu 2017, 19:49:12 »

Když už je řeč o žárovkách, tak používal jsem na poslední Felicii i Fabii Osram cool Blue Intense , které mají takové krásné modro-žluté světlo a je to pokrok oproti klasickým žlutým bludičkám. Utrácet za Night Breakery a nebo Racery se mi už nechtělo, navíc účinky těchto žárovek využívám pouze říjen-březen, jelikož drtivá většina cest je za tmy.

Na Feldě byly H4 a vydržely mi asi dva roky. Na Fabii mám H7 asi čtvrtý měsíc a zatím drží, i když uznávám že u Fabie nepozoruji až takový velký rozdíl oproti třeba Silverstarům nebo Cool Blue. U Felicie to už bylo citelně znát.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:PČR Havířov
« Odpověď #41 kdy: 09 Listopadu 2017, 20:01:13 »

Mám ledky a je to mazec jaxvina. Problém nastává, když jedu po dálnici a prší. Velké směrové tabule u dálnice odráží světlo zpátky, do toho mokrá vozovka a oslním klidně sám sebe. Zkoušet svítit před takovou tabulí dálkama, tak máte pocit, že za cedulí je NIC, hrana Zeměkoule, konec světa... Absolutní černo, protože tabule svítí jak prase. Prý je nová generace Led reflektorů ještě silnější  :o Kokůtky s HiD si dám k večeři  :P
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:PČR Havířov
« Odpověď #42 kdy: 09 Listopadu 2017, 20:31:35 »

mesec: no, modro-žluté světlo si dost dobře nedokážu představit. Žluté světlo má totiž chromatickou teplotu (pokud se nejedná vyloženě žluté přítomností sodíku, či žlutého filtru na skle žárovky — to by pak byla vyloženě prasárna) dejme tomu v rozmezí 2800–3500 K. Modré světlo má chromatickou teplotu nad 6000 K. Neexistuje, aby jedno světlo mělo dvě různé chromatické teploty.
Ledaže by docházelo k rozkladu světla někde mezi žárovkou a optikou reflektoru, to by ale znamenalo, že buď je zprasená žárovka a nebo reflektor (popřípadě obojí).

Šmarjá Josef: hele ale až to do Vás někdo napálí jen díky tomu, že jste ho oslnil, tak mu to nevyčítejte a zde právní pomoc nehledejte. 8)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:PČR Havířov
« Odpověď #43 kdy: 09 Listopadu 2017, 21:01:16 »

Možná že část žárovky svítí žlutě a část modře a neprolíná se to úplně dobře, tak je to vidět? Třeba ty španělský +50 % s vysokou teplotou co jsem měl nějakou dobu (koupeno s autem) měly modřenou špičku, dost velkej kus. Při pohledu do reflektoru to svítilo bíle, ale byl tam u středu modrej nádech.
« Poslední změna: 09 Listopadu 2017, 21:42:45 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:PČR Havířov
« Odpověď #44 kdy: 09 Listopadu 2017, 21:24:02 »

mám origo xenony - v jednom autě
ve druhym H4, ovšem tam sedim ten metr nad zemí

a potvrzuji, že odraz od cedulí - obzvlášť těch módních se žlutým rámečkem - je fakt značný

přes den na obou autech LED

nechci to zakřiknout, ale ty H4 tam jsou určitě 7-8let... ( tedy cca. 150tkm )
IP zaznamenána