30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva - odtah v nepřítomnosti  (Přečteno 3058 krát)

Diomedes

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Výzva - odtah v nepřítomnosti
« kdy: 17 Října 2017, 13:54:50 »

Zdravím,

(Brno) stala se mi taková pitomá věc, kvůli blokovému čištění mi odtáhli auto, přičemž já jsem o žádném blokovém čištění netušil, neb jsem byl asi týden marod a poprvé jsem z baráku vyšel ten den, kdy bylo auto odtaženo. Inu zaplatil jsem výpalné odtahovací službě (ještě mi zkoušeli naúčtovat nějaké parkovné bo jsem to pár dní neměl čas řešit, ale to je jiná story) a tím to pro mně skončilo. Jaké překvapení, po čtvrt roce mi MP poslala výzvu k podání vysvětlení; tuto jsem ignoroval. Minulý týden, více než po půl roce od incidentu, jsem podepsal převzetí výzvy k uhrazení stanovené částky. Jedná se jen o pár stovek, takže jsem ochoten nad tím mávnout rukou a obětovat spíš prachy než čas na učení se jak s nimi vyběhnout. Ale sere mě, že v této situaci to nikterak není moje vina, odtah jsem zaplatit musel tak jako tak, a ještě ze mě tahají peníze z úřadu.

Dá se s tím něco dělat? V dopisu se dále píše, že nedojdou-li prachy a nikoho nenabonzuju, tak oni spustí "řízení o přestupku" - tuto frázi se mi vygooglit nedařilo. To je sprdel? Neměli by pokračovat dále v hledání pachatele? Má teď ještě smysl někam chodit a vysvětlovat jim, že jsem nějaké čištění netušil protože jsem byl marod doma, nebo jim to bude jedno?

Tak jako tak se mi zdá, že už teď tato věc stála všechny zúčastněné víc času, než kolik je hodnota té pokuty... A asi by bylo nejjednodušší to zacálovat, ale z principu se mi to ekluje.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - odtah v nepřítomnosti
« Odpověď #1 kdy: 17 Října 2017, 19:41:52 »

PŘEVZATO Z FAQ:

Přišel dopis
od koho: úřad
jak se jmenuje (obvykle "věc" v dopisu): Výzva provozovateli vozidla k zaplacení určené částky
..takzvaný "odpustek" nebo "odpustková výzva"

při ignorování hrozí: zahájení správního řízení s provozovatelem

Co se dá dělat?
Aktivní přístup k délce řízení. Úřad musí řešit přestupek 60 dnů od chvíle kdy se o něm dozvěděl. Když dostanete odpustek brzy po přestupku tak se dá řízení natáhnout tím že budete reagovat až před koncem těch 60 dnů. Pak přejdete na nějaký další bod. Dopis může přijít i dlouho po přestupku a pak se musíte vejít do lhůty z dopisu.. když nechcete ignorovat.
Ignorovat. Funguje v Praze.. jinak je asi větší šance na úspěch tam kde mají víc přestupků než stíhají řešit.
Udat řidiče. Na udání řidiče jsou založené i různé procesní taktiky.. hledejte: Helmut, Deathmut, mrtvola, ping-pong
Různé alternativní taktiky. Jsou další taktiky, ale na to už musíte vědět co děláte a proč to děláte.
Zaplatit odpustek. Zaplatíte určenou částku za to že úřad nebude přestupek vyšetřovat.. skutečně to je tak.. zaplatíte jim za to aby ten přestupek nevyšetřovali. Pozor.. tady to musíte stihnout ve lhůtě z dopisu!! Zaplacení je nevýhodné hlavně když tím místem auto jezdí pravidelně a dá se čekat řada dalších výzev.. odpustky nejde sloučit do společného řízení a když jich přijde víc tak zaplacení jednoho neřeší ty ostatní.

Co bude asi následovat?
Když zaplatíte tak to končí. Zaplacená částka je odpustek za nevyšetřování přestupku a ne pokuta ani trest.. nedávají se body ani nehrozí ztráta řidičáku. Ale říká se že těm kdo platí chodí potom o to víc dalších výzev.. ale těžko se to dá nějak dokázat.
Když to budete ignorovat tak by úřad měl dál řešit přestupek. Některé úřady posílají provozovateli ještě další výzvu k udání řidiče. Jiné jen počkají do konce lhůty a pak rozjedou správní delikt provozovatele vozidla (SprDel).. variantě kdy úřad další výzvu neposílá a rovnou zahájí SprDel se tu říká "turbo model".
Když udáte řidiče tak ho úřad zkusí kontaktovat. Když řidič bude nekontaktní a nebo odpoví že neřídil tak následuje SprDel s provozovatelem.
IP zaznamenána

Diomedes

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - odtah v nepřítomnosti
« Odpověď #2 kdy: 17 Října 2017, 22:33:58 »

Tak dík, to jsem si uměl najít taky.  ??? Nijak to neodpovídá na mou otázku, jestli má teď ještě smysl chodit jim vysvětlovat jak k tomu došlo, anebo je na to už pozdě, anebo takový argument prostě smetou ze stolu a bude lepší jim to zaplatit.

Jestli jsem správně pochopil aktuální situaci, tak zdržování teď moc nemá smysl, jelikož by se to muselo táhnout ještě rok a půl, a to za pár stovek tutově nestojí...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - odtah v nepřítomnosti
« Odpověď #3 kdy: 17 Října 2017, 23:33:35 »

Pokud jste schopen tu nemoc doložit, tak to uplatněte. Teoreticky máte v tom případě šanci i na vrácení peněz za odtah.
http://www.reflex.cz/clanek/komentare/70808/odtahy-pri-jarnim-cisteni-vozovky-jak-se-branit-a-co-platit.html
IP zaznamenána