30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prisel mi příkaz - součástí přílohy je dodejka označeného řidiče  (Přečteno 9227 krát)

matata

  • Příspěvků: 90
    • Zobrazit profil

Ahoj,
prosím pěkně, můj japonský kamarád měl půjčené mé auto a jel s ním tak, že asi spáchal přestupek.

Označil jsem tedy řidiče.

Nyní mi přišel příkaz s tím, že v příloze je dodejka, že mu poslali dopis do Japonska a on se nevyjádřil. Čili vzhelem k tomu, že výzva byla bez odezvy, vydali příkaz.

Co na to říkáte?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Prisel mi příkaz - součástí přílohy je dodejka označeného řidiče
« Odpověď #1 kdy: 13 Října 2017, 14:53:07 »

Že nás to nepřekvapuje.  Kamarád měl dopis převzít a odepsat, že se k přestupku přiznává. Nebo jste měl dojít v příhodnou dobu pro spis, tam tu písemnost najít , přeposlat kamarádovi emailem a ten by se na základě toho přiznal. Ale teď už to nepůjde páč z SPRDELe není cesta zpět  :(   
« Poslední změna: 13 Října 2017, 14:54:57 od pk202 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Prisel mi příkaz - součástí přílohy je dodejka označeného řidiče
« Odpověď #2 kdy: 14 Října 2017, 12:33:54 »

Na základě čeho jste udal kamaráda (a jakým způsobem to bylo doručeno)? O jaký přestupek se má jednat?
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Prisel mi příkaz - součástí přílohy je dodejka označeného řidiče
« Odpověď #3 kdy: 15 Října 2017, 16:08:50 »

Řeším případ v Brně. Proběhlo převzetí dopisu kde chtěli potvrzení bonzu od provozovatele. Na to nebyla žádná reakce. Město odložilo a zahájilo sprdel. Rozhodlo vinen. Podáno blanketní odvolaní a kraj to zrušil...
IP zaznamenána

matata

  • Příspěvků: 90
    • Zobrazit profil
Re:Prisel mi příkaz - součástí přílohy je dodejka označeného řidiče
« Odpověď #4 kdy: 16 Října 2017, 10:24:05 »

Jedná se o rychlost.

Dopis byl udajne zaslan do Japonska.

Ten dopis by mel byt v japonštině ne?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Prisel mi příkaz - součástí přílohy je dodejka označeného řidiče
« Odpověď #5 kdy: 16 Října 2017, 14:55:47 »

Jedná se o rychlost.

Dopis byl udajne zaslan do Japonska.

Ten dopis by mel byt v japonštině ne?

Pokud dopis nebyl doručen tak je to jedno v jakém byl jazyce.
IP zaznamenána

matata

  • Příspěvků: 90
    • Zobrazit profil
Re:Prisel mi příkaz - součástí přílohy je dodejka označeného řidiče
« Odpověď #6 kdy: 16 Října 2017, 15:33:25 »

Tak to mám zaplatit nebo na co to mám zkusit uhrát? Vyšší pokuta než 1500 uvedených v příkazu už nebude ne? Čili odporem nic nezkazím?
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Prisel mi příkaz - součástí přílohy je dodejka označeného řidiče
« Odpověď #7 kdy: 16 Října 2017, 17:51:14 »

Oproti příkazu maximálně navíc 1000 kč náklady řízení, takže 2500 je strop. Za případných 1000 kč ty zkušenosti fakt stojí,věřte mi.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Prisel mi příkaz - součástí přílohy je dodejka označeného řidiče
« Odpověď #8 kdy: 16 Října 2017, 19:49:55 »

I kdyby jste to nedejbože projel (což se se zdejší pomocí nestane  :) ) tak už vyšší taxa to být nemůže. Není teda co ztratit, dá se spíše získat.
IP zaznamenána

matata

  • Příspěvků: 90
    • Zobrazit profil
Re:Prisel mi příkaz - součástí přílohy je dodejka označeného řidiče
« Odpověď #9 kdy: 01 Listopadu 2017, 15:27:49 »

Ahoj, tak to pokračuje...
Přišlo mi oznameni o pokračujícím řízení po podaném odporu .

Píše se tam mimo jiné:
Tímto Vás zároveň vyrozumíváme, že v tomto případě není na podkladě ustanovení § 80
zákona č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich, v platném znění, nařízeno
ústní jednání, neboť to není nezbytné pro zjištění stavu věci.
Dle ustanovení § 36 odst. 3 správního řádu Vám tímto dáváme možnost (není Vaší povinností)
vyjádřit se před vydáním rozhodnutí ke zjištěným podkladům. Tohoto práva účastníka řízení
můžete využít do 10 dnů ode dne doručení této písemnosti. Po uplynutí dané lhůty bude ve
věci vydáno rozhodnutí.

Mám nějak reagovat, chtít nahlédnout do spisu apod?
Děkuji moc
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Prisel mi příkaz - součástí přílohy je dodejka označeného řidiče
« Odpověď #10 kdy: 03 Listopadu 2017, 14:50:05 »

Požádejte písemně o zasláni kopie spisu s tím, že chcete využít vašeho práva, ale je neúčelné aby jste někam cestoval. Žádáte o pořízení kopie s tím, že zaplatíte poštovné. Dále žádáte o prodloužení lhůty k vyjádření na deset dnů po doručení kopie spisu.
IP zaznamenána

matata

  • Příspěvků: 90
    • Zobrazit profil
Re:Prisel mi příkaz - součástí přílohy je dodejka označeného řidiče
« Odpověď #11 kdy: 09 Listopadu 2017, 10:38:42 »

Ahoj, tak jsem požádal o kopii spisu s tím že uhradím poštovné (mohli mimo jiné poslat i datovkou)

a bylo mi odpovězeno:
Dle ust. § 38 odst. 4 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, je s právem nahlížet do spisu
spojeno právo činit si výpisy a právo na to, aby správní orgán pořídil kopie spisu nebo jeho
části.
Z uvedeného vyplývá, že není povinností správního orgánu pořizovat kopie spisové
dokumentace a zasílat je účastníku řízení.
Dle ustanovení § 36 odst. 3 správního řádu Vám tímto dáváme možnost (není Vaší
povinností) vyjádřit se před vydáním rozhodnutí ke zjištěným podkladům. Tohoto práva
účastníka řízení můžete využít do 10 dnů ode dne doručení této písemnosti. Po uplynutí dané
lhůty bude ve věci vydáno rozhodnutí

Co prosím navrhujete?
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Prisel mi příkaz - součástí přílohy je dodejka označeného řidiče
« Odpověď #12 kdy: 09 Listopadu 2017, 11:03:58 »

Udělal bych toto... odvolal bych se na jejich dopis a napsal bych

"Dle ust. § 38 odst. 4 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, je s právem nahlížet do spisu
spojeno právo činit si výpisy a právo na to, aby správní orgán pořídil kopie spisu nebo jeho
části. Žádám tedy podle tohoto ustanovení správní orgán o pořízení kopie spisu, a to do datové schránky XYASSAA. "

Já mám zkušenost, že jakmile použijete právě slovo "poslat", napíšou, že nemají povinnost nic posílat.

Připomeňte jim Správní řád:
§ 4

(1) Veřejná správa je službou veřejnosti. Každý, kdo plní úkoly vyplývající z působnosti správního orgánu, má povinnost se k dotčeným osobám chovat zdvořile a podle možností jim vycházet vstříc.

Pokud tuto možnost nemají, ať postupují alespoň zákona viz výše. Úřad má také povinnost nezatěžovat účastníky a postupovat ekonomicky - přesně paragrafy ted rychle nedohledám
IP zaznamenána

matata

  • Příspěvků: 90
    • Zobrazit profil
Re:Prisel mi příkaz - součástí přílohy je dodejka označeného řidiče
« Odpověď #13 kdy: 09 Listopadu 2017, 14:00:03 »

Perfecto... díky moc.  ;)
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Prisel mi příkaz - součástí přílohy je dodejka označeného řidiče
« Odpověď #14 kdy: 09 Listopadu 2017, 14:09:55 »

Připomeňte jim Správní řád:
§ 4

(1) Veřejná správa je službou veřejnosti. Každý, kdo plní úkoly vyplývající z působnosti správního orgánu, má povinnost se k dotčeným osobám chovat zdvořile a podle možností jim vycházet vstříc.

Pokud tuto možnost nemají, ať postupují alespoň zákona viz výše. Úřad má také povinnost nezatěžovat účastníky a postupovat ekonomicky - přesně paragrafy ted rychle nedohledám
Tak s tím si vytřou prdel jako nic. V zákoně není nic o posílání datovkou neb poštou, takže si ovčane žmoulej čepici a přijď k nám na úřad. Chápejte, my bysme vám hrozně rádi vyšli vstříc ale my můžem jen to co je v zákoně víte?
IP zaznamenána