30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Překročení rychlosti mimo obec o více než 30km/h  (Přečteno 4725 krát)

cernykapr

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Překročení rychlosti mimo obec o více než 30km/h
« kdy: 10 Října 2017, 10:40:43 »

Zdravím,
V květnu tohoto roku jsem jel po rovném úseku, kde v mém směru byli 2 pruhy, předjel jsem pomalejší auto a hned po zařazení zpět do pravého pruhu, jsem byl změřen civilní octavií jedoucí v protisměru. Ti okamžitě zapnuli majáky a i přes ohrožení ostatních účastníků provozu se otočili přes dvojitou čáru zamnou a po cca. 300m mě zastavili. Naměřená rychlost prý 130km/h (s odečtením odchylky 126km/h). Pánům jsem sdělil, že s přestupkem nesouhlasím a že věc budu řešit ve správním řízení. Policista po mě z neznámého důvodu požadoval, abych vystoupil z auta a šel za ním, pak si mě vyfotil. Následně jsem jim však podepsal oznámení o přestupku, o čemž jsem později zjistil, že jsem to asi neměl dělat?
V srpnu mi přišel příkaz, na který jsem v řádném termínu podal odpor bez důvodu.
Nyní (říjen) jsem si poslední den vyzvedl na poště předvolání k ústnímu jednání, které se však koná už zítra ráno.
Dnes jsem si proto dojel nahlédnout do spisu, který jsem si celý ofotil.
Potřeboval bych poradit jak věc dále řešit a čím zítra argumentovat.

Nalezl jsem například chybu v předvolání, kde píšou "..jmenovaný dne ... při řízení osobního automobilu tov.zn. Škoda..." a níže je napsáno "..Na výstupu z tohoto rychloměru ... je řádně zdokumentována rychlost vozidla. Vozidlo Audi je zachyceno v radarovém svazku a na snímku je kromě datumu a času i rychlost vozidla 130km/h..". Já jsem však jel vozidlem Škoda, které je i na snímkách z radaru.
Dále se domnívám, že RAMER10C mě nemůže legálně změřit přes 2 pruhy, v lehké zatáčce a ještě z protisměrem jedoucího automobilu.

Níže přikládám spis.

Děkuji za každou pomoc a radu.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti mimo obec o více než 30km/h
« Odpověď #1 kdy: 10 Října 2017, 11:13:25 »

Obávám se, že Ramer 10C může měřit i přes více pruhů, v lehké zatáčce a "na příjezdu" - tedy z protisměru. Zatáčka do poloměru 1600 m je z hlediska měření rovina. Při poloměru menším již jde o správné ustavení měřidla  což by musel fízl prokázat.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti mimo obec o více než 30km/h
« Odpověď #2 kdy: 10 Října 2017, 11:21:04 »

Nejsem odborník přes radary, ale zaujaly mne dvě věci:
1) Ve výseči radarového svazku není vozidlo celé
2) Přesně za vozidlem je obrovská plechová cedule
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti mimo obec o více než 30km/h
« Odpověď #3 kdy: 10 Října 2017, 11:25:35 »

Tabule je mimo radarový svazek a ve výseči celé být nemusí. Pro odraz signálu to není nutné. Jen tam nesmí být jiné vozidlo nebo jiná odrazná plocha, což není.
Pro tentokrát je změřeno správně.
IP zaznamenána

cernykapr

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti mimo obec o více než 30km/h
« Odpověď #4 kdy: 10 Října 2017, 13:13:01 »

Je pravda, že na snímku z rameru 10 by měla být i délka vozidla? Dá se toho nějak chytit, že tam není a tudíž se nedá posoudit přesnost měření?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti mimo obec o více než 30km/h
« Odpověď #5 kdy: 10 Října 2017, 13:15:35 »

Mně zase zaujaly čtyři  věci..

1. Byli policisté proškoleni o používání radaru? Možná by to měli potvrdit při výslechu.

2. Nějak nevidím na ověřovacím listě značky (ledaže by autor sám začernil)

3. Nedochází zde k reflexi skrz tu tabuli za autem ?

4. Vážně je to auto černé barvy? Možná mě šálí zrak, ale vidím tmavě modrou.

Jinak v úředním záznamu je místo úřadu, kde se to řeší.
« Poslední změna: 10 Října 2017, 13:20:03 od Mesec »
IP zaznamenána

cernykapr

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti mimo obec o více než 30km/h
« Odpověď #6 kdy: 10 Října 2017, 13:49:09 »

Mně zase zaujaly čtyři  věci..

1. Byli policisté proškoleni o používání radaru? Možná by to měli potvrdit při výslechu.

2. Nějak nevidím na ověřovacím listě značky (ledaže by autor sám začernil)

3. Nedochází zde k reflexi skrz tu tabuli za autem ?

4. Vážně je to auto černé barvy? Možná mě šálí zrak, ale vidím tmavě modrou.

Jinak v úředním záznamu je místo úřadu, kde se to řeší.
1. Tzn. mám zítra navrhnout výslech policajtů?

2. Pokud RZ, tak tam je, jen jsem jí začernil

3. Zkusím to zítra také použít

4. Auto je bohužel opravdu černé barvy
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti mimo obec o více než 30km/h
« Odpověď #7 kdy: 10 Října 2017, 14:12:27 »

1. Tzn. mám zítra navrhnout výslech policajtů?
Navrhněte výslech policistů. Zkuste je uvařit na praktické neznalosti postupu měření - zejména, je-li tam opravdu zatáčka.
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti mimo obec o více než 30km/h
« Odpověď #8 kdy: 10 Října 2017, 14:22:50 »

Myslím, že mezi výzvou k ústnímu jednání a jednáním samotným musí být nejméně 3 pracovní dny. Ne že by to pomohlo přímo v obraně, nicméně klidně bych požadoval čas na vyjádření se ke spisu písemně posléze, nikoli na ústním jednání. Tím to celé přibrzdit a připravit si řádnou obranu. Plus klidně bod do odvolání kdyby se cukali. Mně teď kraj překvapivě smetl rozhodnutí SO právě na jejich neochotě dát spis z rukou a nesmyslných dobách k vyjádření.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti mimo obec o více než 30km/h
« Odpověď #9 kdy: 10 Října 2017, 14:51:39 »

Myslím, že mezi výzvou k ústnímu jednání a jednáním samotným musí být nejméně 3 pracovní dny. Ne že by to pomohlo přímo v obraně, nicméně klidně bych požadoval čas na vyjádření se ke spisu písemně posléze, nikoli na ústním jednání. Tím to celé přibrzdit a připravit si řádnou obranu. Plus klidně bod do odvolání kdyby se cukali. Mně teď kraj překvapivě smetl rozhodnutí SO právě na jejich neochotě dát spis z rukou a nesmyslných dobách k vyjádření.
Po prvním čtení jsem si to také vyložil blbě - ale černýkapr nikde nesděluje, že si výzvu vyzvedl včera, ale že si jí vyzvedl v říjnu. Tedy naznačuje, že se na to vyprdnul a dotazuje se až den před jednáním. Jinak lhůta je "s dostatečným, zpravidla 5 denním předstihem..."
IP zaznamenána

cernykapr

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti mimo obec o více než 30km/h
« Odpověď #10 kdy: 10 Října 2017, 16:44:57 »

Výzvu jsem dostal v pondělí do schránky, protože v pátek jsem byl pryč a nemohl ji vyzvednout.
IP zaznamenána