30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkovani na trave - neznamy pachatel?  (Přečteno 5255 krát)

hadic

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
[?] Parkovani na trave - neznamy pachatel?
« kdy: 07 Října 2017, 21:52:50 »

Zdravim, tez jsem zapocal revoltu proti zlovuli moci uredni...

Dostal jsem za sterac vyzvu abych se do 3 dnu dostavil na MP vysvetlit udajny prestupek ze moje auto zadnima kolama stoji na trave.

Bydlime kousek od diskoteky, ma sanci na uspech argumentovat tim, ze jsem vecer zaparkoval radne a pres noc mi neznamy pachatel zrejme navstevnici baru prenesli auto o metr na travu? Tedy pachatel neznamy? V ulici nejsou kamery proto bohuzel ty zloduchy tezko dopatrat.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na trave - neznamy pachatel?
« Odpověď #1 kdy: 07 Října 2017, 21:57:28 »

A natypovali to jako nedovolené stání, nebo nedovolený zábor veřejného prostranství ? Pokud to druhé - tak to není SPRDELizovatelné a stačí se s nimi dál nebavit a případně se odvolat na LZPS.
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na trave - neznamy pachatel?
« Odpověď #2 kdy: 07 Října 2017, 22:06:30 »

Papírek za stěračem odnesl vítr!
IP zaznamenána

hadic

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na trave - neznamy pachatel?
« Odpověď #3 kdy: 07 Října 2017, 22:35:38 »

To z vyzvy neni patrne... Spis mi jde o to ze bavit se s opicakama je jednodussi nez pak resit spravni rizeni, proto bych to nejradsi smetl jeste pred SR. (Toho si uziju jeste dost, mam na poste fotku z radaru - to byl puvodne duvod moji registrace a aktivni odpor. Toto je jen tresnicka :D )
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na trave - neznamy pachatel?
« Odpověď #4 kdy: 08 Října 2017, 00:51:46 »

Na výzvě je 361/2000 Sb., to zábor nebude.

Každopádně, s fízlem se slušný člověk nebaví, lísteček zahodit (nebo třeba přidat do sbírky) a počkat, až se doporučeně ozve úřad, dopis vyzvednout poslední den lhůty, pak naskenovat, anonymizovat, vložit sem.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na trave - neznamy pachatel?
« Odpověď #5 kdy: 08 Října 2017, 01:24:01 »

To z vyzvy neni patrne... Spis mi jde o to ze bavit se s opicakama je jednodussi nez pak resit spravni rizeni

Tak zábava s opičáky povede buď k zaplacení pokutičky nebo právě do toho správního řízení. Představa, že tam nakráčíte a oni to stopí a nepošlou dál je stejně naivní jako čekat na kopci až k Vám doteče voda z údolí......

Prostě řešte až úřad.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na trave - neznamy pachatel?
« Odpověď #6 kdy: 08 Října 2017, 08:43:58 »

Jediná výjimka je, že by jste tam měl velmi dobrého kamaráda, který by to zamázl. V opačném případě tam nemá smysl chodit.
IP zaznamenána

hadic

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na trave - neznamy pachatel?
« Odpověď #7 kdy: 08 Října 2017, 12:32:52 »

Dobre. A uradu potom bude stacit rict ze to auto prenesli o metr ozralove z diskoteky? Nebo to povede ke sprdeli?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na trave - neznamy pachatel?
« Odpověď #8 kdy: 08 Října 2017, 18:30:40 »

SSpíše že to přenesla banda kulturistů, když už...
IP zaznamenána

hadic

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na trave - neznamy pachatel?
« Odpověď #9 kdy: 28 Prosince 2017, 16:22:05 »

Tak jsem dostal dopis z úřadu kde chtějí určenou částku, a pokud nezaplatím, tak mě hned zvou 3.1. na podání vysvětlení.

Snažil jsem se tu hledat info co říkat, dřív jsem něco našel, ale teď jako na potvoru nevím kde jsem to viděl, tak bych potřeboval trošku nakopnout...

V dopise se píše, že auto na trávě stálo mezi 14:05 a 14:20 ale žádná fotka přiložena není. Ta bude určitě ve spisu.

No protože přeci o ničem nevím protože lístek od opičáka odnesl vítr, tak vůbec vlastně nevím co po mě chtějí vysvětlovat, že? Stačí tam teda přijít, říct že si nejsem ničeho vědom, nahlídnout do spisu, a nechat si lhůtu na rozmyšlenou?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na trave - neznamy pachatel?
« Odpověď #10 kdy: 28 Prosince 2017, 16:25:47 »

ano, nejlepší je přijít tam, učinit kompletní kopii spisu, pozjišťovat co tam všechno mají a seznámit je se skutečností, že požadujete adekvátní lhůtu na prostudování spisu a souvisejících materiálů. A můžete dodat, že vzhledem k tomu, jak dlouho to u úřadu už leží, že považujete Vámi požadovanou lhůtu 1 měsíce za velmi vstřícnou a přiměřenou s ohledem k tomu, že jste zaměstnaný člověk a nemáte na práci jenom tady tohle… a v této chvíli se tedy k ničemu nebudete vyjadřovat.
IP zaznamenána

hadic

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na trave - neznamy pachatel?
« Odpověď #11 kdy: 28 Prosince 2017, 16:48:38 »

Super, tohle jsem chtěl slyšet :) Bál jsem se aby na seznamování se spisem už nebylo pozdě. Takže to je dobře. No a co kdyby mě chtěli přinutit rozhodnout se do týdne třeba? Jistěže jim tam začnu povídat jak jsem pracovně vytížen, ale něco lepšího vymyšleno není?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na trave - neznamy pachatel?
« Odpověď #12 kdy: 28 Prosince 2017, 18:52:23 »

pak byste měl docela ostré střelivo na podjatost…
IP zaznamenána