30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 6 7 [8] 9

Autor Téma: Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)  (Přečteno 208001 krát)

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #105 kdy: 28 Listopadu 2014, 11:57:45 »

Ten den řídili vozidlo dva řidiči, kteří se střídali…
Oni se ale ptají, kdo vozidlo řídil "v době spáchání přestupku", ne kdo ho řídil "ten den". Klidně by to mohli zamést s tím, že jim totožnost řidiče nebyla sdělena, jelikož se to samo nabízí. V praxi ale většinou tuhle jednoduchou kličku nepoužívají, zejména ne v Praze  :)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #106 kdy: 28 Listopadu 2014, 12:49:30 »

V knize jízd mám záznamy vážící se ke konkrétnímu datu, nikoliv k hodině a minutě, protože řidiči se pravidelně střídají a není možné zaznamenávat každé vystřídání šoférů. Nicméně nabízí se otázka — jak dlouho má občan uchovávat v paměti den, hodinu a minutu přesně a jména a identifikační údaje řidičů?
Zákon nařizuje povinnost provozovatele vozidla, popř. osoby, které provozovatel vozidlo svěřil, sdělit policii nebo správnímu orgánu údaje potřebné k určení totožnosti osoby, která vozidlo řídila v době spáchání přestupku. Ve smyslu tohoto zákona jsem (dle mého názoru) vyhověl, neb jsem sdělil údaje potřebné k určení totožnosti osoby, která vozidlo v době spáchání přestupku řídila.
Podle § 22 odst. 2 se přestupku dopustí ten, kdo jako provozovatel vozidla nezná údaje o totožnosti osoby, které svěřil vozidlo nebo přikázal vozidlo k řízení. Já údaje o totožnosti osob znám a úřadu jsem je sdělil: „vozidlo registrační značky xxx xx xx má dlouhodobě pronajaté pan A; ze záznamů a evidence, kterou k danému vozidlu vedu, vyplývá, že dne xx. měsíce roku 2014 dané vozidlo řídil pan A (datum narození a trvalý pobyt) a pan B (datum narození a trvalý pobyt). Oba řidiči byli mnou poučeni, aby dbali veškerých zákonů a vyhlášek, týkajících se provozu motorových vozidel na silničních komunikacích a stvrdili mi písemně, že toto budou dodržovat…“
Mimo jiné jsem oznámil, že došlo k malé dopr. nehodě atd.

Domnívám se, že jsem se snad nedopustil chyby. Mám to v PDFku, chcete to pro jistotu poslat přes PM?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #107 kdy: 28 Listopadu 2014, 13:42:48 »

Pdf jsem shlédl. Hned první věta "Tímto Vám oznamuji, že Vám nic platit nebudu." mě rozsekala  ;D

Je to poměrně kvalitní a propracované podání, já být úředníkem, kterému to přistálo na stole, tak se na to vyseru a nechám to plavat.  Pokud to bude mít pokračování, dejte vědět.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #108 kdy: 28 Listopadu 2014, 13:51:27 »



V knize jízd mám záznamy vážící se ke konkrétnímu datu, nikoliv k hodině a minutě, protože řidiči se pravidelně střídají a není možné zaznamenávat každé vystřídání šoférů. Nicméně nabízí se otázka — jak dlouho má občan uchovávat v paměti den, hodinu a minutu přesně a jména a identifikační údaje řidičů?
Zákon nařizuje povinnost provozovatele vozidla, popř. osoby, které provozovatel vozidlo svěřil, sdělit policii nebo správnímu orgánu údaje potřebné k určení totožnosti osoby, která vozidlo řídila v době spáchání přestupku. Ve smyslu tohoto zákona jsem (dle mého názoru) vyhověl, neb jsem sdělil údaje potřebné k určení totožnosti osoby, která vozidlo v době spáchání přestupku řídila.
Podle § 22 odst. 2 se přestupku dopustí ten, kdo jako provozovatel vozidla nezná údaje o totožnosti osoby, které svěřil vozidlo nebo přikázal vozidlo k řízení. Já údaje o totožnosti osob znám a úřadu jsem je sdělil: „vozidlo registrační značky xxx xx xx má dlouhodobě pronajaté pan A; ze záznamů a evidence, kterou k danému vozidlu vedu, vyplývá, že dne xx. měsíce roku 2014 dané vozidlo řídil pan A (datum narození a trvalý pobyt) a pan B (datum narození a trvalý pobyt). Oba řidiči byli mnou poučeni, aby dbali veškerých zákonů a vyhlášek, týkajících se provozu motorových vozidel na silničních komunikacích a stvrdili mi písemně, že toto budou dodržovat…“
Mimo jiné jsem oznámil, že došlo k malé dopr. nehodě atd.

Domnívám se, že jsem se snad nedopustil chyby. Mám to v PDFku, chcete to pro jistotu poslat přes PM?

Úřad nezajímá kolik lidí vozidlo užívalo, chce konkrétní jméno řidiče, který přestupek spáchal.
Jak dlouho si má člověk pamatovat kdo řídil zákon neupravuje, prostě to má vědět.
Oni na takové vysvětlení možná učiní nezbytné kroky ke zjištění pachatele, tím že je vyzvou k podání vysvětlení, ale výsledek bude zahájení sprdele.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #109 kdy: 28 Listopadu 2014, 18:56:31 »

Pdf jsem shlédl………Pokud to bude mít pokračování, dejte vědět.

Díky za Váš čas. Jen by mne zajímalo, co si myslíte o tom cáru papíru, co poslali z magistrátu? V podstatě bez podpisu a razítka, stejně tak bez instrukcí, na kterou koreespondenční adresu napráskat řidiče. To si myslím, že by se také mohlo využít do případné odvolačky. Já dost váhal, zda na to vlastně mám reagovat…

Jinak loni jsem pomáhal jedné paní, na kterou její soused/„obdivovatel“ poslal udání, že mu při parkování podřela auto. Přivolaná policie konstatovala, že mu ho neodřela, protože na jejím novém autě nebyl ani škrábaneček. Ale na výslech si ji předvolala. Tam se jí zeptali, zda-li má potvrzení o lékařském osvědčení k řízení (je to starší paní). Odpověděla, že to nemá u sebe. A neštěstí bylo na světě. Dali to na magistrát, kde to měl na svědomí zmr. Mifek, který byl zaionteresován milou paní zlikvidovat (výslech jejího povedeného souseda se konal den před jejím podání vysvětlení). A tak ji zmr. Mifek odsoudil k 50000 kč pokuty a zákazu řízení na půl roku, přestože donesla od lékařky inkriminované potvrzení (které jinak má stále ve svém autě). Vzhledem k tomu, že paní čiperka podniká, bylo by to skutečně likvidační. Naštěstí jsem se vložil do odvolání a kraj to shodil zpět do bodu nula. Nakonec to nechali zbaběle spadnout do prekluze. Půl roku po prekluzi přišla té paní výzva k úhradě pokuty 10000 kč za neodevzdání řidičáku a výzva k okamžitému odevzdání řidičáku. To už jsem zrovna neměl čas (jel jsem do zahraničí), tak jsem to přenechal svému právníkovi, který po prostudování případu si milého zmr. Mifka náležitě vychutnal a podal navíc na něj patřičnou stížnost…
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #110 kdy: 30 Listopadu 2014, 17:19:06 »

50000 za zdravotní potvrzení asi těžko. A jak ji mohli vyzvat k odevzdání řidičáku, když to kraj díky vám shodil a pak to prekludovalo?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #111 kdy: 30 Listopadu 2014, 18:22:15 »

To je jednoduché. Těch 50000 kč odpálil zmr. Mifek od boku, protože prohlásil (na základě tvrzení onoho povedeného souseda a vzdor tvrzení od PaChů), že spáchala dopravní nehodu a že prý neměla potvrzení od lékaře, že může řídit a proto ji prohlásil za pachatelku smrtelného přestupku.

A jak ji mohli vyzvat? No mohli, protože úřad nelze potrestat a oni to prostě chtěli zkusit, co kdyby náhodou vyměkla.
Kdybyste Vy poslal úřadu fakturu za zboží, které jste jim nedodal, tak Vás zavřou. Když úřad se pokusí o podvod, nestane se nic, VŮBEC NIC…
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #112 kdy: 22 Prosince 2014, 16:42:59 »

Hlásím jeden WIN z 19.12.2013 - osoba mrtvá na dodatečnou "Výzvu" zafungovala.
IP zaznamenána

cestmir

  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #113 kdy: 23 Prosince 2014, 16:50:10 »

Zdravim,

prichazim s otazkou, na kterou jsem zde nenalezl odpoved, a mohla by byt uzitecna i nekomu jinemu do budoucna.

Prisla mi vyzva, ve ktere je spatne urcene misto, kde me namerili. Uvedli krizeni dvou silnic, ktere sice existuje, ale cca 10km od mista umisteni radaru a rozhodne neni v katastru obce, kterou uvadi. Je to vyznamna chyba, na ktere by se dalo pripadne stavet?

Diky.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #114 kdy: 23 Prosince 2014, 17:11:07 »

no určitě by se o té chybě úřad měl dozvědět co nejpozději :)
IP zaznamenána

cestmir

  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #115 kdy: 26 Prosince 2014, 16:02:26 »

Co tim presne myslis, az spravni rizeni, pokud k tomu dojde?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #116 kdy: 26 Prosince 2014, 18:02:11 »

Co tim presne myslis, az spravni rizeni, pokud k tomu dojde?

Ideálně je nechat to napsat do rozhodnutí a pak (pokud rozhodnutí bude "vinen") to napadnout v odvolání.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #117 kdy: 26 Prosince 2014, 21:38:55 »

no oni určitě nadělají chyb mnohem více, tohle bych si nechal jako win eso v rukávu na případně horší časy
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #118 kdy: 05 Ledna 2015, 09:32:42 »

tož hlásím první dvě prekluze - parkování v 12/2013, udán cizinec, nic dalšího se už nestalo, Praha
IP zaznamenána

Rainier

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #119 kdy: 06 Ledna 2015, 19:28:59 »

Ahoj všichni, nějaké novinky o placení/ignorování pro rok 2015?

I já jsem e 30.11.2014 dopustil srdceryvného přestupku a zaparkoval jsem o víkendu tam kde jsem neměl. Spáchal jsem tím přestupek dle § 125c/1k zákona o silničním provozu a přišlo mi ať uhradím 600,-Kč do 15tého dne. Pokud tak neučiním, tak mám nabonzovat ve stejné lhůtě řidiče co řídil. Pokud tak taky neučiním, tak tak bude MHMP pokračovat v řešení přestupku a pokud do 60ti dnů nezjistí přestupce, tak zahájí SPRDEL s provozovatelem vozidla.

Pročetl jsem články na zdejším fóru a přemýšlím, že budu 15 dní ignorovat a pak uvidím co se bude dít, pokud příjde výzva, abych uvedl řidiče, pošlu dopis s mrtvolou a pokud přijde rovnou sprdel, tak taky. Ješě to funguje? Nebo už si na to našel MHMP obranu?

Děkuji za názory
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 6 7 [8] 9