30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9

Autor Téma: Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)  (Přečteno 207888 krát)

mick

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #90 kdy: 09 Září 2014, 02:30:01 »

Zdravím, už nějakou chvíli tady vše studuji a přesto si nejsem jistý jak postupovat - poprosím tedy rady.
V květnu jsem se dopustil přestupku tím, že jsem na označeném parkovišti parkoval kolmo k chodníku, zatímco značka mluvila o stání podélném. Trošku pikantní je, jak k tomu došlo. Na parkoviště jsem dojel za ranního svítání, viditelnost ještě decentně snížená. Že tam parkoviště léta je, to vím, značku jsem tak nějak letmo zahlédl taky. V jakém směru se tam parkuje, to jsem do teď v hlavě nenosil. Mezi cca patnácti auty bylo jediné volné místo, které jsem využil. Když jsem se vrátil k autu (po 3 dnech), měl jsem za stěračem lístek od MP. Na dopravní značce vyznačující parkoviště je skutečně symbol pro podélné parkování. Značka je ale zarostlá v zeleni - mám zdokumentováno. Dá se samozřejmě najít správný úhel, ze kterého vidět je, dá se ale bez problémů najít řada úhlů, odkud vidět není, nebo alespoň není vidět třeba právě symbol řešící směr parkování. Rozhodně dle mého soudu nesplňuje zde už někde citovaný paragraf o tom, že má být včas a dobře viditelná. Navíc je kuriózní, že všech zmíněných patnáct aut parkovalo také kolmo k chodníku, takže jsem v danou chvíli neměl možnost vidět ani existující vodorovné značení, a ani si stoupnout jinak - jediné volné místo skýtalo právě jen možnost zaparkovat ve špatném směru. Běžnému provozu v daném místě auta nebránila ani takto zaparkovaná. Toto je tedy věc, kterou bych rád argumentoval a ustál.
Aktuálně mám v ruce zde několikrát vzpomínané lejstro s texty: ... vyzývá provozovatele vozidla ... k uhrazení určené částky 700 Kč (to mě za uvedený přestupek přijde dost přes čáru) do 15 dnů. ... neuhradí-li provozovatel, může úřadu sdělit totožnost řidiče...toto sdělení se považuje za podání vysvětlení. Nezjistí-li úřad po nezbytných krocích totožnost pachatele, zahájí  řízení o sprdel s provozovatelem. atd... Nikde ani zmínka, že bych něco nějak mohl vysvětlit ohledně přestupku vlastního. Buď zaplať, nebo nabonzuj.
Pro úplnost dodám, že vozidlo je z 50% firemní na živnost, provozovatel i řidič jsem já.
Aktuálně mám tedy hrát mrtvého brouka a čekat na sprdel s provozovatelem, nebo se mám bonznout, že jsem řídil já? Má někdo zkušenost, jak velká je šance, že uspěju s nevhodně umístěnou značkou vzhledem k okolní bujné zeleni a její špatnou viditelností?
A taková malá perla o pomáhat a chránit na závěr - lísteček za stěračem k popsanému přestupku byl datován na sobotu 00:40 hodin (v Brně). To mě fakt pobavilo. V tuto dobu, kdy je noc před sobotou při které jsou nálevny nejplnější, kdy u většiny z nich nastává zavíračka a ulice jsou plné posílených jedinců rušících noční klid i dopravu, převracejících vše co není přibité a zabetonované, močících (v lepším případě) do každýho druhýho koutu, tak v této době má MP v Brně vše vyřešeno, nemá co dělat a řeší už fakt jen ty auta, který stojí na vyznačeným parkovišti otočený o 90 st. proti plánu.
Díky předem za podnětné rady.
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #91 kdy: 09 Září 2014, 09:05:48 »

můžeš nahlásit sám sebe pak budou řešit přestupek jako takovej s tebou  ;)
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #92 kdy: 09 Září 2014, 12:56:16 »

Nevim, jak jsou na tom v Brně, ale šel bych formou ignorace jako v Praze. Obecně platí, že v případě zahlcených správních orgánů výzvu ignorujeme, v případě menších měst je potřeba reagovat a písemně nahlásit cizince nebo mrtvolu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #93 kdy: 09 Září 2014, 13:15:57 »

Nikde ani zmínka, že bych něco nějak mohl vysvětlit ohledně přestupku vlastního. Buď zaplať, nebo nabonzuj.
Tohle je totiž odpustek. Zaplať a nebudeme se tím zabývat. Jestli se nějaký přestupek vůbec stal není podstatné.

Ale pak přijde SprDel (když nezaplatíte a nenabonzujete) a tam je podmínkou i existence přestupku.
Takže to můžete ignorovat a kdyby to hodili na SprDel argumentovat chybějícími znaky přestupku.
IP zaznamenána

smckljagmkl

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #94 kdy: 08 Listopadu 2014, 11:26:04 »

Ad cizinec, mrtvola a spol.
Možná jsem to tu někde přehlédl, ale co následující situace?
1) Mě jako provozovateli přijde výzva.
2) Písemně nabonzuji kdo řídil. Tím jsem splnil povinnost provozovatele.
3) Ten nabonzovaný řekne, že neřídil, ale odmítá vypovídat proti osobě blízké. Prostě osoba blízká posunutá o člověka dál.
Domnívám se, že zpátky na mě v tomto případě už nemohou a na toho nabonzovaného taky ne. Ale zas je to tak jednoduché, že to už určitě vymyslel někdo přede mnou.
Tak co by se dělo?
Díky
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #95 kdy: 08 Listopadu 2014, 12:46:40 »

Domnívám se, že zpátky na mě v tomto případě už nemohou a na toho nabonzovaného taky ne. Ale zas je to tak jednoduché, že to už určitě vymyslel někdo přede mnou.
Tak co by se dělo?

Po 60 dnech věc odloží, protože nezjistily skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě.
Následně zahájí řízení s provozovatelem vozidla za spáchání sprdele.
IP zaznamenána

smckljagmkl

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #96 kdy: 08 Listopadu 2014, 19:54:36 »

I když provozovatel nabonzoval a oni toho nabonzovaného našli? To jsem myslel platí jen u Senegalce a spol...
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #97 kdy: 08 Listopadu 2014, 22:48:03 »

I když provozovatel nabonzoval a oni toho nabonzovaného našli? To jsem myslel platí jen u Senegalce a spol...

Ten nabonzovanej musí být řidič - pachatel přestupku a ne někdo komu jsem půjčil vozidlo.
Jestliže orgán zjistí, že nabonzovanej neřídil nebo mu to řízení vozidla v době spáchání přestupku nemůže prokázat a to nemůže, protože odmítá podat vysvětlení s využitím osoby blízké nebo prostě řekne, že neřídil, přestupek odloží a zahájí sprdel s provozovatelem.
Je úplně jedno jestli je to čech, senegalec nebo Huml.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #98 kdy: 09 Listopadu 2014, 09:47:23 »

I když provozovatel nabonzoval a oni toho nabonzovaného našli? To jsem myslel platí jen u Senegalce a spol...

Nejde o to jestli ho našli, ale jestli se mu prokáže ten přestupek.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #99 kdy: 25 Listopadu 2014, 10:29:41 »

Též jsem byl obšťasten výzvou od pražského magistrátu. Nicméně zaujala mne jedna věc. Výzva není podepsaná (podpis je vytištěný) a není tam žádné razítko. Ač mně to přišlo v obálce s modrým pruhem — ptám se — je to vůbec platný úřední dokument? Neměl bych jim poslat výzvu k řádnému doplnění jejich výzvy?  ;)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #100 kdy: 27 Listopadu 2014, 22:36:39 »

No, zajímavé je, že tato výzva vůbec je nějaká nestandardní. Kromě chybějícího razítka a podpisu je na hlavní stránce pouze výzca k zaplacení úplatku/výpalného. Teprve na druhé straně velmi malým písmem je jakési poučení, kde mezí hustě psaným blábláblá je i informace o tom, že je možné napráskat řidiče. Ovšem opět chybí informace o tom, kam vlastně je možné toho pyrátského řidiče napráskat.


Mňo, už jsem jim teda patřičně odpověděl a poslal seznam řidičů, jenž ten den auto řídili. A docela jsem si to i vychutnal. Poslal jsem to na sídlo úřadu, nikoliv na jakousi provozovnu.
Moc se těším na další pokračování této záživné korespondence, tedy pokud to neodpískají…  ;)
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #101 kdy: 27 Listopadu 2014, 22:50:30 »

Není to nějaký fake? Jestli někdo nepřišel na to jak si přilepšit :)
Zkontroloval bych číslo účtu, jestli odpovídá účtu magoše.
Jestli je to fakt od nich, tak bych jim napsal zábavný dopis s žádostí o vyjasnění těch nesrovnalostí.
Jestli to není od nich, tak bych poslal info na magoš a případně podal trestní oznámení.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #102 kdy: 27 Listopadu 2014, 23:37:30 »

Byl to dopis s modrým pruhem na obálce kompletně předtištěné hlavičkou úřadu a tak dále i s poučením. To by si doma na tiskárně nikdo nevytisknul.
Však jsem taky napsal velmi šťavnatý dopis, kde jsem je upozornil na tyto nesrovnalosti. Ale k nápravě jsem je nevyzval, to použiji jen jako další munici pro případné odvolání, kdyby to přehodili na sprdel. Ale podle mého názoru tohle ve svém vlastním zájmu musí odpískat. Jestli ne, tak to bude zábava. ALe nikoliv pro ně… :-)
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #103 kdy: 28 Listopadu 2014, 00:04:56 »

Výzvy z Prahy jsou obecně slušný slátaniny. Vytištěná kopie podpisu a u toho zkratka v.r., naprosto zprasený formátování - mezera mezi slovy x krát jinak, řádkování to samý, dvě dvojtečky, tečka za viz, chybějící mezery atd. Jinak seznam řidičů jenž ten den řídili je nahrávka na smeč - vždy uvádíme konkrétního řidiče v době údajného přestupku.

Btw. nechapu, jak nemuzou stihat, kdyz jen tisknou vyzvy a posilaji + maji jednu sablonu plnou chyb. Vzdyt to vsechno muze bejt automaticky - usekovka - RZ - provozovatel, generator c.j. a VS - prideleni urednika a vytisteni na jeho tiskarne. A potom nestihaji resit neplatice? :-O
« Poslední změna: 28 Listopadu 2014, 00:23:08 od unlimited »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #104 kdy: 28 Listopadu 2014, 00:39:11 »

proto je také v jejich zájmu, aby poslali kopii spisu (jak jsem též požádal), abych mohl být nápomocen k přesnějšímu určení pachatele přestupku. Provozovatel vozidla je povinen znát identifikace řidiče, který vozidlo řídil. Já identifikaci znám a úřadu jsem ji sdělil. Ten den řídili vozidlo dva řidiči, kteří se střídali…
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9