30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Formulář "Sdělení totožnosti řidiče" - ještě jeden dotaz - odpověď na výzvu  (Přečteno 11550 krát)

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil

Ahoj, přišla mi Výzva k zaplacení odpustku a jako její příloha i předtištěný formulář "Sdělení totožnosti řidiče". Protože však, z taktických důvodů, nechci (alespoň zatím) sdělovat úřadu "adresu (Helmutova) trvalého pobytu" (a vlastně ani "adresu pobytu, na které se řidič skutečně zdržuje" - wtf., co to je?), kteréžto řádky tento formulář obsahuje, chtěl bych se místních zkušenějších zeptat, zda mě něco nutí použít tento jejich formulář a nebo jestli jim můžu beztrestně poslat svoji vlastní reakci na jejich výzvu, kde uvedu pouze Helmutovo jméno a příjmení, datum narození a jeho korespondenční adresu zde v ČR? 2 roky nazpět jsem to tak udělal (Praha), ale tenkrát nic předvyplněného k doplnění totožnosti řidiče nepřišlo... S tímto se setkávám nyní poprvé...

Díky, Sepp
« Poslední změna: 25 Září 2017, 19:12:24 od sepp »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Formulář "Sdělení totožnosti řidiče"
« Odpověď #1 kdy: 18 Září 2017, 19:50:00 »

chtěl bych se místních zkušenějších zeptat, zda mě něco nutí použít tento jejich formulář a nebo jestli jim můžu beztrestně poslat svoji vlastní reakci na jejich výzvu, kde uvedu pouze Helmutovo jméno a příjmení, datum narození a jeho korespondenční adresu zde v ČR?

Nic nás nenutí, přílohu jednoduše skartujeme a zcela beztrestně zasíláme vlastní libovolné podání.
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Formulář "Sdělení totožnosti řidiče"
« Odpověď #2 kdy: 18 Září 2017, 19:51:37 »

Super, moc díky za expresní reakci ;)

Sepp
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Formulář "Sdělení totožnosti řidiče"
« Odpověď #3 kdy: 18 Září 2017, 21:55:17 »

Proč to usnadňovat a odhalit své písmo? Máme přece psací stroje  :)
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Formulář "Sdělení totožnosti řidiče"
« Odpověď #4 kdy: 19 Září 2017, 09:37:37 »

Rozstříhat noviny a "vyplnit" jim formulář stylem, jako když únosce ve filmu požaduje výkupné... ten výraz v obličeji ouřady, otevřivšího obálku - k nezaplacení... :)

Sepp
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Formulář "Sdělení totožnosti řidiče"
« Odpověď #5 kdy: 19 Září 2017, 10:06:22 »

Rozstříhat noviny a "vyplnit" jim formulář stylem, jako když únosce ve filmu požaduje výkupné... ten výraz v obličeji ouřady, otevřivšího obálku - k nezaplacení... :)
Sepp

Nabízí se klasická otázka: "a komu tím prospějete, co?"
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil

Ahoj, nechci zakládat nové vlákno a nerad bych něco zkonil, proto se raději ještě zeptám, dokud mám dost času:

V poučení na konci výzvy se ztučněným písmem praví, že "Neuhradíte-li určenou částku nebo nevyužijete-li práva písemně sdělit údaje o totožnosti řidiče vozidla v době spáchání přestupku ve výše určené lhůtě, bude SO pokračovat v šetření přestupku a v případě nezjištění osoby řidiče zahájí řízení o přestupku provozovatele vozidla podle ust. §125f odst. 1 zákona o silničním provozu. Podle odst. 3 toho samého zákona  se za přestupek uloží pokuta (max. 10 000,-)." Citace není slovo od slova, ale to zásadní obsahuje. Tedy nikde se zatím nic nepíše o Správním deliktu.

V tomto vlákně jsem našel, že se podobná věc řešila: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4506.msg46867#msg46867

A já se chci tedy zeptat - Tou první větou mi SO garantuje, že zatím nepřistoupí ke SPRDELi (a že tedy pošle ještě samotnou výzvu ke sdělení totožnosti řidiče a já tak mohu tuto první výzvu k zaplacení výpalného ignorovat)? Nebo je ten text k ničemu nezavazuje a nepošlou už nic a mohou rovnou zahájit SPRDEL (tedy turbo model) a mě zůstane v ruce jen cár papíru, na který se nebudu moci odvolat? Zkrátka, mám zariskovat a věřit jim, že zkusí znovu zjistit totožnost řidiče (když, jak jsem pochopil, to tam sami píšou) a nebo raději rovnou udat Helmuta?

Díky, Sepp
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil

sepp> Pravděpodobně nic zjišťovat nebudou, případ odloží a zahájí sprdel. (tzv. Turbo model)

Ale nesmí odložit dříve, než uběhne v dopise uvedená lhůta. Také nesmí odložit dříve, než po 60 dnech, co se o přestupku dozvěděli. Takže co bude později.

Sprdel se od 1.7.2017 nejmenuje "správní delikt provozovatele vozidla", ale "přestupek provozovatele vozidla". Jinak je to plus mínus pořád to stejné.

Helmuta bych udal než skončí "pozdější" lhůta, viz předminulý odstavec.
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil

sepp> Pravděpodobně nic zjišťovat nebudou, případ odloží a zahájí sprdel. (tzv. Turbo model)

Ale nesmí odložit dříve, než uběhne v dopise uvedená lhůta. Také nesmí odložit dříve, než po 60 dnech, co se o přestupku dozvěděli. Takže co bude později.

Sprdel se od 1.7.2017 nejmenuje "správní delikt provozovatele vozidla", ale "přestupek provozovatele vozidla". Jinak je to plus mínus pořád to stejné.

Helmuta bych udal než skončí "pozdější" lhůta, viz předminulý odstavec.


Děkuji, pane Číkusi, teď už mi to dává smysl a jsem rád, že jsem se zeptal - to přejmenování SPRDELe na přestupek provozovatele mi, bohužel, unikl a to mě mohlo dostat do zbytečného problému. Mimochodem, pokud ještě mohu, za den, kdy se SO o přestupku dozvěděl, se považuje datum, kdy byla sepsána ona výzva? Jiné relevantní datum totiž na výzvě není, kromě dne, kdy byl přestupek spáchán...

Děkuji, Sepp
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil

sepp> Kdy se SO o přestupku dozvěděl nevíte (leda byste nahlédl do spisu). Pesimisticky tedy předpokládejte, že se SO o přestupku dozvěděl ihned po jeho spáchání, tím nic nezkazíte.
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil

OK, rozumím a ještě jednou moc děkuji za rychlé a vyčerpávající odpovědi!

Sepp
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil

Není zač. Ještě doplním:

V případě, že budete používat lhůtu z odpustkového dopisu, stačí dopis v poslední den odeslat.

V případě, že budete používat lhůtu 60 dní, doporučil bych dopis odeslat tak, aby byl SO doručen ještě ve lhůtě.
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil

Zvolím 15 dní z Výzvy, rozdíl oproti Vámi uvedené nejhorší možné variantě (přímo v den přestupku) je 4 dny...

Díky, Sepp
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil

Ahoj, protože jsem poslední přestupek změřený automaticky řešil 2 roky nazpět a od té doby se leccos změnilo (jak jsem zjistil pročtením několika relevantních vláken), rád bych ještě požádal o konzultaci, zda materiál, který hodlám SO zaslat jako reakci na jejich výzvu a vůbec můj zamýšlený postup, je v pořádku:

Na výzvu odpovídám SO svým vlastním dopisem (žádný vyplněný formulář), ve kterém udávám Helmuta (jméno, příjmení, datum narození, trvalé bydliště a přechodnou korespondenční adresu u mě). Zároveň rovnou sděluji, že Helmut se ve svém trvalém bydlišti v zemi původu skoro neukazuje a proto má zřízenu tu korespondenční u mě. Zároveň s dopisem zasílám smlouvu o zapůjčení mého auta Helmutovi v danou dobu, upozorňuji na zmocnění mé osoby Helmutem pro případ projednávání nehody nebo přestupku, jak je uvedeno ve smlouvě a žádám o zasílání další korespondence přímo mě.

Otázka zní - měl bych ještě něco doplnit? Nebo naopak ubrat? Minule mi prošlo neuvedení adresy trvalého pobytu, to, jak jsem se dozvěděl, už si hlídají... Jak vyplývá z předchozí diskuse v tomto vláknu, tuto první výzvu k zaplacení odpustku nemohu ignorovat, jeli by rovnou "přestupek provozovatele" (tedy bývalý správní delikt)...

Děkuji za případné rady, Sepp



IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil

Já bych uvedl jen že řídil Helmut (jméno, příjmení, datum narození, trvalé bydliště, kontaktní adresa).

Sdělovat, kde se Helmut vyskytuje nebo nevyskytuje považuji za nadbytečné, podobně zaslání smlouvy o zapůjčení vozidla.

Obávám se, že zplnomocnit zastupováním půjde až na konkrétní správní řízení a to ještě neběží. Generální plná moc pro zastupování v libovolném řízení vyžaduje ověřený podpis.
IP zaznamenána