30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Formulář "Sdělení totožnosti řidiče" - ještě jeden dotaz - odpověď na výzvu  (Přečteno 11551 krát)

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil

Dobrá, pane Čikusi, děkuji. Tou větou o nezdržování se v trvalém bydlišti jsem jen chtěl SO naznačit, že nemá vůbec smysl obesílat Helmuta do jeho trvalého bydliště a má mu psát rovnou a pouze na korespondenční adresu... Nerad bych se totiž dočkal toho, že z Helmutstánu se vrátí dopis s razítkem, že žádný takový Helmut na dané adrese není hlášen...

Je pravda, že smlouvu o půjčení auta si mohu ponechat až do dalšího procesu a zatím ji netasit, nicméně rád bych se zastavil u té formy zplnomocnění - v té smlouvě se zcela schválně a úmyslně píše, že se jedná o plnou moc pro případ spáchání 1 dopravního přestupku, tudíž pro jeden konkrétní případ a z toho důvodu si myslím, že by se mělo jednat o jednorázovou plnou moc, která, alespoň zatím stále ještě, nemusí být úředně ověřena...?

Rozhodně se s Vámi, jako s jedním ze zdejších zkušených hardcore bijců nechci dohadovat a rád si nechám poradit, šlo mi jen o to, že tuto taktiku, s rovnou zaslanou smlouvou o půjčení auta jsem již jednou úspěšně vyzkoušel... Jenže to byla Praha a jak jsem pochopil, v Praze jsou tak zahlcení a navíc spousta nebožáků ochotně platí, že je pro úředníka rentabilnější a pohodlnější zamést takový případ, jako ten můj, pod stůl a věnovat se těm bezproblémovým... Jenže teď jsem obeslán odjinud (maloměsto) a tam se bojím, že to tak snadno nevzdají... Každopádně Vás poslechnu a pošlu zatím pouze odpověď na výzvu, jak jste výše uvedl...

Díky, Sepp
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil

Pokud bude plná moc specifikována dostatečně určitě - např. ve věci mnou spáchaného přestupku vozidlem RZ xxx xx xx dne xx.xx.xxxx v xx:xx hodin u č.p. xx na ulici xxxxxxxx, ve městě xxxxxxx - tak podle mého názoru, by měl úřad takovou plnou moc akceptovat.

Někde tady na toto téma již diskuze proběhla, vyjádřil se k tomu myslím i pan hh (že takto lze ale úřad s tím měl problém).
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil

Pokud bude plná moc specifikována dostatečně určitě - např. ve věci mnou spáchaného přestupku vozidlem RZ xxx xx xx dne xx.xx.xxxx v xx:xx hodin u č.p. xx na ulici xxxxxxxx, ve městě xxxxxxx - tak podle mého názoru, by měl úřad takovou plnou moc akceptovat.

Někde tady na toto téma již diskuze proběhla, vyjádřil se k tomu myslím i pan hh (že takto lze ale úřad s tím měl problém).

Tak v takovém případě je zplnomocnění ve smlouvě o ničem, protože detaily přestupku (přesné místo a čas) nemohly být, logicky, v době sepsání smlouvy známy... :-\

A zeptám se - nutí něco úřad, obeslat Helmuta (asi se žádostí o podání vysvětlení po tom mém udání jeho osoby), kromě jeho trvalého bydliště, zároveň i na mnou udanou kontaktní (korespondenční) adresu? Nebo se můžou rozhodnout, že mu to pošlou pouze do jeho domoviny, odkud se vrátí dopis zpět a oni tak budou moci (nenapadnutelně) prohlásit, že je Helmut bezkontaktní a zahájit stíhání provozovatele?

Díky, Sepp
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána